*

Αποστολέας Θέμα: Προτεραιότητα προτίμησης  (Αναγνώστηκε 3690 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Προτεραιότητα προτίμησης
« στις: Ιούλιος 16, 2009, 03:38:10 μμ »
Προτεραιότητα στο πού θα διοριστεί, έχει αυτός που δηλώνει μια περιοχή πρώτη προτίμηση;

Δηλαδη: Αν είναι 100 πριν από εμένα, και κανείς δεν έχει δηλώσει πρώτα π.χ. Κυκλάδες που θέλω εγώ και που έχω δηλώσει πρώτα, ποιος διορίζεται; Αυτός που το έχει πρώτη προτίμηση (δηλαδή εγώ! ;D) ή οποιοσδήποτε προηγείται εμένα, και έχει βάλει σε οποιαδήποτε προτίμησή του Κυκλάδες; (ή ακόμα πιο συγκεκριμένα, έχει π.χ. δεύτερη επιλογή Κυκλάδες αλλά στην πρώτη που θέλει, έχει καλυφτεί η θέση.)


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:28:16 »

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 16, 2009, 03:43:07 μμ »
ποτέ δεν κατάλαβα πως γίνετα η επιλογή... Κι αν εγω ---λέμε τώρα-- είμαι πριν απο σενα στον πινακα και δεν έχω δηλώσει κυκλάδες αλλά έχω βάλει χ, ναι σε όλα-----ποιον θα πάρουν στις κυκλάδες εμένα ή εσένα.

μου θυμίζει πρόβλημα στα μαθηματικά και τρελαίνομαι...

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 16, 2009, 03:46:24 μμ »
Προτεραιότητα στο πού θα διοριστεί, έχει αυτός που δηλώνει μια περιοχή πρώτη προτίμηση;

Δηλαδη: Αν είναι 100 πριν από εμένα, και κανείς δεν έχει δηλώσει πρώτα π.χ. Κυκλάδες που θέλω εγώ και που έχω δηλώσει πρώτα, ποιος διορίζεται; Αυτός που το έχει πρώτη προτίμηση (δηλαδή εγώ! ;D) ή οποιοσδήποτε προηγείται εμένα, και έχει βάλει σε οποιαδήποτε προτίμησή του Κυκλάδες; (ή ακόμα πιο συγκεκριμένα, έχει π.χ. δεύτερη επιλογή Κυκλάδες αλλά στην πρώτη που θέλει, έχει καλυφτεί η θέση.)



Είναι το δεύτερο που είπες, αν οι προηγούμενοί σου έχουν τις Κυκλάδες έστω και τελευταία επιλογή,και έχουν καλυφθεί οι άλλες επιλογές τους, θα πάνε Κυκλάδες.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 16, 2009, 03:48:52 μμ »
ποτέ δεν κατάλαβα πως γίνετα η επιλογή... Κι αν εγω ---λέμε τώρα-- είμαι πριν απο σενα στον πινακα και δεν έχω δηλώσει κυκλάδες αλλά έχω βάλει χ, ναι σε όλα-----ποιον θα πάρουν στις κυκλάδες εμένα ή εσένα.

μου θυμίζει πρόβλημα στα μαθηματικά και τρελαίνομαι...

Επίσης αν εσύ δεν έχεις βάλει Κυκλάδες θα κοιτάξουν να βάλουν όσους έβαλαν.Το ναι σε όλα είναι για τα μέρη που δεν τα έχει δηλώσει ούτε ένας ή αυτοί που τα δήλωσαν δεν επαρκούν ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:28:16 »

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 16, 2009, 04:07:12 μμ »
δηλαδή: Βγαίνει κενο στη Λαμία. (λέμε τωρα)

εγώ έχω σειρά 40 και εσυ 45 ωραιά?

έγω δεν έχω δηλώσει Λαμία εσυ ναι.Εχω βάλει όμως χ παντου.

θα πάρουν εσένα?


Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 16, 2009, 04:15:36 μμ »
Παιδια, ειναι πολυ μπερδεμα αυτη η ιστορια. Όποιος το εχει κατανοησει ας μας δωσει  τα φωτα του!! Για παραδειγμα στους μονιμους διορισμους, τα αποτελεσματα βγαινουν σε μια φαση? Ανι καποιος, ενω ειναι ψηλα στον πινακα, δηλωσει το κουτακι ναι σε ολα, η επιλογη αυτη θα ληφθει υποψιν μονο αν δεν πιασει τις υπολοιπες επιλογες?

