*

Αποστολέας Θέμα: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ  (Αναγνώστηκε 165702 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #308 στις: Ιούλιος 28, 2009, 04:27:45 μμ »
πώς κάνετε έτσι επιτέλους? κάποιοι από σας που γράφουν θα πάθουν εγκεφαλικό!!
όταν πήρα το πτυχίο θεωρούσα πως έχω τηνπαιδαγωγική επάρκεια με τόσα παιδαγωγικά που είχα κάνει. όταν πήγα στο υπουργείο μου είπαν ότι είμαι ισότιμη με όλους τους πληροφορικάριους!!!!

ήρθα να σας βρίσω και να λέω ότι είστε ξεφτίλες και να πάω να τα σπάσω στο υπουργείο?

μια χαρά βολευτήκατε και μπήκατε σε τάξεις! πήγαν να μιλήσουν και μόνο κάποιοι συνάδελφοι από το ΔΤΨΣ και πεσατε να τους φάτε γιατί είναι ύποπτοι που έχουν λίγα μηνύματα!!!

Θα έπρεπε να ντρέπεστε! Γιατί αυτό που σας νοιάζει δεν είναι η αξιοκρατία αλλά να χωθείτε!!

ΑΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ Η ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΚΑΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ!!!

ντρόπή σας που βγάζετε τόση κακία γιατί και καλά σας πνίγει το άδικο!!!! το δικό μας άδικο 10 χρόνια που προσπαθούμε να κρατήσουμε τον παιδαγωγικό χαρκα΄τηρα του πτυχίου μας δηλαδή γιατί δε σας πνίγει?????


έχετε άποψη για όλα και για όλους, βγάζετε φανταστικές ιστορίες από το μυαλό σας, μας λέτε ξεφτίλες και ότι έχουμε χαμηλή βάση για να μπούμε!! σε λίγο θα μας πείτε ότι είμαστε και ανίκανοι να πληκτρολογούμε και υπαγορεύουμε σε άλλον για να στελνουμε τα μηνύματα στο φόρουμ!!!!


ορίστε!! βρίστε τώρα να εκτονωθείτε. περιμένω!
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:56:10 »

Αποσυνδεδεμένος spidr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ19 DTPS
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #309 στις: Ιούλιος 28, 2009, 04:37:32 μμ »
όντως ναι μπορεί να μπήκα μόλις χθες στο φόρουμ, αλλά το έκανα αρχικά για να ενημερωθώ για το τι ακριβώς σημαίνει Παιδαγωγική επάρκεια και αυτή η τροπολογία ήταν κάτι καινούριο, παρόλα αυτά αντί γι αυτό εισέπραξα πολύ αντιπάθεια, τεσπα θα ήταν ευκολότερο να πάρω τηλέφωνο στο υπουργείο παιδείας... παρόλα αυτά αν θέλει να δει κάποιος ποιος είμαι μπορεί να κάνει αναζήτηση στο google (στα ελληνικά) με το username μου... δεν έχω να κρύψω κάτι. Είναι κρίμα που ένα τέτοιο τοπικ αντί να μας βοηθήσει μας μπερδεύει.....
Ο άνθρωπος μπορεί να καταφέρει τα πάντα αρκεί να το πιστέψει και να προσπαθήσει. +++think positive+++

Αποσυνδεδεμένος mirmigois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #310 στις: Ιούλιος 28, 2009, 04:45:56 μμ »
Συναδελφοι πε19-πε20, αγνωήστε τισ απαντήσεις και τις προκλήσεις των βολεμένων να οργανοθουμε να δούμε τι θα κάνουμε, ο χρονος είναι εξερετικά ελάχιστος και σε εξεραιτικά δύσκολη περίοδο (καλοκαίρι, με την γρίπη και με συνεπια να μην μας δόσουν αρκετή προσοχή). Οι απαντήσεις τους και η προκλήσεις τους έχουν ως στόχο να αποσυντονήσουν τις ενέργιες μας, μην πέφτε τε στην παγίδα του αποσυντονισμού, να φτιάξουμε ενα γρουπ στο facebook (να πέσουν ονόματα για αυτό στο τραπέζι). και άλλες ιδέες για ενέργιες και κινητοποιήσεις μπας και σόσουμε την κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #311 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:04:09 μμ »
προς όλους τους νοήμονες ΠΕ19. προσπαθήστε να διεκδικήσετε ό,τι σας αξίζει. η παιδαγωγική για εμένα επάρκεια είναι δικαίωμα όσων έχουνκάνει παιδαγωγικά μαθήματα. αν έχετε να δείξετε τέτοια μαθήματα από το πρόγραμμα σπουδών σας διεκδικήστε ότι μπορείτε.

