*

Αποστολέας Θέμα: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ  (Αναγνώστηκε 167837 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #252 στις: Ιούλιος 27, 2009, 09:12:43 μμ »
Όσοι έχουν διδάξει σε ΓΕνικό Λύκειο,ΕΠΑΛ ή ΕΠΑΣ θα καταλάβουν γιατί επιμένω τόσο....μας έχουν που μας έχουν στην άκρη...γύρισε και μου είπε προιστάμενος γραφείου Δευτεροβάθμιας πάνω σε συζήτηση μπροστά σε άλλους συναδέλφους άλλων κλάδων: "Καλά έτσι όπως πάει ο κλάδος σας σε λίγα χρόνια δεν θα υπάρχει στα σχολεία!!!!!"
Και όταν διάβασα την εγκύκλιο για τις αναθέσεις κατάλαβα ότι δεν είχε άδικο!!!!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:59:30 »

Αποσυνδεδεμένος karderina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #253 στις: Ιούλιος 27, 2009, 09:15:06 μμ »
NTAMPA MAPMA  η οπως σε λενε προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα αν γινατε καθηγ.σχολη
το να προκαλειτε ομως τους αλλους που τοσα χρονια δουλευαν ως ωρομισθιοι στα σχολεια να αλαξουν δουλεια ειναι απαραδεκτο εως και προσβλητικο...........!!!!!

το οτι καποιος φοιτησε σε μια σχολη που ειναι και παιδαγωγικη δεν σιμαινει οτι κανει και για καθηγητης
(εκτος αν εισαι τοσο ηλιθια που δεν μπορεις να το καταλαβεις)  για μενα προσωπικα θα επρεπε μετα την σχολη να σπουδασει καποιος παιδαγωγικα  αφου κατακτουσε το γνωστικο αντικειμενο (και για να σε προλαβω και εγω προερχομαι απο καθ\κη σχολη) και να πηγεναν οσοι πραγματικα ενδιαφερονται για να γινουν καθηγητες ......

αν ησουν δικαιη το συναδελφο σου (γιατι εγω δεν τον αντιμετοπιζω ως συναδελφο μου και δεν θα μπορουσε αλλωστε ενα σκουπιδι στο ονομα antonispe19 θα αντιδρουσες (μιας και βγαλατε την ιδια σχολη και μαλιστα παιδαγωγικη να χλευαζει τον κοσμο εδω μεσα .[/b]

στου καμενου την πορτα δεν αναβουν φιτιλιες  και εσυ αυτο κανεις λυπαμαι που στο λεω!!!!!!

ΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΟΙΟΙ ΜΕ ΧΑΛΙΑ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΠΩΣ ΕΔΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΛΑ
(ΔΕΣ ΤΟΥΣ ΩΔΕΙΑΚΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΤΙ ΠΑΘΑΝΕ ΟΙ ΔΕ ΩΔΕΙΑΚΟΙ ΜΕ 30  ΚΑΙ 50 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ  ΓΙΑΤΙ??????  ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΛΟΓΟΙ ΤΟΥΣ ΜΠΛΟΚΑΡΑΝΕ ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΔΟΥΛΕΥΑΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΚΟΠΑ!!!

ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ???
ΣΕ ΤΙΜΑ??
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ ΣΑΣ μπραβο που  για εσενα λυθηκε το προβλημα σου (και το ενοω) αλλα για τους αλλους????


ΕΙΚΑΣΤΙΚΟΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2009, 01:03:22 πμ από karderina »

Αποσυνδεδεμένος antonispe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #254 στις: Ιούλιος 27, 2009, 09:57:54 μμ »

  Να σημειώσω ότι εγώ είμαι το σκουπίδι, η συνάδελφος δεν έχει καμία σχέση με μένα ούτε είναι προκλητική όπως εγώ, οπότε μην μας βάζεις στο ίδιο τσουβάλι. Αλήθεια εσύ που είσαι εικαστικός τι ζόρι τραβάς με τα δικαιώματα των ΠΕ19?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2009, 10:12:53 μμ από antonispe19 »

