*

Αποστολέας Θέμα: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 22960 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 14, 2009, 09:47:32 πμ »
’ξιολόγηση?
Ποια αξιολόγηση?
Δεν έχω ξανακούσει τέτοιο πράγμα.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:12:37 »

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 14, 2009, 09:53:10 πμ »
ετσι μου ειπαν. οτι υπαρχει κ καποια αξιολογηση του προγραμματος και του καθηγητη απο τον υπεθυνο του προγραμματος...δεν εχω δουλεψει πδσ κ δεν ξερω συγκεκριμενα.δεν προλαβα καν να αρχισω........................... :-\ μου ειπαν οτι αν ηθελε να με διωξει θα εβρισκε τροπο κα θα το εκανε, ακομα και στη μεση της χρονιας.

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 14, 2009, 12:17:31 μμ »
Δε θέλω να κατηγορήσω όσους παίρνονυ ΠΔΣ, το σύστημα είναι που μ'ενοχλεί. Γιατί αν υπήρχε μια σειρά στις προσλήψεις δε θα τρομοκρατούσε ο κάθε διευθυντής τον εκάστοτε εκπαιδευτικό.   Εγώ ξέρω 5 άτομα στη Θεσσαλονίκη που έχουν πάρει ενισχυτική και τα κατάφεραν χάρη σε γνωστούς. Παρ' όλ'αυτά δεν πιστεύω ότι είναι ο κανόνας, σίγουρα θα υπάρχουν κι εκείνοι που προσλαμβάνονται χωρίς μέσον, απλώς κανείς μας ποτέ δε θα μπορέσει να ελέγξει το πώς τους επέλεξαν. Γι' αυτό είμαστε εδω και φαγωνόμαστε. Αντίθετα στον ασεπ ή στον πίνακα ωρομισθίων οποιοσδήποτε μπορεί να δει πόσα μόρια έχεις κάποιος που προσλαμβάνεται, αυτή είναι η διαφορά. Και να μη ξανακούσω ότι ο ΑΣΕΠ είναι για τους λεφτάδες. Λίγοι είναι παντρεμένοι με παιδιά και υποχρεώσεις και τα καταφέρνουν; Ξέρω περιπτωσεις ανθρώπων που σταμάτησαν τα πάντα για να διαβάσουν, όμως δεν έχουμε όλοι την πολυτέλεια να το κάνουμε αυτό.  Δε χρειάζεται να γενικεύουμε, απλώς ο καθένας μας μεταφέρει εδώ τις δικές του εμπειρίες.

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 14, 2009, 12:23:31 μμ »
Δε θέλω να κατηγορήσω όσους παίρνονυ ΠΔΣ, το σύστημα είναι που μ'ενοχλεί. Γιατί αν υπήρχε μια σειρά στις προσλήψεις δε θα τρομοκρατούσε ο κάθε διευθυντής τον εκάστοτε εκπαιδευτικό.   Εγώ ξέρω 5 άτομα στη Θεσσαλονίκη που έχουν πάρει ενισχυτική και τα κατάφεραν χάρη σε γνωστούς. Παρ' όλ'αυτά δεν πιστεύω ότι είναι ο κανόνας, σίγουρα θα υπάρχουν κι εκείνοι που προσλαμβάνονται χωρίς μέσον, απλώς κανείς μας ποτέ δε θα μπορέσει να ελέγξει το πώς τους επέλεξαν. Γι' αυτό είμαστε εδω και φαγωνόμαστε. Αντίθετα στον ασεπ ή στον πίνακα ωρομισθίων οποιοσδήποτε μπορεί να δει πόσα μόρια έχεις κάποιος που προσλαμβάνεται, αυτή είναι η διαφορά. Και να μη ξανακούσω ότι ο ΑΣΕΠ είναι για τους λεφτάδες. Λίγοι είναι παντρεμένοι με παιδιά και υποχρεώσεις και τα καταφέρνουν; Ξέρω περιπτωσεις ανθρώπων που σταμάτησαν τα πάντα για να διαβάσουν, όμως δεν έχουμε όλοι την πολυτέλεια να το κάνουμε αυτό.  Δε χρειάζεται να γενικεύουμε, απλώς ο καθένας μας μεταφέρει εδώ τις δικές του εμπειρίες.

