*

Αποστολέας Θέμα: Συναισθήματα νεοδιόριστων πριν την αναχώρηση  (Αναγνώστηκε 19342 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ...
« Απάντηση #126 στις: Αύγουστος 12, 2009, 01:47:01 πμ »
Ti  ντελίβερι, να έτσι θα βγάζουμε τον επιούσιο. ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=v9NveiGX31I

ε καλα δεν παλευεσαι!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D

rublev αν ειμαστε μαζι μην αγχωνεσαι θα σου μαγειρευω. γενικα μου αρεσει η μαγειρικη αλλα ποτε δε μαγειρευω οταν ειμαι μονη μου. το θεωρω ανουσιο να μαγειρευω για να φαω μονη μου. ετσι τη βγαζω με τοστς κ πιτσες. κ επειδη μαλλον ντελιβερι δε θα χει κ επισης μαλλον θα υπαρχει ελλειψη σε τυρι κ γαλοπουλα κατα τους χειμερινους μηνες με βλεπω να τη βγαζω με μπαγιατικα πατατακια. κ οχι τιποτα αλλο αλλα δε μου αρεσει κ το κρεας για να παιρνω απο τα κατσικακια που θα σφαζουν.
οριστε τι αλλο να ζητησω απο τη ζωη μου? κ αναγκαστικη διαιτα θα κανω κ μοντελακι θα γυρισω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ...
« Απάντηση #127 στις: Αύγουστος 12, 2009, 01:52:36 πμ »
Λοιπόν, μέχρι να μας πληρώσουν, γιατί άκουσα πως θα πληρωθούμε τον Οκτώβρη, βρήκα πώς θα βγάζω τα προς το ζην. Θα φτιάχνω πίτες και διάφορα άλλα εδέσματα και θα πουλάω τη μερίδα τη μία άλλη μία σε συναδέλφους σαν το Rubvel. Τι θα κάνουν, από την πείνα τους θα τις αγοράζουν όσο-όσο.  ;D ;D ;D

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ...
« Απάντηση #128 στις: Αύγουστος 12, 2009, 01:58:25 πμ »
Μα γιατί Ιωάννα;Μπορώ να αρκεστώ και σε Γκονζίλα (κι εγώ σε νησί έκανα το στρατιωτικό sorrow!).
Προτιμώ να τη δω Κρίστοφερ Άτκινς στη γαλάζια λίμνη LK,παρά να χαλάω τα ωραία μου μηνιάτικα στις πίτες σου :P
Μaryvas,ναι μωρέ,κι εμένα δεν μου αρέσει να μαγειρεύω όταν είμαι μόνος μου...Γι΄αυτό δεν μαγειρεύω,αλλά μην το πεις στη δικιά μου :-X

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ...
« Απάντηση #129 στις: Αύγουστος 12, 2009, 02:02:46 πμ »
να ρωτησω, ξερει κανεις τα ενοικια ποσο πανε στα δυσπροσιτα μερη? περιττο να σας πω οτι οι φιλοι μου κ ο αδερφος μου με εχουν πρηξει να δηλωσω νησακι για να ερχονται μολις καλοκαιριασει. φιλοι να σου πετυχουν  :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sorrow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ...
« Απάντηση #130 στις: Αύγουστος 12, 2009, 02:04:15 πμ »
Βρε, Sorrow, να κάνουμε μάθημα σε νησιωτόουλα, αλλά χάθηκε ο κόσμος να είναι από την άλλη πλευρά, προς το Ιόνιο, που έχει και πιο ήρεμα τα νερά και δε βλέπουμε και Τούρκους.  Ας πούμε στην Κεφαλονιά (τυχαίο ήταν το παράδειγμα :P).  ;D

 ;D ;D Σιγά μην σε πάνε Αίγινα  ;D ;D

Πάντως 9 μήνες σύνορα στρατιώτης, Τούρκο δεν είδα ... μόνο καθηγητές πάνε  ;D ;D

Αλήθεια το νησάκι Ηρακλειά το ξέρετε ? Απογραφή 2001 , κάτοικοι 151 .Στην έδρα των σχολείων 41.
Με γυμνάσιο ,λυκειακές τάξεις και επαλ παρακαλώ !!!!
Αν ψήφιζαν οι εκπαιδευτικοί θα έβγαζαν κοινοτάρχη !!!
Έχει κι άλλα παρόμοια...Ήρωες οι κάτοικοι .

Ε ρε γλέντια ...μόνο ( ; )  η ADSL θα μου λείψει ....

Έρχομαιιιιιι.....