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #255 στις: Ιούλιος 27, 2009, 10:00:11 μμ »
karderina να σε ρωτήσω κάτι???Μέχρι τώρα δηλαδή όλοι δούλευαν χρόνια ωρομίσθιοι ΕΚΤΟΣ απο τους συγκεκριμένους απόφοιτους???Γιατί να μου επιτρέψεις να σου πω ότι ξέρω απόφοιτους του συγκεκριμένου τμήματος που δουλεύουν ωρομίσθιοι 5 χρόνια(απο τότε που αποφφοίτησαν)και μάλιστα για να μαζέψουν μόρια πήγαν ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ και ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ αργότερα σε δυσπρόσιτα νησιά...Ξαφνικά δηλαδή όλοι κουράστηκαν όλοι είναι καθηγητές και συνάδελφοι εκτός απο τους απόφοιτους τους ΔΤΨΣ??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:59:30 »

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #256 στις: Ιούλιος 27, 2009, 10:06:47 μμ »
Και απογοητεύομαι όταν διαβάζω εδώ μέσα απο εκπαιδευτικούς χαρακτηρισμούς και βρισιές εναντίον συναδέλφων...αν ήμουν μαθητής και τα διάβαζα αυτά δεν θα σεβόμουν κανένα καθηγητή μου!!!!!!!!!!1

Αποσυνδεδεμένος antonispe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #257 στις: Ιούλιος 27, 2009, 10:13:15 μμ »
Δεν θα ξαναέγραφα αλλά μετά το τελευταίο μήνυμα του Εικαστικού, μου δημιουργήθηκαν οι εξής απορίες

1) Από που πάνε για τη χωματερή?
2) Ποιο μάθημα θεωρείται η ώρα του παιδιού σε όλη τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση και ποια ειδικότητα είναι αυτοί που δουλεύουν λιγότερο από όλους τους άλλους? Αν μου πείτε ότι είναι οι καλλιτεχνικοί/εικαστικοί εεε δεν θα σας πιστέψω
3) Αν διάβαζε αυτό το thread ένας μαθητής τι συμπέρασμα θα έβγαζε?

Το τελευταίο θα σας το απαντήσω εγώ και ας μην σας αρέσει
Η παιδεία υπάρχει όχι για να μαθαίνουν οι μαθητές, όχι για να γίνονται χρήσιμοι πολίτες. Ο κύριος σκοπός της είναι να διορίζονται/βολεύονται οι έχοντες πτυχίο που δεν μπορούν να απορροφηθούν πουθενά αλλού. Αυτό συμβαίνει είτε λόγω της επιλογής της σχολής που έκαναν, είτε λόγω των ελλιπών γνώσεών τους είτε λόγω του επιπέδου τους

Ειδικά το τελευταίο είναι φανερό σε όλο αυτό το thread. Όλοι πλακώνονται ποιοι είναι οι καλύτεροι παιδαγωγοί. Τι ειρωνεία όμως, αν ήταν αληθινοί παιδαγωγοί θα μίλαγαν έτσι? Θα τσακώνονταν μεταξύ τους για μια θέση στο δημόσιο???

Επίσης για ρίξτε μια ματιά σε όλο το φόρουμ. Τι θέματα θα δείτε? Διορισμοί, αποσπάσεις, μεταθέσεις, βύσματα, άδειες, τι πρέπει να κάνω για να μην παρουσιαστώ στην θερινή άδεια που θα με χώσουν κλπ..

Αλήθεια πόσα θέματα έχουν να κάνουν με παιδαγωγικά, εκπαιδευτικές μεθόδους και διδακτικές?

οκ, εγώ είμαι ένα σκουπίδι που μπορεί να μπαίνω μέσα για να σπάσω πλάκα. Δεν είμαι σκουπίδι στην πραγματικότητα φυσικά, αλλά θα μπορούσα να δεχτώ τον όρο διαδικτυακό σκουπίδι, αυτό το δέχομαι.
Εσείς τι είστε? Ρωτήστε έναν μαθητή σας να διαβάσει αυτά που γράφετε και να σας χαρακτηρίσει αν τολμάτε


σκουπιδι στο ονομα antonispe19 θα αντιδρουσες (μιας και βγαλατε την ιδια σχολη και δη παιδαγωγικη να χλευαζει τον κοσμο εδω μεσα .[/b]

ΕΙΚΑΣΤΙΚΟΣ

Αποσυνδεδεμένος ntampa7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #258 στις: Ιούλιος 27, 2009, 10:20:25 μμ »
NTAMPA MAPMA  η οπως σε λενε προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα αν γινατε καθηγ.σχολη
το να προκαλειτε ομως τους αλλους που τοσα χρονια δουλευαν ως ωρομισθιοι στα σχολεια να αλαξουν δουλεια ειναι απαραδεκτο εως και προσβλητικο...........!!!!!

