*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ19 αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 115945 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #322 στις: Αύγουστος 22, 2009, 09:56:39 μμ »
Καλησπερα!
Ειμαι επιτυχουσα του ΑΣΕΠ αλλα οχι διοριστεα..Λογικα θα με καλεσουν ωρομισθια.Αλλα σκεφτομουν αν αξιζει να παω ωρομισθια απο το να βρω μια δουλεια που θα πληρωνομαι κιολας!!! ..Ποσα χρονια εισαι ωρομισθιος για να γινεις αναπληρωτης ή να διοριστεις?Γνωριζει καποιος αν αξιζει τον κοπο ή απλα το θεματακι με τους ωρομισθιους μας κραταει δεσμιους..ελπιζοντας οτι καποτε θα διοριστουμε...

Δίνεις την απάντηση μόνη σου στο τέλος. Το καλύτερο θα ήταν αν μπορούσες να τα συνδυάσεις και τα 2, δουλειά και ωρομισθία.
Γενικά χωρίς παιδαγωγική επάρκεια είναι δύσκολο να πας αναπληρώτρια.

Το μήνυμά σου διορθώθηκε με τη σωστή ορθογραφία για λόγους τάξης. Είναι ένα 'κουσούρι' μου...   :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2009, 01:16:20 μμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:01:44 »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #323 στις: Αύγουστος 23, 2009, 01:11:24 μμ »
Σε απόγνωση οι καθηγητές πληροφορικής και τεχνικών ειδικοτήτων
 
Λίγες μέρες πριν από την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς και οι καθηγητές της πληροφορικής κάθονται σε αναμμένα κάρβουνα. Αιτία το γεγονός ότι το ΑΣΕΠ έβγαλε προσωρινά αποτελέσματα από τον διαγωνισμό των εκπαιδευτικών για τους ΠΕ19 στις 12/8 ενώ τα τελικά (που θα προκύψουν μετά τους σχετικούς ελέγχους και την εκδίκαση τυχόν ενστάσεων) δεν πρόκειται να βγουν νωρίτερα από τις 28/8. Όσον αφορά στους ΠΕ20 ακόμη δεν έχουν ανακοινωθεί ούτε τα προσωρινά αποτελέσματα από το ΑΣΕΠ.  Δικαιολογία; Δεν υπήρχαν διορθωτές. Ε βέβαια αν ψάχνει κανείς διορθωτές στο τέλος Ιουλίου ή στις αρχές Αυγούστου είναι δύσκολο να βρει.
Αποτέλεσμα: χιλιάδες νέοι άνθρωποι να μη γνωρίζουν ούτε τις πρώτες μέρες του Σεπτεμβρίου αν πρόκειται να προσληφθούν στα δημόσια σχολεία έτσι ώστε να κανονίσουν με κάποια σειρά τη ζωή τους και το επαγγελματικό τους μέλλον σε μια περίοδο διευρυμένης ανεργίας των πτυχιούχων.
 
Αν όμως για τους καθηγητές πληροφορικής είναι έτσι τα πράγματα ακόμη χειρότερες μέρες περνούν χιλιάδες καθηγητές τεχνικών ειδικοτήτων που ακόμη δεν έχουν ανακοινωθεί ούτε καν τα προσωρινά αποτελέσματα από τον διαγωνισμό των εκπαιδευτικών. Από το ΑΣΕΠ δεν υπάρχει προς το παρόν καμιά πληροφόρηση για την πορεία της διόρθωσης των γραπτών των καθηγητών των τεχνικών ειδικοτήτων.


Πηγή

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #324 στις: Αύγουστος 23, 2009, 03:47:57 μμ »
Δεν είναι μόνο το θέμα των διορισμών, γιατί με αυτή την καθυστέρηση όλα θα πάνε πίσω, αναπληρωτές και ωρομίσθιοι. Στο μόνο που ελπίζω είναι να αρχίζουν οι διευθύνσεις να δηλώνουν στο υπουργείο παιδείας κενά και να ζητάνε καθηγητές, και εκτός των άλλων τα ολοήμερα δεν είναι και λίγα, οπότε κάποια αντίδραση θα υπάρχει από την πρωτοβάθμια... όσο τα σχολεία είναι κλειστά, πάμε με βήματα χελώνας.  :(

Αποσυνδεδεμένος carina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #325 στις: Αύγουστος 23, 2009, 07:52:04 μμ »
ritaki, αν επιτρέπετε για ποιά περιφέρεια αναφέρεσαι; (Ρωτάω περιφέρεια γιατί δε θέλω να σε φέρω σε δύσκολη θέση..)