να ρωτησω, ξερει κανεις τα ενοικια ποσο πανε στα δυσπροσιτα μερη? περιττο να σας πω οτι οι φιλοι μου κ ο αδερφος μου με εχουν πρηξει να δηλωσω νησακι για να ερχονται μολις καλοκαιριασει. φιλοι να σου πετυχουν  :P

Εμένα να δεις ... μου λένε να νοικιάσω ένα 5άρι να έρχονται όλοι μαζί !!! πολύ δούλεμα  :-X :-X
Λένε ότι βρίσκει επιπλωμένα που τα έχουν κλειστά το χειμώνα σε καλή τιμή . Αλλά το καλοκαίρι παίρνεις
πόδι να έρθουν οι τουρίστες  >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 12, 2009, 02:07:56 πμ από Sorrow »

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ...
« Απάντηση #131 στις: Αύγουστος 12, 2009, 02:08:40 πμ »
Εξαρτάται το νησάκι και πως την έχουν δει οι κάτοικοι.Πάντως θεωρώ (από πληροφορίες συναδέλφων),ότι ο μέσος όρος κυμαίνεται για ένα δωμάτιο γύρω στα 200 ευρώ.Κάνω λάθος;
να ρωτησω, ξερει κανεις τα ενοικια ποσο πανε στα δυσπροσιτα μερη? περιττο να σας πω οτι οι φιλοι μου κ ο αδερφος μου με εχουν πρηξει να δηλωσω νησακι για να ερχονται μολις καλοκαιριασει. φιλοι να σου πετυχουν  :P

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ...
« Απάντηση #132 στις: Αύγουστος 12, 2009, 02:13:06 πμ »
Το Γ/σιο-Λ.Τ. Ηρακλειάς έχει μόνο έναν (1) μαθητή!
 Το ΕΠΑΛ δε νομίζω να λειτουργεί.

Εξαρτάται το νησάκι και πως την έχουν δει οι κάτοικοι.Πάντως θεωρώ (από πληροφορίες συναδέλφων),ότι ο μέσος όρος κυμαίνεται για ένα δωμάτιο γύρω στα 200 ευρώ.Κάνω λάθος;
να ρωτησω, ξερει κανεις τα ενοικια ποσο πανε στα δυσπροσιτα μερη? περιττο να σας πω οτι οι φιλοι μου κ ο αδερφος μου με εχουν πρηξει να δηλωσω νησακι για να ερχονται μολις καλοκαιριασει. φιλοι να σου πετυχουν  :P

Ναι, εκεί κυμαίνονται τα ενοίκια.

Αποσυνδεδεμένος Sorrow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ...
« Απάντηση #133 στις: Αύγουστος 12, 2009, 02:20:59 πμ »
Το Γ/σιο-Λ.Τ. Ηρακλειάς έχει μόνο έναν (1) μαθητή!
 Το ΕΠΑΛ δε νομίζω να λειτουργεί.

Ναί βρε .... λογικό, η Νάξος είναι δίπλα, και παιδιά να έχει τα στέλνουν εκεί ....απλά μου έκανε εντύπωση...

Εξαρτάται το νησάκι και πως την έχουν δει οι κάτοικοι.Πάντως θεωρώ (από πληροφορίες συναδέλφων),ότι ο μέσος όρος κυμαίνεται για ένα δωμάτιο γύρω στα 200 ευρώ.Κάνω λάθος;
να ρωτησω, ξερει κανεις τα ενοικια ποσο πανε στα δυσπροσιτα μερη? περιττο να σας πω οτι οι φιλοι μου κ ο αδερφος μου με εχουν πρηξει να δηλωσω νησακι για να ερχονται μολις καλοκαιριασει. φιλοι να σου πετυχουν  :P

Ναι, εκεί κυμαίνονται τα ενοίκια.
[/quote]

Το θέμα είναι θα βρούμε νωρίς κανένα της προκοπής ή μέχρι να φύγουν οι επισκέπτες θα τα δίνουμε στα ξενοδοχεία  ???
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 12, 2009, 02:22:47 πμ από Sorrow »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ...
« Απάντηση #134 στις: Αύγουστος 12, 2009, 02:32:12 πμ »
Εξαρτάται από το νησί, αλλά δε νομίζω να έχετε  πρόβλημα. Συνήθως τα σπίτια που νοικιάζονται σε εκπαιδευτικούς είναι συγκεκριμένα και οι ιδιοκτήτες φροντίζουν να τα έχουν διαθέσιμα.

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ...
« Απάντηση #135 στις: Αύγουστος 12, 2009, 11:19:17 πμ »
Το Γ/σιο-Λ.Τ. Ηρακλειάς έχει μόνο έναν (1) μαθητή!
 Το ΕΠΑΛ δε νομίζω να λειτουργεί.

Εξαρτάται το νησάκι και πως την έχουν δει οι κάτοικοι.Πάντως θεωρώ (από πληροφορίες συναδέλφων),ότι ο μέσος όρος κυμαίνεται για ένα δωμάτιο γύρω στα 200 ευρώ.Κάνω λάθος;
να ρωτησω, ξερει κανεις τα ενοικια ποσο πανε στα δυσπροσιτα μερη? περιττο να σας πω οτι οι φιλοι μου κ ο αδερφος μου με εχουν πρηξει να δηλωσω νησακι για να ερχονται μολις καλοκαιριασει. φιλοι να σου πετυχουν  :P

Ναι, εκεί κυμαίνονται τα ενοίκια.

Και λειτουργεί το Γυμνάσιο με έναν μόνο μαθητή; Νομίζω πως υπάρχει σχετική νομοθεσία και το καλύπτει; Σαφώς λειτουργούν τάξεις με έναν μόνο μαθητή σε Γυμνάσια και Λύκεια. Τι να πω! Από τη μια είναι σαν να κάνεις ιδιαίτερο, από την άλλη, αν δεν τραβάει ο μαθητής, δύσκολα θα είναι.
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 482
Σύνολο: 492

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.