*

Αποστολέας Θέμα: Βρηκατε δουλεια - ΠΕ60???  (Αναγνώστηκε 53532 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #98 στις: Αύγουστος 29, 2009, 12:38:26 μμ »
κοριτσια δεν μπορω να πω οτι δεν θα παω γιατι δεν μου αρεσει να λεω ψεμματα και να αφηνω καποιον ξεκρεμαστο.δεν ειναι του χαρακτηρα μου..τωρα οτι εγινε εγινε..εμενα η γυναικα κατα τα λλ μου συμπεριφερθηκα αψογα ...θα προσπαθησω να βρω κανενα λλο παιδιακι τωρα τι αλλο να κανω δεν ξερω.........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:54:43 »

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #99 στις: Αύγουστος 29, 2009, 12:47:08 μμ »
και κατι αλλο εσεις πιστευετ οτι θα με καλεσουν ανπληρωτρια φετος;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος sedix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκπαιδευση ?? ποια εκπαιδευση ?
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #100 στις: Αύγουστος 29, 2009, 12:53:28 μμ »
Αυτη ειναι η ελληνικη πραγματικοτητα στο χωρο της ιδιωτικης προσχολικης αγωγης !!   ???

αν ομως  ολοι αυτοι οι επιχειρηματιες της εκπαιδευσης  εκαναν κανονικο διοριστηριο στους  νηπιαγωγους στο παιδειας  
, τοτε δεν θα σου κανανε αυτες τις ερωτησεις αλλα ουτε και εσυ θα ησουν αναγκασμενη να φυγεις και να πας αναπληρωτρια , αφου θα επαιρνες τα μορια σου κανονικα και στο ιδιωτικο ως νηπιαγωγος .

απο τη στιγμη ομως που ο νομος τους το επιτρεπει  και οταν ξερουν οτι στη γωνια περιμενουν για δουλεια αλλοι 2000 σαν εσενα τοτε φυσικο ειναι να εχουν αυτο το θρασος ...

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #101 στις: Αύγουστος 29, 2009, 01:03:19 μμ »
Αυτοί οι γλυκούληδες οι σιχαμένοι μπιάχχχ!Κι εμένα με είχαν καλοπιάσει και στο φινάλε... :-X
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:54:43 »

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #102 στις: Αύγουστος 29, 2009, 01:13:39 μμ »
σχετικα με το ερωτημα δουλεια η διαβασμα...αν η δουλεια ειναι με τα μορια κανονικα φυσικα και δουλεια..αν δουλεψεισ 2 χρονια με μορια σου δινουν 20 μορια στον πινακα των αναπληρωτων..και αν εχεισ κα απο ενα διαγωνισμο καποια μορια τοτε πασ σιγουρα αναπληρωτρια εστω και αν δεν ξαναδωσεισ ασεπ.,.. τωρα αν ειναι δουλεια χωρισ μορια φετοσ δουλεια και του χρονου διαβασμα..

Αποσυνδεδεμένος argi85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #103 στις: Αύγουστος 29, 2009, 01:33:37 μμ »
σχετικα με το ερωτημα δουλεια η διαβασμα...αν η δουλεια ειναι με τα μορια κανονικα φυσικα και δουλεια..αν δουλεψεισ 2 χρονια με μορια σου δινουν 20 μορια στον πινακα των αναπληρωτων..και αν εχεισ κα απο ενα διαγωνισμο καποια μορια τοτε πασ σιγουρα αναπληρωτρια εστω και αν δεν ξαναδωσεισ ασεπ.,.. τωρα αν ειναι δουλεια χωρισ μορια φετοσ δουλεια και του χρονου διαβασμα..