Δεν είναι μόνο το θέμα των διορισμών, γιατί με αυτή την καθυστέρηση όλα θα πάνε πίσω, αναπληρωτές και ωρομίσθιοι. Στο μόνο που ελπίζω είναι να αρχίζουν οι διευθύνσεις να δηλώνουν στο υπουργείο παιδείας κενά και να ζητάνε καθηγητές, και εκτός των άλλων τα ολοήμερα δεν είναι και λίγα, οπότε κάποια αντίδραση θα υπάρχει από την πρωτοβάθμια... όσο τα σχολεία είναι κλειστά, πάμε με βήματα χελώνας.  :(

Κ εμένα αυτό που με απασχολεί είναι ότι η καθυστέρηση έκδοσης των αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ οδηγεί σε συνολική καθυστέρηση. Πιστεύω πως αυτή την εβδομάδα θα εκδοθούν τα προσωρινά των ΠΕ20 αφού μέχρι τέλος του μηνός όπως έχει γραφτεί είναι να βγουν οι οριστικοί πίνακες των ΠΕ19..

Ήμαρτον πια, ίδιος κλάδος δεν είναι;

Ελπίζω και εύχομαι για το καλύτερο για όλους μας!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:01:44 »

Αποσυνδεδεμένος ritaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #326 στις: Αύγουστος 23, 2009, 08:48:35 μμ »
Δυτικής Μακεδονίας.

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #327 στις: Αύγουστος 24, 2009, 12:44:31 μμ »
Έχω να κάνω 2 παρατηρήσεις σε αυτά που μόλις διάβασα.

1. Πάντα είναι κακό να κλείνει ένα σχολείο και ειδικά να ακούγεται από εκπαιδευικό.

2. Θέλω να εκφράσω τη συμπαράστασή μου σε όλους τους αποφοίτους Πληροφορικής
   γιατί είναι πλέον πολύ δύσκολα τα πράγματα για την Εκπαίδευση, όχι όμως και στους
   υπόλοιπους τομέις του Δημοσίου.

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #328 στις: Αύγουστος 24, 2009, 01:36:07 μμ »
Πάντως ξαναπήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω αυτό για τα άτομα γεννημένα 85 και 86 με επάρκεια. Και μου είπαν στον ΑΣΕΠ οτι ίσως έχουν γίνει και λάθη στην ημερομηνία γέννησης. Έλεος!!! Καλά δε θα βγουν τα οριστικά? Πάντως ξέρω σίγουρα ένα άτομο που δεν έχει όντως επάρκεια από κοινό γνωστό. Θα φάνε άγριο κράξιμο έτσι και δεν τα διορθώσουν!

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #329 στις: Αύγουστος 24, 2009, 04:24:00 μμ »
2. Θέλω να εκφράσω τη συμπαράστασή μου σε όλους τους αποφοίτους Πληροφορικής
   γιατί είναι πλέον πολύ δύσκολα τα πράγματα για την Εκπαίδευση, όχι όμως και στους
   υπόλοιπους τομέις του Δημοσίου.

Ναι, αν έχεις δύο διδακτορικά και δύο ξένες γλώσσες, τότε έχεις ελπίδα να διοριστείς σε κάποια από τις ~50 θέσεις που προκυρήσσονται τον χρόνο!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2009, 04:29:13 μμ από elia »

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #330 στις: Αύγουστος 24, 2009, 06:43:17 μμ »
Και μου είπαν στον ΑΣΕΠ οτι ίσως έχουν γίνει και λάθη στην ημερομηνία γέννησης.

Σε άλλους κλάδους πάντως αυτό συνέβη σε αρκετούς.

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #331 στις: Αύγουστος 24, 2009, 06:50:52 μμ »
http://pe19pe20.blogspot.com/

Οι τελευταίες εξελίξεις σχετικά με την επίμαχη τροπολογία
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σας ενημερώνουμε ότι στο:
http://www.epe.org.gr/showarticle.jsp?articleid=371
μπορείτε να δείτε Δελτίο Τύπου (και στο τέλος του
σχετικό Υπόμνημα) της ΕΠΕ σχετικά με τη θέσπιση
αντικειμενικών κριτηρίων για την αναγνώριση των
λεγόμενων "καθηγητικών σχολών", με αφορμή την
επίμαχη τροπολογία αναγνώρισης παιδαγωγικής
επάρκειας στο Τμήμα Διδακτικής της Τεχνολογίας
και Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Πειραιά.

