*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 89716 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aktorion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 12:00:35 μμ »
Πήρα και εγώ και μου είπε μετά την λήξη των ενστάσεων ενας κυριούλης. Οπότε ΜΕΤΑ της 2 του μηνός ... οπότε best case senario είναι Τρίτη αν και νομίζω θα αργήσει και μια μέρα παραπάνω ετσι για να ελέγξουν τις ενστάσεις...
Τον ρώτησα και για τα κενά και μου είπε ότι θα είναι τα ίδια με αυτα του 30 μηνου και μπορεί να αφαιρεθεί και ένα άμα συμπληρώθηκε απο το 30μηνο. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Μαγευτικό αγαθονήσι σου 'ρχομαι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:24:06 »

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 12:04:06 μμ »
Αηδία έχει καταντήσει πλέον...

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 12:09:30 μμ »
Αηδία έχει καταντήσει πλέον...

Εντελώς!!!!

Να φτάνεις στην πηγή και να αναρωτιέσαι: "θα πιώ τελικά νερό ή δε θα πιώ; "

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 12:15:01 μμ »
Αηδία έχει καταντήσει πλέον...

Εντελώς!!!!

Να φτάνεις στην πηγή και να αναρωτιέσαι: "θα πιώ τελικά νερό ή δε θα πιώ; "

Το'χεις βάλει στο στόμα σου αλλά δεν σε αφήνουν να το καταπιείς..... :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:24:06 »

Αποσυνδεδεμένος outsider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Think open!
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 12:55:19 μμ »
Πήρα και εγώ και μου είπε μετά την λήξη των ενστάσεων ενας κυριούλης. Οπότε ΜΕΤΑ της 2 του μηνός ... οπότε best case senario είναι Τρίτη αν και νομίζω θα αργήσει και μια μέρα παραπάνω ετσι για να ελέγξουν τις ενστάσεις...
Τον ρώτησα και για τα κενά και μου είπε ότι θα είναι τα ίδια με αυτα του 30 μηνου και μπορεί να αφαιρεθεί και ένα άμα συμπληρώθηκε απο το 30μηνο. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Μαγευτικό αγαθονήσι σου 'ρχομαι...

Υπομονή λίγες ημέρες ακόμα...

Αλήθεια για πείτε ποιες περιοχές σκέφτεστε να επιλέξετε κατά προτεραιότητα;

Αποσυνδεδεμένος katia1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 12:57:50 μμ »
Εγω σκεφτόμουν να βάλω σε πρώτες θέσεις Κέρκυρα και Εύβοια, αλλα λαμβάνοντας υπόψη το γεγονός ότι είμαι διοριστέα ΑΣΕΠ και χωρίς παιδαγωγική επάρκεια το βλέπω πολύ δύσκολο  :P

Να πω την αλήθεια όμως και νησιά όπως η Πάτμος και η Λέρος δεν με χαλάνε καθόλου  :)

Αποσυνδεδεμένος nelson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 01:12:48 μμ »
χεχε τώρα που είμαστε νέοι όπου έχει πάνω από 9 μόρια, ειδικά οι Αθηναίοι και όσοι είναι από Φθιώτιδα και πάνω. Αν θέλουμε να γυρίσουμε σπίτια  μας κάποια στιγμή, δε σώζεται αλλιώς! Τα μόρια μεταθέσεων ανεβαίνουν επικίνδυνα κάθε χρονιά....

Αποσυνδεδεμένος aktorion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 01:23:45 μμ »
Εγω σκεφτόμουν να βάλω σε πρώτες θέσεις Κέρκυρα και Εύβοια, αλλα λαμβάνοντας υπόψη το γεγονός ότι είμαι διοριστέα ΑΣΕΠ και χωρίς παιδαγωγική επάρκεια το βλέπω πολύ δύσκολο  :P

Να πω την αλήθεια όμως και νησιά όπως η Πάτμος και η Λέρος δεν με χαλάνε καθόλου  :)

