*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!  (Αναγνώστηκε 6045 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Ειμαστε 2 φιλες εως και 15 θεσεις κατω απο τους 114 διοριστεους φετινους του ΑΣΕΠ. Επειδη συζηταμε ωρες ατελειωτες για το αν θα μας παρουν φετος η οχι, ζηταμε το εξης. Οσοι/Οσες ειναι στους πρωτους 114 διοριστεους του ΑΣΕΠ, αλλα δε σκοπευουν να κανουν αιτηση διορισμου για διαφορους λογους, παρακαλουμε να μας το πουνε εδω, να δουμε αν εχουμε ελπιδες η να κοιταξουμε αλλα πραγματα (διακυβευεται και το μεταπτυχιακο της μιας).
Ξερουμε οτι θα φανει περιεργο και ισως αστειο, αλλα καλοκαιρι ειναι, μαθηματα δεν κανουμε, και χρειαζομαστε αυτες τις πληροφοριες, γιατι θα ...σκασουμε μεχρι να μαθουμε σιγουρα!
Φυσικα δεχομαστε και γνωμες των υπολοιπων.

Ευχαριστουμε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 29, 2009, 10:16:26 μμ »
αχ βρε irene καταλαβαινω την αγωνια που τραβας απολυτα.... αλλα νομιζω θα παιχθει μεχρι να γινουν οι διορισμοι το αν θα σας καλεσουν ή όχι...
μην χασεις το καλοκαιρακι σου για αυτο....
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 30, 2009, 11:41:45 πμ »
Αγαπητη Ειρηνη , ειμαι μεσα σαυτους και θα κανω αιτηση κανονικα. Καταλαβαινω την αγωνια σου και θα σου πω οτι εχουν παρει προηγουμενες φορες επιλαχοντες , αρα αν εισαι τοσο κοντα εχεις μεγαλες πιθανοτητες.  Να εισαι απο κοντα για τις εξελιξεις. Σου ευχομαι τα καλυτερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2009, 11:44:17 πμ από mel »

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΚΑΛ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 30, 2009, 11:47:07 πμ »
καλημερα κ απο εμενα, ειρηνη και εγω ειμαι στην θεση 153 δηλ με την δευτερη φουρνια, αλλα θα κανω αιτηση διορισμου-πιστευω πως μπορω ,ετσι δεν ειναι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 30, 2009, 01:21:50 μμ »
αχ βρε irene καταλαβαινω την αγωνια που τραβας απολυτα.... αλλα νομιζω θα παιχθει μεχρι να γινουν οι διορισμοι το αν θα σας καλεσουν ή όχι...
μην χασεις το καλοκαιρακι σου για αυτο....

Δε θα χάσω το καλοκαίρι μου, γιατί έτσι κι αλλιώς ό,τι είναι να γίνει θα γίνει! Απλά σε δουλειά να βρισκόμαστε που λένε!  ;) Ένα θέμα παραπάνω να ασχολούμαστε! Μόλις βγει εγκύκλιος, θα κάνω και θέμα ποιοι θα δηλώσουν Κυκλάδες! (Oh yes, μου αρέσει η κουβέντα!!  ;D ;D )

Αγαπητη Ειρηνη , ειμαι μεσα σαυτους και θα κανω αιτηση κανονικα. Καταλαβαινω την αγωνια σου και θα σου πω οτι εχουν παρει προηγουμενες φορες επιλαχοντες , αρα αν εισαι τοσο κοντα εχεις μεγαλες πιθανοτητες.  Να εισαι απο κοντα για τις εξελιξεις. Σου ευχομαι τα καλυτερα.

Ευχαριστώ, επίσης! Εντάξει, κι αν δεν είναι φέτος θα είναι του χρόνου. Άλλωστε κοντός ψαλμός αλληλούια! Σε ένα μήνα το πολύ θα ξέρουμε!

καλημερα κ απο εμενα, ειρηνη και εγω ειμαι στην θεση 153 δηλ με την δευτερη φουρνια, αλλα θα κανω αιτηση διορισμου-πιστευω πως μπορω ,ετσι δεν ειναι?

