*

Αποστολέας Θέμα: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 110499 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #672 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 08:25:35 μμ »
Σε καταλαβαινω............. :-\
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:31:34 »

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #673 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 08:33:55 μμ »
tina οχι δεν παρουσιαστηκα σημερα στην πρωτοβαθμια..μας πηραν τηλεφωνο εναν εναν απ'οτι καταλαβα κ μας ειπαν που τοποθετηθηκαμε κατευθειαν..θα παρουσιατουμε στο σχολειο κ οχι στο γραφειο μου ειπαν κ θα υπαρχει εκει υπαλληλος του γραφειου που θα παρει τα χαρτια μας. σου εχω κ πιο περιεργο ακομα!!θα παρουσιαστουμε με ραντεβου ειπε δηλ.. π.χ.εγω θα παω παρασκευη στις 11πμ κ σε ολους θα μας βαλουν αναληψη απο 2/9..τρελα πραγματα!!κ εγω δεν εχω καταλαβει πως κ γιατι..μολις θα παω θα ενημερωσω

αν υπαρχει αλλος στο forum που διοριστηκε ευβοια ας μας πει τι ειπαν σε εκεινον μπας κ βγαλουμε ακρη..

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #674 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 08:34:28 μμ »
Έχω φτιάξει ένα πινακάκι αλλά δεν ξέρω πως να το ανεβάσω... Ξέρει κανένας να μου πει?

Όσο για τα τελευταία σχόλια προς την aggie καταλαβαίνω ότι δεν γίνονται από κακία και δε θέλω να το παίξω δικηγόρος κανενός απλά μην κατηγορούμαι κανέναν αν δε γνωρίζουμε. Αυτά που αναφέρεις Μαρία_25 τα σκέφτηκα και εγώ μόλις είδα το post αλλά επειδή δεν ξέρω την κατάσταση της κοπέλας δεν έκανα σχόλιο... Ας προσέχουμε λίγο γιατί δεν υπάρχει λόγος πραγματικά να χαλάμε τις καρδιές μας και να βγάζουμε το άγχος μας και τη στενοχώρια μας η μία στην άλλη... Καλύτερα να κάνουμε μια βόλτα από το ΥΠΕΠΘ να τα κάνουμε λιμπα????
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος Gemini81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60*Ένα 5χρονο είναι πολύ ανώτερό μας στην ψυχή
    • Προφίλ
    • Μουσικοκινητική Page
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #675 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 08:46:28 μμ »
mafalda δε θα χρειαστει , τα κανουν λιμπα μονοι τους.
And they say that a hero can save us.
Im not gonna stand here and wait.
I'll hold onto the wings of the eagles.
Watch as we all fly away.

Now that the world isn't ending, its love that I'm sending to you.
It isn't the love of a hero, and that's why I fear it won't do.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:31:34 »

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #676 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 09:16:24 μμ »
Έχω φτιάξει ένα πινακάκι αλλά δεν ξέρω πως να το ανεβάσω... Ξέρει κανένας να μου πει?

Όσο για τα τελευταία σχόλια προς την aggie καταλαβαίνω ότι δεν γίνονται από κακία και δε θέλω να το παίξω δικηγόρος κανενός απλά μην κατηγορούμαι κανέναν αν δε γνωρίζουμε. Αυτά που αναφέρεις Μαρία_25 τα σκέφτηκα και εγώ μόλις είδα το post αλλά επειδή δεν ξέρω την κατάσταση της κοπέλας δεν έκανα σχόλιο... Ας προσέχουμε λίγο γιατί δεν υπάρχει λόγος πραγματικά να χαλάμε τις καρδιές μας και να βγάζουμε το άγχος μας και τη στενοχώρια μας η μία στην άλλη... Καλύτερα να κάνουμε μια βόλτα από το ΥΠΕΠΘ να τα κάνουμε λιμπα????
Νομιζω οτι πρεπει να το στειλεις στον διαχειριστη πρωτα, να το εγκρινει και μετα να ανεβει.

Αποσυνδεδεμένος tina_nt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #677 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 09:16:53 μμ »
tina οχι δεν παρουσιαστηκα σημερα στην πρωτοβαθμια..μας πηραν τηλεφωνο εναν εναν απ'οτι καταλαβα κ μας ειπαν που τοποθετηθηκαμε κατευθειαν..θα παρουσιατουμε στο σχολειο κ οχι στο γραφειο μου ειπαν κ θα υπαρχει εκει υπαλληλος του γραφειου που θα παρει τα χαρτια μας. σου εχω κ πιο περιεργο ακομα!!θα παρουσιαστουμε με ραντεβου ειπε δηλ.. π.χ.εγω θα παω παρασκευη στις 11πμ κ σε ολους θα μας βαλουν αναληψη απο 2/9..τρελα πραγματα!!κ εγω δεν εχω καταλαβει πως κ γιατι..μολις θα παω θα ενημερωσω

αν υπαρχει αλλος στο forum που διοριστηκε ευβοια ας μας πει τι ειπαν σε εκεινον μπας κ βγαλουμε ακρη..