εχεις δικιο....καλο θα ηταν και στην πδσ να υπηρχε μια σειρα στις προσληψεις.....δυστυχως ομως....... :-\
πιστευω οτι ειδικα στους πολυπληθεις κλαδους η ολη διαδικασια στηριζεται καθαρα στη υπαρξη καποιου "γνωστου"...δυστυχως....και αυτο δημιουργει ολα τα επακολουθα προβληματα.  :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:12:37 »

Αποσυνδεδεμένος xrysaki_pe06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 14, 2009, 12:35:56 μμ »
Ρε παιδιά, δηλ.ποια η διαφορά ΠΔΣ κ ωρομισθίων? Προσφέρει πιο πολλά μόρια? Και κάτι άλλο. Αν σε καλέσουν ωρομίσθιο υπάρχει περίπτωση να σε καλέσουν και ΠΔΣ? Επιτρέπεται? Ευχαριστώ..

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 14, 2009, 12:42:19 μμ »
ωρομισθιους παιρνουν απο τον πινακα....
πδσ μπορεις να πας ακομη και αν εισαι στον πινακα μηδενικης....καθως στην πδσ πρεπει να βρεις καποιον "γνωστο"...συνηθως εστω.....
για τα μορι αδεν ξερω να σου πω....

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 14, 2009, 12:47:21 μμ »
συμφωνω οτι υπαρχουν αρκετοι που μαζευουν πολλα μορια με τη βυσματικη πδσ,αλλα δεν πρεπει να θεωρουμε  βυσματα κ αναξιους οσους εχουν πδσ,κ να βρισκουμε αλλοθι για δικες μας αποτυχιες.
...
δεν ανεχομαι να με θεωρουν καποιοι βυσματια επειδη μαζεψα σε 3 χρονια 2.5 μορια τρεχοντας σε ενα χωριο κ ειμαι κ μειον 80 ευρω μεσα καθε μενα για την πδσ
εγω ουτε την πδσ,ουτε τον ασεπ θεωρω αξιοκρατικους κ πρεπει να αλλαξουν κ τα δυο.ο ασεπ εξυπηρετει οποιον εχει μπαμπα με πορτοφολι(κ μπορει να διαβαζει 2 χρονια χωρις να κανει κατι αλλο κ να πηγαινει κ φροντιστηριο κ αξιολογει με κριτηριο τη γνωση  υπερλεπτομερειων),ενω η πδσ τα πολιτικα βυσματα
στην πδσ θα πρεπει το κριτηριο να ειναι κ η προυπηρεσια κ ο ασεπ(δεν πιστευω το βαθμο πτυχιου,γιατι η δυσκολια του καθε παν/μιου ποικιλλει.καλυτερα ο χρονος κτησης,θα ελεγα)
θα πρεπει να πιεσουμε περισσοτερο για περισσοτερους διορισμους αντι να χωριζομαστε σε ομαδες επιτυχοντων-με προυπηρεσια-οαεδιτες-πδσ κτλ.,κ να παλεψουμε για εναν καλυτερο ασεπ που δε θα εξουθενωνει οικονομικα κ ψυχολογικα τους υποψηφιους(κ δυστυχως με αναλογια 1/33 αυτο δεν αλλαζει,απο εκει ξεκινανε ολα).εγω ειμαι επιτυχων,αλλα δεν προκειται να μπω σε συλλογο επιτυχοντων για να μπω στη λογικη του χωρισμου ολων μας σε ομαδες για τον <αξιοκρατικο> τροπο προσληψεων,αλλα αναλογα παντα με το τι μας βολευει.....


Έχεις δίκιο σε κάποια πράγματα που λες, όσο αφοριστικό όμως είναι το να καταδικάζουμε συλλήβδην όσους έχουν ΠΔΣ, άλλο τόσο αφοριστικό είναι το να λες ότι όσοι πετυχαίνουν στον ΑΣΕΠ  δεν κάνουν τίποτα άλλο για δύο χρόνια και έχουν τη χορηγία του μπαμπά τους. Αυτό είναι άλλοθι για άλλες αποτυχίες.