 μπερδεύτηκα........... 0,5 μοριο δεν παίρνω το εξάμηνο?? τα 20 μόρια γιατί? efterpi μου, ή κάποιος άλλος που ξέρει ας μου πει...... να κάνω και μια παρένθεση, η διευθύντριά μου, όταν της ανέφερα κάτι για μεταπτυχιακό μου είπε ότι θα προτιμούσε ( ! ) να μην το κάνω γιατί με θέλει ''σώμα και ψυχή'' στο νηπιαγωγείο ανα πάσα ώρα και στιγμή...... και λέω με τη σειρά μου, ααααν κάνει έτσι για το μεταπτυχιακό , πώς θα έχω χρόνο για διάβασμα ασεπ?  ??? επίσης, αυτή η συμπεριφορά της είναι κανονική ή φαίνεται και σε σας 'περίεργη'?

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #104 στις: Αύγουστος 29, 2009, 02:05:12 μμ »
αν δουλεψεισ 2 χρονια ολοκληρα σε ιδιωτικο νηπιαγωγειο με διοριστηριο κανονικα τοτε θα εχεισ 20 μορια στον πινακα αναπληρωτων.20 μορια ιδιωτικησ προυπηρεσιασ κανονικησ...ετσι μπορεισ να πασ αναπληρωτρια αν εχεισ και αλλα μορια απο ασεπ απλα δεν μπορεισ να να διορηστεισ μ αυτα..μονο να πασ αναπληρωτρια αλλα αν πασ δυο χρονια αναπληρωτρια μετα διοριζεσαι..

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #105 στις: Αύγουστος 29, 2009, 02:17:52 μμ »

 μπερδεύτηκα........... 0,5 μοριο δεν παίρνω το εξάμηνο?? τα 20 μόρια γιατί? efterpi μου, ή κάποιος άλλος που ξέρει ας μου πει...... να κάνω και μια παρένθεση, η διευθύντριά μου, όταν της ανέφερα κάτι για μεταπτυχιακό μου είπε ότι θα προτιμούσε ( ! ) να μην το κάνω γιατί με θέλει ''σώμα και ψυχή'' στο νηπιαγωγείο ανα πάσα ώρα και στιγμή...... και λέω με τη σειρά μου, ααααν κάνει έτσι για το μεταπτυχιακό , πώς θα έχω χρόνο για διάβασμα ασεπ?  ??? επίσης, αυτή η συμπεριφορά της είναι κανονική ή φαίνεται και σε σας 'περίεργη'?
[/quote]

argi85 από προσωπική εμπειρία σου λεω οτι δυο καρπούζια κάτω από μια μασχάλη δεν χωράνε. Σοφός ο λαός...... ;) Εγω πέρυσι έκανα μόνο μεταπτυχιακό και λίιιιγο διαβασμα για ΑΣΕΠ και τα έπαιξε, και πίστεψέ με στο διάβασμα είμαι σκυλί μαύρο. Έχει πάρα πολύ διάβασμα και χρείαζεσαι και τα πρωινά για να ψάχνεις στις βιβλιοθήκες. Για ασεπ δεν πρόλαβα να διαβάσω πολλά και πήγα σχετικά καλά (1900) λόγω βλακείας μου, θα μπορούσα να γράψω πολύ καλά με τα θέματα που έπεσαν αλλά αν έπεφτε κάτι όπως τα προηγούμενα θέματα θα είχα πατώσει. Απλά να ξες οτι το μεταπτυχιακό όπως και να χει, δεν θα έχει άμεση σχέση με τον ΑΣΕΠ, είναι διαφορετικά πράγματα. Σκέψου αυτά και οτι εσύ θες και να δουλέψεις. Όσα παιδιά ξέρω που έκαναν και τα 3 μαζί δεν πέρασαν ούτε  την βάση στον ΑΣΕΠ....

