*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος Διορισμού  (Αναγνώστηκε 92551 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #588 στις: Αύγουστος 08, 2009, 04:55:07 μμ »
να σας ζητησω κι εγω λιγο τα φωτα σας...
α) εφοσον δηλωνω μια περιοχη πχ δ καβαλας που εχει κενο μονο σε δυσπροσιτο υπαρχει λογος να δηλωσω και ονομαστικα το δυσπροσιτο? εχω περισσοτερες πιθανοτητες να παω ετσι? αν ειναι να μη φαω 2 θεσεις..
Παιδιά μην μπερδεύεστε. Η Δ Καβάλας (Θάσος) δεν έχει κενό μόνο σε δυσπρόσιτο. Έχει 2 σχολεία δυσπρόσιτα και 3 μη δυσπρόσιτα. Δες εδώ:
http://moriade.comli.com/ [αριστερά επιλέγεις περιοχή]

β) ειμαι πε02 και εχω σειρα στον πινακα ασεπ 170 στους 480. διοριζομαι σιγουρα φετος. θα ειναι παρακινδυνευμενο λετε να μη βαλω το ναι στα δυσπροσιτα? θα βαλω και τις 30 περιοχες και το ναι σε ολα. απλα λεω να αποφυγω τα δυσπροσιτα...
Είναι καθαρά δικό σου θέμα, αλλά εγώ δεν το διακινδύνευα με τίποτα. Με τη σειρά σου παίζεται να πιάσεις 1 από τις 30 επιλογές. Αν δεν πιάσεις 1 από τις επιλογές σου, δεν μπορείς να ξέρεις αν έχουν μείνει κενές περιοχές από αυτές που δεν έχεις δηλώσει. Το πιο λογικό είναι να έχουν μείνει, γιατί είσαι 70 θέσεις κάτω από τον τελευταίο διοριστέο. Αλλά αυτό δεν μπορείς να το προεξοφλήσεις με τίποτα. Στη θέση σου θα ήμουν πάρα πολύ προσεκτικός, και θα έθετα στον εαυτό μου την ερώτηση: προτιμάς να μην διοριστείς καθόλου φέτος ή να διοριστείς σε δυσπρόσιτο;
απλα ειμαι απο θασο και εμαθα οτι κενα εχει μονο στα λιμεναρια. τα αλλα δυο χωρια δεν εχουν κενα φετος. γι αυτο ρωταω αν εχει ουσια να βαλω και δ καβαλας και ονομαστικα γυμνασιο λιμεναριων
κι εγω αυτο σκεφτομαι αν και δεν ειναι πολλα τα δυσπροσιτα που δεν συμπιπτουν με τις περιοχες που εχουν βγαλει. γυρω στα 25 τα μετρησα. ειναι δυσκολη αποφαση...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:45:03 »

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #589 στις: Αύγουστος 08, 2009, 04:58:34 μμ »
απλα ειμαι απο θασο και εμαθα οτι κενα εχει μονο στα λιμεναρια. τα αλλα δυο χωρια δεν εχουν κενα φετος.
Αυτό πώς το ξέρεις, και μάλιστα από τώρα; Μιλάς για οργανικά ή για λειτουργικά κενά;
Αν δεν έχει οργανικά κενά, αυτό δε σημαίνει πως δεν θα προκύψουν λειτουργικά κενά μέχρι το Σεπτέμβρη (από άδειες και αποσπάσεις).

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #590 στις: Αύγουστος 08, 2009, 05:10:48 μμ »
απο το σχολειο μου το ειπαν, οτι δεν ερχονται καινουργιοι και οτι δεν θα παιχτουν αδειες και αποσπασεις φετος.
εστω οτι προκυπτουν ομως. εμενα δεν με καιει το δυσπροσιτο αφου θα ειμαι ηδη στο μερος μου. αν βαλω και δ καβαλας και ονομαστικα το δυσπροσιτο εχω περισσοτερες πιθανοτητες να παω? σ ευχαριστω πολυ για το χρονο σου

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #591 στις: Αύγουστος 08, 2009, 05:22:49 μμ »
αν βαλω και δ καβαλας και ονομαστικα το δυσπροσιτο εχω περισσοτερες πιθανοτητες να παω?
Λογικά ναι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:45:03 »

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #592 στις: Αύγουστος 08, 2009, 05:28:11 μμ »
αυτο δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινει.. εφοσον βαλω πχ α επιλογη την δ καβαλας δεν την πανω απευθειας αν υπαρχει κενο? αν βαλω και β επιλογη το δυσπροσιτο τι ουσια εχει? σορυ που σε ζαλισα...ειναι πολυτιμες ομως οι θεσεις και δεν θελω να τις χασω ετσι!!! κ παλι σ ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #593 στις: Αύγουστος 08, 2009, 05:32:29 μμ »
αυτο δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινει.. εφοσον βαλω πχ α επιλογη την δ καβαλας δεν την πανω απευθειας αν υπαρχει κενο? αν βαλω και β επιλογη το δυσπροσιτο τι ουσια εχει? σορυ που σε ζαλισα...ειναι πολυτιμες ομως οι θεσεις και δεν θελω να τις χασω ετσι!!! κ παλι σ ευχαριστω!!!

