*

Αποστολέας Θέμα: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 110495 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #658 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 06:20:10 μμ »
Ο πίνακας β είναι οι αναπληρωτές με προυπηρεσία και μόρια ασεπ. Ο γ είναι οι μηδενικής προυπ. και ο α υποτίθεται ότι έχει καταργηθεί(τα άτομα των ειδικών κατηγοριών).
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:28:19 »

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #659 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 06:36:22 μμ »
Εγώ ΛΥΠΩ-ΛΥΠΩ  :'( :'( :'(

Που το θυμήθηκες αυτό βρε Χιονάτη... Θα ήθελα να πω ΕΥΠΩ-ΕΥΠΩ αλλά και εγώ μάλλον ΛΥΠΩ-ΛΥΠΩ θα πω... Πάντως δεν ξέρω γιατί αλλά και εγώ είμαι αισιόδοξη ότι η β' φάση θα είναι μεγάλη... Μακάρι να βγω αληθινή αλλά πιστεύω ότι 300 άτομα είναι σίγουρα... Τέλος πάντων μη λέμε μεγάλα λόγια. Κοντός ψαλμός αλληλούια!!!!
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος Gemini81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60*Ένα 5χρονο είναι πολύ ανώτερό μας στην ψυχή
    • Προφίλ
    • Μουσικοκινητική Page
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #660 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 06:46:58 μμ »
αν ειναι μονο 300 ατομα η επομενη και σσε καθεμια μειωνονονται στο μισο της προηγουμενης τοτε φασκελοκουκουλωστα..
απο το 2010 δεν ισχυει οποιος μπαινει στο δημοσιο παει με τα 700 ευρω;..
And they say that a hero can save us.
Im not gonna stand here and wait.
I'll hold onto the wings of the eagles.
Watch as we all fly away.

Now that the world isn't ending, its love that I'm sending to you.
It isn't the love of a hero, and that's why I fear it won't do.

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #661 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 07:24:26 μμ »
Ο πίνακας β είναι οι αναπληρωτές με προυπηρεσία και μόρια ασεπ. Ο γ είναι οι μηδενικής προυπ. και ο α υποτίθεται ότι έχει καταργηθεί(τα άτομα των ειδικών κατηγοριών).

Σ'ευχαριστώ πολύ xionati μου που μου τα ξεμπέρδεψες!
 :)

Και τώρα η εύλογη απορία μου:
Αφού έχει καταργηθεί ο α πίνακας, τότε γιατί συνεχίζουμε και μιλάμε για β και γ και όχι για α και β?  :-\


Κι εγώ πιστεύω (ή θέλω να πιστεύω) ότι θα πάρουν πολλά άτομα στις επόμενες φάσεις, πάνω από 300.
Δεν είναι νόμος ότι πρέπει στις επόμενες φάσεις να παίρνουν λιγότερους, οπότε συνεχίζουμε να ελπίζουμε.

Gemini 28 αυτό δεν είναι γι' αυτούς που διορίζονται; Οι αναπληρωτές έχουν άλλο μισθό ούτως ή άλλως.
Κάνω λάθος;
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:28:19 »

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #662 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 07:28:59 μμ »
Εχει κανει κανενας καποιο ανεπισημο πινακακι που να μπορει να μας πληροφορηση πια ειναι η σειρα μας μετα απο τη α φάση?

Αποσυνδεδεμένος Gemini81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60*Ένα 5χρονο είναι πολύ ανώτερό μας στην ψυχή
    • Προφίλ
    • Μουσικοκινητική Page
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #663 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 07:39:09 μμ »
effie ελπιζω να χεις δικιο.. Ας μας πει καποιος που ξερει σιγουρα.
And they say that a hero can save us.
Im not gonna stand here and wait.
I'll hold onto the wings of the eagles.
Watch as we all fly away.

Now that the world isn't ending, its love that I'm sending to you.
It isn't the love of a hero, and that's why I fear it won't do.

