*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ19 αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 115359 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος outsider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Think open!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #252 στις: Αύγουστος 14, 2009, 09:51:16 πμ »

Με μιά πρόχειρη ματιά (www.exetaseis-asep.com) δεν έχουν ΑΣΠΑΙΤΕ. Αν όντως δεν έχουν Π.Ε., "τρώνε" κάποιες θέσεις από αυτούς με χωρίς Π.Ε. και θα μπορούσαν να διορισθούν και μερικοί άλλοι εκτός από τους 34 χωρίς Π.Ε.
Να έχουν μεταπτυχιακό των επιστημών αγωγής  λίγο απίθανο.


Όντως έλεγξα και εγώ τα ονόματα των εισακτέων ΑΣΠΑΙΤΕ από το έτος 2004 και μετά (όπως δημοσιεύονται στο www.exetaseis-asep.com) και βρήκα μόνο 5 από τους διοριστέους ΑΣΠΑΙΤΕ των προσωρινών πινάκων. Οι υπόλοιποι 33 τι είναι; Γνωρίζει κανείς με ποιον τρόπο μπορούμε να βρούμε προγενέστερους του 2004 εισακτέους στην ΑΣΠΑΙΤΕ; Νομίζω πως οι θέσεις που περισσεύουν ειναι έτσι και αλλιώς πολλές και πρέπει να ερευνήσουμε περαιτέρω το θέμα.



Προφανώς οι υπόλοιποι είναι είτε από μεταπτυχιακά ή έχουν τελειώσει καθηγητικές σχολές. Αυτοί που πρέπει κυρίως να ελεγχθούν είναι αυτοί με ημερομηνία γέννησης 1985 - 1986 που προφανώς δεν έχουν τελειώσει και καθηγητική σχολή ούτε μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά και προφανώς΄δεν έχουν προλάβει ούτε και ΑΣΠΑΙΤΕ αφου ορκίστηκαν το 2008.
Κατά δεύτερο λόγο πρέπει να ελεγχθούν αυτοί που γεννήθηκαν το 1984.

Πιστεύω ότι αυτοί που κατά λάθος έχουν παιδαγωγική επάρκεια θα πιαστούν στον έλεγχο από τις αρχές. Το σκάνδαλο θα ήταν να μην πιαστούν και να είναι στους διοριστέους μετά τις ενστάσεις οπότε...

Δεν υπάρχουν καθηγητικές σχολές πληροφορικής (εκτός βέβαια αν κάποιος έχει 2 πτυχία, πράγμα απίθανο). Για τα μεταπτυχιακά δεν το γνωρίζω (γίνεται δηλαδή να αποκτήσει κάποιος παιδαγωγική επάρκεια από μεταπτυχιακό; ).

Πάντως οι προσωρινοί πίνακες αναφέρουν ρητά ότι υπάρχουν 38 άτομα κάτοχοι ΑΣΠΑΙΤΕ, δεν αναφέρουν γενικά για παιδαγωγική επάρκεια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:31:49 »

Αποσυνδεδεμένος skarag1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #253 στις: Αύγουστος 14, 2009, 10:10:01 πμ »
Ξέρω από αυτούς 2 που έχουν πτυχίο χημικού και φυσικού αντίστοιχα. Αρα αυτοί καλώς υπάρχουν στη λίστα.

Αποσυνδεδεμένος outsider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Think open!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #254 στις: Αύγουστος 14, 2009, 10:13:57 πμ »
Επίσης παρατηρώ ότι αυτοί που έχουν γεννηθεί 1985 και 1986 (συνολικά 6 άτομα) δεν έχουν καθολου μεταπτυχιακό.

Αποσυνδεδεμένος skarag1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #255 στις: Αύγουστος 14, 2009, 10:18:31 πμ »
Επίσης παρατηρώ ότι αυτοί που έχουν γεννηθεί 1985 και 1986 (συνολικά 6 άτομα) δεν έχουν καθολου μεταπτυχιακό.

Αυτοί ορκίστηκαν πιθανά το 2008, άρα αφου δεν έχουν μεταπτυχιακό λίγο δύσκολο να έχουν και ΑΣΠΑΙΤΕ αφου για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ χρειάζεται μεταπτυχιακό. Φυσικά να έχουν τελειώσει καθηγητική σχολή (μαθηματικό, φυσικό, χημικό, φιλολογία κλπ) είναι αδύνατο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:31:49 »

Αποσυνδεδεμένος outsider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Think open!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #256 στις: Αύγουστος 14, 2009, 10:21:04 πμ »
Επίσης παρατηρώ ότι αυτοί που έχουν γεννηθεί 1985 και 1986 (συνολικά 6 άτομα) δεν έχουν καθολου μεταπτυχιακό.

Αυτοί ορκίστηκαν πιθανά το 2008, άρα αφου δεν έχουν μεταπτυχιακό λίγο δύσκολο να έχουν και ΑΣΠΑΙΤΕ αφου για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ χρειάζεται μεταπτυχιακό. Φυσικά να έχουν τελειώσει καθηγητική σχολή (μαθηματικό, φυσικό, χημικό, φιλολογία κλπ) είναι αδύνατο.