το οτι καποιος φοιτησε σε μια σχολη που ειναι και παιδαγωγικη δεν σιμαινει οτι κανει και για καθηγητης
(εκτος αν εισαι τοσο ηλιθια που δεν μπορεις να το καταλαβεις)  για μενα προσωπικα θα επρεπε μετα την σχολη να σπουδασει καποιος παιδαγωγικα  αφου κατακτουσε το γνωστικο αντικειμενο (και για να σε προλαβω και εγω προερχομαι απο καθ\κη σχολη) και να πηγεναν οσοι πραγματικα ενδιαφερονται για να γινουν καθηγητες ......

αν ησουν δικαιη το συναδελφο σου (γιατι εγω δεν τον αντιμετοπιζω ως συναδελφο μου και δεν θα μπορουσε αλλωστε ενα σκουπιδι στο ονομα antonispe19 θα αντιδρουσες (μιας και βγαλατε την ιδια σχολη και δη παιδαγωγικη να χλευαζει τον κοσμο εδω μεσα .[/b]

στου καμενου την πορτα δεν αναβουν φιτιλιες  και εσυ αυτο κανεις λυπαμαι που στο λεω!!!!!!

ΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΟΙΟΙ ΜΕ ΧΑΛΙΑ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΠΩΣ ΕΔΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΛΑ
(ΔΕΣ ΤΟΥΣ ΩΔΕΙΑΚΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΤΙ ΠΑΘΑΝΕ ΟΙ ΔΕ ΩΔΕΙΑΚΟΙ ΜΕ 30  ΚΑΙ 50 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ  ΓΙΑΤΙ??????  ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΛΟΓΟΙ ΤΟΥΣ ΜΠΛΟΚΑΡΑΝΕ ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΔΟΥΛΕΥΑΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΚΟΠΑ!!!

ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ???
ΣΕ ΤΙΜΑ??
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ ΣΑΣ μπραβο που  για εσενα λυθηκε το προβλημα σου (και το ενοω) αλλα για τους αλλους????


ΕΙΚΑΣΤΙΚΟΣ
και τι διδάχθηκες τότε από τη σχολή σου?
στο χωριό μου λέμε: τι να τις κάνεις τις γνώσεις αν δεν έχεις κοινωνική παιδεία?

