*

Αποστολέας Θέμα: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10  (Αναγνώστηκε 133032 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #294 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 05:04:06 μμ »
Συγνωμη μολις το ειδα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:52:09 »

ln03

  • Επισκέπτης
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #295 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 05:42:07 μμ »
Άντε να το δω αισιόδοξα, πάλι καλά που διαμαρτύρονται λίγο.

Θα σε απογοητεύσω ως προς την αισιοδοξία σου, αλλά κάθε χρόνο διαμαρτύρονται.
Δεν θα αλλάξει κάτι!

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #296 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 05:45:47 μμ »
Άντε να το δω αισιόδοξα, πάλι καλά που διαμαρτύρονται λίγο.

Θα σε απογοητεύσω ως προς την αισιοδοξία σου, αλλά κάθε χρόνο διαμαρτύρονται.
Δεν θα αλλάξει κάτι!



H διαμαρτυρια μονη της χωρις αποτελεσμα και αμεσο αποτελεσμα, ειναι πολυ ψυχοφθορα

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #297 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 11:20:24 μμ »
Πράγματι είχε πάει προχθές με e-mail στα σχολεία η ίδια περσινη εγκύκλιος για ΠΔΣ. Παραλίγο να έκανα και χθές πρόσθετη. Σήμερα μου ανακοίνωσαν πως λόγω των αντιδράσεων τις πήραν πίσω, και η ΠΔΣ θα περιμένει. Θεωρώ ότι η πίεση μας έπιασε τόπο. Τώρα πρέπει να συνεχίσουμε να πιέζουμε γιατί κάτι μου λέει ότι αυτοί θα την ξαναφέρουν χωρίς να κοιτάνε πάλι τον πίνακα ωρομισθίων. Οι εκλογές είναι κοντά και βιάζονται να βάλουν νύχτα τους δικούς τους. Και από την άλλη σκέφτομαι όταν θα έρθουν οι άλλοι την επομένη, τί θα τους σταματήσει να βάλουν τους δικούς τους;
Πίεση και ξανά πίεση να πάρουν από τις λίστες των ωρομισθίων..


Φαντάσου εσύ πόσο δικός τους είσαι,που παραλίγο να έκανες χθες πδσ! ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:52:09 »

Αποσυνδεδεμένος sartr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • hesta la vista
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #298 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 06:39:48 πμ »
http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2495&Itemid=79

Ο.Λ.Μ.Ε.

ΌΧΙ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΛΠΙΔΩΝ

Το Δ.Σ. της ΟΛΜΕ καταγγέλλει το εμπόριο ελπίδων ανάμεσα στους νέους εκπαιδευτικούς, που ξεκίνησε πριν 10 χρόνια και συνεχίζεται από το ΥΠΕΠΘ έως σήμερα. Το ΥΠΕΠΘ ανακοίνωσε 10 μέρες πριν τις εκλογές πως ξεκινά η Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη (ΠΔΣ), προσλαμβάνοντας ωρομίσθιους εκπαιδευτικούς με ευθύνη του Διευθυντή Εκπαίδευσης και όχι με βάση τον Ενιαίο Πίνακα αναπληρωτών-ωρομισθίων, όπως είχε δεσμευτεί επανειλημμένα η πολιτική ηγεσία του ΥΠΕΠΘ.

Σημειώνουμε πως η διαδικασία αυτή είναι στα όρια της νομιμότητας και πέρα από όσα προβλέπονται στην απόφαση σχετικά με τις προσλήψεις κατά την προεκλογική περίοδο την οποία έχει εκδώσει η επιτροπή του ΣτΕ (2/2009 απόφασή της).

Καλούμε άμεσα τον Υπουργό και τον Υφυπουργό Παιδείας να ανακαλέσουν αυτή την απόφαση και να προωθήσουν άμεσα άλλη απόφαση, στην οποία να προβλέπεται ότι οι προσλήψεις των εκπαιδευτικών στην ΠΔΣ θα γίνουν με βάση τον Ενιαίο Πίνακα αναπληρωτών – ωρομισθίων.

