*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται οι εκπαιδευτικοί με αναπηρία 67% και 12 μήνες προϋπηρεσία.  (Αναγνώστηκε 238676 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος foutsouri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Συγνωμη απλα στην αρχη νομιζα οτι ειχε ειρωνικη διαθεση το μην. :)
Ουτε ανταγωνισμο κανουμε εδω ουτε αντιδικια.Προσπαθουμε συλλογικα για την επιτευξη του στοχου μας.φυλαξτε λοιπον την καχυποψια σας γι'αυτους που πραγματικα μας εμπαιζουν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος usercls

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Συναδελφοι σημερα μιλησα με ΥΠΕΠΘ γραφειο υπουργου και μου ειπαν οτι μαλλον απο την επομενη εβδομαδα θα βγει η εγκυκλειος για καταγραφη. Δεν μου απεκλεισε οτι πριν απο τα Χριστουγεννα μπορει να εχουν γινει οι διορισμοι και μου τονισε οτι αυτο που προσπαθουν να δεσουν ειναι να μην μπουν  "αλεξιπτωτιστες αναπηροι".  ???

Λιτσα εσυ εμαθες τιποτα?

Αποσυνδεδεμένος ΛΙΤΣΑ1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Αυριο θα ξερω μου ειπε σημερα οτι η κ Ξενογιανακοπουλου δεν ειχε ιδεα για τον νομο και οτι τα ταμεια ειναι αδεια.Αυριο θα ξερει περισσοτερα.Πηρα και στο υπουργειο μου ειπαν μαλλον του χρονου δεν εχουν πιστωσεις.Ομως για να διοριστουμε πρεπει να υπαρχει πινακας.Να ξερουν ποσοι ειμαστε.Ειναι το πιο λογικο για μενα απο ολα που ακουσα.Μαλλον πρεπει να πιεσουμε περισσοτερο.Παντος κανενας δεν ηξερε.ΠΑΡΑΞΕΝΟ?Τη αναπηρους αλεξιπτωτιστες πως γινετε αυτο.Γιατροι δεν τους εξετασαν εξετασεις δεν εδειξαν ,και πως μπορουν? ;)

Αποσυνδεδεμένος rodi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπερα συναδελφοι! :) Αληθεια και εγω την ιδια απορια με τη ΛΙΤΣΑ1, εχω. Δηλαδη τι εννοουν με τον ορο "αλεξιπτωτιστες"? Με ποιο τροπο θα μπορουσαν να παρουσιασουν χαρτι απο πρωτοβαθμια επιτροπη του ΙΚΑ? δεν θα πρεπει πρωτα να κατεθεσουν τα απαιτουμενα δικαιολογητικα για να τους δοθει το εκαστοτε % αναπηριας?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος motsart

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
λιγο μπερδευτηκαμε η ξενογιανακοπουλου τι σχεση εχει υπουργος υγειας ειναι...

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
anyway...ο πινακας θα ειναι χρησιμος, για να μπορουν να προσδιορισουν τις θεσεις,
κι μια μικρη επιλογη δεν θα'ταν ασχημη, μιας και εχουμε κουραστει καθε χρονο μια με βαλιτσα κ μια ανευ
παω τωρα στην αναπληρωση μ, κ ευχομαι σε λιγο καιρο να'χουμε χαρμοσυνα νεα! ;D
σιγουρα, ειναι αρκετοι που δουλευουν σε γενικα σχολεια, στο φιναλε ας δωσουν μια επιλογη κι σ'αυτο το θεμα
μην χαλιεστε,υ π ο μ ο ν η, το συμπαν ειναι με το μερος μας

Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος ΛΙΤΣΑ1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Συγνωμη που περνω το θαρρος και λεω τη γνωμη μου.Δεν εχω κοιμηθει ολο το βραδυ.Απο θυμο και οργη.Οταν δεν εισαι στην κυβερνηση,σκεφτεσαι και λυπασαι τα ατομα με αναπηρια οταν εισαι εχεις αδεια ταμεια δεν γνωριζες το νομο πρεπει να διοριστουν οι επιτυχοντες του ασεπ.Η καθαριστρια του σχολειο μου (διορισμενη) μου ειπε κανενας δεν χαριζει κανενας δεν σε υπολογιζει αγωνιστικαν εβαλαν εργατολογο δικηγορο(δεν ηξερε δεν εχει τελειωσει το δημοτικο αλλα διοριστηκε).και οι πολυτεκνοι το ιδιο.Αυτοι ομως μπορουσαν να κανουν παιδια δεν τους επαιξε η μοιρα με τοσο ασχημο τροπο.Να παει η υπουργος που φοβαται μην μπουν (αλεξιπτωτιστες) μια βολτα στους Αγιος Αναργυρους .Ας ερθει να με δει χωρις μαλλια και δει τα προσωπα των παιδιων μου οταν με βλεπουν (καταλαθος )χωρις μαντηλι.Πως γινεται να παιζουν με την ψυχολογια μας.Για να διορισουν απο το ασεπ εχουν λεφτα για να διορισουν την Αγγλικο που για 8 ωρες πηγαινει σε 3 σχολεια και την παιρνει ο πατερας της αγκαλια γιατι η αιθουσα εχει 3 σκαλοπατια.ΑΙΣΧΟΣ.Σας ζαλισα το ξερω .ΣΥΓΝΩΜΗ.Μηπως πρεπει τελικα να βγουμε σε κανενα δελτιο ειδησεων .Οταν γεννησα μου ειπαν οτι επρεπε σε 2 μερες να παω στο σχολειο.Πηγα σε 9.Σε λιγους μηνες ειδα ατομα που βγηκαν στη τηλεωραση, μετα απο λιγο αρχισαν να περνουν αδεια αναπληρωτη.Ας κανουν νουμερα δεν μας πειραζει .Δεν βγαζουμε τιποτα με τους βουλευτες.Μου ειπε να παρω την Τριτη παλι.Ο πινακας ειναι για να μας κοροιδευουν ξερουν οτι ειμαστε 126 μου το ειπε η ιδια οπως οτι μπορει να μην μπορουν να μας διορισουν ,θα δουν τα κενα .Ας παει μια ομαδα στην υπουργο να κλεισει ενα ραντεβου.Ατομα που ειναι ικανα Οι αρχηγοι μας που εφτιαξαν τη λιστα .Αλλιως εδω θα ειμαστε και του χρονου και θα τα λεμε.ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ .ΠΕΡΝΩ ΠΟΛΛΑ ΤΗΛΕΓΩΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ  ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ...ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.... ???

Αποσυνδεδεμένος ΛΙΤΣΑ1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απο ορθογραφια σκιζω Οταν ειμαι σε αυτη την κατασταση δεν λειτουργω.Δεν ξερω και υπολογιστες μαζι σας εμαωα για να σας μιλαω για τι σας εχω παρεα Το ειχα και το εχω πολυ αναγκη ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ. :'(

Αποσυνδεδεμένος Τζίνη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απο ορθογραφια σκιζω Οταν ειμαι σε αυτη την κατασταση δεν λειτουργω.Δεν ξερω και υπολογιστες μαζι σας εμαωα για να σας μιλαω για τι σας εχω παρεα Το ειχα και το εχω πολυ αναγκη ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ. :'(
ΛΙΤΣΑ1 συμφονώ και εγω, πρέπει να πάμε μια ομαδα στο υπουργειο για να δουμε την υπουργο και να βγούμε και στις δημοσιογραφικές εκπομπές.Η κυρια Περλεπε τι σου είπαι και εγω την παιρνω στο κινητο της όλο το πρωι αλλα δεν απαντα.ΤΗΛ Περλεπές 6979800500.Πήρα και στο υπουργείο αλλα μου είπαν οτι δεν ξέρουν τίποτα συγκεκριμμένο!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΙΤΣΑ1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Αυριο θα σας εχω νεα .Τ ο μεσημερι θα ξερω.Καποια ατομα θα μας βοηθησουν .Δεν ξερω κατι σιγουρο γιαυτο δεν ξαναμιλαω..Εμειςομως πρεπει να κινηθουμε .Στο υπουργειο μου ειπαν οτι η υπουργος το υπεγραψε τωρα περιμενουμε να πρωτοκοληθει και να ανακοινωθει.Ετσι μου ειπαν. ;)

Αποσυνδεδεμένος ΔΩΡΑ1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Αυριο θα σας εχω νεα .Τ ο μεσημερι θα ξερω.Καποια ατομα θα μας βοηθησουν .Δεν ξερω κατι σιγουρο γιαυτο δεν ξαναμιλαω..Εμειςομως πρεπει να κινηθουμε .Στο υπουργειο μου ειπαν οτι η υπουργος το υπεγραψε τωρα περιμενουμε να πρωτοκοληθει και να ανακοινωθει.Ετσι μου ειπαν. ;)
μπραβο!!!!!!!!για την φοβερη προσπαθεια

Αποσυνδεδεμένος zacharenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΛΙΤΣΑ1 οι πληροφορίες που παραθέτεις είναι έγκυρες ή καρδιοχτυπάμε χωρίς λόγο;

Αποσυνδεδεμένος nickolas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Μακάρι Λίτσα να είναι έτσι και έχουμε καλά νέα!!

Αποσυνδεδεμένος usercls

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Καλημερα συναδελφοι,

Η πληροφορια της Λιτσας ειναι σωστη . Η εγκυκλιος εχει υπογραφει και αναμενεται να αναρτηθει εντος μικρου χρονικου διαστηματος. Προχθες το απογευμα υπογραφηκαν πολλα εγγραφα μεσα στα οποια ηταν και η δικη μας εγκυκλιος. Τωρα αναμενουμε να αναρτηθει η εγκυκλιος , επειτα  να βγουν οι πινακες αλλα ο αγωνας δεν πρεπει να σταματησει. Εχουμε δρομο μεχρι τον διορισμο.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2009, 09:55:33 πμ από usercls »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161866
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 507
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 441

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.