*

Αποστολέας Θέμα: Οι επόμενες κινήσεις μας  (Αναγνώστηκε 57303 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trelaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #126 στις: Αύγουστος 26, 2009, 11:33:10 μμ »
telos. i tafoplaka molis bike.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:16:01 »

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #127 στις: Αύγουστος 26, 2009, 11:36:54 μμ »
μόλις ψηφίστηκε!!!

και το τραγικό 300 στέλνουμε στη βουλή 15 ψηφίζουν!!! παρωδία ρε παιδιά!!!

μη το βάζετε κάτω!!!


το έβλεπα στην τηλεόραση...ο λυκουρέντζος δεν έχει ντροπή πάνω του!! τον σιχάθηκα απόψε!!!! 

Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #128 στις: Αύγουστος 26, 2009, 11:41:21 μμ »
Τι εννοείς "ψήφισαν 15" ; Οι άλλοι που ήταν;
Πάει,αυτό ήταν!Σιγά,σιγά εμείς οι υπόλοιποι να πηγαίνουμε σπίτια μάς.
Σταυρώστε τους ρε στην κάλπη!

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #129 στις: Αύγουστος 26, 2009, 11:53:44 μμ »
Αυτό έλειπε να μη ψηφιστεί. Κυβέρνηση είναι ότι θέλει κάνει. Και μετά σου λένε δημοκρατία έχουμε ! Πάντως είπε κάτι ο Λυκουρέντζος. Λέει φέρτε μου θετικές αποφάσεις για τις σχολές σας από το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο και εγώ αμέσως θα τις εντάξω. Οπότε αυτή πρέπει να είναι η επόμενη κίνηση μας. Να βγάλουμε ένα ενιαίο έγγραφο στο οποίο η κάθε σχολή θα αναφέρει τα παιδαγωγικά της μαθήματα έτσι ώστε να γίνουν όσες το δικαιούνται παιδαγωγικές. Βέβαια θα χαθεί τουλάχιστον ένας χρόνος υπέρ του ΔΤΨΣ αλλά χαλάλι τους! Κοτζάμ κόρη υφυπουργού φοιτά εκεί, το αξίζουν !!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:16:01 »

Αποσυνδεδεμένος wizzard

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #130 στις: Αύγουστος 27, 2009, 12:16:07 πμ »


Παρατηρήσαμε ακόμα μια παρωδία σε αυτό το παρανοϊκό κράτος που δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει αύριο. Ψηφίστηκε, όπως ήταν αναμενόμενο. Ξαφνικά οι πίνακες θα αλλάξουν και αυτή την φορά όχι εξαιτίας της προϋπηρεσίας σε παραδοσιακούς χορούς ή λάτιν. Που να τό ξερα ότι έπρεπε να μάθω να χορεύω από μικρός..

Έλα όμως που δεν έμαθα και τώρα με χορεύουν αυτοί..
Ζήτω τα παράλογα

Οπότε τώρα που ψήφισαν αυτό που θέλανε, να αναμένουμε από αύριο δηλαδή και τα αποτελέσματα του γραπτού διαγωνισμού για τους ΠΕ20, μιας και τα καθυστερούσαν επίτηδες. Να δούμε τον πίνακα που μοιάζει πια με μια οικοδομή που καταστρέφεται, δονείται, μεταπηδά και...(χορο)πηδά.. ελεύθερα

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #131 στις: Αύγουστος 27, 2009, 12:27:31 πμ »
Τι εννοείς "ψήφισαν 15" ; Οι άλλοι που ήταν;
Πάει,αυτό ήταν!Σιγά,σιγά εμείς οι υπόλοιποι να πηγαίνουμε σπίτια μάς.
Σταυρώστε τους ρε στην κάλπη!

άρχοντα...μόνο οι εισηγητές των κομμάτων ήταν, ο υφυπουργός.....Θεέ μου φύλαξε να μη πω κουβέντα βαριά και το προεδρείο!!!

