*

Αποστολέας Θέμα: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???  (Αναγνώστηκε 5498 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« στις: Ιούλιος 12, 2009, 12:42:36 μμ »
Καλημέρα σε όλους. Αν και είναι δύσκολο, μπορεί κάποιος να προβλέψει με πόσα μόρια μπορεί κάποιος να γίνει αναπληρωτής ΠΕ07?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:53:39 »

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 12, 2009, 02:50:05 μμ »
Δύσκολο να πεις...πάντως θα χρειάζονται περισσότερα από πέρυσι...Το θέμα είναι και πόσους θα πάρουν...Είδα πάντως ότι αρκετοί από τους μόνιμους πήραν αποσπάσεις σε γραφεία,στο υπεπθ κτλ...Στη θέση τους θα πάνε αναπλήρωτες,ξέρει κανέις;Να δούμε κιόλας πότε θα ανοίξουν τα σχολεία γιατί θα είναι περίεργη χρονιά λόγω της γρίππης..δυστυχώς μας βρήκε και αυτό...

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 12, 2009, 04:05:31 μμ »
Σίγουρα θα είναι περισσότερα από πέρυσι, αλλά ξέρεις με πόσα μόρια πέρασε ο τελευταίος αναπληρωτής πέρυσι? Ψάχνω στο διαδίκτυο και δε βρίσκω τίποτα...  ???
Πάντος, δε νομίζω να καλύψουν τις κένες θέσεις με εξτρά αναπληρωτές, αλλά με ωρομίσθιους. Ελπίζω να αποδειχτεί λανθασμένη η ικασία μου. Οίδομεν.

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 12, 2009, 05:51:42 μμ »
Καλησπέρα παιδιά,
είδα στο dlv.gr οτι πέρσι ο τελευταίος αναπληρωτής πήγε με 30 κατι μόρια, ενω πρόπερσι με 35 κατι. Τωρα το τι θα γίνει φέτος, δεν το ξέρω ισως από το σύλλογο γνωρ'ιζουν περισσότερα πραγματα. Όλοι θα θέλαμε να μάθουμε τι θα γίνει αλλα μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε...
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:53:39 »

Αποσυνδεδεμένος erinnyon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 19, 2009, 10:18:16 πμ »
Αυτά είναι χαζομάρες αφού στο τέλος κάνουν πάλι ότι νάνε.....
Μια ξαδέρφη μου (από Ήπειρο) διορίστηκε χωρίς ασεπ μέσα σε 3 χρόνια παρακαλώ (πληροφορική κιόλας που ο ασεπ βγάζει 50 θέσεις) ήταν 2 χρόνια ωρομίσθια εκεί στην Ήπειρο οπότε στην καλύτερη αν την πήραν από Σεπτέμβριο θα πήρε 4 μόρια το χρόνο....οπότε πάμε στα 8!!! και μετά την στείλανε αναπληρώτρια στην Αθήνα στο κέντρο!!!!! έλεος δηλ, εγώ τα είχα πάρει με την ιστορία όταν μου τα έλεγε η μανα μου...πως είναι δυνατόν και άλλοι παιδεύονται για χρόνια!
Η κοπέλα δεν διορίστηκε πριν καμία 10ετια....πέρσι αν δεν κάνω λάθος έγινε μόνιμη.

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 19, 2009, 10:45:33 πμ »
Erinnyon, για κάθε κλάδο ισχύουν άλλα δεδομένα...Τώρα, το οτι θα γίνονται και διάφορα "περίεργα", αυτό είναι δεδομένο...
Ας ελπίσουμε για τον κλάδο μας να πάρουν έναν κάλο αριθμό αναπληρωτών, ώστε να καλυφθούν περισσότεροι συνάδελφοι και σιγά σιγά να περνουμε όλοι το δρόμο μας...
Την ερχόμενη εβδομάδα θα ανακοινώσει το ΥΠΕΠΘ τους προσωρινούς πίνακες ωρομισθίων/αναπληρωτών ανά κλάδο...
Αναμένουμε....

