*

Αποστολέας Θέμα: Ειδικές Κατηγορίες  (Αναγνώστηκε 29432 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mike78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 25, 2011, 02:10:30 μμ »
Καλημέρα σας. όλοι των ειδικών κατηγοριών να διορίζονται αλλά με προυπόθεση της μιας έστω επιτυχίας στο ΑΣΕΠ. διαφορετικά διορισμός αλλα όχι στην τάξη, σε άλλα πόστα ! δική μου άποψη .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:53:27 »

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:38:15 μμ »
Συναδελφοι διαβασα το θεμα κ ειδα που λετε για αδικια κτλ... Ενα θα σας πω: Ειμαι ΠΕ 02 και πασχω απο τετραπληγια εκ γεννητης κ σας το λεω για να το ξερετε στην εγκυκλιο της γενικης κανω τα χαρτια μου καθε χρονο σαν υγιης και γιατι; Γιατι δεν αναφερει την παθηση μου η εγκυκλιος... Αυτο δεν ειναι αδικια; Γι αυτο μην μου μιλατε για αδικιες.... Για να μην μιλησω για τις μαϊμου ειδικες κατηγοριες...
Έχεις απόλυτο δίκιο.
Έγραψα στο συγκεκριμένο topic διότι εντελλώς τυχαία ανάκαλυψα ότι συνάδελφος με την οποία υπηρετούσα μαζί έχει προσληφθεί καθώς ανήκει ως φαίνεται, σε ειδική κατηγορία, κάτι το οποίο σε συνεχείς συζητήσεις που είχαμε δεν ανέφερε. Αντιθέτως, αρκούνταν στο να μου απαντά περί ήξεις - αφήξεις.... Βέβαια, αυτό δε σημαίνει ότι δεν εμπίπτει. Ίσως να αισθανόταν άσχημα και να προσπαθούσε να το κρύψει, απ' την άλλη έδειχνε απόλυτα υγιής και μάλιστα μου ανέφερε ότι και η ίδια έχει καταθέσει πιστοποιητικό υγείας, αυτό που είμαστε υποχρεωμένοι να καταθέτουμε στις δ/θμιες άμα τη πρόσληψή μας ως αναπληρωτές. Εφ' όσον έχει πρόβλημα υγείας δεν ξέρω ερωτώ, κατόπιν εορτής, πώς περνάει από πρωτοβάθμια επιτροπή και καταθέτει το συγκεκριμένο πιστοποιητικό; Όλα αυτά με έκαναν να σκεφτώ πώς κάποιοι που πάντα καταφέρνουν να δρουν υπογείως και έχοντας τις κατάλληλες γνωριμίες είναι πιθανό γνωρίζοντας την ευνοϊκή ρύθμιση, να παρουσιάζουν πλαστά έγγραφα. Αλήθεια, τι έλεγχος γίνεται;
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος jimmouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:55:44 μμ »
Συναδελφοι διαβασα το θεμα κ ειδα που λετε για αδικια κτλ... Ενα θα σας πω: Ειμαι ΠΕ 02 και πασχω απο τετραπληγια εκ γεννητης κ σας το λεω για να το ξερετε στην εγκυκλιο της γενικης κανω τα χαρτια μου καθε χρονο σαν υγιης και γιατι; Γιατι δεν αναφερει την παθηση μου η εγκυκλιος... Αυτο δεν ειναι αδικια; Γι αυτο μην μου μιλατε για αδικιες.... Για να μην μιλησω για τις μαϊμου ειδικες κατηγοριες...
Έχεις απόλυτο δίκιο.
Έγραψα στο συγκεκριμένο topic διότι εντελλώς τυχαία ανάκαλυψα ότι συνάδελφος με την οποία υπηρετούσα μαζί έχει προσληφθεί καθώς ανήκει ως φαίνεται, σε ειδική κατηγορία, κάτι το οποίο σε συνεχείς συζητήσεις που είχαμε δεν ανέφερε. Αντιθέτως, αρκούνταν στο να μου απαντά περί ήξεις - αφήξεις.... Βέβαια, αυτό δε σημαίνει ότι δεν εμπίπτει. Ίσως να αισθανόταν άσχημα και να προσπαθούσε να το κρύψει, απ' την άλλη έδειχνε απόλυτα υγιής και μάλιστα μου ανέφερε ότι και η ίδια έχει καταθέσει πιστοποιητικό υγείας, αυτό που είμαστε υποχρεωμένοι να καταθέτουμε στις δ/θμιες άμα τη πρόσληψή μας ως αναπληρωτές. Εφ' όσον έχει πρόβλημα υγείας δεν ξέρω ερωτώ, κατόπιν εορτής, πώς περνάει από πρωτοβάθμια επιτροπή και καταθέτει το συγκεκριμένο πιστοποιητικό; Όλα αυτά με έκαναν να σκεφτώ πώς κάποιοι που πάντα καταφέρνουν να δρουν υπογείως και έχοντας τις κατάλληλες γνωριμίες είναι πιθανό γνωρίζοντας την ευνοϊκή ρύθμιση, να παρουσιάζουν πλαστά έγγραφα. Αλήθεια, τι έλεγχος γίνεται;