Μες στο μυαλό μου είσαι, και γω μεσω ασεπ και χωρις παιδαγωγική κατάρτηση οπότε δυσκολο το βλέπω ενα καλο μερος...
Όσο για επιλογές καταρχήν στεριά, Αργολίδα, Εύβοια, Αρκαδία, Ευρυτανία,Λακωνία Μεσσηνία γιατι νησί ειναι δύσκολα όπως και να το κάνουμε. Αλλά άμα είναι να πάς νησί ε τουλάχιστον να πάρεις σοβαρά μόρια, όπως Πάτμο, Λέρο, Σύμη, Χάλκη και δυσπρόσιτα...
Δεν νομίζω οτι αξίζει να πάς σε νησί και να πάρεις μόρια κανονικής πόλης όπως πχ Χίο, Β Πειραιώς , Κάλυμνο (Δωδεκάνησα Γ), Ζάκυνθο, Κερκυρα...

Ετσι το βλέπω εγω παντως...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 12:44:39 πμ από aktorion »

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 01:52:24 μμ »
Κι εγώ με ΑΣΕΠ χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση και με θέση λίγο χαμηλότερα από τους 36, οπότε ελπίζω κάποιοι να μην κάνουν αίτηση φέτος. Ωστόσο, εγώ θα βάλω πρώτα τα δυσπρόσιτα, είναι καλά τα μόρια και αφού μπορώ να πάω τώρα που δεν έχω υποχρεώσεις, γιατί όχι; Μπας και γυρίσουμε μια ώρα αρχίτερα. Πάντως συμφωνώ ότι δε συμφέρει καθόλου για κάποιον που είναι από μακριά να πάει στην Κέρκυρα ή στη Ζάκυνθο για 2 και 3 μόρια...

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 04:27:56 μμ »
Κι εγώ με ΑΣΕΠ χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση και με θέση λίγο χαμηλότερα από τους 36, οπότε ελπίζω κάποιοι να μην κάνουν αίτηση φέτος. Ωστόσο, εγώ θα βάλω πρώτα τα δυσπρόσιτα, είναι καλά τα μόρια και αφού μπορώ να πάω τώρα που δεν έχω υποχρεώσεις, γιατί όχι; Μπας και γυρίσουμε μια ώρα αρχίτερα. Πάντως συμφωνώ ότι δε συμφέρει καθόλου για κάποιον που είναι από μακριά να πάει στην Κέρκυρα ή στη Ζάκυνθο για 2 και 3 μόρια...
Σίγουρα θα φτάσουν μέχρι τον 39 αφού από τους διοριστέους ΠΕ19 του ΑΣΕΠ, ένας θα διοριστεί με το 24μηνο, ένας θα διοριστεί με το 40% και ένας έχει ήδη διοριστεί στην εκκλησιαστική εκπαίδευση.  Αν δεν κάνουν και 2-3 τα χαρτιά τους τότε μάλλον θα διοριστείς φέτος;). Σχετικά με την περιοχή επιλογής, όντως εμείς οι διοριστέοι ΠΕ19 χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ έχουμε λιγότερα περιθώρια επιλογής αλλά ευνοούμαστε στο σορτάρισμα που θα γίνει με τους ΠΕ20 λόγω καλύτερης βαθμολογίας.

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 06:37:45 μμ »
Σίγουρα θα φτάσουν μέχρι τον 39 αφού από τους διοριστέους ΠΕ19 του ΑΣΕΠ, ένας θα διοριστεί με το 24μηνο, ένας θα διοριστεί με το 40% και ένας έχει ήδη διοριστεί στην εκκλησιαστική εκπαίδευση.  Αν δεν κάνουν και 2-3 τα χαρτιά τους τότε μάλλον θα διοριστείς φέτος;). Σχετικά με την περιοχή επιλογής, όντως εμείς οι διοριστέοι ΠΕ19 χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ έχουμε λιγότερα περιθώρια επιλογής αλλά ευνοούμαστε στο σορτάρισμα που θα γίνει με τους ΠΕ20 λόγω καλύτερης βαθμολογίας.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Είχα δει τους 2 πρώτους αλλά δεν είχα σκεφτεί την εκκλησιαστική εκπαίδευση! Αυτό με βοηθάει τρομερά! Ευχαριστώ! :)