ρωτούσε ο πρόεδρος άρθρο τάδε  τι λέει ΝΔ;  απαντούσε ο εισηγητής: ναι
                                                      ΠΑΣΟΚ;    ναι/όχι
    κτλ    

ψηφήστηκε κατά πλειοψηφία  

άρθρο τάδε....κτλ


σε 5 λεπτά ψηφήσαν  δια αντιπροσώπου εισηγητών!!! ΠΑΡΩΔΙΑ!!! τι τους πληρώνουν τόσα λεφτά;

και τι πρότεινε βουλευτής της ΝΔ;

για να μη διαταραχθούν οι πίνακες, όσοι έχουν προϋπηρεσία 24 μηνών, να εγγράφονται χωρίς εξετάσεις ΑΣΠΑΙΤΕ και να παίρνουν την επάρκεια  όπως του ΠΑ.ΠΕΙ!!! μα δεν έχουν τσίπα!!! :-X :-X :-X :-X :-X >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

το οποίο φυσικά δεν πέρασε...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2009, 12:33:18 πμ από ister »
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #132 στις: Αύγουστος 27, 2009, 01:19:05 πμ »
η πληροφορικη δεν θεωρειται καθηγητική σχολή γιατί για το υπουργείο είναι της πλάκας ειδικότητα και γιατί δεν υπάρχουν πληροφορικοι στα κέντρα αποφάσεων...Οι φυσικομαθηματικοί είναι γκέτο στην εκπαίδευση...μετράνε γιατί έχουν ανθρώπους του κλάδου τους σε όλα τα κέντρα..Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να τρώμε λίγο βγάζωντας τα μάτια των υπολοίπων...Οπως έγινε με τους παιδαγωγούς του Πειραιά...

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #133 στις: Αύγουστος 27, 2009, 09:03:44 πμ »
...Πάντως είπε κάτι ο Λυκουρέντζος. Λέει φέρτε μου θετικές αποφάσεις για τις σχολές σας από το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο και εγώ αμέσως θα τις εντάξω. Οπότε αυτή πρέπει να είναι η επόμενη κίνηση μας. Να βγάλουμε ένα ενιαίο έγγραφο στο οποίο η κάθε σχολή θα αναφέρει τα παιδαγωγικά της μαθήματα έτσι ώστε να γίνουν όσες το δικαιούνται παιδαγωγικές...

Αψογος ο υφυπουργος... Βολεψε την κορη και μετα πεταξε την "μπαλα στην εξεδρα"... Και ας φαγωθουμε εμεις τωρα για το ποιος δικαιουται να παρει παιδαγωγικη επαρκεια... Κατι τετοιο δεν γινεται... Εκτος αν εχουμε αποφασισει τη διαλυση του κλαδου... Οι μισες σχολες να αναγνωριστουν... Οι αλλες οχι... Και καθε χρονο δικαστηρια, ενστασεις... Και απο εκει που διεκδικουσαμε προσληψεις, να παρακαλαμε και για λιγες ωρες... Και δεν ξερω γιατι ακομα επιμενουν μερικοι να το γραφουν αυτο... Να διεκδηκησουμε και εμεις... ΠΩΣ? Ολοι μαζι? Η καθε σχολη ξεχωριστα? ΑΕΙ vs ΤΕΙ? Και αυτοι που θα μεινουν απ'εξω? Ωρομισθιοι 4-5 χρονια θα χανουν με το καλημερα τη θεση τους, απο αποφοιτο νεο-παιδαγωγικης σχολης? Και καθε χρονο και μια νεα σχολη θα αποκτα και παιδαγωγικη επαρκεια...??!!! Οι πινακες θα καταντησουν σαν τις μετοχες στο τελος... Με limit up και limit down...

Συναδελφε aroniotis, ειχες πει οτι αν ψηφιστει η τροπολογια, θα κινηθουμε δικαστικα... Αν σου ειναι ευκολο, δωσε περισσοτερες πληροφοριες... Και τι ακριβως θα διεκδηκησουμε... Να μπλοκαριστει η τροπολογια? Να γινουν ολες οι σχολες παιδαγωγικες? Οι μισες? Μονο τα ΑΕΙ? Παντως το να δεχτουν οι αποφοιτοι του ΔΤΨΣ να μην εφαρμοστει η τροπολογια για ενα χρονο, ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας...