Σε διαφορετική περίπτωση καλούμε τους Διευθυντές Εκπαίδευσης να ακυρώσουν στη πράξη αυτή την πελατειακή διαδικασία, και να κάνουν τις προσλήψεις ωρομισθίων της ΠΔΣ με βάση τον Ενιαίο Πίνακα αναπληρωτών-ωρομισθίων.


Όποιος αδικηθεί, ας επικαλεστεί αυτή την ανακοίνωση της Ο.Λ.Μ.Ε στο διευθυντή ή προϊστάμενο εκπαίδευσης ή διευθυντή του σχολείου.
Δεν είναι το μαγικό κλειδί, αλλά προσφέρει μια στήριξη σε όσους τους πάρουν τη σειρά.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #299 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 09:59:52 πμ »
Πράγματι είχε πάει προχθές με e-mail στα σχολεία η ίδια περσινη εγκύκλιος για ΠΔΣ. Παραλίγο να έκανα και χθές πρόσθετη. Σήμερα μου ανακοίνωσαν πως λόγω των αντιδράσεων τις πήραν πίσω, και η ΠΔΣ θα περιμένει. Θεωρώ ότι η πίεση μας έπιασε τόπο. Τώρα πρέπει να συνεχίσουμε να πιέζουμε γιατί κάτι μου λέει ότι αυτοί θα την ξαναφέρουν χωρίς να κοιτάνε πάλι τον πίνακα ωρομισθίων. Οι εκλογές είναι κοντά και βιάζονται να βάλουν νύχτα τους δικούς τους. Και από την άλλη σκέφτομαι όταν θα έρθουν οι άλλοι την επομένη, τί θα τους σταματήσει να βάλουν τους δικούς τους;
Πίεση και ξανά πίεση να πάρουν από τις λίστες των ωρομισθίων..


Φαντάσου εσύ πόσο δικός τους είσαι,που παραλίγο να έκανες χθες πδσ! ;D ;D ;D ;D ;D


Είμαι δεύτερος στους ωρομίσθιους της περιφέρειας και με πήραν σε ένα σχολείο 200χλμ μακριά, για 4 ώρες, και μου δώσαν και την πρόσθετη. Οπρώτος αρνήθηκε γιατί είναι Νο.1 για την επόμενη φουρνιά αναπληρωτών, και θα φύγει σίγουρα. Το σχολείο είναι το ένα από τα 2 σχολεία της περιοχής που δεν είναι δυσπροσιτα, ενώ όλα τα άλλα που θα πάρουν τους από κάτω μου (δικούς τους) είναι δυσπρόσιτα. Θα μου έδιναν 160 το μήνα, ενώ η βενζίνη μου είναι 240/μήνα. Σε αυτό τον νομό πάντα πάιρνουν πρώτοι ωρομίσθιους χωρίς να περιμένουν τους άλλους για να εξοντώσουν τους πρώτους δίνοντας τους τα χειρότερα γρήγορα, και αργότερα να βγάλουν τα κενά των δυσπρόσιτων για να βάλουν τους δικούς τους που είναι από κάτω. Για να είμαι ψηλά στην λίστα, και ασεπ πέρασα και αναπληρωτής ήμουν πέρσι.
Αυτά ΤΕΜ, πίεσε και εσύ μαζί μου για να γίνονται οι προσλήψεις από τον πίνακα, σε παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #300 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 10:13:48 πμ »
Παιδια ας πιεσουμε την ΟΛΜΕ να πιεσει και αυτη ακομα περσσοτερο.Εγω θα στειλω τη Δευτερα email στην ΟΛΜΕ.Πρεπει να σταματησει αυτο που γινεται με την ΠΔΣ.Οχι αλλη μια χρονια τα ιδια.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #301 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 10:24:43 πμ »
Και τι είναι η ολμε ρε παιδιά?
Η απόφαση για την πδσ έχει ληφθεί.

