*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ19 αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 114216 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #462 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 12:41:37 μμ »
ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ


Σύμφωνα με το άρθρο 28 του Ν. 2190/1994 και τη ΔΙΔΑΔ/Φ.18.21/1175/οικ.21934 εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών, κατά το διάστημα από την προκήρυξη βουλευτικών εκλογών έως την ορκωμοσία της Κυβέρνησης που προκύπτει κατά το άρθρο 37 του Συντάγματος, απαγορεύεται πλην ελαχίστων εξαιρέσεων η έκδοση πράξεων που αφορούν το διορισμό ή την πρόσληψη κάθε κατηγορίας προσωπικού των υπηρεσιών και νομικών προσώπων του άρθρου 14 παρ. 1 του Ν. 2190/1994, όπως ισχύει.
 
Επισημαίνεται ότι η παραπάνω απαγόρευση αφορά όχι μόνο τις τελικές πράξεις αλλά και όλες τις σχετικές προπαρασκευαστικές ενέργειες, εφόσον αυτές είναι κατά νόμο αναγκαίες προϋποθέσεις για την έκδοση της τελικής πράξης διορισμού ή πρόσληψης. Δηλαδή δε δημοσιεύονται προκηρύξεις για πλήρωση θέσεων προσωπικού ούτε πράξεις διορισμού, δεν εκδίδονται ανακοινώσεις για πρόσληψη προσωπικού, δε δημοσιεύονται πίνακες επιλογής προσωπικού τακτικού ή έκτακτου, δε συνεδριάζουν τα Υπηρεσιακά Συμβούλια για τα θέματα που εμπίπτουν στην ανωτέρω αναστολή, δεν υπογράφονται πράξεις διορισμού. Οι σχετικές διαδικασίες που είχαν ήδη κινηθεί πριν την προκήρυξη των εκλογών διακόπτονται και επαναλαμβάνονται αμέσως μετά την ορκωμοσία της νέας Κυβέρνησης.
 
Κατά συνέπεια από τη Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου 2009, ημέρα δημοσίευσης του Προεδρικού Διατάγματος διάλυσης της Βουλής και προκήρυξης των εκλογών, μέχρι την ορκωμοσία την Κυβέρνησης που θα προκύψει από τις εκλογές της 4ης Οκτωβρίου 2009 κατά το άρθρο 37 του Συντάγματος, αναστέλλονται όλες οι διαδικασίες επιλογής προσωπικού του ΑΣΕΠ που εμπίπτουν στην παραπάνω απαγόρευση. Οι προθεσμίες υποβολής αιτήσεων συμμετοχής ή ενστάσεων που είχαν ανακοινωθεί πριν την προκήρυξη των εκλογών διακόπτονται και συνεχίζονται αμέσως μετά τη λήξη της αναστολής και μέχρι τη συμπλήρωση του κατά περίπτωση εναπομείναντος χρονικού διαστήματος για την ολοκλήρωσή τους. Σχετική ανακοίνωση με τις νέες καταληκτικές ημερομηνίες των προθεσμιών που εκκρεμούν λόγω της προεκλογικής περιόδου για τις διαδικασίες που διεξάγονται από το ΑΣΕΠ θα εκδοθεί από την ανεξάρτητη αρχή αμέσως μετά την ορκωμοσία της νέας Κυβέρνησης.
 
Οι φορείς των οποίων οι διαδικασίες διορισμού ή πρόσληψης εμπίπτουν στην παραπάνω απαγόρευση και ελέγχονται από το ΑΣΕΠ οφείλουν να προσαρμόσουν τις προθεσμίες αιτήσεων και ενστάσεων που τους αφορούν σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Άρα έχουμε και λέμε:
14 Οκτ ορκίζεται (αν) νέα κυβέρνηση
27 Οκτ: λήξη ενστάσεων των ΠΕ20
Χ ημνια  οριστικών πινάκων
Υ ημνια εγκυκλιου για μονιμο διορισμο
Ζ ημνια φεκ διορισμου αναληψη υπηρεσίας
W ημνια  αναληψης υπηρεσιας σε σχολείο

Να βρεθούν τα x,y,z,w και να εξεταστεί για ποιές τιμές το σύστημα έχει άπειρες ή μηδενικές λύσεις...
Όλες οι λύσεις επιστημονικά τεκμηριωμένες είναι αποδεκτές..

