*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται οι εκπαιδευτικοί με αναπηρία 67% και 12 μήνες προϋπηρεσία.  (Αναγνώστηκε 238790 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Έχετε δίκαιο το email είναι στο προφίλ μου όποιος η όποια θέλει ας μου στείλει. Πρέπει να δράσουμε ομαδικά έτσι μόνο θα έχουμε αποτέλεσμα!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
μην απογοητευεστε ουτε να ενθουσιαζεστε πολυ!Η Πουλιά ειπε πως πρεπει να δημιουργηθουν οργανικες θεσεις σε σχολεια.Αυτό ειναι το πιο δυσκολο κ θελει χρονο.Αφετερου, δεν υπολογισαν στον προϋπολογισμο του 2009-2010 τις θεσεις γιατι μπηκε τελευταια στιγμη ως τροπολογια.Τριτον, καμια υπογραφη δεν "πεφτει" ως τις εκλογες, εξαιρεση δεν γινεται γιατι δεν εχουν καθοριστει τα κριτηρια που αναφερει ο νομος...το θεμα θα γινει λιγο αργοτερα απ'οτι ελπιζουμε.Το 12μηνο ως τις 30/6/09 ειναι σιγουρο, stay cool, be hope ;D ;D
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
εε, τι κανετε; που χαθηκατε; σημερα ανοιγουν τα σχολεια κι ακομα εχουν πολλα κενα, για να μην πω για την ειδικη αγωγη, που χωρις ανπ/τες πολλα σχολεια της επαρχιας-κυριως- ειναι αδεια!απο προσωπικο!anyway, απ'οτι ειδα, πολλοι κανουν παραπονα γι'αυτο το θεμα.

Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος foutsouri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Δεν χαθηκαμε gepeto προσπαθουμε για το καλο της υποθεσης μας. Παντως να γνωριζετε ολοι οτι οι πιστωσεις για εμας ειναι μεσα στον προυπολογισμο του υπουργειου για το 2009-10.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος xp123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Γειά σας.Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να συσπειρωθούμε όλοι μαζί και να να απευθυνθούμε στο υπουργείο "πιέζοντας" για τα δικαιώματα μας.
η πρόταση μου ειναι να φτιάξουμε ένα καταστατικό με τα ονοματά μας με υπογραφές και τα απαραίτητα δικαολογητικά του καθενός που να πιστοποιεί την αναπηρία και να δούμε αυτοπροσώπως τους υπεύθυνους φορείς του υπουργείου να ξεκαθαριστεί η υπόθεση μας.Για προσλήψεις μην ελπίζεται το διάστημα μέχρι τις εκλογές.ούτως άλλως είναι παράνομο.απλά για να μπει η υπόθεσή μας σε μία σειρά..
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Sweetie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Παιδιά εύχομαι καλό Σ/Κ.

Δεν ξέρω κατα πόσο όλοι εμείς οι "67αρηδες" μπορούμε να βρεθούμε στην Αθήνα για να πιέσουμε την κατάσταση, (δε μένουμε όλοι εκεί) μπορούμε όμως όλο και κάτι να κάνουμε απο τηλεφώνου!

Θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβοο και ευχαριστώ στους συναδέλφους που και πιέζουν ήδη αλλά και που μας έχουν καθημερινά ενήμερους και μάλιστα με ονόματα και τηλέφωνα, κάνοντας έτσι πιο εύκολη και την δική μας επαφή με τα γραφεία...!

Να στε καλά, και αισιόδοξοι!  :)

Αποσυνδεδεμένος foutsouri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
sweetie το μηνυμα σου ειναι μηνυμα αισιοδοξιας και εγω προσωπικα το χρειαζομουν! :)

Αποσυνδεδεμένος glykouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • ελευθερία στη ζωή,στη σκέψη,στην έκφραση...
    • Προφίλ
παιδια καλο σκ και απο μενα!
οπως εχω ηδη πει σε καμια περιπτωση δεν εγκαταλειπουμε τον αγωνα μας και δεν παυουμε να διεκδικουμε  την εφαρμογη του νομου.δυστυχως ομως  εν μεσω προεκλογικης περιοδου ειναι απιθανο να βγει εγκυκλιος που θα μας καλει για διορισμο.μετα την ορκωμοσια της νεας κυβερνησης ομως πρεπει να δρασουμε ενωμενοι και απο κοινου!μεμονωμενες προσπαθειες βεβαιως και ειναι αξιεπαινες αλλα δεν εχουν τη δυναμικη της ομαδας!θα ειμαστε σε διαρκη επικοινωνια. :) :)