Αποσυνδεδεμένος Rixardos7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 16, 2009, 04:46:51 μμ »
Υπαρχει συγκεκριμενο λογισμικο (προγραμμα) που τρεχει. Παιρνει με τη σειρα ενα ενα τα ατομα βασει της καταταξης τους. Π.χ. Αρχιζει με τον πρωτο και ελεγχει μια μια τις περιοχες προτιμησης που εχει δηλωσει.Π.χ. 1η ειναι η Α Αθηνας. Εχει κενο? Εστω οχι. Τοτε παει στην επομενη που ειναι η Α Κορινθου. Εχει κενο? Εστω ναι. Τοτε διοριζεται Α κορινθου. Αν εξαντληθουν και οι 30 προτιμησεις χωρις να εχει βρεθει κενο, τοτε ελεγχεται το κουτακι "ναι σε ολα". Αν το εχει επιλεξει, τοτε διοριζεται σε μια απο τις υπολοιπες περιοχες που εχουν κενο (το πως επιλεγεται αυτη η περιοχη δε το γνωριζω π.χ. αλφαβητικα κλπ).

Μετα εχει σειρα ο επομενος στη καταταξη κ.ο.κ.

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 16, 2009, 04:55:57 μμ »
Προτεραιότητα στο πού θα διοριστεί, έχει αυτός που δηλώνει μια περιοχή πρώτη προτίμηση;

Δηλαδη: Αν είναι 100 πριν από εμένα, και κανείς δεν έχει δηλώσει πρώτα π.χ. Κυκλάδες που θέλω εγώ και που έχω δηλώσει πρώτα, ποιος διορίζεται; Αυτός που το έχει πρώτη προτίμηση (δηλαδή εγώ! ;D) ή οποιοσδήποτε προηγείται εμένα, και έχει βάλει σε οποιαδήποτε προτίμησή του Κυκλάδες; (ή ακόμα πιο συγκεκριμένα, έχει π.χ. δεύτερη επιλογή Κυκλάδες αλλά στην πρώτη που θέλει, έχει καλυφτεί η θέση.)



Κι εγώ Κυκλάδες έβαλα στις πρώτες προτιμήσεις! Ελπίζω να τα πούμε στη Διεύθυνση στη Σύρο όταν έρθει η ώρα! 

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 16, 2009, 10:45:18 μμ »
Καταρχα ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!

Προτεραιότητα στο πού θα διοριστεί, έχει αυτός που δηλώνει μια περιοχή πρώτη προτίμηση;

Δηλαδη: Αν είναι 100 πριν από εμένα, και κανείς δεν έχει δηλώσει πρώτα π.χ. Κυκλάδες που θέλω εγώ και που έχω δηλώσει πρώτα, ποιος διορίζεται; Αυτός που το έχει πρώτη προτίμηση (δηλαδή εγώ! ;D) ή οποιοσδήποτε προηγείται εμένα, και έχει βάλει σε οποιαδήποτε προτίμησή του Κυκλάδες; (ή ακόμα πιο συγκεκριμένα, έχει π.χ. δεύτερη επιλογή Κυκλάδες αλλά στην πρώτη που θέλει, έχει καλυφτεί η θέση.)



Κι εγώ Κυκλάδες έβαλα στις πρώτες προτιμήσεις! Ελπίζω να τα πούμε στη Διεύθυνση στη Σύρο όταν έρθει η ώρα! 

Τι εννοεις εβαλες; Ποτε; Μηπως εννοεις θα βαλεις;;
Κατσε να βγουν οι διορισμοι με το καλο και θα συνεννοηθουμε να βρεθουμε οσοι ειμαστε στην ιδια διευθυνση! Θα κανουμε παρτυ!  ;D

Εχω κι αλλη απορια. Στην εγκυκλιο θα βγει και ποσες θεσεις εχει σε καθε περιοχη;

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 16, 2009, 11:56:22 μμ »