Αποσυνδεδεμένος koleygr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04.01
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #302 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 10:27:28 πμ »
Παιδια ας πιεσουμε την ΟΛΜΕ να πιεσει και αυτη ακομα περσσοτερο.Εγω θα στειλω τη Δευτερα email στην ΟΛΜΕ.Πρεπει να σταματησει αυτο που γινεται με την ΠΔΣ.Οχι αλλη μια χρονια τα ιδια.

Συνάδελφοι... Ας πιέσουμε παντού... Ότι μπορεί ο καθένας μας...
Απο την ΟΛΜΕ μέχρι τα ΜΜΕ...
Τώρα είναι η ευκαιρία να ακουστει η φωνή μας...
Βγαίνει ο καθένας (από τους πολιτικούς) και μιλάει για την παιδεία ενώ δεν εφαρμόζονται ουτε καν τα αυτονόητα...
Δε θα μας ξαναδοθεί τέτοια ευκαιρία...
Ας την εκμεταλευτούμε!

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #303 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 10:31:24 πμ »
Άντε να το δω αισιόδοξα, πάλι καλά που διαμαρτύρονται λίγο.

Θα σε απογοητεύσω ως προς την αισιοδοξία σου, αλλά κάθε χρόνο διαμαρτύρονται.
Δεν θα αλλάξει κάτι!

Tι να αλλάξει....απο τη στιγμή που οι ίδιοι οι υποψήφιοι ωρομίσθιοι για τη ΠΔΣ κάνουν "τα πάντα" για να τους πάρουν? Κι εννοώ ότι με συνεχή τηλέφωνα προς το σχολείο, το Δ/ντη και κάθε παλιό ή υποψήφιο Συντονιστή της ΠΔΣ, αρχίζουν από ευγενικά παρακάλια έως αφόρητες πιέσεις προκειμένου να εξασφαλίσουν τη θέση τους στο πρόγραμμα. Μήπως οι ίδιοι λοιπόν καταστρατηγούν την "αξιοκρατία".? Από την έναρξη της σχολικής χρονιάς, έχω γίνει "μάρτυρας" αυτής της απαράδεκτης κατάστασης κι από μέρους των υποψηφίων ωρομισθίων της ΠΔΣ, να ξέρατε μόνο πως χτύπαγαν τα τηλέφωνα στο σχολείο από τη στιγμή που μαθεύτηκε ότι η εγκύκλιος έχει βγει κι ας μην είχε φτάσει ακόμη στο σχολείο.....
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #304 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 11:53:04 πμ »

Αν λάβουμε υπ`όψιν ότι τα σχολεία δεν αποφασίζουν για τις προσλήψεις φανταστείτε τι θα γίνεται αλλού, μέχρι τα βουλευτικά γραφεία!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #305 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 12:17:36 μμ »
Πράγματι είχε πάει προχθές με e-mail στα σχολεία η ίδια περσινη εγκύκλιος για ΠΔΣ. Παραλίγο να έκανα και χθές πρόσθετη. Σήμερα μου ανακοίνωσαν πως λόγω των αντιδράσεων τις πήραν πίσω, και η ΠΔΣ θα περιμένει. Θεωρώ ότι η πίεση μας έπιασε τόπο. Τώρα πρέπει να συνεχίσουμε να πιέζουμε γιατί κάτι μου λέει ότι αυτοί θα την ξαναφέρουν χωρίς να κοιτάνε πάλι τον πίνακα ωρομισθίων. Οι εκλογές είναι κοντά και βιάζονται να βάλουν νύχτα τους δικούς τους. Και από την άλλη σκέφτομαι όταν θα έρθουν οι άλλοι την επομένη, τί θα τους σταματήσει να βάλουν τους δικούς τους;
Πίεση και ξανά πίεση να πάρουν από τις λίστες των ωρομισθίων..
σε ποιο νομο συνεβησαν αυτα; ποιος σου ανακοινωσε οτι λόγω των αντιδράσεων τις πήραν πίσω και η ΠΔΣ θα περιμένει.; δηλαδη η εντολη δοθηκε απο δευτεροβαθμια ή μονο απο το σχολειο;