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
καλο σβ/κο κι απο μενα!οπως εγραψα αργα χτες, η Πουλιά ειναι θετικη, αλλα θελει χρονο κ μελετη να δημιουργηθουν οι οργανικες που θα μας βαλουν.Μην τηλεφωνειτε σε ολους χωρις λογο, μερικοι ειναι οι αρμοδιοι για το θεμα.εφοσον εγινε νομος, ολα ειναι υπερ!!!βεβαια -- συν Αθηνα και χειρα κινει--, αλλα μην την ξεχαρβαλωσουμε κιολας την χειρα... ;D ;Dαυτά :)
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος Rach73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους σας! Θα ήθελα μια τοποθέτηση και φυσικά τη γνώμη σας πάνω στο θέμα προσλήψεων εκπαιδευτικών ειδικής κατηγορίας.Είμαι δάσκαλος μουσικής στην Α/θμια κάπου στην αττική, και η γυναίκα μου παλεύει ωρομίσθια σε δύσκολο κλάδο (ΠΕ09) οικονομολόγων. Η σύζυγός μου πάσχει από δρεπ/κη αναιμία με 67% και με πολύ δύσκολες προοπτικές να συμπληρώσει το 12μηνο επειδή φυσικά δεν μπορεί να φύγει εκτός αθηνών και έχουμε και ένα παιδάκι 2 ετών. στην αθήνα π.χ. πέρσι δεν πήραν κανένα αναπληρωτη στην αττική. φέτος πάλι χλωμά τα βλέπω. Ο προβληματισμός που θέτω είναι ο εξής: Ναι μεν πολύ σωστά να διοριζόνται σε οργανικές θέσεις (εύχομαι στον τόπο διαμονής-δεν έχει ξεκαθαριστεί νομίζω αυτό), αλλά αυτό το 12μηνο; για ποιο λόγο να αγωνίζεται ένας άνθρωπος με τόσα προβλήματα να συγκεντρώσει την προυπηρεσία; γιατί δεν ισχύει το ίδιο στους πολύτεκνους; που αν μη τι άλλο μπορούν να αργαστούν χωρίς να έχουν προβλήματα υγείας; δεν μάχομαι τους πολύτεκνους!προς θεού! απλά θεωρώ ότι έχει ένα κενό η ρήτρα της 12μηνης προυπηρεσίας. θα ήθελα να άκουγα την γνώμη σας, γιατί ζω από κοντά την αγωνία της και νιώθω έντονο το αίσθημα της αδικίας. Αντε, με το καλό σε όλους για καλή αποκατάσταση και αισιοδοξία σε όλους τους μαχητές της ζωής όπως εσείς!Καλό βράδυ! :)

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
τι να λεμε τωρα...;τα κριτηρια κι ολα αυτα ειναι προφασεις για την ελλειψη οργανωσης του συστηματος των προσληψεων. Βεβαια, η προσφορα ειναι μεγαλη κι η ζητηση μικρη.υπαρχει και η εναλλακτικη της ειδικης αγωγης που στις 4 περιφερειες της Αθηνας νομιζω πως ειναι ευκολοτερο να βρει δουλεια( εστω 11ωρο=3,5 μορια το χρονο )αν δεις τα πρακτικα της συνεδριασης της Βουλης( www.parliament.gr - εργασιες) στις 26+27 αυγουστου, μονο ενας βουλευτης του ΚΚΕ νομιζω, ειπε να αρθει το κριτηριο του 12μηνου.Ευχομαι να δουλεψει αναπ/τρια παντως κ να τελειωνουν τα βασανα, :)
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος panostsig

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους  τους συναδέλφους που δικαιολογημένα αγωνιούν για το  το αν και πότε θα ισχύσει ο νόμος.Στον ίδιο νόμο υπάρχει και η ρύθμιση περί εισαγωγής ατόμων με σοβαρές παθήσεις σε ΑΕΙ και ΤΕΙ.Αν δείτε εδώ http://www.pde.gr/forum/index.php?page=958 ο συγκεκριμένος νόμος έχει αρχίσει ήδη να ισχύει.Γνώμη μου ειναι πως δεν υπάρχει θέμα μη εφαρμογής του νόμου αλλά το πότε θα εφαρμοστεί.Και εδώ απο την πλευρά μας πρέπει να πιέσουμε με κάθε μέσο.Ίσως και μια συγκέντρωση  μας στο Υπουργείο θα ήταν καλή λύση.

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους μπορούμε ναι να κανονίσουμε μια συνάντηση στο υπουργείο  και να πάμε όσοι μπορούμε όσοι δεν μπορούνε να μας στείλουν τα στοιχεία τους να τα έχουμε μαζί μας

Αποσυνδεδεμένος petrakis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πολυ καλη σκεψη συναδελφε. Καποιος να αναλαβει συγκεντρωση στοιχειων. Η popitsa-glykouli νομιζω ειναι η καταλληλη μαζι με foutsouri

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 656
Σύνολο: 656

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.