*

Αποστολέας Θέμα: Περιοχές διορισμού  (Αναγνώστηκε 10671 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 07, 2009, 05:17:59 μμ »
Τον επόμενο Ιούνιο που θα έχει κλείσει χρόνο το μωρό δε με πειράζει και τόσο, το πρόβλημά μου είναι την πρώτη χρονιά που θα είναι νεογέννητο και δε θέλω με τίποτα να το αφήσω αλλού!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:52:43 »

Αποσυνδεδεμένος marioullita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 07, 2009, 08:42:45 μμ »
Γεια σας και πάλι!Κάπου διάβασα πριν λίγες μέρες ότι μετά την άδεια λοχείας προσκομίζοντας ένα χαρτί από νοσοκομείο μπορούμε να δικαιολογήσουμε άδεια και για τους δύο τελευταίους μήνες,Μάιο-Ιούνιο.Φαντάζομαι ότι ο γιατρός μας που θα μας δώσει την επαπειλούμενη,θα μπορεί να μας εξυπηρετήσει και σε αυτήν την περίπτωση.Και εγώ,αν όλα πάνε καλά, θα γεννήσω το Φεβρουάριο.

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 07, 2009, 09:54:45 μμ »
Γεια σας και πάλι!Κάπου διάβασα πριν λίγες μέρες ότι μετά την άδεια λοχείας προσκομίζοντας ένα χαρτί από νοσοκομείο μπορούμε να δικαιολογήσουμε άδεια και για τους δύο τελευταίους μήνες,Μάιο-Ιούνιο.Φαντάζομαι ότι ο γιατρός μας που θα μας δώσει την επαπειλούμενη,θα μπορεί να μας εξυπηρετήσει και σε αυτήν την περίπτωση.Και εγώ,αν όλα πάνε καλά, θα γεννήσω το Φεβρουάριο.

marioullita πού το δάβασες αυτό?? Προσπαθώ να ξεκαθαρίσω τα πράγματα πριν συμπληρώσω την αίτηση, οπότε μ΄ενδιαφέρει άμεσα! Τί ακριβώς είναι αυτό το χαρτί  και πόσο εύκολα το δίνουν, γνωρίζεις?

Αποσυνδεδεμένος susan sarandon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 08, 2009, 02:29:06 πμ »
Sorry κι όλας αλλά το θέμα εδώ δεν είναι "Περιοχές διορισμού"? Γιατί όλο για εγκυμοσύνες διαβάζω!
A great teacher
takes a hand,
opens a mind,
and touches a heart.

ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:52:43 »

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 08, 2009, 03:25:03 πμ »
Sorry κι όλας αλλά το θέμα εδώ δεν είναι "Περιοχές διορισμού"? Γιατί όλο για εγκυμοσύνες διαβάζω!

Έχεις δίκιο, αλλά καλώς ή κακώς τα περισσότερα θέματα κάπου ξεφεύγουν από τον αρχικό τους "στόχο" -  ακριβώς όπως γίνεται και σε μια κανονική συζήτηση!
Άλλωστε είμαστε σε μια φάση που ο καθένας έχει λίγο - πολύ τις δικές του αγωνίες και όταν δει να θίγεται ένα θέμα που τον ενδιαφέρει, εννοείται πως θα ρωτήσει λεπτομέρειες, ακόμη κι αν είναι "εκτός θέματος" (πόσο μάλλον όταν στα σχετικά θέματα δεν έχει βρει τις απαντήσεις που ψάχνει...)

Κι εγώ έχω να παρατηρήσω ότι τις τελευταίες μέρες ξεπηδούν συνεχώς καινούρια θέματα με το ίδιο ακριβώς περιεχόμενο, με αποτέλεσμα να επικρατεί ένα χάος και να μην μπορείς να παρακολουθήσεις τις συζητήσεις! Κατανοώ όμως ότι οι μέρες μέχρι να κάνουμε όλοι τις αιτήσεις είναι ιδιαίτερα φορτισμένες και πολλοί μες την αγωνία τους αντί να ψάξουν σε κάποιο υπάρχον θέμα γι΄αυτά που τους ενδιαφέρουν δημιουργούν ένα καινούριο...

Ας κάνουμε λοιπόν όλοι λίγη υπομονή αυτές τις μέρες κι ας δείξουμε ανοχή σε τυχόν παρατυπίες  ;)

Αποσυνδεδεμένος argen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 08, 2009, 08:13:05 πμ »
Γεια σε όλους! Καταρχήν συγχαρητήρια για τους διορισμούς μας και για τις τυχερούλες που έχουν ή περιμένουν νινι !  ;)

Μια ερώτηση για να συνοψίσουμε τα πράγματα όσον αφορά τα ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ:

Αν διοριστώ σε δυσπρόσιτο θεωρείται ότι εξαντλώ τη διετία ακόμη και αν πάρω άδεια επαπειλούμενης κύησης , άδεια μητρότητας και άδεια ανατροφής ??  