Αλλά ας γίνει μια σοβαρή κουβέντα γιατί βαρέθηκα το λιθοβολισμό.
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:56:10 »

Αποσυνδεδεμένος nikosmo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #312 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:05:56 μμ »
Ηρεμήστε παιδιά εδώ έχουμε να κάνουμε με περιπτωση!! Καταρχάς ο τύπος πρέπει να μάθει να μιλάει. Οι ειρωνείες και τα υπονομευτικά σχόλια δεν έχουν καμία θέση σε αυτό το forum. Και τι έχεις κάνει δηλαδή εσυ!! Και αν είσαι τόσο σπουδαίος και βρίσκεις τόσο εύκολα δουλειά τι κάθεσαι και σκας εδώ πέρα ( κοντεύει να σε χτυπήσει εγκεφαλικό) και δεν πας να αράξεις σε καμιά παραλία? Η αλήθεια είναι ότι απο τα λεγόμενα σου και απο τα όσα μπορούμε να καταλάβουμε όλοι εσύ καίγεσαι πολύ περισσότερο απο οποιονδήποτε σε αυτό το forum για το 1000 οπως λες...

Αποσυνδεδεμένος deebak7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #313 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:20:01 μμ »
Δεν θεωρούμε ότι έχουμε προσβάλλει κανέναν.

Πήραμε το ρίσκο να σπουδάσουμε σε ένα τμήμα καινούριο τότε, όπου μας υπόσχοταν ότι "η διαφορά μας με τις άλλες σχολές πληροφορικής θα είναι ότι εμείς δε θα χρειαστεί να παρακολουθήσουμε το πρόγραμμα της ΑΣΠΑΙΤΕ καθώς το πτυχίο μας θα μας καλύπτει τη "παιδαγωγική επάρκεια". Θα μπορούσαμε να ξαναδώσουμε πανελλήνιες ή να ακολουθήσουμε κάποιον άλλο δρόμο. Οι περισσότεροι όμως συνέχισαν τις σπουδές τους γνωρίζοντας ότι με το εν λόγω πτυχίο θα έχουν ένα προσόν παραπάνω σε σχέση με τους αποφοίτους άλλων τμημάτων πληροφορικής, ώστε να πραγματοποιήσουν το ονειρό τους. Τελειώνοντας τις σπουδές είδαμε ότι οι υποσχέσεις δεν είχαν πραγματοποιηθεί και το προσόν της "παιδαγωγικής επάρκειας" πρέπει να αποκτηθεί μέσω της ΑΣΠΑΙΤΕ ή παιδαγωγικού μεταπτυχιακού.
 
ΔΕΝ ΥΠΟΚΥΨΑΜΕ, ΔΕ ΣΚΥΨΑΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. Είναι γεγονός ότι έχουμε διδαχτεί έναν αξιόλογο αριθμό παιδαγωγικών μαθημάτων, τα οποία έχουν ήδη αναφερθεί, καθώς και τα απαραίτητα μαθήματα αμιγών γνώσεων Πληροφορικής. ΤΙ ΑΛΛΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ? ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΣΠΑΙΤΕ? ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΔΑΧΘΕΙ? ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ? Αυτό δηλαδή που κάνει η πλειοψηφία? Αφού το δικαιούμαστε από το πρόγραμμα σπουδών μας...

Δώσαμε ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟ ΑΓΩΝΑ. Δεν προδώσαμε ποτέ τη συνείδησή μας. Δεν υποκύψαμε πουθενά και δεν καθοδηγηθήκαμε ΠΟΤΕ από ΚΑΝΕΝΑΝ. Αιτηθήκαμε, απαιτήσαμε, αγωνισθήκαμε για να κερδίσουμε κάτι που μας υπόσχοταν και ποτέ δε μας έδωσαν. Και τώρα? Γινόμαστε στόχαστρο κακόβουλων και προσβλητικών σχολίων. Και μάλιστα από συναδέλφους ωρομισθίους, την ίδια ώρα που δηλώνουμε ότι επιθυμούμε να καταργηθεί το καθεστώς της ΑΣΠΑΙΤΕ και είμαστε έτοιμοι να παλέψουμε γι' αυτό. Που είναι οι δικοί σας αγώνες? Πότε οι σύλλογοι αποφοίτων των τμημάτων σας πίεσαν τη διοίκηση ώστε να βάλει παιδαγωγικά μαθήματα στα προγράμματα σπουδών σας? Αφού τόσο πολύ αγαπάτε την εκπαίδευση γιατί δεν απαιτήσατε αντίστοιχα μαθήματα ή κατευθύνσεις? Ώστε τώρα να έχουμε ένα λόγο παραπάνω να απαιτήσουμε από το υπουργείο να αναγνωρίσει όλες τις σχολές Πληροφορικής ως καθηγηυικές?