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 14, 2009, 01:05:47 μμ »
Δυστυχώς δεν έχω μέσον. Αλλά δε σας κρύβω ότι θα προσπαθήσω να βρω. Από κάπου πρέπει να αρχίσω να μαζεύω μόρια, δεν έχω οπύτε μισό τώρα, δεδομένου ότι τελείωσα πρόσφατα. Δε θα βασιστώ όμως στην ΠΔΣ για να διοριστώ. Θα διαβάσω και θα δώσω ΑΣΕΠ κάνοντας το καλύτερο που μπορώ. Καλώς ή κακώς είναι ο πιο σύντομος και αντικειμενικός τρόποας να διοριστεί κάποιος και να μην έχει ανάγκη κανένα κερατά.

Αποσυνδεδεμένος mauri_agelada

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: ’ντρας
  • οταν η εκπαιδευση παιδευει και τους εκπαιδευτες
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 14, 2009, 01:36:25 μμ »
Kαλησπέρα παιδιά,

όσο για αυτό που λες "gringa"  θα σου πω ότι συμφωνώ απόλυτα με το τελευταίο που είπες αλλά θα διαφωνήσω κάθετα με το πρώτο.
τι εννοώ.

όσο παράξενο κι αν φαίνεται, είμαι από τα άτομα της μειοψηφίας που (προφανώς τυχαία) με πήραν 2 χρονιές στην ΠΔΣ χωρίς να έχω ειλικρινά κανέναν,  μα κανέναν γνωστό, μπάρμπα, βίσμα μέσον ή όπως αλλιώς λέγεται, και μαζεψα μετά κόπων και βασάνων τα ωραιότατα 2 και κάτι όρια.   εκεί λοιπόν διαφωνώ στο να προσπαθήσεις να βρεις μέσον.΄Βέβαια ξέρω ότι το λέω αυτό με την πολυτέλεια της αρχικής τύχης να μη χρειαστεί καν να σκεφτώ για μέσον στη ΠΔΣ.

από την άλλη μεριά έδωσα στους 2 τελευταίους ΑΣΕΠ και ήμουν επιτυχών, από τους οποίους μάζεψα άυτομάτως ήδη από τον πρώτο πολλά μόρια (+της ΠΔΣ που στην αρχή ήταν  1,6 και κατάφερα να γίνω πέρισυ αναπληρωτής.

φέτος με βάση την προυπηρεσία αλλά και με τη βοήθεια του 2ου ΑΣΕΠ ελπίζω και πάλι να είμαι αναπληρωτής από τους πρώτους,  οπότε πλέον ξεχνάω οριστικά τον ΑΣΕΠ και όλα τα σχετικά με αυτόν,   βλέπε  αγχος, εκνευρισμό, κούραση αν διάβαζα (να πω ότι στον 2ο δε διάβασα ειλικρινά τίποτα, ίσως ήμουν τυχερός...  όπως θέλετε πείτε το  δε με πειράζει).
το συμπέρασμά μου λοιπόν είναι ότι μάλλον χρειάζεται και το 1 και το άλλο.    αλλά μέσω ΑΣΕΠ αν είσαι επιτυχών μαζεύεις αυτομάτως πολλά περισσότερα μόρια χωρίς βισμά και γλέιψιμο αλλά με δικό σου κόπο και προσπάθεια.
ο καθένας διαλέγει και παίρνει ό,τι του ταιριάζει καλύτερα.
εμένα πάντωε μιας και δε μου ταιίάζει να είμαι υποχρεωμένος σε κανέναν, απλώς χαίρομαι την πορεία αυτών των πραγμάτων.
αλπίζω κανένας από εσάς να μη χρειαστεί τον κερατά όπως σωστά είπες, που θα τον έχεις μια ζωή υποχέωση.
ΠΕ0404
ετσι απλα....

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 14, 2009, 01:44:52 μμ »
περυσι θα ξεκινουσα πδσ...και εκκρεμουσε η ορκομωσια μου...γαιτι για λογους υγειας της μητερα μου την καθυστερουσα ωστε να μπορεσει να ειναι εκει...κ μου δημιουργησε θεμα ο διευθυντης.....επειδη ηθελε να παρει δικο του ατομο........
στο υπουργειο που πηρα και στη Β'βαθμια μου ειπαν οτι μπορουσα να εργαστω κανονικα και οτι η ορκομωσια ηταν τυπικο θεμα.....ωστοσο στη Β'βαθμια μου ειπαν να μην κανω φασαρια, γιατι αν ηθελε να με διωξει θα το εκανε ο διευθυντης, θα εβρισκε αλλο τροπο....ακομη και πιο μετα...οποτε καλυτερα να το αφησω, ακομη κ αν εχω δικιο......

