*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται οι εκπαιδευτικοί με αναπηρία 67% και 12 μήνες προϋπηρεσία.  (Αναγνώστηκε 238724 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΙΤΣΑ1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Που ειναι οι υπολοιποι βρε Ιωαννα σιγουρευτικαν οτι θα διοριστουν ?Μακαρι να ηταν ετσι .Σας εχω χασει,με δυο ατομα δεν γινεται τιποτα πρεπει ολοι κατι να κανουμε μεχρι την Παρασκευη .Ελπιζω να συνεχιζετε το ν αγωνα μας και ας μην μας απαντατε στο σαιτ.Θα ηταν αλλη μια σφαλιαρα απο τη ζωη και δεν εχουμε φαει λιγες. ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΛΙΤΣΑ1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
ΜΟΛΙΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΝ ΕΣΑΜΕΑ και μου ειπε οτι μας υποστηριζει να μην ανησυχουμε δεν πιστευει να μας αφησει ετσι οτι ωα κανει οτι ειναι καλυτερο για μας .Οτι απο παλια μας εδειχνε ιδιαιτερη αγαπη και οτι δεν ωα μας αφησει ουτε και αυτος γιατι εκανε αγωνες για να δημιουργηωει ο νομος και οτι οτιθελουμε να τον περνουμε τηλ γιαυτο το εδωσε (εμενα μου φανηκε πολυ ευγενικος και οτι μας υποστηριζει )Αποτι καταλαβα ο νομος μας ωα ισχυσει.ΕΓΩ το καταλαβα απο αυτα που ειπε ελπιζω να μην κανω λαθος .Την Παρασκευη ωα ξερουμε

Αποσυνδεδεμένος nickolas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Μήπως θα έπρεπε να στείλουμε μία ακόμα επιστολή που να υπογράφετε από όλους μας (όσοι είναι στην λίστα δηλαδή που έχει δημιουργηθεί) μέχρι την Παρασκευή και η οποία να ζητάμε από την Υπουργό να μας συμπεριλάβει στο καινούριο σχέδιο νόμου? Να αναφέρουμε ότι είμαστε λίγοι σε αριθμό και σε κάθε ειδικότητα και δεν πρόκειται να υπάρξει πρόβλημα στον συνολικό αριθμό διορισμών. Τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος ΛΙΤΣΑ1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Συμφωνω ,ακομα να της πουμε οτι γιαμας ο ΑΣΕΠ ειναι δυσκολος λογο των προβληματων μας (ο προεδρος μου ειπε και τη πειραζει να δωσετε ΑΣΕΠ)σε περιπτωση αποτυχειας παει η δουλεια παει η ασφαλεια ποιος θα πληρωνει τις εξετασεις μας και ως ποτε ωθα διαβαζουμε ,αν θα διοριστουμε η αν ερωει καινουριος υπουργος να μας πεταξει εξω.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΩΑ ΖΗΣΩ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΜΟΥ.Εχουμε ολοι οικογενεια και πρεπει να ασχοληθουμε και με αυτη αρκετα εχουν τραβηξει εξαιτιας μας. :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rodi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συναδελφοι ταπεινη μου αποψη ειναι οτι με τα προβλαηματα υγειας που εχουμε το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι παντελως ΑΔΥΝΑΤΟΝ να δινουμε ΑΣΕΠ, ετσι επειδη ξυπνησε αναποδα η Υπουργος και παει να καταπατησει και να καταργησει το προφανες που ειναι η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΜΕΡΙΜΝΑ και ΠΡΟΝΕΙΑ , εστω και με αυτο τον βασανιστικα και απαραδεκτο τροπο του σταγονομετρου που μας δινεται!! ΟΧΙ δεν ειναι στο χερι μας να δινουμε ΑΣΕΠ και ΝΑΙ πειραζει γιατι δεν διαλεξαμε εμεις να μην δινουμε, αλλα η ασθενεια που ταλαιπωρει τον καθενα μας!!!!!!!! Για μενα , αν υποκυψουμε τωρα και πουμε δεν πειραζει ας δωσουμε τοτε να ειμαστε ετοιμοι για τον αποκλεισμο μας απο καθε ευνοικη ρυθμιση που ισχυει μεχρι στιγμης!! ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ πρεπει να αντιταχθουμε!! Δεν ΔΙΑΛΕΞΑΜΕ να ταλαιπωρουμαστε , προσωπικα 8 χρονια, και να ζουμε, να μεγαλωνουμε μαζι με μια σκια που μας ακολουθει σε καθε μας βημα, και η οποια ειναι η αρρωστια μας!! ΟΧΙ δεν δεχομαι να υποστω καμια αλλη πιεση γιατι ετσι το θελουν μερικοι ανεγκεφαλοι που πιθανον να μην εχουν ιδεα τι σημαινει να σταματας και να βαζεις φρενο στην προσωπικη σου ζωη και στα ονειρα σου για οικογενεια!! Αν θελουν να μου παρουν την προυπηρεσια και το τρεξιμο τοσων χρονων τοτε με μεγαλη χαρα θα τους τα δωσω αλλα μαζι θα πρεπει να μου παρουν και την ασθενεια!! ΔΙΚΑΙΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ!!!!!!! Διαφορετικα ας ετοιμασουν τη κασα οχι μονο τη δικη μου αλλα και των γονιων μου γιατι με μαθηματικη ακριβεια αυτο θα συμβει απο τη στιγμη που δεν θα εχω δουλεια και αρα ασφαλεια!!