Αποσυνδεδεμένος Rhonan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 19, 2009, 11:15:05 πμ »
Αγαπητοι συναδελφοι , χωρις να θελω να θιξω κανεναν , αν δεν το εχετε καταλαβει , τα ψιχουλα που περισσευουν μας μοιραζουν με τις αξιοκρατικες διαδικασιες αφου πρωτα ικανοποιηθουν πολλες " περιεργες " περιπτωσεις. Κι εγω εχω 2 τετοια παραδειγματα που καλλλιτερα να μην τα παραθεσω γιατι θα πικραθουμε ολοι περισσοτερο. Ειμαι σιγουρος οτι αρκετοι συναδελφοι εχουν να αναφερουν αρκετα τετοια παραδειγματα. Προσωπικη μου γνωμη? Ολη η κοινοτητα μας θα επρεπε να απαιτησει οποιος προσλαμβανεται αναπληρωτης η  διοριζεται , με καποιο τροπο να ελεγχεται το " ποθεν εσχες" του , ισως απο το διευθυντη της σχολικης μοναδας που τοποθετειται.Αντε  , γιατι πολλοι "περιεργοι" κομητες προσγειωνονται σε σχολικες μοναδες τα τελευταια χρονια!

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 29, 2009, 05:04:14 μμ »
ποσους πιστευετε αναπληρωτεσ θα παρουν φετος?

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 08, 2009, 07:23:07 μμ »
Λόγω αρκετών αποσπάσεων φέτος, αναμένεται να είναι σχετικά αυξημένος ο αριθμός αναπληρωτών για χρονιά ΑΣΕΠ. Πόσους αναπληρωτές πήραν τα 2 τελευταία χρόνια?

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 12, 2009, 02:00:40 μμ »
Καλημέρα συνάδελφοι! Βλέπω μια αδράνεια τις τελευταίες μέρες στο φόρουμ του κλάδου μας. Μάλλον όλοι είναι διακοπές... Βεβαια κάποιοι -σαν εμένα- επέστρεψαν από τις μέρες ξεκούρασης.. Georgy νομίζω πως τα 2 τελευταία χρόνια πήραν γυρω στους 50 + 50 κατι αναπληρωτες. Άκουσα κι εγω πως οι αναπληρωτες θα είναι περισσότεροι φέτος, αλλά η άποψή μου έιναι πως αν δε δοθούν οι 200 οργανικές στην πρωτοβάθμια δε θα αλλάξει ριζικά το τοπίο στον κλάδο. Δηλαδή ελάχιστοι αναπληρωτές, εκατοντάδες, ίσως και χιλιάδες ωρομίσθιοι!  :-\

Τώρα θα ήθελα να εκφράσω και την εξής απορία. Μήπως ασχολήθηκε κανείς με τον εκκαθαρισμένο πίνακα αναπληρωτών που δημοσίευσε το deutsch.gr? Αυτός ο πίνακας φαίνεται πως θα είναι ο οριστικός για φέτος. Μέχρι ποιον αριθμό νομίζετε εσείς οτι θα καλέσουν φέτος αναπληρωτες? Και ωρομίσθιους στην Αθήνα?
   
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος kimolia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 12, 2009, 09:51:05 μμ »
Συμφωνώ με το ερώτημα του /της daf.... μπορεί να υπάρξει κάποια εκτίμηση για το πόσα περίπου άτομα θα καλέσουν φέτος αναπληρωτές και μέχρι πόσα περίπου μόρια????

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 14, 2009, 11:57:52 πμ »
Αν βοηθησει καθόλου, έκανα μια πρώτη εκκαθάριση του πίνακα αναπληρωτών (έβγαλα τους διοριστέους) και στι θέση 100 η συναδελφος έχει 33,7 μόρια...

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 14, 2009, 09:22:58 μμ »
Μαλιστα... Καλα, εγω ειμαι πιο κάτω με 30,5 μόρια, αλλά αν πάρει φέτος 100 (αυτό πιθανολογείς εσυ από οτι κατάλαβα), ίσως θα έχω ελπίδες για το 2010-11  ::)
Μάλλον όμως θα πρέπει να κάνουμε υπομονή αρκετο καιρό ακόμα... :-\ προς το παρόν
Καλές βουτιές το τριήμερο
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Ποσα μόρια για αναπληρωτης ΠΕ07???
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 21, 2009, 12:23:13 μμ »
Εισαι κοντα στη θεση 164. Του χρονου εχεις πιθανοτητες. Το ΥΠΕΠΘ ανακοινωσε σημερα 9000 αναπληρωτες για τη διετια...Περισσοτεροι απο την προηγουμενη φορα, οπως και περισσοτεροι ωρομισθιοι...Αναμενουμε...!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161209
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 603
Σύνολο: 618

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.049 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.