Αποσυνδεδεμένος carina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #134 στις: Αύγουστος 27, 2009, 09:35:44 πμ »
Παρακολούθησα και εγώ χθες το κανάλι της Βουλής και δεν πίστευα στα αυτιά μου... ::) ::) ::) ::)

Μα καλά τι άνθρωποι είναι αυτοί;; Είναι καν άνθρωποι; Και πως τους ψηφίζουμε;;

Είμαι πολύ στεναχωρημένη απο το αποτέλεσμα (όχι πως δεν το περίμενα βέβαια..)  :'( :'( :'( :'(

Πρέπει να οργανωθούμε... >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος rafail

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #135 στις: Αύγουστος 27, 2009, 01:50:05 μμ »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗΝ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ .ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗΚΕ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ.ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΦΑΓΩΜΑΡΑ ΕΧΟΥΝ ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ.

Αποσυνδεδεμένος kizouna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #136 στις: Αύγουστος 27, 2009, 01:56:37 μμ »
Δες στην σελίδα 3 του παρόντος την απάντηση της κας. Διαμαντοπούλου (Απάντηση #40).

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=13652.30
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2009, 01:58:21 μμ από kizouna »

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #137 στις: Αύγουστος 27, 2009, 06:07:30 μμ »
πρεπει να πάμε δικαστικά...Δεν υπάρχει σαφής ορισμός για το τι ορίζεται καθηγητική σχολή.Μας λέει ο φωστήρας ο υφυπουργός ότι κάνανε 18 παιδαγωγικά μαθήματα.Και ποιος το λέει ότι με 18 γίνεσαι καθηγητική σχολή;;;Που το γράφει;;Εγώ που έκανα 4 παιδαγωγικά γιατί δεν με περιλαμβάνει η τροπολογία; Γιατί μετράνε τα 18 και όχι τα 4; Εκεί τους συμφέρει να σταματήσουν;Εγώ έχω κάνει 5 μαθήματα μαθηματικών μπορώ με μια τροπολογία να ενταχθώ στους μαθηματικούς; Αυτή είναι η κατάντια της ελληνικής παιδείας...Αλλάζουν τα πτυχία όπως τους συμφέρει...Σήμερα για να διοριστείς σαν εκπαιδευτικός πρέπει να έχεις περισσότερο μέσο από ότι μία γραμματέας ενός δημάρχου...Στην Σουηδία άραγε γίνονται αυτά;;;
Δεν ζητήσαμε διορισμούς χωρίς πραγματικές ανάγκες...Ζητάμε αξιοκρατία,ούτε αυτό δεν μπορούν να προσφέρουν;Είναι τόσο ανίκανοι ή καθοδηγούνται από τα συμφεροντά τους; Πρέπει να τους δώσουμε ένα ηχηρό μάθημα.Κάνουμε μάθημα για 7€ αλλά αυτό πάει πολύ!Εχουν ξεφύγει πολύ οι άνθρωποι, είναι επιστήμονες...
Την ενισχυτική που γίνεται το πανηγύρι της αρκούδας γιατί δεν την κόβουνε; Η παιδαγωγική επάρκεια του Πειραιά τους μάρανε;Αλλά ξέχασα, είναι επιστήμονες.Εκέι που μας περνούσαν 5 βύσματά μέσω ενισχυτικής κάθε χρόνο είπαν να το επεκτήνουν το σύστημα.Να μας περνάνε 500 σε μια χρονιά..Ντροπή σας κύριοι του Παιδείας, είστε η γάγγραινα της ελληνικής παιδείας, σας έχουν καταλάβει μέχρι και 15 χρονοι μαθητές μας. Δεν σας έφταναν τόσα πεδία να βολέψετε τον κόσμο σας τα κάνετε και στην παιδεία...Ντροπή σας!!!

Αποσυνδεδεμένος rafail

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #138 στις: Αύγουστος 27, 2009, 07:06:59 μμ »
Η ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΕΝΙΚΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΝΗΚΩ ΣΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΑΙΔΙΑ (ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ) ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΒΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΑΠΟ ΚΕΙ .ΕΞΑΛΛΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΘΕΜΑ ΓΙ ΑΥΤΑ.ΑΣ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΤΣΙΤΟΥΡΙΔΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #139 στις: Αύγουστος 27, 2009, 07:22:25 μμ »
Η ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΕΝΙΚΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΝΗΚΩ ΣΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΑΙΔΙΑ (ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ) ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΒΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΑΠΟ ΚΕΙ .ΕΞΑΛΛΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΘΕΜΑ ΓΙ ΑΥΤΑ.ΑΣ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΤΣΙΤΟΥΡΙΔΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ.

Γράφε με πεζά
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159607
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 405
Σύνολο: 415

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.