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #664 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 07:45:54 μμ »
ναι jella μας τοποθετησαν χωρις να παρουσιαστουμε..μη ρωτησεις πως δεν ξερω παγματικα..απλα με πηραν τηλ απ'την πρωτοβαθμια ευβοιας κ μου το ειπαν..καλη τοποθετηση κ στους υπολοιπους..ακουγεται οτι θα εχουμε κ αλλες φασεις συντομα..

Αποσυνδεδεμένος tina_nt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #665 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 07:50:27 μμ »
sorry ελειπα!!η πρωτοβαθμια ευβοιας μας τοποθετησε ηδη σε σχολεια γι'αυτο ξερω οτι ειμαι χαλκιδα..στο 21ο νηπιαγωγειο. να φανταστειτε οργανωση δε θα παμε στο γραφειο αλλα θα περασει αντιπροσωποε του γραφειου απ'το σχολειο να παρει τα χαρτια μας!!κουφο;
επισης επειδη μενω πετρουπολη (ανω λιοσια,φυλη, ζεφυρι, ειναι διπλα μου) γι'αυτο προτινα αυτη τη σειρα
atherina επειδή έχω γνωστή που διορίστηκε στην εύβοια, σας έχουν ήδη τοποθετήσει χωρίς να έχετε παρουσιαστεί καν; εγώ πάντως συνεχίζω να είμαι αισιόδοξη!!! και πιστεύω ότι οι επόμενες φάσεις δεν θα είναι μικρές αλλά μεγάλες. δικιά μου άποψη είναι αυτή, χωρίς να γνωρίζω κάτι

Μα πως είναι δυνατόν να σας έχουν ήδη τοποθετήσει?Εσύ δηλαδή πήγες στην πρωτοβάθμια Εύβοιας σήμερα και παρουσιάστηκες ενώ η προθεσμία είναι από αύριο 2 Σεπτεμβρίου και μέχρι τις 4 Σεπτεμβρίου?Και ας πούμε ότι πήγες,οι υπάλληλοι εκεί γιατί σε δέχτηκαν από σήμερα και δεν σου είπαν να ξαναπάς αυρίο γιατί από αύριο μπορείς να κάνεις ανάληψη υπηρεσίας!Και αν εσύ παρουσιάστηκες και σε δέχτηκαν , γίνεται να έχουν επίσης παρουσιαστει και όλα τα υπόλοιπα άτομα που κλήθηκαν στην Εύβοια από σήμερα?(και είναι και πολλά άτομα αν θυμάμαι καλά γύρω στα 40) και να παρουσιάστηκαν όλοι αυτοί εκτός προθεσμίας?Και πρόλαβαν όλοι να πάνε από όπου και αν κατάγονται?Αδύνατον!Πώς λοιπόν η πρωτοβάθμια Εύβοιας σας τοποθέτησε χωρίς να έχουν παρουσιαστεί όλοι?Και είναι γνωστό ότι η κάθε πρωτοβάθμια περιμένει πρώτα τη λήξη της προθεσμίας που δίνεται στους εκπαιδευτικούς,και μέτά περνάει σε τόποθετήσεις σε  συγκεκριμένα νηπιαγωγεία όλων όσων παρουσιάστηκαν μέσα σε αυτή την προθεσμία που δόθηκε,κάνοντας σύσκεψη και αποφασίζοντας με βάση διάφορα κριτήρια(όπως π.χ.οικογενειακη κατάσταση,πιθανά τέκνα,εντοποιότητα κ.α.) το που θα τοποθετηθεί ο καθένας,σε ποιά περιοχή και σε ποιό νηπιαγωγελιο!Άρα ακόυγεται τρελό να σε έχουν τόποθετήσει από σήμερα και άδικο για τους υπόλοιπους εκπαιδευτικούς που κλήθηκαν Εύβοια και θα παρουσιαστούν αύριο,μεθαύριο και παραμεθαύριο,και λέω "ακούγεται" γιατί θέλω να ξέρεις ότι δεν έχω καμία πρόθεση να σε κατηγορήσω ή να σε αμφισβητήσω για κάτι,απλά περιμένουμε να μας εξηγήσεις πώς έγινε αυτό γιατί μοιάζει αφύσικο!