Τι να πω!Περίεργα πράγματα κάνουν φέτος οι πρωτοβάθμιες!Ετοίμαζαν μήπως και τις τοποθετήσεις και γιαυτό άργησαν τόσο πολύ να τα βγάλουν?Δεν ξέρω...Και μια φίλη μου που την κάλεσαν σήμερα στην Α' Αθηνών την έπαιρναν σήμερα τηλέφωνο απο την Πρωτοβάθμια της Α΄Αθηνών γύρω στις 14.30 αλλά δεν το άκουγε και όταν τους έπαιρνε πίσω να δει τι την ήθελαν δεν το σήκωναν!Καινούρια συστήματα!!!!!Μήπως πήρανε τηλέφωνο και σε άλλους από εσάς που κληθήκατε σήμερα?

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #678 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 09:16:55 μμ »
ναι jella μας τοποθετησαν χωρις να παρουσιαστουμε..μη ρωτησεις πως δεν ξερω παγματικα..απλα με πηραν τηλ απ'την πρωτοβαθμια ευβοιας κ μου το ειπαν..καλη τοποθετηση κ στους υπολοιπους..ακουγεται οτι θα εχουμε κ αλλες φασεις συντομα..
Αυτό που λες μου φαίνεται τελείως τρελό(βέβαια στην Ελλάδα ζούμε!). Απο προσωπική εμπειρία ξέρω ότι πρώτα παρουσιάζεσαι(κάποια άτομα μπορεί να μην πάνε) και δηλώνεις σε ποιο απο τα νηπιαγωγεία θέλεις να τοποθετηθείς, στη συνέχεια γίνεται συμβούλιο και ανάλογα με τα μόρια σου και κάποια άλλα κριτήρια, σε τοποθετούν και στο ανάλογο νηπιαγωγείο. Τώρα πώς γίνεται χωρίς να έχετε παρουσιαστεί, χωρίς να έχετε δηλώσει σε ποιο νηπιαγωγείο θέλετε να πάτε, να σας τοποθετούν, μου φαίνεται τρελό. Φυσικά είναι και άδικο για τα άτομα απο άλλες περιοχές που δεν θα προλάβουν να παρουσιαστούν την πρώτη μέρα, να χάσουν μόρια. Εξάλλου μπορεί να είχες και καλύτερη θέση απο άλλα άτομα και να σε βάλουν σε νηπιαγωγείο που δεν σε βολεύει πολύ. Γιατί δεν ρώτησες πώς το κάνουν αυτό; Ελπίζω τουλάχιστον να έχεις κάλη τοποθέτηση.   

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #679 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 09:18:39 μμ »
Έχω φτιάξει ένα πινακάκι αλλά δεν ξέρω πως να το ανεβάσω... Ξέρει κανένας να μου πει?

Όσο για τα τελευταία σχόλια προς την aggie καταλαβαίνω ότι δεν γίνονται από κακία και δε θέλω να το παίξω δικηγόρος κανενός απλά μην κατηγορούμαι κανέναν αν δε γνωρίζουμε. Αυτά που αναφέρεις Μαρία_25 τα σκέφτηκα και εγώ μόλις είδα το post αλλά επειδή δεν ξέρω την κατάσταση της κοπέλας δεν έκανα σχόλιο... Ας προσέχουμε λίγο γιατί δεν υπάρχει λόγος πραγματικά να χαλάμε τις καρδιές μας και να βγάζουμε το άγχος μας και τη στενοχώρια μας η μία στην άλλη... Καλύτερα να κάνουμε μια βόλτα από το ΥΠΕΠΘ να τα κάνουμε λιμπα????
Νομιζω οτι πρεπει να το στειλεις στον διαχειριστη πρωτα, να το εγκρινει και μετα να ανεβει.

επισης αν πας στο αρχεια για ληψη καπου γραφει προσθηκη αρχειο, μπορεις να το ανεβασεις και να περιμενεις εγκριση, οταν την παρεις τοτε θα φανει.

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #680 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 09:50:54 μμ »
elena κ εγω που ημουν περσι αναπληρωτρια το ιδιο εγινε, πρωτα παρουσιαστηκα,δηλωσα κ μετα απο 3 ημερες μου ειπαν που θα παω..την παρασκευη θα σας εχω περισσοτερα νεα ελπιζω να βρω λυση στο παραλογο του πραγματος!!