Tι να αλλάξει....απο τη στιγμή που οι ίδιοι οι υποψήφιοι ωρομίσθιοι για τη ΠΔΣ κάνουν "τα πάντα" για να τους πάρουν? Κι εννοώ ότι με συνεχή τηλέφωνα προς το σχολείο, το Δ/ντη και κάθε παλιό ή υποψήφιο Συντονιστή της ΠΔΣ, αρχίζουν από ευγενικά παρακάλια έως αφόρητες πιέσεις προκειμένου να εξασφαλίσουν τη θέση τους στο πρόγραμμα. Μήπως οι ίδιοι λοιπόν καταστρατηγούν την "αξιοκρατία".? Από την έναρξη της σχολικής χρονιάς, έχω γίνει "μάρτυρας" αυτής της απαράδεκτης κατάστασης κι από μέρους των υποψηφίων ωρομισθίων της ΠΔΣ, να ξέρατε μόνο πως χτύπαγαν τα τηλέφωνα στο σχολείο από τη στιγμή που μαθεύτηκε ότι η εγκύκλιος έχει βγει κι ας μην είχε φτάσει ακόμη στο σχολείο.....

καλημερα ματ!
γινεσαι λιγο αδικη μου φαινεται. ποιος φταιει; ο πεινασμενος που πειναει ή αυτοι που τον κρατουν πεινασμενο; ολοι αυτοι που σπανε τα τηλεφωνα ειναι απελπισμενοι ανθρωποι, αξιολογοι, με οικογενειες, χωρις οικογενειες, με υποχρεωσεις, με αναγκες. ειναι ανθρωποι με πτυχια και προσοντα που ειναι ανεργοι και οχι απλως δεν βγαινουν οικονομικα αλλα ειναι και ανασφαλιστοι. παρ΄ολα αυτα, χωρις κουραγιο, χωρις ασφαλεια, χωρις ελπιδα καθονται και διαβαζουν μερα- νυχτα μηπως και σπασει ο διαολος το ποδαρι του και αποτελεσουν αυτο το 1% που τους αναλογει σε διορισμο απο τον ασεπ. και ζητας απο αυτους τους εξαθλιωμενους και απαξιωμενους συναδελφους σου να ειναι "αξιοπρεπεις" και "ακαταδεκτοι"; πως ακριβως καταστρατηγουν την αξιοκρατια; για αυτην που δεν υπαρχει μιλας, επειδη δεν την θελουν οι μονιμοι συναδελφοι; για αυτους που ακουνε επιτυχια σε ασεπ και γελουν;
δυσανασχετεις λοιπον που σας παρακαλουν, φαντασου πως νιωθει αυτος που σας παρακαλα.(δεν εννοω εσενα προσωπικα)( υπαρχουν και οι γλοιωδεις εξαιρεσεις βεβαια!)
οσο για το οτι μαθευτηκε πριν καν σας ερθει το εμαιλ με την εγκυκλιο, δεν λες παλι καλα που τωρα μπορει και γινεται γνωστο και ετσι δεν το μαθαινουν πια μονο οι ημετεροι και μπορουν και οι δυσμοιροι να ρωτουν τι γινεται με την πδς; αλλωστε τωρα πια αφου σπανε τα τηλεφωνα και εχουμε καταντησει αηδια και για σας, δεν ειναι ωρα να πιεσετε και σεις οι αηδιασμενοι με μας τους αηδιασμενους να παψει η ΑΗΔΙΑ;

υγ.χαιρομαι που σε βλεπω και μαλιστα σε θεμα που οι μονιμοι σνομπαρουν (γιατι βλεπεις ειμαστε και μιασματα). ελπιζω να εισαι καλα. :)


Αν λάβουμε υπ`όψιν ότι τα σχολεία δεν αποφασίζουν για τις προσλήψεις φανταστείτε τι θα γίνεται αλλού, μέχρι τα βουλευτικά γραφεία!

jak13 λες τη μιση αληθεια. και οι διευθυντες των σχολειων και οι σχεδιαστες της πδς αποφασιζουν ποιον θα ευνοησουν αλλα με την εξης σειρα προτεραιοτητας: πολιτικος, περιφερειαρχης, διευθυντης ββαθμιας, στελεχος ββαθμιας, διευθυντης σχολειου, σχεδιαστης πδς.
γενικη αρχη: αποφασιζουμε εμεις για σας, μην ασχολειστε και κουραζετε το ομορφο κεφαλακι σας. πινακες;;;;;;; τι πινακες και κουραφεξαλα;;;;;;; ετσι ειναι καλυτερα γιατι το λεμε εμεις!