Πολύ σωστά.

Επίσης παρατηρώ ότι συνολικά από τον πίνακα των διοριστέων με ΑΣΠΑΙΤΕ κανένας δεν έχει μεταπτυχιακό / διδακτορικό στα παιδαγωγικά. Άρα όλοι αυτοί θα πρέπει να αποδείξουν είτε ότι έχουν τελειώσει ΑΣΠΑΙΤΕ είτε ότι έχουν πάρει και 2ο πτυχίο από καθηγητική σχολή.

Αποσυνδεδεμένος skarag1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #257 στις: Αύγουστος 14, 2009, 10:24:34 πμ »
Επίσης παρατηρώ ότι αυτοί που έχουν γεννηθεί 1985 και 1986 (συνολικά 6 άτομα) δεν έχουν καθολου μεταπτυχιακό.

Αυτοί ορκίστηκαν πιθανά το 2008, άρα αφου δεν έχουν μεταπτυχιακό λίγο δύσκολο να έχουν και ΑΣΠΑΙΤΕ αφου για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ χρειάζεται μεταπτυχιακό. Φυσικά να έχουν τελειώσει καθηγητική σχολή (μαθηματικό, φυσικό, χημικό, φιλολογία κλπ) είναι αδύνατο.

Πολύ σωστά.

Επίσης παρατηρώ ότι συνολικά από τον πίνακα των διοριστέων με ΑΣΠΑΙΤΕ κανένας δεν έχει μεταπτυχιακό / διδακτορικό στα παιδαγωγικά. Άρα όλοι αυτοί θα πρέπει να αποδείξουν είτε ότι έχουν τελειώσει ΑΣΠΑΙΤΕ είτε ότι έχουν πάρει και 2ο πτυχίο από καθηγητική σχολή.

Αν όντως δεν έχουν μεταπτυχιακό / διδακτορικό στα παιδαγωγικά (δεν το έχω ελέγξει) έχεις δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #258 στις: Αύγουστος 14, 2009, 10:39:42 πμ »
Θα κάνει όντως ελέγχους το ΑΣΕΠ για την επάρκεια ή μήπως να στείλω καμιά ένσταση; Θα πιαστεί όταν κάνεις για άλλα άτομα;

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #259 στις: Αύγουστος 14, 2009, 10:45:34 πμ »
Φαντάζομαι οτι δεν έχεις να χάσεις τιποτα κάνοντας μία ενσταση. Εσυ κάνε αυτο που νομίζεις (παρε αρ. πρωτ/λου) και απο εκει και περα νομιζω οτι δεν μπορουν να μην λάβουν υπόψην τους ενσταση με με σφραγιδες αρ. πρωτοκ/λου κτλ.

Καλή τύχη.
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος vkvl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #260 στις: Αύγουστος 14, 2009, 11:00:15 πμ »
Παρε τηλ στον ΑΣΕΠ να ρωτήσεις. Εγώ τους πήρα γιατί δεν μου είχαν μετρήσει σωστά την προυπηρεσία μου-από την οποία έπαιρνα καποια προσαύξηση μορίων. Έψαξαν τον φάκελό μου και μου είπαν ότι έχω δίκιο και ότι τώρα έχουν αρχίσει και ελέγχουν όλους τους φακέλους για την ορθότητα αυτών που έχεις δηλώσει αλλά και για τυχόν παραλείψεις τους και ότι θα το διορθώσουν αυτοί και δεν χρειάζεται να κάνω ένσταση και να πληρώσω τσάμπα τα 40 €!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #261 στις: Αύγουστος 14, 2009, 11:04:15 πμ »
... μπορεί να τελείωσαν το Διδακτικής και να έβαλαν 'τικ' στην παιδαγωγική επάρκεια. Θα δείξει ο έλεγχος...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος spyvou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #262 στις: Αύγουστος 14, 2009, 11:07:36 πμ »
Παρε τηλ στον ΑΣΕΠ να ρωτήσεις. Εγώ τους πήρα γιατί δεν μου είχαν μετρήσει σωστά την προυπηρεσία μου-από την οποία έπαιρνα καποια προσαύξηση μορίων. Έψαξαν τον φάκελό μου και μου είπαν ότι έχω δίκιο και ότι τώρα έχουν αρχίσει και ελέγχουν όλους τους φακέλους για την ορθότητα αυτών που έχεις δηλώσει αλλά και για τυχόν παραλείψεις τους και ότι θα το διορθώσουν αυτοί και δεν χρειάζεται να κάνω ένσταση και να πληρώσω τσάμπα τα 40 €!

Ήμαρτον δηλαδή!!! Τόσο δύσκολο ήταν να κάνουν έναν γ@μιοέλεγχο πριν τα ανακοινώσουν!!! Προβλέπω πολλές ανακατατάξεις!!!