Αποσυνδεδεμένος rodi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συναδελφοι ενημερωθειτε εδω για τις κινησεις πανω στο θεμα μας.

http://diorismos67.wordpress.com/2009/09/21/%ce%bb%ce%af%cf%83%cf%84%ce%b1-%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%b1%ce%b9%ce%b4%ce%b5%cf%85%cf%84%ce%b9%ce%ba%cf%8e%ce%bd-%ce%bc%ce%b5-%ce%b1%ce%bd%ce%b1%cf%80%ce%b7%cf%81%ce%af%ce%b1-67-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%ac/#comment-191


Ακομα τη στιγμη που εμεις αναρωτιομαστε γιατι δεν γινετε καμια κινηση απο το υπουργειο και αν εχουν τις περηφημες πιστωσεις δειτε τι προτιθεται να κανει το επιτελειο της Υπουργου. Για μενα ολη αυτη η αναμονη ειναι καθαρη κοροιδια απεναντι σε ατομα που πραγματικα εχουν αναγκη οχι αυξησεων αλλα σταθερης δουλειας και ασφαλειας. Πρεπει να κινητοποιηθουμε και μαλιστα αμεσα!!!!!!!!!!!!!!!!!


δειτε σχετικη αναρτηση στο esos.gr:Η υπ. Παιδείας θα "ανοίξει" θέμα αυξήσεων καθηγητών και δασκάλων  Τρίτη, 17 Νοέμβριος 2009 
Ρεπορτάζ:esos.gr
press@esos.gr

http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2956&Itemid=79
 Πρόσκληση για συνάντηση εντός των ημερών  και στο ΔΣ της ΟΛΜΕ- μετά τη ΔΟΕ-  θα απευθύνει η υπ. Παιδείας Αννα Διαμαντοπούλου, ενόψει της έναρξης της δημόσιας διαβούλευσης  επί του σχεδίου νόμου για το νέο εργασιακό καθεστώς των εκπαιδευτικών.
 Σύμφωνα με πληροφορίες η υπ. Παιδείας έλαβε το « πράσινο φω»ς από τη κυβέρνηση και για πρώτη φορά στις συναντήσεις που θα έχει με τα ΔΣ της ΟΛΜΕ και ΔΟΕ θα ανοίξει και το θέμα αυξήσεων των αποδοχών των εκπαιδευτικών , χωρίς ωστόσο να δεσμευτεί για τίποτα.
  Πάντως το κλίμα είναι δυσμενέστατο για τη κυβέρνηση στο χώρο των εκπαιδευτικών , μετά τις εξαγγελίες της υπ. Παιδείας.
 Ηδη , ενώ στις Γενικές Συνελεύσεις των Διδασκαλικών Συλλόγων που πραγματοποιήθηκαν πριν τις εξαγγελίες της κ. υπουργού , το κλίμα ήταν «ειρηνικό» , η Γενική Συνέλευση των προέδρων των Συλλόγων στις 27 Νοεμβρίου δεν αποκλείεται να λάβει αποφάσεις για δυναμικές κινητοποιήσεις.
 Η σημερινή έκτακτη συνεδρίαση του ΔΣ της ΟΛΜΕ αναβλήθηκε για αύριο Τετάρτη στις 10 το πρωί. Απ ότι φαίνεται οι καθηγητές θα προχωρήσουν σε έκτακτες Γενικές Συνελεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος rodi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προτάσεις της Ε.Σ.Α.μεΑ. επί της Νομοθετικής Πρωτοβουλίας «Αναμόρφωση συστήματος προσλήψεων και καθολική υπαγωγή τους στον πλήρη έλεγχο του Α.Σ.Ε.Π»
http://www.esaea.gr/files/documents/NomothetikiProtovoulia_ASEP_Nov_2009.doc