Αποσυνδεδεμένος jella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #666 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 08:01:54 μμ »
πο-πα-κι, δεν αξίζει να ασχολούμαστε με τον καθένα. αυτό που είχες ως πληροφόρηση τελικά ήταν έγκυρο. το θέμα λύθηκε από μόνο του. όσο για το θέμα, όσο ήμουν εγώ μέσα δεν είδα να του απάντησε κανείς, οπότε είναι προφανές ότι και κανείς δεν ασχολήθηκε μαζί του. και πρέπει κάποιοι εδώ μέσα να καταλάβουν πια ότι εμείς πρέπει να συμμαχούμε και όχι να θάβουμέ ο ένας τον άλλο. όσο για τον κύριο, τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ότι έχει μια τάση να κατηγορεί και να κρίνει συνεχώς τους υπόλοιπους. ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος. αν ο κύριος είναι τόσο τέλειος, πάω πάσο. αλλά ας μην ξεχνάμε ότι εδώ είναι φόρουμ. συζητάμε, αναφέρουμε ότι μπορεί να γνωρίζουμε, εκφέρουμε την άποψη μας. αρέσει ή όχι στους άλλους. αν ήταν μια σελίδα όπως η esos τότε θα ήταν άλλο. 

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #667 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 08:05:26 μμ »
τι ηταν κοριτσια αυτο πουβ εγραφε αυτος ο κυριος γιατι δεν προλαβα να το δω ???

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #668 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 08:08:36 μμ »
πο-πα-κι, δεν αξίζει να ασχολούμαστε με τον καθένα. αυτό που είχες ως πληροφόρηση τελικά ήταν έγκυρο. το θέμα λύθηκε από μόνο του. όσο για το θέμα, όσο ήμουν εγώ μέσα δεν είδα να του απάντησε κανείς, οπότε είναι προφανές ότι και κανείς δεν ασχολήθηκε μαζί του. και πρέπει κάποιοι εδώ μέσα να καταλάβουν πια ότι εμείς πρέπει να συμμαχούμε και όχι να θάβουμέ ο ένας τον άλλο. όσο για τον κύριο, τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ότι έχει μια τάση να κατηγορεί και να κρίνει συνεχώς τους υπόλοιπους. ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος. αν ο κύριος είναι τόσο τέλειος, πάω πάσο. αλλά ας μην ξεχνάμε ότι εδώ είναι φόρουμ. συζητάμε, αναφέρουμε ότι μπορεί να γνωρίζουμε, εκφέρουμε την άποψη μας. αρέσει ή όχι στους άλλους. αν ήταν μια σελίδα όπως η esos τότε θα ήταν άλλο.  
Συγγνώμη  από όλους σας, έχεις δίκιο
καταλαβαίνεις όμως.
ΤΕΛΟΣ  το θεμα,δεν επανερχομαι
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2009, 08:25:35 μμ από PO-PA-KI »

Αποσυνδεδεμένος Μαρία_25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #669 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 08:11:47 μμ »
θα ηθελα να ρωτησω κατι και οποιος γνωριζει απαντα.η ξαδερφη μου νηπιαγωγος και αυτη ειναι στην πρωτη φαση αναπληρωτων και πετυχε στην α πειραια.μενει κορυδαλλο και εχει στεναχωρεθει γιατι φοβαται οτι θα παει καπου στον αργοσαρονικο.απο την διευθυνση της ειπαν να φερει πιστοποιητικο εντοποιοτητας.παιζει καποιο ρολο αυτο?βοηθαει σε κατι?υπαρχει περιπτωση να δουλεψει κορυδαλλο?
Ε συγνώμη αλλά δεν μπορώ.Είναι πολύ προκλητικό για εμάς που είμαστε σε κατώτερη μοίρα από την ξαδέρφη σου.Εδώ λέμε να μας πάρουν και στα κατσάβραχα ας είναι,λαμπάδα θα ανάψουμε και την ξαδέρφη σου την πήρανε από την α φάση και ατεναχωρέθηκε που δεν θα είναι δίπλα στο σπίτι της???με συγχωρείς,δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου αλλά λίγος σεβασμός στους απογοητευμένους.............
Μην στεναχωριέσαι για πράγματα που δεν μπορείς να αλλάξεις και για πράγματα που μπορείς να αλλάξεις!