Επίσης, το δουλειά ή διάβασμα είναι θέμα τύχης αν θα σε βοηθήσει ή οχι. Το λέω γιατί πχ. εγώ που διάβασα πήγα καλά την πρώτη μέρα ενω η αδερφή μου (νηπιαγωγός και αυτή) που δουλεύει πήγε καλά την δεύτερη μέρα γιατί είναι μέσα στα πράγματα. Ξέρει να σχεδιάζει καλύτερα και γρηγορότερα δραστηριότητες όπως επίσης έχει βιώσει στο πετζί της τα αρνητικά του ΔΕΠΠΣ. Αντιθετά εγω ήξερα την επιστημονική τεκμηρίωση...δίκοπο μαχαίρι. Το καλύτερο θα ήταν ή ημιαπασχόληση ή τον ενα χρόνο το ένα και τον άλλο το άλλο. Αν αποφασίσεις να κάνεις μεταπτυχιακό καλό θα ήταν να ασχοληθείς αποκλειστικά μ'αυτό για να προλάβεις και τον επόμενο ασεπ. Σκέψου οτι είναι το λιγότερο 2 χρόνια και υπάρχει κίνδυνος να το διακόψεις λόγω διορισμού και να πάει ο κόπος σου άδικα.Το καλό στο μεταπτυχιακό είναι οτι συνεχίζει να διαβάζεις ενω στην δουλειά αποκόβεσαι μετά δύσκολα ξαναστρώνεσαι...

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #106 στις: Αύγουστος 29, 2009, 04:09:58 μμ »
η δικια μου αποψη στο ερωτημα δουλεια ή διαβασμα δεν υφισταται οταν καποιος εχει εναν σκοπο τα συνδυαζει ολα.εγω τον προηγουμενο χρονο δουλευα 9- 15.30 σε ιδιωτικο και 5- 9 ( πολλες φορες και μεχρι τις 11 και 12 το βραδυ) στο ιατρειο του αντρα μου και εγραψα 82,36% να μην προσθεσω και τον χρονο που χρειαζομουν για το σπιτι μου.λοιπον εγω ειμαι της αποψης οτι αν καποιος πολεμησει για κατι ανταμοιβεται εγω δεν φανταζομουν ποτε τον εαυτο μου να δουλευει επι χρονια σε ενα ιδιωτικο σχολειο γι αυτο ειπα να τα δωσω ολα και αν μπορεσω να ξεμπερδεψω μια και καλη με το διαβασμα του ασεπ. ( πρωτη φορα εδωσα).αυτο το λεω σε ολες και ολους για να σας δωσω δυναμη και κουραγιο και να γνωριζετε οτι με θεληση και μερακι μπορουν ολοι να τα καταφερουν. οσο θυμαμαι τι περασα...αλλα λεω ολα καλα και ευχαριστω τον θεο.

Αποσυνδεδεμένος morfoula_mc

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #107 στις: Αύγουστος 29, 2009, 07:32:10 μμ »
Καλησπέρα κι από εμένα! Θα γράψω κι εγώ μήπως και μπορέσω να βοηθήσω! Λοιπόν, πέρυσι δούλευα σε ιδιωτικό από 7:15-15:00 και το απόγευμα αφιέρωνα σχεδόν κάθε μέρα 1-2 ώρες στο διάβασμα. Πίστεψε με, θεωρώ ότι με ωφέλησε απίστευτα το γεγονός ότι αυτά που διάβαζα, τα έβλεπα/έκανα στην πράξη και το κυριότερο κατα την άποψη μου, ότι περιπτώσεις που συναντούσα, με προβλημάτιζαν, έψαχνα στα βιβλία και προσπαθούσα να βρω τις λύσεις πρακτικά πλέον και να δω επιτέλους τις θεωρίες που διάβαζα πως είναι να γίνονται πράξη. Βεβαίως συμφωνώ απόλυτα πως κάθε άνθρωπος λειτουργεί διαφορετικά και η απόφαση θα είναι καθαρά δική σου, βάσει των αναγκών σου. Αν θες τη γνώμη μου, δεν είναι το 1 μόριο που θα κάνει τη διαφορά ή αν θέλεις που αξίζει να 'χαραμίσεις' το χρόνο σου γι' αυτό, αλλά η εμπειρία που θα αποκτήσεις μέσα από τη δουλειά.  Εύχομαι ολόψυχα να πάρεις την καλύτερη απόφαση για σένα και καλή επιτυχία σε ότι τελικά αποφασίσεις :)!
Οι ρίζες της βίας και του πολέμου(...)βρίσκονται πρώτα απ' όλα σ'ένα σύστημα εκπαίδευσης που διδάσκει τον ανταγωνισμό, αγνοεί την αγάπη και παράγει τελικά αδύναμα άτομα, χωρίς ηθική αντίσταση. Ενάντια σ' αυτή την αναχρονιστική εκπαίδευση πρέπει τώρα ν' αγωνιστούμε όλοι. Μ.Μοντεσσόρι