αφηστε που οταν με πηρε αρχικα τηλ να παω για την πδσ στο σχολειο προσπαθουσε να με αποτρεψει....δηθεν οτι δεν εχω διδακτικη εμπειρια και τα αρχαια α' λυκειου που θα μου εδινε ειναι δυσκολα.......και δεν θα μπορω να αναλαβω ελεος.....χωρις καν να με ξερει...λες κ ημουν αχρηστη......λες κ ολοι γεννιουνται με εμπειρια........................ :-\

δεν νομιζω οτι τα κριτηρια στην πδσ ειναι αντικειμενικα.ισως με ελαχιστες εξαιρεσεις...που κ παλι αμφιβαλλω.....


Πως σου έδωσαν πδσ αφού δεν είχες καν ορκιστεί?
Δεν υπήρχαν φιλόλογοι με παλιότερη ημερομηνία κτήσης πτυχίου.....?
Εντύπωση μου κάνει που προτίμησαν εσένα.......
 ;)


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 14, 2009, 01:54:21 μμ »
περυσι θα ξεκινουσα πδσ...και εκκρεμουσε η ορκομωσια μου...γαιτι για λογους υγειας της μητερα μου την καθυστερουσα ωστε να μπορεσει να ειναι εκει...κ μου δημιουργησε θεμα ο διευθυντης.....επειδη ηθελε να παρει δικο του ατομο........
στο υπουργειο που πηρα και στη Β'βαθμια μου ειπαν οτι μπορουσα να εργαστω κανονικα και οτι η ορκομωσια ηταν τυπικο θεμα.....ωστοσο στη Β'βαθμια μου ειπαν να μην κανω φασαρια, γιατι αν ηθελε να με διωξει θα το εκανε ο διευθυντης, θα εβρισκε αλλο τροπο....ακομη και πιο μετα...οποτε καλυτερα να το αφησω, ακομη κ αν εχω δικιο......

αφηστε που οταν με πηρε αρχικα τηλ να παω για την πδσ στο σχολειο προσπαθουσε να με αποτρεψει....δηθεν οτι δεν εχω διδακτικη εμπειρια και τα αρχαια α' λυκειου που θα μου εδινε ειναι δυσκολα.......και δεν θα μπορω να αναλαβω ελεος.....χωρις καν να με ξερει...λες κ ημουν αχρηστη......λες κ ολοι γεννιουνται με εμπειρια........................ :-\

δεν νομιζω οτι τα κριτηρια στην πδσ ειναι αντικειμενικα.ισως με ελαχιστες εξαιρεσεις...που κ παλι αμφιβαλλω.....


Πως σου έδωσαν πδσ αφού δεν είχες καν ορκιστεί?
Δεν υπήρχαν φιλόλογοι με παλιότερη ημερομηνία κτήσης πτυχίου.....?
Εντύπωση μου κάνει που προτίμησαν εσένα.......
 ;)
Και εμένα  επίσης...τεράστια εντύπωση.Ειδικά τη στιγμή που ξέρω από τον εαυτό μου και άτομα με μόρια που αγγίζουν και τα 40 και δεν παίρνουν ούτε δίωρο.
Μπορείς να μας εξηγήσεις γιατί γίνεται αυτό;;;;;(στην ελενη αναφέρομαι φυσικά)

ο ασεπ εξυπηρετει οποιον εχει μπαμπα με πορτοφολι(κ μπορει να διαβαζει 2 χρονια χωρις να κανει κατι αλλο κ να πηγαινει κ φροντιστηριο κ αξιολογει με κριτηριο τη γνωση  υπερλεπτομερειων)
Διαφωνώ κάθετα...Δηλαδή για να δουλέψει κάποιος πρέπει να έχει ή μέσο για πδς ή μπαμπά με πορτοφόλι για να δίνει ΑΣΕΠ;;;
Εγώ δεν έχω τίποτα από τα δύο.Δε θα δουλέψω ποτέ;;;
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος mauri_agelada