Κύριε CHRISTO 200 ή οπωσδήποτε αλλιώς λέγεσαι, και οι υπόλοιποι κάντε ότι νομίζετε... Πάρτε όλους τους γνωστούς σας που δουλεύουν σε γραφεία και γλύφουν πολιτικούς. Ακυρώστε ότι θέλετε και περάστε ότι εσείς νομίζετε ότι είναι "καλό" για την εκπαίδευση. Εμείς το χρέος μας το κάναμε και προς τους εαυτούς μας και προς τους αποφοίτους. Όχι τους μελλοντικούς.... Τους αποφοίτους του "Διδακτική της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων" που πλέον δεν υπάρχει. Επειδή αντέδρασε η ΑΣΠΑΙΤΕ..... Επειδή σας θέλει όλους πελάτες της και εμείς πήγαμε να της χαλάσουμε τα σχέδια. Όμως πελάτες δε γίναμε... ούτε θα γίνουμε... Δικαιούμαστε τον τίτλο και δεν τον θέλουμε δύο φορές.

Προσβλήθηκε η τεχνική κατάρτιση στη Πληροφορική των συναδέλφων μου αποφοίτων του τμήματος. Στη συνέχεια και η παιδαγωγική τους κατάρτιση. Έτσι, με αερολογίες. Επιχειρείται κλίμα διχασμού από κάποιους φαφλατάδες… Που δε μπορούν να δούν ότι έχει ανοίξει μια σημαντική πόρτα και το έργο της ΕΠΕ γίνεται πιο εύκολο για αναγνώριση ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΩΣ ΚΑΘΗΓΗΤΙΚΕΣ… Για κατάργηση του παράνομου και παράλογου θεσμού της ΑΣΠΑΙΤΕ. Προτιμούν να καταργήσουν τη τροπολογία και να διατηρήσουν τον πίνακα ως έχει…. Να κρατήσουν τη θέση τους με τα 20000 μόρια που μας τα κοπανάνε συνέχεια, να μείνουν «πιο κοντά» σε αυτούς που έχουν παιδαγωγική επάρκεια και που ξέρεις ίσως του χρόνου περάσουν στην ΑΣΠΑΙΤΕ.

Προσωπικά λυπάμαι! Λυπάμαι πολύ για τη τροπή που έχει πάρει το θέμα. Μερικοί δυστυχώς γράφουν χωρίς καν να σκεφτούν… Ακόμη χειρότερα οι ίδιοι θέλουν να γίνουν εκπαιδευτικοί. Θα συμπεριφέρονται και θα μιλούν σε νέα παιδιά χωρίς να σκεφτούν? Με τον ίδιο τρόπο? Αυτή θα είναι η αντίδρασή τους όταν τους θίγονται τα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ μέσα στο σχολείο? Θα φωνάζουν στα προαύλια και θα χρησιμοποιούν αυτό το ύφος?



Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #314 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:28:11 μμ »
Αν κάνανε τόσα πολλά μαθήματα παιδαγωγικά και πληροφορικής τότε δε θα είχαν πρόβλημα να διορίζονται μέσω ΑΣΕΠ αφού θα έγραφαν λογικά παραπάνω από τους άλλους. Το γεγονός όμως ότι θέλουν να παρακάμψουν την ιεραχία, δηλώνει ότι μάλλον της πλάκας μαθήματα έχει η σχολή και γι' αυτό δεν μπορούν επί ισους όρους να μας ανταγωνιστούν στην εξέταση του ΑΣΕΠ.
Σημασία έχει τώρα να αντιδράσουμε μαζικά και να μαζεφτούμε καμια 3000 στο υπουργείο ώστε οι διορισμοί να γίνονται εφεξής αξιοκρατικά και να σταματήσει αυτό το παράθυρο με την παιδαγωγική επάρκεια. Αν είναι έτσι γιατί υπάρχει ο γραπτός διαγωνισμός του ΑΣΕΠ?

Αποσυνδεδεμένος spidr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ19 DTPS
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #315 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:32:55 μμ »
το παραθυράκι άνοιξε από τότε που μπήκε η συνέντευξη στη μέση, θέμα το οποίο έχει πολυσυζητηθεί αλλά πλέον κανείς δεν ασχολείται με αυτό...
Ο άνθρωπος μπορεί να καταφέρει τα πάντα αρκεί να το πιστέψει και να προσπαθήσει. +++think positive+++

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #316 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:33:15 μμ »
Δηλαδή όσοι δεν περάσανε στο μάθημα ειδικής διδακτικής του ασεπ σημαίνει ότι κακώς πήρανε πτυχίο? το θεωρείς αντικειμενικό κριτήριο αυτό? γιατί αν είναι έτσι να κάνουμε μια στατιστική να δουμε ποιο είναι το χειρότερο τμήμα στην πληροφορική ..