Αποσυνδεδεμένος random_pe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #333 στις: Αύγουστος 26, 2009, 04:17:05 μμ »
Kαλησπέρα παιδιά! αυτό που με ανησυχεί περισσότερο φέτος είναι το εξής: Όπως έχω ξαναπεί είμαι μόνιμη και στο σχολείο που είμαι έχει 6 ώρες πληροφορικής(μόνο!).Πέρυσι με στείλαν για συμπλήρωση σε ακόμη ένα σχολείο το οποίο είχε μόνο 3 ώρες.Σύνολο 9.Αυτο δε συμβαίνει μόνο με εμένα αλλα και στους περισσότερους συναδέλφους που ειναι στην περιοχή που είμαι και εγώ.Παρόλα αυτά δε μας στέλναν(και καλά έκαναν) στην πρωτοβάθμια για συμπλήρωση γιατί ήθελαν να αφήσουν κενά για ωρομίσθιους.Προχθές λοιπόν που πέρασα απο τη Δ/βάθμια για κάποια δουλειά που είχα μου ανακοινώθηκε   απο τον προιστάμενο ότι 8α πάω και σε 2 δημοτικά για συμπλήρωση!ΌΧΙ  μόνο έγω αλλα και άλλοι συνάδελφοι.Ο λόγος; Εντολή του Υπουργείου για περικοπή δαπανών!Τί να πω; Είναι εξοργιστικό για όλους εσάς που πασχίζετε να μαζέψετε προυπηρεσία δεξια και αριστερά.Υπήρξα και εγώ ωρομίσθια και έχω πολλούς φίλους που παλεύουν ακόμη.Α! να σας πώ επίσης οτι πέρυσι στην ΠΔΣ πιέζαν μόνιμους να την αναλάβουν που είχαν μειωμένο ωράριο για να μην προσλάβουν ωρομίσθιους!

ki epeidi to ritaki exei ton aderfo tis ki alla kanadyo filarakia  pou einai wromis8ioi kai prepei na mazepsoun moria, 8a prepei oi monimoi na menoun se ena mono sxoleio kai na kanoun 5-6 (apo tis 21 pou einai to full wrario min ksexniomaste) wres .... ki otan simplirwsoun oloi aytoi oi wromis8ioi moria kai monimopoii8oun poses wres 8a antistoixoun se ka8e monimo? 8elete kai ta lete ayta oi diorismenoi i sas feygoun i8ela na iksera ....

Αποσυνδεδεμένος ritaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #334 στις: Αύγουστος 27, 2009, 01:21:38 πμ »
random όταν γίνεις μόνιμος που στο εύχομαι και δεις πως είναι τα πράγματα έλα και πές μου τότε.Αυτό που είπα σε πείραξε ή το γεγονός οτι τα μαθήματα μας τα παίρνουν με ανάθεση άλλες ειδικότητες και γι΄αυτό δε συμπληρώνουμε ωράριο.Αν δείς αγαπητέ μου το τι αγκαροδουλειές κάνει ένας πληροφορικός στο σχολείο (και δε μιλάω για μαθήματα ) τότε έλα και πές μου.Φυσικά και θέλω να βολευτούν οι φίλοι μου.Θέλω όμως να κάνω τα μαθήματα που πρέπει και όχι να  τα κάνουν ένα σωρό άσχετες ειδικότητες.ΌΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ 2 ΩΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ/ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ.ΕΙΜΑΙ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΙΜΗ  ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΟΡΓΑΝΙΚΗ  ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΣΑΝ ΜΠΑΛΑΚΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.Τέλος μακάρι να γίνουν μόνιμες οι θέσεις στα δημότικα για να βολευτούν όσο περισσότεροι γίνεται.Αυτά ειχα να πω για τα ειρωνικά σου σχόλια.

Αποσυνδεδεμένος ritaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #335 στις: Αύγουστος 27, 2009, 01:32:12 πμ »
Επίσης προς ενημέρωση σου υπάρχει νόμος που άσχετα με το πόσες ώρες έχει ο πληροφορικός αναλαμβάνει μόνο το εργαστήριο και ευφημερία.Όμως στα σχολεία τις επαρχίας επείδη δεν υπάρχουν γραμματείς κτλ όλα τα φωρτονόμαστε εμείς.Φέτος πέρα όλων των άλλων όπως survey,αποτύπωση,έπαφο κτλ έκανα και τα οικονομικά επειδή είχα μειωμένο ωράριο, που σημαίνει ότι ήμουν στο σχολείο κάθε μέρα 8-2.Οπότε όπως καταλαβαίνεις θα πρότιμούσα να είχα 18 ώρες (τόσες είναι το ωράριο μας και 3 το εργαστήριο) παρά να κάνω όλα αυτά.'Οπως κατάλαβες εμένα δε μου ''ξεφεύγει κάτι όπως είπες'' ,απλά ξέρω τι λέω.Ίσως όμως επειδή κάπως έτσι θα σκεφτόσουν εσύ πιστεύεις ότι όλοι μιλάμε ή μάλλον γράφουμε και κοιτάμε το συμφέρον μας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 730
Σύνολο: 732

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.