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: ’ντρας
  • οταν η εκπαιδευση παιδευει και τους εκπαιδευτες
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 14, 2009, 02:12:26 μμ »
Συγγνώμη ρε συ "maryk" λογικό δεν είναι αυτό που λέει o DOG για τα χρήματα που χρειάζεται κάποιος αν θέλει να διαβάσει πραγματικά πολύ ή να πάει σε φροντιστήριο για τον ΑΣΕΠ??     σαφώς και δεν είναι αδύνατον για κάποιον σε αυτή την ιδανική θέση,   αλλά σίγουρα είναι πιο πολύ πιο δύσκολο,  απλή λογική είναι νομίζω!!!

θα διαφωνούσα κάθετα βέβαια με οποιονδήποτε το αποκλείει τελέιως ή έχει σαν σκοπό να απογοητεύσει και να αποκαρδιώσει όποιον δείχνει να έχει τα κότσια να το προσπαθήσει!
ΠΕ0404
ετσι απλα....

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 14, 2009, 02:20:42 μμ »
Συγγνώμη ρε συ "maryk" λογικό δεν είναι αυτό που λέει o DOG για τα χρήματα που χρειάζεται κάποιος αν θέλει να διαβάσει πραγματικά πολύ ή να πάει σε φροντιστήριο για τον ΑΣΕΠ??     σαφώς και δεν είναι αδύνατον για κάποιον σε αυτή την ιδανική θέση,   αλλά σίγουρα είναι πιο πολύ πιο δύσκολο,  απλή λογική είναι νομίζω!!!

θα διαφωνούσα κάθετα βέβαια με οποιονδήποτε το αποκλείει τελέιως ή έχει σαν σκοπό να απογοητεύσει και να αποκαρδιώσει όποιον δείχνει να έχει τα κότσια να το προσπαθήσει!
Για πολλούς το φροντιστήριο είναι τεράστια πολυτέλεια ξέρεις.
Και με αυτό το σκεπτικό είναι σα να λέω σε κάποιους που με κόπους και στερήσεις τελικά διορίστηκαν ότι είχαν ή μέσον ή μπαμπά με πορτοφόλι...Οπότε όχι  δεν είναι λογικό..Ρωτήστε όσους για τεράστιο διάστημα λόγω ΑΣΕΠ δε ζούσαν...δεν κοιμόταν..δεν καμάρωναν τα παιδιά τους...δεν...δεν...Αν μή τι άλλο είναι άδικο να τους χρεώνουμε έναν μπαμπά με πορτοφόλι!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: ’ντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 14, 2009, 05:00:35 μμ »
παιδια ξαναλεω οτι το προβλημα ξεκιναει απο την αναλογια 1/33...οσο λιγοτεροι διοριζονται τοσο περισσοτερο θα τσακωνομαστε κ θα προκαλουνται διαφορα παραδοξα...
πχ εγω συμφωνω να υπαρχουν κριτηρια για την πδσ κ να παιζει κ ρολο να εισαι επιτυχων.δεν ειναι ομως ρε παιδια παραδοξο,το οτι για να παρεις ενα 4ωρο (που θα σου δωσει 1 μοριο το ρονο,αρα θα σε διορισει σε 24 χρονια),θα πρεπει να θυσιασεις κ πολλους μηνες διαβασμα,κ προσωπικη ζωη,κ να αφησεις την αλλη δουλεια σου?(γιατι πιστευω οτι εστω για να εισαι επιτυχων στον κλαδο μας,θελει πολλες θυσιες)
αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι οι λιγοι διορισμοι ειναι το προβλημα.δεν μπορουμε να απαιτουμε απο ενα νεο παιδι να ριξει τοσο διαβασμα(εστω το διαβασμα που χρειαζεται για να εισαι επιτυχων,που ξερετε ολοι ποσο πολυ ειναι,για να <ανταμειφθει> με ενα 4ωρο(=1 μοριο=διορισμος σε 24 χρονια)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162195
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 562
Σύνολο: 572

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.