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #681 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 10:35:17 μμ »
elena κ εγω που ημουν περσι αναπληρωτρια το ιδιο εγινε, πρωτα παρουσιαστηκα,δηλωσα κ μετα απο 3 ημερες μου ειπαν που θα παω..την παρασκευη θα σας εχω περισσοτερα νεα ελπιζω να βρω λυση στο παραλογο του πραγματος!!
Όταν μάθεις(εαν βέβαια σου εξηγήσουν), σε παρακαλώ ενημέρωσε, διότι εαν τώρα μας τοποθετούν απο μόνοι τους, θα πρέπει να είμαστε πολύ τυχερες για να μας τοποθετήσουν σε νηπιαγωγείο που να μας βολεύει. Μπορεί κάποια άλλη κοπέλα να θέλει αυτό που την εξυπηρετεί η συγκοινωνία και να έχουν τοποθετήσει εμένα που μπορεί να μην με εξυπηρετεί καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος epapan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έρχονται και καλύτερα. Don't panic!!!!
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #682 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 08:01:50 πμ »
Από τη στιγμή που δεν έχουν βγει οι αποσπάσεις δεν μπορούμε να ξέρουμε τι αναπληρωτές θα πάρουν.Υπήρχαν Νομοί που δεν έβγαλαν κενά. Οι περισσότεροι αναπληρωτές πήγαν προς Ανατολική Ελλάδα.Στην πόλη μου υπάρχουν τουλάχιστον 11 κενά!! Ας περιμένουμε και την β΄φάση.Λογικά θα βγει σύντομα.

P.S. Το παράδοξο είναι ότι όλοι μου λένε ότι οι νηπιαγωγοί μετά τους δασκάλους είναι οι πιο τυχεροί  ???

Αποσυνδεδεμένος Mafalda2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • BASTA! και Βάστα καρδιά μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #683 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 09:09:02 πμ »
Καλημέρα σας και από μένα... Ανέβασα το πινακάκι (με κάθε επιφύλαξη κοιτάξτε το) και εύχομαι να σας βοηθήσει να δείτε εσείς/εμείς των άλλων φάσεων που περίπου βρίσκονται/μαστε.
Αυτό το κουλό με τις τοποθετήσεις μήπως δεν έγινε από την πρωτοβάθμια αλλά έχει βάλει το χεράκι του κανένας αιρετός ψάχνοντας ψήφους? Έχω ακούσει ότι γίνονται και τέτοια και πολλοί μόλις μαθαίνουν τα άτομα που έρχονται στην α/βάθμιά τους σκίζονται να τους εξυπηρετήσουν...

Από τη στιγμή που δεν έχουν βγει οι αποσπάσεις δεν μπορούμε να ξέρουμε τι αναπληρωτές θα πάρουν.Υπήρχαν Νομοί που δεν έβγαλαν κενά. Οι περισσότεροι αναπληρωτές πήγαν προς Ανατολική Ελλάδα.Στην πόλη μου υπάρχουν τουλάχιστον 11 κενά!! Ας περιμένουμε και την β΄φάση.Λογικά θα βγει σύντομα.

P.S. Το παράδοξο είναι ότι όλοι μου λένε ότι οι νηπιαγωγοί μετά τους δασκάλους είναι οι πιο τυχεροί  ???

Οι αποσπάσει εκτός ΠΥΣΠΕ έχουν βγει. Στις εντός ΠΥΣΠΕ που εκκρεμουν ακόμα, μπορεί να μην έχουν γίνει αλλα τα κενά τα γνωρίζουν. Απλά υπάρχει θέμα με τις τοποθετήσεις... Όσο για το τελευταίο σχόλιο αν κοιτάξεις άλλες ειδικότητες θα καταλάβεις τι εννοούν... Μπορεί να τα κάνουν μπάχαλο αλλά κάθε χρόνο (ευτυχώς ακόμα) υπάρχουν κενά...
I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. - Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος aggie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #684 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 12:25:09 μμ »
καταλαβαινω τα σχολια και ειλικρινα τι να πω...απλα μια ερωτηση εκανα.δεν περιμενα τετοια επιθεση.και εγω στην ιδια θεση με εσας ειμαι καθως με 23 μορια το βλεπω για του χρονου.απλα δεν γνωριζε την διαδικασια και με παρακαλεσε να κανω μια ερωτηση εδω που ολο και καποιος ξερει τι γινεται.αυτο ηταν ολο.sorry αν εξοργιστηκε καποιος δεν ειχα τετοια προθεση!

Αποσυνδεδεμένος leta

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα έρθουν καλύτερες μέρες πε 60
    • Προφίλ
Απ: πρωτη φαση αναπληρωτων - ΠΕ60
« Απάντηση #685 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 12:28:43 μμ »
ξερει κανένας κάτι για τις αποσπάσεις, αν βγήκαν ή πότε αναμένεται να βγουν;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 595
Σύνολο: 614

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.