Αποσυνδεδεμένος Melina04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #108 στις: Αύγουστος 29, 2009, 08:28:03 μμ »
Καλησπέρα κι από εμένα! Θα γράψω κι εγώ μήπως και μπορέσω να βοηθήσω! Λοιπόν, πέρυσι δούλευα σε ιδιωτικό από 7:15-15:00 και το απόγευμα αφιέρωνα σχεδόν κάθε μέρα 1-2 ώρες στο διάβασμα. Πίστεψε με, θεωρώ ότι με ωφέλησε απίστευτα το γεγονός ότι αυτά που διάβαζα, τα έβλεπα/έκανα στην πράξη και το κυριότερο κατα την άποψη μου, ότι περιπτώσεις που συναντούσα, με προβλημάτιζαν, έψαχνα στα βιβλία και προσπαθούσα να βρω τις λύσεις πρακτικά πλέον και να δω επιτέλους τις θεωρίες που διάβαζα πως είναι να γίνονται πράξη. Βεβαίως συμφωνώ απόλυτα πως κάθε άνθρωπος λειτουργεί διαφορετικά και η απόφαση θα είναι καθαρά δική σου, βάσει των αναγκών σου. Αν θες τη γνώμη μου, δεν είναι το 1 μόριο που θα κάνει τη διαφορά ή αν θέλεις που αξίζει να 'χαραμίσεις' το χρόνο σου γι' αυτό, αλλά η εμπειρία που θα αποκτήσεις μέσα από τη δουλειά.  Εύχομαι ολόψυχα να πάρεις την καλύτερη απόφαση για σένα και καλή επιτυχία σε ότι τελικά αποφασίσεις :)!

Το έθεσες πολύ σωστά. Συμφωνώ μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος argi85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #109 στις: Αύγουστος 29, 2009, 08:41:29 μμ »
ευχαριστώ πολύ κορίτσια....  :)  :) με τρομάζει το ότι η διευθύντριά μου είναι απαιτητική πολύ και ότι θα χω αρκετή δουλειά για το σπίτι........... αλλά θα δω τι θα γίνει....   :-\  :-\   
giorgiasamar σου αξίζουν πολλά μπράβο πραγματικά!!!  ;)
morfoula μπράβο και σε σένα.....δε ξέρω αν μπορέσω να ανταπεξέλθω σε όλα.....φοβάμαι μη συνηθίσω στο σύστημα του ιδιωτικού και 'φύγω'' απ τον αρχικό μου στόχο......
φφφφφφ, μπέρδεμα η υπόθεση......  :)  :)