Μη λέτε ό,τι να'ναι. Αυτά δεν είναι επιχειρήματα. Πόσες φορές έχουμε συζητήσει για τον ΑΣΕΠ και με ποιο δικαίωμα κρίνει τα πτυχία μας?

Μην τα λέμε όλα όπως μας συμφέρει.
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #317 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:35:24 μμ »
και να ρωτήσω εγώ τώρα σε ένα υγιές φόρουμ μια ερώτηση σχετική με το τόπικ. Θα μπορούσαν όσοι γνωρίζουν να με ενημερώσουν ποια η κίνησή μας τώρα? Θα πρέπει να πάρω το υπουργεί ο να ρωτήσω? Θα γίνει ανανέωση του πίνακα αναπληρωτών? Ή απλά θα περιμένουμε με τα αποτελέσματα ΑΣΕΠ?
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #318 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:48:19 μμ »
(...)
η επάρκεια θα ισχύσει από το σχολικό έτος 2009-2010
(...)
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ  2: Η  παιδαγωγική επάρκεια των  υποψηφίων του  κλάδου  ΠΕ40 Ισπανικής   Γλώσσας  και  των   πτυχιούχων  ΅όνον  του   Τ΅ή΅ατος ∆ιδακτικής   της Τεχνολογίας  και  Ψηφιακών   Συστη΅άτων  του  Πανεπιστη΅ίου  Πειραιώς,   κλάδου ΠΕ19 Πληροφορικής,  θα καταχωριστεί από  την  Υπηρεσία.
(...)

Βρε Μαρία, μου φαίνεται δεν παρακολουθείς το φόρουμ.  8) Ο xb το έβαλε και με τεράστια γράμματα...

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #319 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:49:09 μμ »
Με μεγαλη εκπληξη βλεπω οτι αντι να κρατανε χαμηλους τονους οι νεοβαφτισμενοι παιδαγωγικοπληροφορικοι, εντουτοις ειρωνευονται και μπαινουν μαζικα με εγγραφες μελων σημερινες και χθεσινες, βομβαρδιζοντας το forum με μηνυματα...

Δεν καταλαβαινω γιατι οι υπολοιποι ΠΕ19 - ΠΕ20 δεν κινητοποιουνται... Εγω προσωπικα εστειλα mail στους εξης:
Ανδρέα Λυκουρέντζου Πολιτικό Γραφείο Αθηνών Σόλωνος 142 - 210-3844550 (εχει φορμα επικοινωνιας - τουλαχιστον να ξερει οτι γνωριζουμε και οτι θα το παρακολουθουμε το θεμα....)
Γραφείο Υπουργού Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων 'Αρη Σπηλιωτόπουλου Τηλεφωνικό κέντρο: 210 3443505-10
’ννα Διαμαντοπούλου Τηλ: 210 9247814, email: info@diamantopoulou.gr (ειναι τομεαρχης παιδειας)
epy@epy.gr
info@epe.org.gr
www.stemp.gr (εχει φορμα επικοινωνιας)

Καθως και...

info@zougla.gr
troktikos@gmail.com
protothema@protothema.gr

Ενημερωνουμε ΟΛΟΥΣ τους αποφοιτους ΠΕ19-ΠΕ20 για την ξαφνικη καλοκαιρινη παιδαγωγικη αναγνωριση του συγκεκριμενου τμηματος...
Βομβαρδισουμε με emaιl και τηλεφωνα, καθε αρμοδιο...

@maria_ αφου εκανες τοσες δεκαδες παιδαγωγικα μαθηματα στη σχολη σου, γιατι εκανες και μεταπτυχιακο στα παιδαγωγικα? Δεν αισθανοσουν παιδαγωγικα καταρτισμενη και χρειαζοσουν και μεταπτυχιακο? Δεν γνωριζες τους αγωνες των αποφοιτων της σχολης σου...?? Κουτουλανε μεταξυ τους αυτα που λετε...

Αποσυνδεδεμένος ntampa7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #320 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:49:22 μμ »
πήρα σήμερα στη δευτεροβάθμια και μου είπανε ότι θα γίνει από το υπουργείο δε χρειάζεται να κάνουμε κάτι εμείς, εσείς επικοινωνήσατε με κάποιον σας είπαν κάτι άλλο?

Αποσυνδεδεμένος ntampa7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #321 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:51:12 μμ »
ναι βρε flair έχεις δίκιο, το είχα διαβάσει και γω απλά από χθες με όλα αυτά που λένε έχω αποσυντονιστεί.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159747
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 352
Σύνολο: 364

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.