Καλή Επιτυχία!!!!!!

 
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:50:10 »

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #463 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 01:03:42 μμ »
Επίσης σε ό,τι αφορά τις επαναληπτικές εκλογές..

Σύμφωνα με τον ισχύοντα εκλογικό νόμο, για να κερδίσει ο νικητής τις 151 έδρες της αυτοδυναμίας πρέπει να ξεπεράσει ένα συγκεκριμένο ποσοστό που κυμαίνεται από 40% έως 42% και εξαρτάται αποκλειστικά από το αντίστοιχο ποσοστό των μικρών κομμάτων που θα μείνουν εκτός Βουλής, τα οποία δεν έχουν συγκεντρώσει το απαιτούμενο 3% για να εξασφαλίσουν εκλογή βουλευτή. Πιο συγκεκριμένα αυτό σημαίνει ότι, αν τα κόμματα που θα μείνουν εκτός Βουλής συγκεντρώσουν αθροιστικά ποσοστό γύρω στο 2,5%, τότε για την αυτοδύναμη πλειοψηφία το πρώτο κόμμα θα πρέπει να συγκεντρώσει ποσοστό που να υπερβαίνει το 41,5%, όριο που μπορεί να "πέσει" και στο 39%, αν το συνολικό ποσοστό των κομμάτων που δεν θα μπουν στη Βουλή ξεπεράσει το 8%.

Από την άλλη πλευρά, αν ο νικητής των εκλογών δεν καταφέρει να εξασφαλίσει αυτοδυναμία, τότε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας καλείται να δώσει τη γνωστή από το 1989 "διερευνητική εντολή" στον αρχηγό του πρώτου κόμματος, προκειμένου να ερευνηθεί η δυνατότητα σχηματισμού κυβέρνησης συνεργασίας με άλλα κόμματα της Βουλής. Αν αυτή δεν προκύψει, τότε ο πρόεδρος της Δημοκρατίας καλείται να προωθήσει τη διερευνητική εντολή στον αρχηγό του δεύτερου κόμματος ο οποίος θα ερευνήσει το ίδιο ενδεχόμενο, και αν ούτε και αυτή τελεσφορήσει στον αρχηγό του τρίτου κόμματος κ.ο.κ. για όλα τα κόμματα της Βουλής. Κάθε διερευνητική εντολή μένει στα χέρια του αρχηγού του κάθε κόμματος για 3 ημέρες, ενώ μπορεί να "επιστραφεί" και νωρίτερα στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας αν κριθεί ότι δεν τελεσφορεί τέτοια προσπάθεια.

Έτσι, αν όλες οι διερευνητικές δεν βγάλουν αποτέλεσμα, ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας καλεί όλους τους αρχηγούς σε μια έσχατη προσπάθεια σχηματισμού κυβέρνησης, κι αν και αυτή αποτύχει τότε αναθέτει στον πρόεδρο του Συμβουλίου της Επικρατείας ή του Αρείου Πάγου ή του Ελεγκτικού Συνεδρίου τον σχηματισμό κυβέρνησης για να διενεργήσει νέες εκλογές και πάλι σε 30 μέρες. Σε μια τέτοια περίπτωση οι επαναληπτικές εκλογές θα διεξαχθούν πιθανότατα στις 8 ή στις 15 Νοεμβρίου, στις οποίες όμως θα ισχύσει ο νέος εκλογικός νόμος "Παυλόπουλου" που αυξάνει την "επιδότηση" υπέρ του πρώτου κόμματος σε 50 έδρες, και παράλληλα το ποσοστό για αυτοδυναμία πέφτει κατά δύο μονάδες, τείνοντας να αγγίξει το 37,5% - 39,5%.