Αποσυνδεδεμένος usercls

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Ολα αυτα καλα ειναι Ιωάννα μου αλλα γιατι δεν γραφει ο προεδρος οτι δεν εφαρμοζεται ο νομος ακομη και προσπαθουμε μονοι μας να βγαλουμε το φιδι απο την τρυπα ή μηπως νομιζει οτι με μια επιστολη που εστειλε  στην αρχη τελειωσε το θεμα???

Αποσυνδεδεμένος rodi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αγαπητε συναδελφε, δεν διαφωνω μαζι σου! το βρηκα στο esaea.gr και θεωρησα σωστο να το παραθεσω.Απ'οτι διαβασα και εγω στο κειμενο δεν ειδα να κανει σχετικη αναφορα για την επιλυση του ζητηματος μας.

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συνάδελφοι από ότι διάβασα   κάνει και αναφορά για εφαρμογή του της παραγράφου 4 του  νόμου και σε άλλες κατηγορίες εκπαιδευτικών ΟΑΕΔ κτλ μήπως έχουμε θετικές εξελίξεις να δούμε τι θα γίνει !!!

Αποσυνδεδεμένος zacharenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Platane που το διάβασες  αυτό που γράφεις;

Αποσυνδεδεμένος suzi-Q

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Είναι στην ιστοσελίδα  που αναφέρεται σε ένα από τα προηγούμενα  μηνύματα της ioanna

Αποσυνδεδεμένος ΛΙΤΣΑ1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Μια φιλη απο το υπουργειο μου ειπε οτι φοβουνται το πολιτικο κοστος ,μηπως πρεπει να βγουμε σε κανενα καναλη τι μας νοιαζει αν θα κανουν νουμερα ,πριν χρονια βγηκαν οι μουσικοι ωρομισθιοι στις ειδησεις γιατι δεν διοριζοντουσαν το καλοκαιρι ειχαν διοριστοι ολες .Αυτοι η (φιλοι )μου μου ειπε οτι πρεπει να τους ταρακουνισουμε λιγο μην τους αφηνουμε ετσι να δουν οτι ειμαστε λιγοι αλλα δυνατοι .Τιυς νοιαζει τη ωα πει ο κοσμος το ειδατε οτι πηρε τα μετρα για τους διορισμους πισω.Οσο για τον πινακα καταγραφεις μας ακομα να το υπογραξει η υπουργος μου ειπαν.Πριν απο 2 βδομαδες μου ειχαν πει οτι το ειχε υπογραψει .Οπροεδρος της ΕΣΑμεΑ μου ειπε (και τη εγινε να γραψετε ασεπ).Φοβαμαι οτι αν δεν κανουμε κατι δεν ξα διοριστουμε ποτε .Την Ανοιξη γραφουν τις εγκυκλιους για τους διορισμους .Πρεπει να προλαβουμε. ???

Αποσυνδεδεμένος kostasg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
 
???αναρωτιεμαι απο καιρο τι απεγιναν  καποια απο τα ποιο δραστηρια μελη αυτου του φορουμ απογοητευτηκαν κατι ξερουν και δεν μιλανε βολευτικαν αναφερομαι σε συναδελφους που σιωπησαν πριν παρα πολυ καιρο αν και η συμετοχη τους και οι παρεμβασεις τους μας εκαναν να χαμογελαμε με κατανοηση συντροφικη και να ελπιζουμε για θετικη εξεληξη του προβληματος μας .μιλω  για το τη φουτσουρι γλυκουλι πλατανο ποπιτσα κ.α.παιδια μας λειψατε στειλτε ενα μηνυμα  εστω τσακωθητε .καμια αρχαια φιλοσοφια?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162011
  • Σύνολο θεμάτων: 19238
  • Σε σύνδεση σήμερα: 589
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 530

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.