Αποσυνδεδεμένος mirmigois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #259 στις: Ιούλιος 27, 2009, 11:04:55 μμ »
1)Συμπέρασμα. ή πρέπει να κάνω ασπετε ή να παρατήσω την εκπαίδευση.
2) Αυτός ο Υπουργός και ο άλλος ο Λυκουρέντζος δεν ξέρουν να κάνουν και πράξεις ή δεν τους ενδιαφέρει, άντε στην καλήτερηι αυτοί οι ΔΨΤΕ τρέχα γύρευε να είναι 500 απο τους 4000. Δυσαρέστησε ο υπουργός και η κυβέρνηση του 3500 ΠΕ19 ή σου λέει δεν θα βγούμε που δεν θα βγούμε ας την κάνουμε απο τόρα καθηγητική μπας και το κοριτάκι θελήσει να πάει σε κανά σχολείο...
3) Το καλήτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να διεκδικήσουμε να χαρακτηριστούν όλεσ οι σχολάς καθηγητικές. ΑΕΙ και ΤΕΙ και να τελιώνει το ζητημα, τόρα με τα ΤΕΙ μπορεί να είναι ενα ζόρη διότι δεν υπάρχει κανένα άλλο ΤΕΙ σε κανενα κλάδο που να θεωρείται καθηγητική αν δεν κάνω λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #260 στις: Ιούλιος 28, 2009, 12:19:12 πμ »
1.Το να γίνουν όλες οι σχολές Πληροφορικής είναι ανέφικτο για τον εξης απλούστατο λόγο: υπάρχουν πολυτεχνικές σχολές πληροφορικής..ο νοών νοείτω..
2. Το μόνο που θεωρητικά μπορεί να ανατρέψει την κατάσταση και να αποσυρθει η τροπολογία είναι να λάβει υπερβολικη δημοσιοτητα από μεγάλο κανάλι ή μεγαλοδημοσιογραφο ή μεγαλοεφημεριδα..Το μόνο εφικτό αυτό που μου ρχεται στο μυαλο είναι μια βροχη mail και καταγγελιων στο zougla.gr που ειναι και του μακη... αλλιώς στο Πρώτο Θέμα το οποίο ως γνωστόν είναι αυτό που έφαγε τον μπουζουκόβιο Στυλιανίδη..ό,τι είναι να γίνει πρέπει να γίνει ΑΜΕΣΑ μέχρι το τέλος της εβδομάδας...αλλιώς καληνύχτα..αφήστε τα μιση και πιαστε..το mail του ΜΑΚΗ!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #261 στις: Ιούλιος 28, 2009, 12:22:09 πμ »
1.Το να γίνουν όλες οι σχολές Πληροφορικής είναι ανέφικτο για τον εξης απλούστατο λόγο: υπάρχουν πολυτεχνικές σχολές πληροφορικής..ο νοών νοείτω..
2. Το μόνο που θεωρητικά μπορεί να ανατρέψει την κατάσταση και να αποσυρθει η τροπολογία είναι να λάβει υπερβολικη δημοσιοτητα από μεγάλο κανάλι ή μεγαλοδημοσιογραφο ή μεγαλοεφημεριδα..Το μόνο εφικτό αυτό που μου ρχεται στο μυαλο είναι μια βροχη mail και καταγγελιων στο zougla.gr που ειναι και του μακη... αλλιώς στο Πρώτο Θέμα το οποίο ως γνωστόν είναι αυτό που έφαγε τον μπουζουκόβιο Στυλιανίδη..ό,τι είναι να γίνει πρέπει να γίνει ΑΜΕΣΑ μέχρι το τέλος της εβδομάδας...αλλιώς καληνύχτα..αφήστε τα μιση και πιαστε..το mail του ΜΑΚΗ!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D
Στον κλάδο ΠΕ03 και ΠΕ04 ενταχθήκανε πολυτεχνικά τμήματα και θεωρούνται καθηγητικές σχολές...
Όσο για το 2ο έχεις απόλυτο δίκαιο....

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #262 στις: Ιούλιος 28, 2009, 12:32:49 πμ »
Παράθεση
Στον κλάδο ΠΕ03 και ΠΕ04 ενταχθήκανε πολυτεχνικά τμήματα και θεωρούνται καθηγητικές σχολές...
Όσο για το 2ο έχεις απόλυτο δίκαιο....
Βασικά φίλε μου έχω ένα κακό..έχω σχεδον πάντα δίκιο.. ;D Και στο 1ο έχω δίκιο αν θελεις στο αναλύω αλλά θεωρώ ότι προέχει το 2ο...Ας σταματησουμε να τσακωνομαστε σαν θειτσες σε ενα φορουμ και ας κάνουμε κάτι αντι να κλαψουρίζουμε...κάτι ΕΦΙΚΤΟ και όχι δράσεις τύπου "να γίνουν ολες οι σχολες καθηγητικές", "ειρήνη και ευτυχία σε όλον τον κόσμο", "οχι άλλο αίμα στην ασφαλτο"! Ό,τι είναι να γινει να γίνει από αύριο..εγώ θεωρώ εφικτό να σταλούν για αρχή 100 mails με διαφορετική mail address στο zougla.gr και με το ίδιο θεμα και απο κάτω κινητο μας τηλέφωνο για επικοινωνία. Το θέμα θα μπορούσε να είναι ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΝΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΛΥΚΟΥΡΕΝΤΖΟΥ  και στο κυριως κειμενο να εστιάζουμε στο ότι πηγαν να την περάσουν νύχχτα και στα μουλωχτά αλλοιώνοντας καταφανώς τον πίνακα διορισμών...δηλαδή να κάνουμε τον υπουργο ρομπα που εν μέσω θερους πάει να αναγνωρίσει μια σχολή ως καθηγητική και χωρίς κανένα προηγούμενο...θα μπορούσε το περιεχόμενό της να είναι και πανομοιότυπο ώστε να μαρτυρά μια συντεταγμένη δράση ΠΕ19..ο,τι ιδεά υπάρχει να τεθει..αργήσαμε ήδη.. ???
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος karderina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #263 στις: Ιούλιος 28, 2009, 12:37:38 πμ »
οταν θα μαθεις να γραφεις με σεβασμο τοτε θα σε σεβονται antonispe19
οσο θα συμπεριφερεσε μην πω πως........................θα δεχεσε και την αναλογη επιθεση!!!!!!!
καιεπειδη ειμαι  εικαστικος  τι σιμαινει οτι δεν εχω αποψη??? ας μην γραφεις δημοσια.........εσυ φταις λυπαμαι.