Εχω κι αλλη απορια. Στην εγκυκλιο θα βγει και ποσες θεσεις εχει σε καθε περιοχη;
Όχι αυτό δεν αναφέρεται, ούτε και μπορείς να το μαντέψεις γιατί μπορεί σε κάποια περιοχή να πάρει πχ 10 και σε κάποια άλλη μόνο έναν.
Επειδή κάπου πήρε το μάτι μου ότι υπάρχει μια ιδιαίτερη προτίμηση στις Κυκλάδες να σας πω από εμπειρία να προσέξετε τι θα δηλώσετε γιατί πχ Γ Κυκλάδες είναι και η Δονούδα, η Σχοινούσα, η Ηρακλειά, τα Κουφονήσια και δίνουν και πολλά μόρια αλλά.....τα πράγματα εκεί είναι κάπως δύσκολα κι αν δεν είστε προετοιμασμένοι θα ρίξετε μαύρο δάκρυ που λένε. Κάπου μέσα στο φορουμ υπάρχει ένα θέμα από πέρσι με τις περιοχές διορισμών και τα δυσπρόσιτα που δίνονται αρκετές πληροφορίες. Πιστέψτε με θα σας φανούν χρήσιμες για να κάνετε τις επιλογές σας.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 17, 2009, 01:10:31 πμ »

Τι εννοεις εβαλες; Ποτε; Μηπως εννοεις θα βαλεις;;
Κατσε να βγουν οι διορισμοι με το καλο και θα συνεννοηθουμε να βρεθουμε οσοι ειμαστε στην ιδια διευθυνση! Θα κανουμε παρτυ!  ;D


Εεε.. ναι, έβαλα στις αιτήσεις για τους αναπληρωτές και ΘΑ βάλω για το διορισμό (μη το γρουσουζεύω και στο τελος δεν έχω τα απαιτούμενα μόρια...)! Και ναι, η Γ' Κυκλάδων καλύτερα να αποφεύγεται...

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 17, 2009, 02:16:46 πμ »
Και ναι, η Γ' Κυκλάδων καλύτερα να αποφεύγεται...
Σε καμιά περίπτωση δεν εννοούσα να αποφεύγεται η Γ' Κυκλάδων. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι όποιος τη δηλώνει να ξέρει τι δηλώνει. Στα 5 από τα 6 νησιά της περιοχής οι αντικειμενικές συνθήκες (ακτοπλοϊκές συγκοινωνίες, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, κατοικία κτλ, κτλ) είναι δύσκολες. Η "ζωή" δε του μήνες του χειμώνα είναι σκληρή στα μέρη αυτά αλλά, αν ωστόσο έχεις γνώση του που πας, έχεις καλή διάθεση και καταφέρεις να κάνεις παρέα με τους συναδέλφους θα περάσεις καλά σε βαθμό που δεν το περιμένεις. Επίσης οι ντόπιοι σε αυτά τα μέρη είναι καλοπροαίρετοι. Όσο για τα παιδιά είναι πολύ καλά, αγαπησιάρικα και δεν νομίζω ότι θα τα συναντήσετε εύκολα αλλού. Καλό είναι να ξέρετε που πάτε και να μη χάσετε χρόνο με γκρίνια που θα σας προκύψει από το "σοκ" της πρώτης εικόνας και των δυσκολιών. Να λάβετε υπόψη σας ότι θα είστε το λιγότερο 9-10 ώρες ταξίδι μακριά από το λιμάνι του Πειραιά το οποίο μερικές φορές δεν θα μπορείτε κιόλα να το κάνετε λόγω μποφόρ….. Και κάτι ακόμη να ξέρετε πως γενικά οι Κυκλάδες δεν είναι εύκολο μέρος με εξαίρεση ίσως τα νησιά της Δ Κυκλάδων (Σύρο, Άνδρο, Μύκονο, Πάρο) που έχουν πιο συχνή «συγκοινωνία» με Πειραιά είναι σχετικά κοντά και «μεγάλα».
Όπως και να έχει σας εύχομαι καλή τοποθέτηση και αν σκέφτεστε θετικά θα περάσετε πολύ καλά όπου κι αν βρεθείτε. :)
Εδώ: http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=7509.0 θα βρείτε ενδιαφέρουσες πληροφορίες για δυσπρόσιτες περιοχές ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2009, 02:23:49 πμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 17, 2009, 08:14:42 πμ »
Και ναι, η Γ' Κυκλάδων καλύτερα να αποφεύγεται...
Σε καμιά περίπτωση δεν εννοούσα να αποφεύγεται η Γ' Κυκλάδων. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι όποιος τη δηλώνει να ξέρει τι δηλώνει. Στα 5 από τα 6 νησιά της περιοχής οι αντικειμενικές συνθήκες (ακτοπλοϊκές συγκοινωνίες, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, κατοικία κτλ, κτλ) είναι δύσκολες. Η "ζωή" δε του μήνες του χειμώνα είναι σκληρή στα μέρη αυτά αλλά, αν ωστόσο έχεις γνώση του που πας, έχεις καλή διάθεση και καταφέρεις να κάνεις παρέα με τους συναδέλφους θα περάσεις καλά σε βαθμό που δεν το περιμένεις. Επίσης οι ντόπιοι σε αυτά τα μέρη είναι καλοπροαίρετοι. Όσο για τα παιδιά είναι πολύ καλά, αγαπησιάρικα και δεν νομίζω ότι θα τα συναντήσετε εύκολα αλλού. Καλό είναι να ξέρετε που πάτε και να μη χάσετε χρόνο με γκρίνια που θα σας προκύψει από το "σοκ" της πρώτης εικόνας και των δυσκολιών. Να λάβετε υπόψη σας ότι θα είστε το λιγότερο 9-10 ώρες ταξίδι μακριά από το λιμάνι του Πειραιά το οποίο μερικές φορές δεν θα μπορείτε κιόλα να το κάνετε λόγω μποφόρ….. Και κάτι ακόμη να ξέρετε πως γενικά οι Κυκλάδες δεν είναι εύκολο μέρος με εξαίρεση ίσως τα νησιά της Δ Κυκλάδων (Σύρο, Άνδρο, Μύκονο, Πάρο) που έχουν πιο συχνή «συγκοινωνία» με Πειραιά είναι σχετικά κοντά και «μεγάλα».
Όπως και να έχει σας εύχομαι καλή τοποθέτηση και αν σκέφτεστε θετικά θα περάσετε πολύ καλά όπου κι αν βρεθείτε. :)
Εδώ: http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=7509.0 θα βρείτε ενδιαφέρουσες πληροφορίες για δυσπρόσιτες περιοχές ;)