 Η διαφορά είναι ότι, αν το δηλώσεις ονομαστικά, είσαι υποχρεωμένη να καθίσεις δύο χρόνια στο δυσπρόσιτο.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #594 στις: Αύγουστος 08, 2009, 05:41:49 μμ »
απλα ειμαι απο θασο και εμαθα οτι κενα εχει μονο στα λιμεναρια. τα αλλα δυο χωρια δεν εχουν κενα φετος. γι αυτο ρωταω αν εχει ουσια να βαλω και δ καβαλας και ονομαστικα γυμνασιο λιμεναριων

Για να το δίνουν και ως περιοχή και ως δυσπρόσιτο, σημαίνει ότι στο συγκεκριμένο σχολείο (αφού, όπως λες, δεν υπάρχουν κενά στα άλλα του νησιού) υπάρχουν και οργανικά κενά και λειτουργικά. Το οργανικό κενό είναι το δυσπρόσιτο.
Αν δεν έχει διαφορά για σένα το να μείνεις εκεί ένα ή δύο χρόνια, νομίζω ότι αρκεί να δηλώσεις μόνο το δυσπρόσιτο. Αν όμως προτιμάς να μείνεις έναν χρόνο, δήλωσε πρώτα την περιοχή και μετά το δυσπρόσιτο.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #595 στις: Αύγουστος 08, 2009, 05:54:43 μμ »
σας ευχαριστω πολυ!!!

Αποσυνδεδεμένος HomoPanus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #596 στις: Αύγουστος 08, 2009, 08:05:59 μμ »
Απευθυνομαι σε Φυσικους ΠΕ04.01 αλλα οχι μονο:
Υπαρχει τροπος να μαθουμε τον ΑΡΙΘΜΟ των κενων ανα Δευτεροβαθμια ή ανα Νομό? Για παραδειγμα στην Εγκυκλιο λεει για Φυσικους υπαρχει περιοχη διορισμου η Α Κυκλαδων. Μπορουμε να γνωριζουμε ποσα ειναι αυτα τα κενα για ΠΕ04.01?
Φανταζομαι πως οχι, αλλα επειδη υπαρχουν μεγαλα τσακαλια εδω μεσα ειπα να ρωτησω...

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #597 στις: Αύγουστος 08, 2009, 09:09:18 μμ »
Δυστυχώς αν και είμαι από τους παλιούς του forum δε μπορώ να σου απαντήσω γιατι και οι ίδιοι της διεύθυνσης δεν ξέρουν. Το Σεπτέμβρη προκύπτουν πολλές εγκυμοσύνες και άδειες ανατροφής και τα λειτουργικά κενά αλλάζουν. Μιας και είσαι συνάδελφος Φυσικός που σκέφτεσαι να δηλώσεις; Είσαι με ΑΣΕΠ ή ενιαίο πίνακα;
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #598 στις: Αύγουστος 08, 2009, 09:17:17 μμ »
Απευθυνομαι σε Φυσικους ΠΕ04.01 αλλα οχι μονο:
Υπαρχει τροπος να μαθουμε τον ΑΡΙΘΜΟ των κενων ανα Δευτεροβαθμια ή ανα Νομό? Για παραδειγμα στην Εγκυκλιο λεει για Φυσικους υπαρχει περιοχη διορισμου η Α Κυκλαδων. Μπορουμε να γνωριζουμε ποσα ειναι αυτα τα κενα για ΠΕ04.01?
Φανταζομαι πως οχι, αλλα επειδη υπαρχουν μεγαλα τσακαλια εδω μεσα ειπα να ρωτησω...

η κάθε διεύθυνση, στο τέλος του σχολικού χρόνου δηλώνει τα οργανικά της κενά και τα λειτουργικά της! τα λειτουργικά κενά σαφώς και αλλάζουν από μέρα σε μέρα, ανάλογα με τις άδειες, εγκυμοσύνες κτλ

γνωρίζω διεύθυνση που έχει 11 κενά (6 οργανικά + 5 λειτουργικα)για μια ειδικότητα  στη γ περιοχή της...και δεν άνοιξαν τα κενά αυτά στους τωρινούς διορισμούς!!!
οι λόγοι...άγνωστοι κατ'εμέ. πιθανολογώ πως τις κρατούν τις θέσεις για αναπληρωτές! όχι εκ του πονηρού, αλλά να έχει τη δυνατότητα η κάθε διεύθυνση να κάνει εσωτερικές "μετακινήσεις"! δε ξέρω, δεν μπορώ να πω! πάντως για τον αριθμό που σου είπα 6+5 είναι απόλυτα ακριβές, για τη συγκεκριμένη περιοχή, χωρίς επαναλαμβάνω να τις έχουν δώσει τώρα ως επιλογή!!!