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #670 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 08:17:41 μμ »
θα ηθελα να ρωτησω κατι και οποιος γνωριζει απαντα.η ξαδερφη μου νηπιαγωγος και αυτη ειναι στην πρωτη φαση αναπληρωτων και πετυχε στην α πειραια.μενει κορυδαλλο και εχει στεναχωρεθει γιατι φοβαται οτι θα παει καπου στον αργοσαρονικο.απο την διευθυνση της ειπαν να φερει πιστοποιητικο εντοποιοτητας.παιζει καποιο ρολο αυτο?βοηθαει σε κατι?υπαρχει περιπτωση να δουλεψει κορυδαλλο?
Ε συγνώμη αλλά δεν μπορώ.Είναι πολύ προκλητικό για εμάς που είμαστε σε κατώτερη μοίρα από την ξαδέρφη σου.Εδώ λέμε να μας πάρουν και στα κατσάβραχα ας είναι,λαμπάδα θα ανάψουμε και την ξαδέρφη σου την πήρανε από την α φάση και ατεναχωρέθηκε που δεν θα είναι δίπλα στο σπίτι της???με συγχωρείς,δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου αλλά λίγος σεβασμός στους απογοητευμένους.............
Μαρια εχεις δικιο ολοι ειμαστε απογοητευμενοι, αλλα δεν χρειαζεται να κανουμε επιθεση ο ενας στον αλλο...συναδελφοι ειμαστε! Φιλικα παντα :)
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος Μαρία_25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #671 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 08:21:30 μμ »
θα ηθελα να ρωτησω κατι και οποιος γνωριζει απαντα.η ξαδερφη μου νηπιαγωγος και αυτη ειναι στην πρωτη φαση αναπληρωτων και πετυχε στην α πειραια.μενει κορυδαλλο και εχει στεναχωρεθει γιατι φοβαται οτι θα παει καπου στον αργοσαρονικο.απο την διευθυνση της ειπαν να φερει πιστοποιητικο εντοποιοτητας.παιζει καποιο ρολο αυτο?βοηθαει σε κατι?υπαρχει περιπτωση να δουλεψει κορυδαλλο?
Ε συγνώμη αλλά δεν μπορώ.Είναι πολύ προκλητικό για εμάς που είμαστε σε κατώτερη μοίρα από την ξαδέρφη σου.Εδώ λέμε να μας πάρουν και στα κατσάβραχα ας είναι,λαμπάδα θα ανάψουμε και την ξαδέρφη σου την πήρανε από την α φάση και ατεναχωρέθηκε που δεν θα είναι δίπλα στο σπίτι της???με συγχωρείς,δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου αλλά λίγος σεβασμός στους απογοητευμένους.............
Μαρια εχεις δικιο ολοι ειμαστε απογοητευμενοι, αλλα δεν χρειαζεται να κανουμε επιθεση ο ενας στον αλλο...συναδελφοι ειμαστε! Φιλικα παντα :)
Το ξέρω Μαργαρίτα μου,και η κοπέλα να ρωτήσει κάτι ήθελε(για αυτό εξάλου υπάρχει και το φόρουμ) αλλά κάποια πράγματα ενοχλούν.Δεν κάνω επίθεση,απλά μια -ευγενική ελπίζω-επισήμανση.. :-\
Μην στεναχωριέσαι για πράγματα που δεν μπορείς να αλλάξεις και για πράγματα που μπορείς να αλλάξεις!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 557
Σύνολο: 569

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.