Να σου πω: πας μπροστα σε τετραμελη "ιατρικη" επιτροπη σε βλεπουν σε ρωτουν κπ πραγματα δινεις το πιστοποιητικο επιδοσης του ποσοστου αναπηριας κ σου βγαζουν το εν λογω χαρτι... κ για να κλεισεις ραντεβου αστα... ενω αμα εχεις δοντι...

Αποσυνδεδεμένος rodi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 29, 2011, 03:59:52 μμ »
ΚΑΝΕΝΑΣ διορισμος για τις ειδικες κατηγοριες του ΠΕ09 και ειδικα για οσους ανηκουν στη κατηγορια με ποσοστο αναπηριας 67%

Ειναι το λιγοτερο εξευτελιστικο για εμας να ζηταμε κατι που το ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ με βαση τον Ν3794/2009.

Τοσα χρονια ταλαιπωριας!!! Τοσα προβληματα και εμεις εκει δεν το βαλαμε ποτε κατω!

Γιατι? Γιατι να μας πετανε ετσι? Εχουμε καποιο προβλημα υγειας αλλα ειμαστε και στεκομαστε ανταξιοι ολων των καθηκοντων και υποχρεωσεων μας!!!

Δεν ζητιανευουμε! Ζηταμε το αυτονοητο! Να γινει πραξη ο Νόμος!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:53:27 »

Αποσυνδεδεμένος che

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 29, 2011, 07:52:28 μμ »
Υπάρχει καμιά πληροφορία για το πότε βγαίνει η εγκύκλιος ένταξης στις ειδικές κατηγορίες????
hasta la victoria siempre

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 01, 2011, 03:08:56 μμ »
είδατε ότι καλούν μόνο δασκαλους, φιλόλογους, μαθηματικούς, φυσικούς, χημικούς και βιολόγους; :o

Αποσυνδεδεμένος berry

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 01, 2011, 03:27:04 μμ »
Δυστυχώς, οπότε δεν θα διορίσει φέτος από τις υπόλοιπες κατηγορίες.  :(

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 01, 2011, 03:39:12 μμ »
Παρτε και σεις κανα τηλεφωνο στο υπουργειο να μαθουμε αν θα καλεσει και αλλες ειδικοτητες

Αποσυνδεδεμένος harpoon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 01, 2011, 03:52:10 μμ »
δηλαδή παιδιά από άλλες ειδικότητες δεν θα πάρει στις ειδικές κατηγορίες?

Αποσυνδεδεμένος ΗΡΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 01, 2011, 04:31:29 μμ »
Γεια σας, μου κάνει ντύπωση που δεν κάλεσαν νηπιαγωγους!

Αποσυνδεδεμένος sv4eaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 01, 2011, 04:40:22 μμ »
Μία διευκρινιστική ερώτηση, απλά:
Στις ειδικές κατηγορίες βάσει του αριθμού των τέκνων ανήκουν οι πολύτεκνοι μόνο; Για τους τρίτεκνους υπάρχει μόνο η διευκόλυνση στην πρόσληψη αναπληρωτών;
Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 01, 2011, 04:41:54 μμ »
και εγώ αυτό αναρωτίεμαι μήπως κάνει λίγες προσλήψεις νηπιαγωγών? τι γίνεται τελικα?

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3405
    • Προφίλ
Απ: Ειδικές Κατηγορίες
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 01, 2011, 05:20:10 μμ »
To θέμα είναι πολύ σοβαρό γιατί ειδικές κατηγορίες δεν υπάρχουν μόνο σε αυτές τις ειδικότητες. Μπορεί κάποιος να κινηθεί νομικά εναντίον αυτής της απόφασης; Ειδικά αν κληθούν για διορισμό από τις άλλες κατηγορίες;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 714
Σύνολο: 714

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.