Φυσικά και μπορείς να κάνεις! Μακάρι να σε πάρουν κιόλας, σημαίνει ότι θα πάρουν κι εμένα!!  ;D ;D Τις καλύτερες ευχές μου!

Αποσυνδεδεμένος scooby_doo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 30, 2009, 09:25:57 μμ »
αχ βρε irene καταλαβαινω την αγωνια που τραβας απολυτα.... αλλα νομιζω θα παιχθει μεχρι να γινουν οι διορισμοι το αν θα σας καλεσουν ή όχι...
μην χασεις το καλοκαιρακι σου για αυτο....

Δε θα χάσω το καλοκαίρι μου, γιατί έτσι κι αλλιώς ό,τι είναι να γίνει θα γίνει! Απλά σε δουλειά να βρισκόμαστε που λένε!  ;) Ένα θέμα παραπάνω να ασχολούμαστε! Μόλις βγει εγκύκλιος, θα κάνω και θέμα ποιοι θα δηλώσουν Κυκλάδες! (Oh yes, μου αρέσει η κουβέντα!!  ;D ;D )

Αγαπητη Ειρηνη , ειμαι μεσα σαυτους και θα κανω αιτηση κανονικα. Καταλαβαινω την αγωνια σου και θα σου πω οτι εχουν παρει προηγουμενες φορες επιλαχοντες , αρα αν εισαι τοσο κοντα εχεις μεγαλες πιθανοτητες.  Να εισαι απο κοντα για τις εξελιξεις. Σου ευχομαι τα καλυτερα.

Ευχαριστώ, επίσης! Εντάξει, κι αν δεν είναι φέτος θα είναι του χρόνου. Άλλωστε κοντός ψαλμός αλληλούια! Σε ένα μήνα το πολύ θα ξέρουμε!

καλημερα κ απο εμενα, ειρηνη και εγω ειμαι στην θεση 153 δηλ με την δευτερη φουρνια, αλλα θα κανω αιτηση διορισμου-πιστευω πως μπορω ,ετσι δεν ειναι?

Φυσικά και μπορείς να κάνεις! Μακάρι να σε πάρουν κιόλας, σημαίνει ότι θα πάρουν κι εμένα!!  ;D ;D Τις καλύτερες ευχές μου!


Auto simainei oti kai osoi einai stous dioristeous tou asep alla oxi stous prwtous 114 exoun pi8anotites na dioristoun??  Diaforetika uparxei periptwsi na einai anaplirwtes i oxi?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2009, 09:29:26 μμ από scooby_doo »

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 31, 2009, 07:29:31 πμ »
Φυσικα. Απο τους διοριστεους ΑΣΕΠ θα διοριστουν φετος οι πρωτοι 114 που θα κανουν αιτηση. Αν δηλαδη, για παραδειγμα, οσοι ειναι στις θεσεις 1-10 δεν κανουν αιτηση για καποιο λογο, θα διοριστουν μεχρι το 124.
Αν καποιος εχει παει καλα και εχει και προυπηρεσια για να μαζεψει συνολο γυρω στα 30 μορια που συζητιεται οτι ειναι καλα μορια για αναπληρωση, ναι, πιθανον να παει αναπληρωτης.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 31, 2009, 01:33:05 μμ »
χώρις να μπορώ να απαντησω στο ερώτημα σου irene έχω την εντύπωση πως όλοι θα κάνουν αίτησεις. Αλλά ίσως κάποιοι, για δικούς τους λόγους, να δηλώσουν συγκεκριμένες περιοχές (και οχι και τις 30 επιλογές) με την πιθανότητα να έχουν καλυφθεί απο τους προηγούμενους και να μην διοριστούν. αυτούς λοιπόν είναι δύσκολο να τους υπολογίσεις  :)