Το ερώτημα είναι το εξής: Αυτή η υπηρεσιακή κυβέρνηση ξεμπλοκάρει τον ΑΣΕΠ ή όχι?
Πρέπει να ρωτήσουμε είτε νομικό ή το ίδιο το ΑΣΕΠ...
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #464 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 11:57:06 μμ »
Το ερώτημα είναι το εξής: Αυτή η υπηρεσιακή κυβέρνηση ξεμπλοκάρει τον ΑΣΕΠ ή όχι?
Πρέπει να ρωτήσουμε είτε νομικό ή το ίδιο το ΑΣΕΠ...

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Μα δε μπορεί, όλο και κάποιος νόμος θα υπάρχει για αυτήν την περίπτωση ...

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #465 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 12:26:13 μμ »
Αφού η κυβέρνηση αυτή έχει ως μόνο σκοπό τις εκλογές (που θα γίνουν εντός 30 ημερών - άρα θα είμαστε σε προεκλογική περίοδο ) παραμένουν όλα παγωμένα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:50:10 »

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #466 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 10:21:08 πμ »
Καλημέρα!!

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στο 2131319412 που είχε δώσει μια συνάδελφος σε κάποιο προηγούμενο post για να ρωτήσω πότε θα βγουν τα οριστικά των ΠΕ19. Ήταν ένας ευγενέστατος κύριος που μου είπε αιφνιδιαστικά 'ΣΗΜΕΡΑ'!! Και ενώ τον ευχαρίστησα μέσα στην τρελή χαρά με ρώτησε αν θέλω να κοιτάξει το όνομά μου! Μου είπε ότι άλλαξαν αρκετά γιατί η μηχανογράφηση είχε περάσει πολλά άτομα με επάρκεια που δεν την είχαν και όντως όταν μου είπε την τελική μου θέση, αν δεν έκανε κάποιο λάθος δηλαδή, διαπίστωσα ότι ανέβηκα 18 θέσεις!!!!

Άρα να ετοιμαστούν οι επιλαχόντες!!!  :) :) :)
Και συγχαρητήρια σε όλους!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2009, 10:27:19 πμ από agatha14 »

Αποσυνδεδεμένος AlterEgo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #467 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 10:26:06 πμ »
Καλημέρα!!

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στο 2131319412 που είχε δώσει μια συνάδελφος σε κάποιο προηγούμενο post για να ρωτήσω πότε θα βγουν τα οριστικά των ΠΕ19. Ήταν ένας ευγενέστατος κύριος που μου είπε αιφνιδιαστικά 'ΣΗΜΕΡΑ'!! Και ενώ τον ευχαρίστησα μέσα στην τρελή χαρά με ρώτησε αν θέλω να κοιτάξει το όνομά μου! Μου είπε ότι άλλαξαν αρκετά γιατί η μηχανογράφηση είχε περάσει πολλά άτομα με επάρκεια που δεν την είχαν και όντως όταν μου είπε την τελικά μου θέση, αν δεν έκανε κάποιο λάθος δηλαδή, διαπίστωσα ότι ανέβηκα 18 θέσεις!!!!

Άρα να ετοιμαστούν οι επιλαχόντες!!!  :) :) :)
Και συγχαρητήρια σε όλους!!

Φαντάσου τι γινόταν...10 μονάδες και λίγες ήταν τελικά... ;D
Το Ανώτατο Στάδιο του e-Φασισμού είναι η επιλεκτική υπενθύμιση και επιβολή των όρων χρήσης. Λευτεριά στο pde από τα όργανα του συστήματος...

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #468 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 10:54:35 πμ »
Καλημέρα!!

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στο 2131319412 που είχε δώσει μια συνάδελφος σε κάποιο προηγούμενο post για να ρωτήσω πότε θα βγουν τα οριστικά των ΠΕ19. Ήταν ένας ευγενέστατος κύριος που μου είπε αιφνιδιαστικά 'ΣΗΜΕΡΑ'!! Και ενώ τον ευχαρίστησα μέσα στην τρελή χαρά με ρώτησε αν θέλω να κοιτάξει το όνομά μου! Μου είπε ότι άλλαξαν αρκετά γιατί η μηχανογράφηση είχε περάσει πολλά άτομα με επάρκεια που δεν την είχαν και όντως όταν μου είπε την τελική μου θέση, αν δεν έκανε κάποιο λάθος δηλαδή, διαπίστωσα ότι ανέβηκα 18 θέσεις!!!!