Ξεχασες τη Ναξο, τπ μεγαλυτερο!!  :)
Πριν λιγες μερες βρεθηκα στη Δονουσα και η αληθεια ειναι πως ακομα και μεσα στον Ιουλιο δεν εχει συρροη κοσμου, αν και τα πραγματα ειναι σαφως πιο υποτονικα το χειμωνα. Μαλιστα, συναντησαμε και καθηγητη ο οποιος ηταν 2 χρονια εκει κ μετα γυρισε με την οικογενεια για διακοπες, και η σχεση του με τους ντοπιους ηταν το κατι αλλο! Γενικα οι ντοπιοι ειναι πολυ φιλικοι, λιγο γνωριστηκαμε και κατευθειαν σε κανουν να νιωθεις οτι τους ξερεις καιρο. Το ιδιο συμβαινει και σε ολα τα μικρα νησακια βεβαια, αναγκαστικα αποκτας αλλη σχεση με τους κατοικους και σιγουρα με τους μαθητες. Σε περιπτωση που εχεις οικογενεια ομως, οπως εγω, δυσκολο να αποφασισεις να μεινεις αλλου.
Σχετικα με τη συγκοινωνια, πραγματι, πρεπει να μην εχει μποφορακια και να παρεις καραβι για μεγαλυτερο νησι πριν πας οπουδηποτε αλλου.
Τελος, να τονισω οτι δεν ειναι απαραιτητα κακο να πας σε ενα μερος με λιγους, καποοι προτιμουν ησυχια! Στο συγκεκριμενο νησι, το χειμωνα οι κατοικοι ολου του νησιου ειναι 100!
Θα συνεχισουμε τη συζητηση σχετικα στο αλλο θεμα, μην μπερδευομαστε εδω καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος jenny_enl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Προτεραιότητα προτίμησης
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 27, 2009, 02:15:31 μμ »
Rixardo πολύ κατατοπιστική η απάντηση σ..Ευχαριστώ.....τώρα σαν να έβγαλα μια άκρη..Γτ όταν πήγα να δηλώσω στη 2βάθμια, ο κ. που κατέθετε τις αιτήσεις με προέτρεψε να βάλω παριοχές γύρω από την περιοχή μ λέγοντάς μ οτι αν βάλω χ στο κουτακι σε οποιαδηποτε περιοχή θα με καλέσουν..κ γω τοτε (μη γνωρίζοντας) επέμενα να βάλω νησιά (νομίζοντας όπως αναρωτήθηκε η σμαρω οτι θα χω προτεραιοτητα αποι κάποιον που δν έχει δηλωσει κάποια απομακρυσμένη περιοχη κ ας έχει μεγαλύτερο βαθμό απο μένα)........

ΥΓ και γω Κυκλάδες δηλωσα........ ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162154
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 573
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.