Όταν θα ενωθούν οι ΠΕ19 και οι ΠΕ20 σε έναν κοινό πίνακα με βάση τη βαθμολογία, πάλι θα προηγούνται όσοι έχουν κατάρτιση και από τους δύο κλάδους και μετά όσοι δεν έχουν;

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 06:57:47 μμ »
Σίγουρα θα φτάσουν μέχρι τον 39 αφού από τους διοριστέους ΠΕ19 του ΑΣΕΠ, ένας θα διοριστεί με το 24μηνο, ένας θα διοριστεί με το 40% και ένας έχει ήδη διοριστεί στην εκκλησιαστική εκπαίδευση.  Αν δεν κάνουν και 2-3 τα χαρτιά τους τότε μάλλον θα διοριστείς φέτος;). Σχετικά με την περιοχή επιλογής, όντως εμείς οι διοριστέοι ΠΕ19 χωρίς ΑΣΠΑΙΤΕ έχουμε λιγότερα περιθώρια επιλογής αλλά ευνοούμαστε στο σορτάρισμα που θα γίνει με τους ΠΕ20 λόγω καλύτερης βαθμολογίας.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Είχα δει τους 2 πρώτους αλλά δεν είχα σκεφτεί την εκκλησιαστική εκπαίδευση! Αυτό με βοηθάει τρομερά! Ευχαριστώ! :)

Όταν θα ενωθούν οι ΠΕ19 και οι ΠΕ20 σε έναν κοινό πίνακα με βάση τη βαθμολογία, πάλι θα προηγούνται όσοι έχουν κατάρτιση και από τους δύο κλάδους και μετά όσοι δεν έχουν;
Ναι απ'όσο έχω καταλάβει θα προηγούνται οι ΑΣΠΑΙΤΕ και στη συνεχεία θα πάμε με βαθμολογική σειρά.  Επομένως θα προηγηθεί ο 24μηνίτης, στη συνέχεια έπονται οι 40 του πίνακα, μετά είναι 26 διοριστέοι ΑΣΕΠ με ΑΣΠΑΙΤΕ (21-2=19 από ΠΕ19 και 8-1=7 από ΠΕ20) στη συνέχεια θα είναι  17 ΠΕ19 του ΑΣΕΠ χωρίς παιδαγωγική επάρκεια και στη συνέχεια 17 ΠΕ20 του ΑΣΕΠ χωρίς παιδαγωγική επάρκεια. Οι ΠΕ19 του ΑΣΕΠ χωρίς παιδαγωγική επάρκεια θα προηγηθούν από τη στιγμή που μέχρι και ο 49ος έχει καλύτερη βαθμολογία από τον πρώτο ΠΕ20 χωρίς επάρκεια(ο 49ος ΠΕ19 έχει τελική βαθμολογία 79,64 ενώ ο  ΠΕ20 79,61).

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 07:02:22 μμ »
Nobody, πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες που μας δίνεις σχετικά με το πώς λειτουργεί η διαδικασία. Ευχαριστούμε πολύ!  ;)

Και μιας και το θίξαμε το θέμα, υπάρχει αλήθεια εδώ κανένας από τους διοριστέους ΠΕ19 της πρώτης φουρνιάς που δε θα κάνει αίτηση φέτος;  ???

Αποσυνδεδεμένος aktorion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 01:23:58 μμ »
Nobody, πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες που μας δίνεις σχετικά με το πώς λειτουργεί η διαδικασία. Ευχαριστούμε πολύ!  ;)

Και μιας και το θίξαμε το θέμα, υπάρχει αλήθεια εδώ κανένας από τους διοριστέους ΠΕ19 της πρώτης φουρνιάς που δε θα κάνει αίτηση φέτος;  ???

Πάντως agatha14 μην ανυσηχείς που δεν απάντησε κάποιος μέχρι τώρα. Αν δεν πρόκειτε κάποιος να κάνει τα χαρτιά του, το πιθανότερο είναι να μην παρακολουθεί και το φορουμ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162188
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 705
Σύνολο: 723

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.