Άρα να ετοιμαστούν οι επιλαχόντες!!!  :) :) :)
Και συγχαρητήρια σε όλους!!
Άντε συγχαρητήρια agatha14. Η αγωνία για σένα έλαβε τέλος. Να δούμε και εμείς τα τελικά να ησυχάσουμε. Φωτιά θα πάρει αυτό το ηλέφωνο μου φαίνεται;)

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #469 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 10:58:54 πμ »
Είπε ότι θα τα βγάλουν σήμερα! Ίδωμεν!

Και δεν πειράζει, τόση ταλαιπωρία μας προξένησε φέτος το ΑΣΕΠ, ας τους ζαλίσουμε κι εμείς μια μέρα ακόμη!!  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #470 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 11:07:21 πμ »
Είπε ότι θα τα βγάλουν σήμερα! Ίδωμεν!

Και δεν πειράζει, τόση ταλαιπωρία μας προξένησε φέτος το ΑΣΕΠ, ας τους ζαλίσουμε κι εμείς μια μέρα ακόμη!!  ;D ;D

agatha σε ευχαριστώ πολύ που πήρες! Ελπίζω να έγινε το shift μόνο προς τα πάνω :P Καλή επιτυχία σε όλους  :)
Ετοιμαστείτε να το ρίξουμε το site του ΑΣΕΠ, πατάτε Shift + F5 !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2009, 11:11:37 πμ από larjohn »

Αποσυνδεδεμένος aktorion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #471 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 11:18:27 πμ »
agatha14 thanks όσο δεν παει για το τηλεφωνο. Πήρα μόλις και όντως μου είπε ότι σήμερα βγαίνουν τα αποτελέσματα. Από εκεί που θα διοριζόμουν του χρόνου παω για φέτος και τρελενομαι λέμε...

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #472 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 11:22:27 πμ »
Καλά αποτελέσματα σε όλους! Νομίζω ότι μπορούμε να ηρεμήσουμε όλοι εμείς χωρίς επάρκεια που ήμασταν σε αναμμένα κάρβουνα!! Επιτέλους και κάτι καλό!! Πάντως ~20 άτομα δεν είναι και λίγα! Καλά λες aktorion, παίζει ξαφνικά να διοριστούμε φέτος!

Ήταν η πρώτη καλή είδηση εδώ και πολύ καιρό!!  ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #473 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 11:58:35 πμ »
παιδια ανεπισημα βγηκανε στον ασεπ τα πε 19


Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #474 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 12:05:57 μμ »
Συγχαρητήρια σε όλους σας!!!

ΕΚΔΟΣΗ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ19
(ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 3Π/2008)

Εκδόθηκαν τα οριστικά αποτελέσματα του γραπτού διαγωνισμού για την κατάρτιση πινάκων διοριστέων εκπαιδευτικών λειτουργών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (προκήρυξη 3Π/2008) για τους υποψηφίους του κλάδου ΠΕ19 Πληροφορικής ΑΕΙ .

Ο πίνακας διοριστέων απεστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση.

http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Menu/ENHMEROSI/deltia+tipou/2009/102009/09-10-2009-1.csp

Καλό διορισμό τώρα!!!

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #475 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 12:06:31 μμ »
Βγήκαν και επίσημα

Οι 38 κάτοχοι ΑΣΠΑΙΤΕ έγιναν 21

Έτσι προέκυψαν 17 θέσεις από την κατηγορία "Χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ"

Έφτασαν τελικά μέχρι και την ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ στη θέση 89 με τα παλιά δεδομένα ή αν θέλετε αλλιώς
στη θέση 51 των επιτυχόντων "Χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ" (Πριν είχαν μπει από εκεί 34, τώρα 51)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 322
Σύνολο: 333

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.133 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.