όσον αφορά στους ωρομίσθιους , η κάθε διεύθυνση έχει μόνο τους 10 πρώτους...όπως έρχονται τα ονόματα από το σύστημα(υπολογιστή). άρα, μπορεί να απαντήσει για τη θέση σου στην περιοχή..μόνο αν είσαι στους 10 πρώτους...αυτούς "βλέπει" μόνο.
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος boson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #599 στις: Αύγουστος 08, 2009, 09:58:06 μμ »
Είμαι κι εγώ νεοδιόριστος και αναρωτιέμαι πότε άραγε αν έχει κανείς ιδέα θα πρέπει να παρουσιαστούμε στις αντίστοιχες διευθύνσεις μετά βέβαια από την ανακοίνωση των διορισμών. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Αν κάποιος φαντάζεται ας απαντήσει.

Αποσυνδεδεμένος HomoPanus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #600 στις: Αύγουστος 08, 2009, 10:57:45 μμ »
Απευθυνομαι σε Φυσικους ΠΕ04.01 αλλα οχι μονο:
Υπαρχει τροπος να μαθουμε τον ΑΡΙΘΜΟ των κενων ανα Δευτεροβαθμια ή ανα Νομό? Για παραδειγμα στην Εγκυκλιο λεει για Φυσικους υπαρχει περιοχη διορισμου η Α Κυκλαδων. Μπορουμε να γνωριζουμε ποσα ειναι αυτα τα κενα για ΠΕ04.01?
Φανταζομαι πως οχι, αλλα επειδη υπαρχουν μεγαλα τσακαλια εδω μεσα ειπα να ρωτησω...

η κάθε διεύθυνση, στο τέλος του σχολικού χρόνου δηλώνει τα οργανικά της κενά και τα λειτουργικά της! τα λειτουργικά κενά σαφώς και αλλάζουν από μέρα σε μέρα, ανάλογα με τις άδειες, εγκυμοσύνες κτλ

γνωρίζω διεύθυνση που έχει 11 κενά (6 οργανικά + 5 λειτουργικα)για μια ειδικότητα  στη γ περιοχή της...και δεν άνοιξαν τα κενά αυτά στους τωρινούς διορισμούς!!!
οι λόγοι...άγνωστοι κατ'εμέ. πιθανολογώ πως τις κρατούν τις θέσεις για αναπληρωτές! όχι εκ του πονηρού, αλλά να έχει τη δυνατότητα η κάθε διεύθυνση να κάνει εσωτερικές "μετακινήσεις"! δε ξέρω, δεν μπορώ να πω! πάντως για τον αριθμό που σου είπα 6+5 είναι απόλυτα ακριβές, για τη συγκεκριμένη περιοχή, χωρίς επαναλαμβάνω να τις έχουν δώσει τώρα ως επιλογή!!!

όσον αφορά στους ωρομίσθιους , η κάθε διεύθυνση έχει μόνο τους 10 πρώτους...όπως έρχονται τα ονόματα από το σύστημα(υπολογιστή). άρα, μπορεί να απαντήσει για τη θέση σου στην περιοχή..μόνο αν είσαι στους 10 πρώτους...αυτούς "βλέπει" μόνο.


Κατ' αρχην σε ευχαριστω πολυ, ηταν πολυ χρησιμες οι πληροφοριες που μου εδωσες.
Κατα δευτερον εχω και γω την ιδια πληροφορια για εναν νομο με 12 κενα, τα οποια ομως δεν δοθηκαν στην προσφατη προκυρηξη για μονιμοποιηση. Δηλαδη ο Νομος αυτος εμφανιζεται "γεματος", αν και η πληροφορια (θεωρω εγκυρη) λεει πως εχει 12 κενα (δε ξερω αν ειναι οργανικα ή λειτουργικα).

Τωρα λοιπον θα ακολουθησει η επομενη ερωτηση. Μια γνωστη μου μου ειπε πως μπορεις να δηλωσεις και περιοχες που στην εγκυκλιο δεν εχουν κενα! Ισχυει κατι τετοιο? Θα μπορει το Συστημα να δεχθει για παραδειγμα Α Αθηνας σε μια ειδικοτητα ενω δεν εχουν δοθει κενα γι αυτην την περιοχη?
Εγω νομιζω πως δεν θα σε αφησει το Συστημα, η ιδια λεει πως θα γινει δεκτο γιατι καποια λειτουργικα κενα υπαρχουν ηδη αδηλωτα ή ενεδεχεται να εμφανιστουν αμεσα.

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #601 στις: Αύγουστος 08, 2009, 11:26:40 μμ »
WOW αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Λες να γίνεται; Θα είναι πολύ άδικο βέβαια για τους υπολοίπους!
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161744
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 465
Σύνολο: 476

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.