Αποσυνδεδεμένος scooby_doo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 31, 2009, 03:01:22 μμ »
Δηλαδη αν καταλαβα καλα αν 45 ατομα που μεσολαβουν απο τη θεση μου εως την τελευταια θεση για διορισμο φετος δηλωσουν συγκεκριμενες περιοχες και εγω δηλωσω καποια περιοχη που δεν εχει καλυφθει απο τις προτιμησεις οσων προηγουνται ή αποδεχτω διορισμο σε οποιαδηποτε περιοχη υπαρχει πιθανοτητα (εστω και μικρη) να διοριστω? Και ποτε περιπου θα μαθω αν διοριστηκα καπου? Εκτιμω πολυ το γεγονος οτι ειμαι μεσα στους διοριστεους και δεν με πειραζει καθολου το να διοριστω του χρονου αλλα εχω αγχωθει για το τι να κανω την επομενη χρονια με φροντιστηρια κλπ. Δεν θα θελα να αφησω καποιον ξεκρεμαστο την τελευταια στιγμη! Και αν για παραδειγμα υπογραψω συμβαση με φροντιστηριο και μετα μαθω οτι (λεμε τωρα!) διοριζομαι ή φευγω για αναπληρωτρια θα υπαρχει κωλυμα? Ζητω συγγνωμη για τις ισως χαζες μου αποριες αλλα τωρα μολις αρχισα να μαθαινω πως λειτουργει το ολο θεμα!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 31, 2009, 03:30:33 μμ »
Ναι υπαρχει περιπτωση αλλα 45 άτομα, δεν ξέρω  ::)μου φαίνεται μεγάλος αριθμός. μην σε παρω και στο λαιμό μου όμως.
θα μάθεις αν διορίζεσαι οταν θα βγουν οι διορισμοί κάπου στις αρχές με μέσα αυγούστου συνήθως.

θα πρέπει να προσέξεις στην σύμβαση που θα υπογράψεις μήπως υπάρχει καποιο νομικό κώλυμα στην σχέση σου με το φροντιστήριο αλλα μέχρι να υπογράψεις την συμβαση (αρχές σεπτεμβρίου δεν γίνεται?) θα ξέρεις αν έχεις διοριστεί.

Αποσυνδεδεμένος scooby_doo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 31, 2009, 03:39:33 μμ »
Ναι ξερω οτι ειναι δυσκολο απλα θα θελα να ξερω αν υπαρχει πιθανοτητα για φετος ετσι ωστε να προσεξω τι θα κανω! Οσον αφορα στους αναπληρωτες (αν και για μενα μαλλον δυσκολο) υπαρχουν φασες που τους καλουν μεσα στην χρονια? Και αν ναι ποτε μπορει να ειναι η τελευταια ας πουμε φαση?

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 31, 2009, 03:45:31 μμ »
αν και είμαι ΠΕΟ7 κοίταζα τυχαία το θέμα.Σ εμάς πήραν αναπληρώτρια τον Μάρτιο,οπότε ποτέ δεν ξέρεις....

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 31, 2009, 04:07:38 μμ »
οντως οι φάσεις των αναπληρωτών είναι και μέχρι τον Μαρτιο. μπες λίγο στο site του υπουργειου να δεις ποτε καλεσαν τους τελευταιους.
πόσα μόρια έχεις? εβαλες και το κουτακι ναι παντου?  ο τελευταιος αναπληρωτής φέτος είχε 28 μόρια.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Διοριστεοι ΑΣΕΠ ΠΕ06 που δε θα κανουν αιτηση διορισμου!
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 31, 2009, 05:00:43 μμ »
χώρις να μπορώ να απαντησω στο ερώτημα σου irene έχω την εντύπωση πως όλοι θα κάνουν αίτησεις. Αλλά ίσως κάποιοι, για δικούς τους λόγους, να δηλώσουν συγκεκριμένες περιοχές (και οχι και τις 30 επιλογές) με την πιθανότητα να έχουν καλυφθεί απο τους προηγούμενους και να μην διοριστούν. αυτούς λοιπόν είναι δύσκολο να τους υπολογίσεις  :)



Αυτο δεν το ειχα σκεφτει και εχεις δικιο! Θα δειξει!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 680
Σύνολο: 689

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.