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #110 στις: Αύγουστος 30, 2009, 11:09:12 πμ »
argi85 οι morfoula mc και georgiasamar σου μίλησαν για 2 πράγματα, δουλεία και διάβασμα που και γω πιστεύω οτι συμβαδίζουν ιδίως όταν είναι στο ίδιο αντικείμενο. Όμως 3 πράγματα και όταν μάλιστα τα 2 θέλουν σκληρό διάβασμα δεν ξέρω πραγματικά...ίσως εσύ τα καταφέρεις και στο εύχομαι αν το προσπαθήσεις. Εγώ πέρυσι είχα το ίδιο δίλλημα και επέλεξα να κάνω 2. Σκέφτηκα οτι ακόμα και αν προλάβαινα, δεν θα είχα καθόλου χρόνο για μένα, πράγμα που είναι πολύ σημαντικό γιατί αλλιώς δεν γεμίζουν οι μπαταρίες. Μακάρι εσύ να λειτουργείς αλλιώς και να τα προλάβεις. Ο δικός μου τρόπος σκέψης ήταν οτι μεταπτυχιακό τώρα είχα την ευκαιρία να το κάνω, αλλιώς θα το αποφάσιζα σίγουρα μετά απο 5 χρόνια που θα βρισκόμουν σε μια μεγάλη πόλη και θα ήξερα λίγο πολύ πως να κινηθώ μέσα στην τάξη. Το κακό ήταν οτι δεν ξέρω πως θα μαι σε 5 χρόνια, πόσες υποχρεώσεις θα έχω κτλπ. Απ την άλλη αν έκανα μεταπτυχιακό έχοντας εμπειρία θα αντιμετώπιζα απο καλύτερη σκοπιά τα πράγματα γιατί όσες έχουν δουλέψει ή είναι σε τάξη πολλά χρόνια υπολογίζουν και άλλους παράγοντες και μπορούν να κάνουν και πιο ευχάριστες έρευνες έχοντας την δική τους τάξη ενώ εγω πρέπει να ψάξω κάποια νηπιαγωγό να με δεχτεί όμως εγώ έιχα περισσότερη όρεξη και κουράγιο για διάβασμα. Άλλο να διαβάζεις στα 25 και άλλο στα 35-40.
Στο σύστημα του ιδιωτικού δεν νομίζω να συνηθίσεις γιατί αν έχεις μεράκι για τη δουλειά θα μπορέσεις να κάνεις κάτι πολύ καλο. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον ;)

Αποσυνδεδεμένος argi85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βρηκατε δουλεια???
« Απάντηση #111 στις: Αύγουστος 30, 2009, 01:00:27 μμ »
argi85 οι morfoula mc και georgiasamar σου μίλησαν για 2 πράγματα, δουλεία και διάβασμα που και γω πιστεύω οτι συμβαδίζουν ιδίως όταν είναι στο ίδιο αντικείμενο. Όμως 3 πράγματα και όταν μάλιστα τα 2 θέλουν σκληρό διάβασμα δεν ξέρω πραγματικά...ίσως εσύ τα καταφέρεις και στο εύχομαι αν το προσπαθήσεις. Εγώ πέρυσι είχα το ίδιο δίλλημα και επέλεξα να κάνω 2. Σκέφτηκα οτι ακόμα και αν προλάβαινα, δεν θα είχα καθόλου χρόνο για μένα, πράγμα που είναι πολύ σημαντικό γιατί αλλιώς δεν γεμίζουν οι μπαταρίες. Μακάρι εσύ να λειτουργείς αλλιώς και να τα προλάβεις. Ο δικός μου τρόπος σκέψης ήταν οτι μεταπτυχιακό τώρα είχα την ευκαιρία να το κάνω, αλλιώς θα το αποφάσιζα σίγουρα μετά απο 5 χρόνια που θα βρισκόμουν σε μια μεγάλη πόλη και θα ήξερα λίγο πολύ πως να κινηθώ μέσα στην τάξη. Το κακό ήταν οτι δεν ξέρω πως θα μαι σε 5 χρόνια, πόσες υποχρεώσεις θα έχω κτλπ. Απ την άλλη αν έκανα μεταπτυχιακό έχοντας εμπειρία θα αντιμετώπιζα απο καλύτερη σκοπιά τα πράγματα γιατί όσες έχουν δουλέψει ή είναι σε τάξη πολλά χρόνια υπολογίζουν και άλλους παράγοντες και μπορούν να κάνουν και πιο ευχάριστες έρευνες έχοντας την δική τους τάξη ενώ εγω πρέπει να ψάξω κάποια νηπιαγωγό να με δεχτεί όμως εγώ έιχα περισσότερη όρεξη και κουράγιο για διάβασμα. Άλλο να διαβάζεις στα 25 και άλλο στα 35-40.
Στο σύστημα του ιδιωτικού δεν νομίζω να συνηθίσεις γιατί αν έχεις μεράκι για τη δουλειά θα μπορέσεις να κάνεις κάτι πολύ καλο. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον ;)
  να σαι καλα fraqy μου!!!!!  :) ευχαριστώ πολύ!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161209
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 612
Σύνολο: 629

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.