θα συμφωνησω οτι στα μαθηματα των καλλιτεχνικων  γινετε της κακομοιρας και  ετσι πρεπει να γινετε
γιατι τα παιδια πρεπει να ειναι και ζωηρα και κατι πιο σιμαντικο   εχουν φαντασια σου λεει κατι αυτο?
εγω δεν θελω μεσα στην ταξη  (καλους) μαθητες με την κακκη ενοια(που μαλλον εσυ επιδιωκεις)
αλλα σε εμας τα παιδια συνεργαζονται και δημιουργουν κατι που θα πρεπε να γινετε σε ολα τα μαθηματα!!!!
τουλαχιστον καθε χρονο τα Ελληνοπουλα ξεχωριζουν (στα καλλιτεχνικα μαθηματα)σε διαγωνισμους στο εξωτερικο και αποσπουν πρωτιές ........!σου λεει κατι αυτο?
τι κριμα που δεν γινετε καισε πολλα αλλα μαθητα αραγε γιατι???
γιατι υπαρχουν κατι τυπακια σαν του λογου σου που υποτιμουν τουσ παντες καιτα παντα ποσο μαλλον τα παιδια!!!!!!!!!

την    παιιιιι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2009, 12:39:36 πμ από karderina »

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #264 στις: Ιούλιος 28, 2009, 12:42:32 πμ »
Ξεκινήστε όλοι και στείλτε mail παντού....Ακόμα και στα κόμματα της αντιπολίτευσης...Πώς και πώς περιμένουν κάτι τέτοια..
ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ χρειαζόμαστε...

Αποσυνδεδεμένος ntampa7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #265 στις: Ιούλιος 28, 2009, 12:43:56 πμ »
οταν θα μαθεις να γραφεις με σεβασμο τοτε θα σε σεβονται antonispe19
οσο θα συμπεριφερεσε μην πω πως........................θα δεχεσε και την αναλογη επιθεση!!!!!!!
καιεπειδη ειμαι  εικαστικος  τι σιμαινει οτι δεν εχω αποψη??? ας μην γραφεις δημοσια.........εσυ φταις λυπαμαι.

θα συμφωνησω οτι στα μαθηματα των καλλιτεχνικων  γινετε της κακομοιρας και  ετσι πρεπει να γινετε
γιατι τα παιδια πρεπει να ειναι και ζωηρα και κατι πιο σιμαντικο   εχουν φαντασια σου λεει κατι αυτο?
εγω δεν θελω μεσα στην ταξη  (καλους) μαθητες με την κακκη ενοια(που μαλλον εσυ επιδιωκεις)
αλλα σε εμας τα παιδια συνεργαζονται και δημιουργουν κατι που θα πρεπε να γινετε σε ολα τα μαθηματα!!!!
τουλαχιστον καθε χρονο τα Ελληνοπουλα ξεχωριζουν (στα καλλιτεχνικα μαθηματα)σε διαγωνισμους στο εξωτερικο και αποσπουν πρωτιές ........!σου λεει κατι αυτο?
τι κριμα που δεν γινετε καισε πολλα αλλα μαθητα αραγε γιατι???
γιατι υπαρχουν κατι τυπακια σαν του λογου σου που υποτιμουν τουσ παντες καιτα παντα ποσο μαλλον τα παιδια!!!!!!!!!

την    παιιιιι

τελικά σε ποιόν απαντάς?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 720
Σύνολο: 722

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.