υγ. α και εννοειται πως αν τους ρωτησει ολους αυτους θα σου αρνηθουν πως αυτοι αποφασιζουν.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #306 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 12:38:09 μμ »

jak13 λες τη μιση αληθεια. και οι διευθυντες των σχολειων και οι σχεδιαστες της πδς αποφασιζουν ποιον θα ευνοησουν αλλα με την εξης σειρα προτεραιοτητας: πολιτικος, περιφερειαρχης, διευθυντης ββαθμιας, στελεχος ββαθμιας, διευθυντης σχολειου, σχεδιαστης πδς.
γενικη αρχη: αποφασιζουμε εμεις για σας, μην ασχολειστε και κουραζετε το ομορφο κεφαλακι σας. πινακες;;;;;;; τι πινακες και κουραφεξαλα;;;;;;; ετσι ειναι καλυτερα γιατι το λεμε εμεις!

υγ. α και εννοειται πως αν τους ρωτησει ολους αυτους θα σου αρνηθουν πως αυτοι αποφασιζουν.

Fivo λέω όλη την αλήθεια και στηρίζομαι στην υπουργική απόφαση. Αυτή καθορίζει μόνο τον προϊστάμενο γραφείου, που τον έχεις ξεχάσει, να μπορεί να προτείνει πρόσωπα. Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν σαν τρόπος επηρεασμού με γνωριμίες, όπως ακριβώς έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα.

υγ. Με ερωτηματολόγια δεν βγαίνει άκρη γιατί και αυτούς που τοποθετούνται με γνωριμίες να ρωτήσεις θα σου πουν ότι θέλουν πίνακες και διάφορα άλλα, για τους υπόλοιπους πάντα.

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #307 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 12:54:57 μμ »

Fivo λέω όλη την αλήθεια και στηρίζομαι στην υπουργική απόφαση. Αυτή καθορίζει μόνο τον προϊστάμενο γραφείου, που τον έχεις ξεχάσει, να μπορεί να προτείνει πρόσωπα. Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν σαν τρόπος επηρεασμού με γνωριμίες, όπως ακριβώς έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα.

υγ. Με ερωτηματολόγια δεν βγαίνει άκρη γιατί και αυτούς που τοποθετούνται με γνωριμίες να ρωτήσεις θα σου πουν ότι θέλουν πίνακες και διάφορα άλλα, για τους υπόλοιπους πάντα.



αχ ναι πως το ξεχασα και αυτο το "κεφαλι", αλλα και συ πολυ αυστηρος εισαι βρε παιδι μου και αμεσως να μου κουνησεις το δαχτυλο. 8)

αχ αυτη η αξιοκρατικη , πολυπαθη και δυσβασταχτη υπουργικη αποφαση που τα λεει ολα εκει που ειναι ασαφης.

υγ.1 με τα ραβασακια ποιος ειναι τι και ποιανου δεν παμε πουθενα. θα μου επιτρεπεις οσο ζω να ρωτω και να αξιωνω και απαντησεις.
υγ.2 σαφως πως αυτοι που τοποθετουνται με γνωριμιες θα σου πουν πινακες για τους αλλους! την πυριτιδα ανακαλυψαμε; ::)
υγ.3 απο οτι θυμαμαι  η δικη σου αποψη ειναι καλυτερα ετσι η πδς γιατι οι ωρες μοιραζονται σε περισσοτερους...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161196
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 745
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 710
Σύνολο: 737

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.