Όχι ότι έχω και πολλές επιλογές από δυσπρόσιτα αλλά καλό είναι να ξέρουμε που βαδίζουμε
μιας και σε λίγες μέρες παντρεύομαι και ήδη προσπαθώ να ... καλέσω τον πελαργό  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2009, 08:43:09 πμ από argen »

Αποσυνδεδεμένος tsigospito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 08, 2009, 10:11:00 πμ »
Στις ειδικότητες που δεν έχουν καλέσει το 24+ΑΣεπ και 40% θα δώσουν άλλες περιοχές διορισμού? Κάποιος που κάνει χαρτιά με το 30μηνο αλλά ανήκει και στις άλλες δύο κατηγορίες θα ξανακάνει αίτηση?

Αποσυνδεδεμένος tanja

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 08, 2009, 10:48:47 πμ »
Καλημέρα! Αν μια περιοχή δίνει μόνο δυσπρόσιτα παράδειγμα Γ Λέσβου πρέπει να τη δηλώσω έτσι την περιοχή ή ονομαστικά τα σχολεία με τη σειρά;

Αποσυνδεδεμένος prof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 08, 2009, 10:51:55 πμ »
κι εγω εχω την ιδια απορια.Δωσανε περιοχες  μονο για 30μηνο στους πε06.αραγε ειναι οι ιδιες περιοχες που θα δηλωσουν και οι επομενοι?για πρωτοβαθμια δε βγαζουν ξεχωριστες η θα ειναι κοινες οι περιοχες?

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 08, 2009, 11:36:58 πμ »
Καλημέρα! Αν μια περιοχή δίνει μόνο δυσπρόσιτα παράδειγμα Γ Λέσβου πρέπει να τη δηλώσω έτσι την περιοχή ή ονομαστικά τα σχολεία με τη σειρά;
Η Γ Λέσβου δεν δίνει μόνο δυσπρόσιτα.
Αν έχουν βγάλει στους διορισμούς και την περιοχή και κάποια δυσπρόσιτα από την ίδια περιοχή, μπορείς να τα δηλώσεις όπως θέλεις. Ή και τα δύο ή το ένα από τα δύο.

Αποσυνδεδεμένος marioullita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 08, 2009, 12:47:30 μμ »
Καλημέρα σε όλους.Votar,τώρα μπήκα στο internet και είδα το μνμ σου.Αυτό το διάβασα εδώ στο forum κάπου,δε θυμάμαι ακριβώς που.Μου είπε και μία γνωστή μου πως στο σχολείο της όντως μία συνάδελφος αφού τελείωσε η άδεια λοχείας της, προσκόμισε ένα χαρτί από νοσοκομείο με το οποίο πήρε άδεια για άλλους δύο μήνες.Φαντάζομαι ότι μπορεί να είναι και από ιδιωτικό νοσοκομείο και να περνάει έπειτα από υγειονομική επιτροπή.Λογικά θα μπορούμε να πάρουμε ένα χαρτί ότι παρουσιάζουμε κάποιο πρόβλημα μετά τη γέννα από το νοσοκομείο που με το καλό θα γεννήσουμε, με τη βοήθεια του γιατρού μας.

Αποσυνδεδεμένος euginia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 08, 2009, 03:35:48 μμ »
καλησπέρα και απο μένα.θα ήθελα να σας ρωτησω που θα βρω τις περιοχες διορισμου για πε70 απο τον εννιαιο

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 08, 2009, 04:04:15 μμ »
Καλημέρα! Αν μια περιοχή δίνει μόνο δυσπρόσιτα παράδειγμα Γ Λέσβου πρέπει να τη δηλώσω έτσι την περιοχή ή ονομαστικά τα σχολεία με τη σειρά;

Οι περιοχές που δίνουν μόνο δυσπρόσιτα δεν συμπεριλαμβάνονται στις περιοχές με τα κενά που ανακοινώθηκαν. Αν δηλ. μια περιοχή (όπως η Γ΄Λέσβου) υπάρχει στη λίστα με τις περιοχές αυτές σημαίνει ότι δεν έχει μόνο δυσπρόσιτα, οπότε ή τη δηλώνεις ολόκληρη ή ξεχωριστά τα δυσπρόσιτα, ανάλογα με το τί θέλεις!

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 08, 2009, 06:08:04 μμ »
Γεια σας και πάλι!Κάπου διάβασα πριν λίγες μέρες ότι μετά την άδεια λοχείας προσκομίζοντας ένα χαρτί από νοσοκομείο μπορούμε να δικαιολογήσουμε άδεια και για τους δύο τελευταίους μήνες,Μάιο-Ιούνιο.Φαντάζομαι ότι ο γιατρός μας που θα μας δώσει την επαπειλούμενη,θα μπορεί να μας εξυπηρετήσει και σε αυτήν την περίπτωση.Και εγώ,αν όλα πάνε καλά, θα γεννήσω το Φεβρουάριο.

marioullita πού το δάβασες αυτό?? Προσπαθώ να ξεκαθαρίσω τα πράγματα πριν συμπληρώσω την αίτηση, οπότε μ΄ενδιαφέρει άμεσα! Τί ακριβώς είναι αυτό το χαρτί  και πόσο εύκολα το δίνουν, γνωρίζεις?
Μ'ενδιαφερει κι εμενα το θεμα.Η αδεια λοχειας τελειωνει τον Απριλιο.Μπορω να παρω 2μηνη αδεια απ'την κλινικη οτι ειχα καποιο προβλημα και μετα ν'αρχισει η αδεια ανατροφης?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162198
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 658
Σύνολο: 675

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.