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #263 στις: Αύγουστος 14, 2009, 11:10:37 πμ »
Επίσης παρατηρώ ότι αυτοί που έχουν γεννηθεί 1985 και 1986 (συνολικά 6 άτομα) δεν έχουν καθολου μεταπτυχιακό.

Αυτοί ορκίστηκαν πιθανά το 2008, άρα αφου δεν έχουν μεταπτυχιακό λίγο δύσκολο να έχουν και ΑΣΠΑΙΤΕ αφου για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ χρειάζεται μεταπτυχιακό. Φυσικά να έχουν τελειώσει καθηγητική σχολή (μαθηματικό, φυσικό, χημικό, φιλολογία κλπ) είναι αδύνατο.

Συνάδελφοι, επειδή μου κίνησε την περιέργεια αυτό, έκανα μια έρευνα στο google για δύο από αυτούς (το 10 και το 22). Έβαλα το ονομ/μο και "Πανεπιστήμιο Πειραιά".
Και οι δύο είναι απόφοιτοι του συγκεκριμένου τμήματος του ΠΑ.ΠΕΙ.

http://www.ted.unipi.gr/Uploads/Files/Announcements/1232359350.pdf
http://www.unipi.gr/akad_tmhm/plhorf/metapt/proigmena_systimata_pliroforikis/APOTELESMATA2008-2009_Proigmena.pdf


Αποσυνδεδεμένος outsider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Think open!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #264 στις: Αύγουστος 14, 2009, 11:15:54 πμ »

Όντως έλεγξα και εγώ τα ονόματα των εισακτέων ΑΣΠΑΙΤΕ από το έτος 2004 και μετά (όπως δημοσιεύονται στο www.exetaseis-asep.com) και βρήκα μόνο 5 από τους διοριστέους ΑΣΠΑΙΤΕ των προσωρινών πινάκων.

Για να διορθώσω και να γίνω πιο συγκεκριμένος, ψάχνοντας τους πίνακες εισακτέων ΑΣΠΑΙΤΕ από το έτος 2004-2005 και μετά βρήκα μόνο τα ακόλουθα 9 ονόματα όπως εμφανίζονται στον προσωρινό πίνακα διοριστέων με ΑΣΠΑΙΤΕ. Παραθέτω το όνομα, το έτος εισαγωγής ΑΣΠΑΙΤΕ και την πόλη

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΥΛΙΑ        2007-2008 ΠΑΤΡΑ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΔΗ ΘΕΟΔΟΥΛΑ     2007-2008 ΠΑΤΡΑ
ΚΡΟΥΣΚΑ ΑΚΡΙΒΗ              2007-2008 ΠΑΤΡΑ
ΛΑΤΙΦΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ      2006-2007 ΑΘΗΝΑ
ΜΑΣΤΟΡΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ      2007-2008 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ         2007-2008 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  2007-2008 ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΜΑΚΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ               2005-2006 ΑΘΗΝΑ
ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ       2006-2007 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Είναι χαρακτηριστικό του ότι σίγουρα κάτι πάει στραβά, η περιπτωση της ΜΠΑΓΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ η οποία εμφανίζεται στους πίνακες εισακτέων της ΑΣΠΑΙΤΕ για το έτος 2009-2010 (ΠΑΤΡΑ) δηλαδή που ακόμα δεν έχει καν παει στη σχολή και ωστόσο το όνομά της υπάρχει στους πίνακες των διοριστέων!!!

Αποσυνδεδεμένος spyvou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #265 στις: Αύγουστος 14, 2009, 11:25:03 πμ »

Συνάδελφοι, επειδή μου κίνησε την περιέργεια αυτό, έκανα μια έρευνα στο google για δύο από αυτούς (το 10 και το 22). Έβαλα το ονομ/μο και "Πανεπιστήμιο Πειραιά".
Και οι δύο είναι απόφοιτοι του συγκεκριμένου τμήματος του ΠΑ.ΠΕΙ.

http://www.ted.unipi.gr/Uploads/Files/Announcements/1232359350.pdf
http://www.unipi.gr/akad_tmhm/plhorf/metapt/proigmena_systimata_pliroforikis/APOTELESMATA2008-2009_Proigmena.pdf



Απίστευτα πράματα!!! Και να σκεφτείτε ότι στο excel των Διοριστέων λέει καθαρά πάνω πάνω "Δ. ΛΟΙΠΟΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥ ΑΣΠΑΙΤΕ" και ΟΧΙ ΚΑΤΟΧΟΙ Π.Κ. !!!

Άραγε οι συγκεκριμένοι βάλαν από μόνοι τους tick και θα ελεγχθούν μετά??? Και αν ελεγχθούν θα τους βγάλουν από τους 38 αφού όταν βγήκε η προκήρυξη ανέφερε ξεκάθαρα τι πρέπει να έχεις για να θεωρείται Π.Κ. και το ΔΤΨΣ δεν ήταν μέσα!!!

Άραγε μπορεί κανείς να κάνει ένσταση με θέμα να ελεγχθεί η Π.Κ. και των 38 ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161381
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 512
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 499

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.153 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.