*

Αποστολέας Θέμα: Κριτήρια τοποθετήσεων  (Αναγνώστηκε 12772 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mizsolitude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 14, 2009, 03:13:33 μμ »
Στα μέρη που πάμε οι ΑΣΕΠίτες δεν υπάρχουν έχοντες προϋπηρεσία, άρα διαλέγουμε πρώτοι οι έγγαμοι
Αν δεν υπάρχουν άτομα με προϋπηρεσία, πρώτα παίζει ρόλο η σειρά κατάταξης στον πίνακα του Ασεπ και μετά τα οικογενειακά κριτήρια.


Πρώτα μετράνε τα μόρια από γάμο, παιδιά, εντοπιότητα, συνυπηρέτηση και αν υπάρχει "ισοβαθμία" η προϋπηρεσία ή η σειρά κατάταξης, όπως το ανέφερε και η ioanna89 σε προηγούμενο post.
after a certain age every artist works with injury

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:08:12 »

Αποσυνδεδεμένος susan sarandon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 14, 2009, 03:21:10 μμ »
para5 κάποιο λάθος κάνεις...
A great teacher
takes a hand,
opens a mind,
and touches a heart.

ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Thomas72

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 14, 2009, 03:37:39 μμ »
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SITE THΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΝΟΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΥΣ....ΣΤΟ ΙΔΙΟ SITE ΘΑ ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΑΣ  ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟ SITE ΣΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ
 http://dipe.ira.sch.gr/

Αποσυνδεδεμένος susan sarandon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 14, 2009, 03:40:15 μμ »
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SITE THΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΝΟΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΥΣ....ΣΤΟ ΙΔΙΟ SITE ΘΑ ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΑΣ  ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟ SITE ΣΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ
 http://dipe.ira.sch.gr/

Thomas είσαι καταπληκτικός!!!Πώς ήξερες βρε παιδί μου ότι είμαι νεοδιόριστη νηπιαγωγός στο Ηράκλειο και ανακοίνωσες το link?  ;D ;D ;D ;D
Ευγε!!! Σε ευχαριστώ! :)
A great teacher
takes a hand,
opens a mind,
and touches a heart.

ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:08:12 »

Αποσυνδεδεμένος Thomas72

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 14, 2009, 10:55:23 μμ »
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SITE THΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΝΟΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΥΣ....ΣΤΟ ΙΔΙΟ SITE ΘΑ ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΑΣ  ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟ SITE ΣΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ
 http://dipe.ira.sch.gr/

Thomas είσαι καταπληκτικός!!!Πώς ήξερες βρε παιδί μου ότι είμαι νεοδιόριστη νηπιαγωγός στο Ηράκλειο και ανακοίνωσες το link?  ;D ;D ;D ;D
Ευγε!!! Σε ευχαριστώ! :)
Mα το έμαθαν πια και οι πέτρες ότι έρχεσαι Ηράκλειο ρε Susan!! χχεχε και επειδή έχω μεράκι να ενημερώνομαι και να ενημερώνω τους άλλους πάνω στα εκπαιδευτικά σας έδωσα το link....Εγώ διορίστηκα πέρυσι δάσκαλος αλλά εκτός Νομού Ηρακλείου  .....πήρα μετάθεση φέτος θα είμαι μέσα στο Ηράκλειο εάν φυσικά μου εγκρίνουν την αίτηση απόσπασης για μέσα στο Ηράκλειο γιατί πήρα οργανική πολύ νότια του νομού..... Οι εσωτερικές αποσπάσεις θα βγουν την Δευτέρα οπότε θα ξέρουν πια κενά δημιουργήθηκαν από τις εσωτερικές μετακινήσεις των δασκάλων και των νηπιαγωγών για να σας δώσουν εσάς τα κενά την Τρίτη.......οπότε ο καθένας μας έχει την αγωνία του από την δικά του σκοπιά....

Αποσυνδεδεμένος stasi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 26, 2009, 01:46:18 μμ »
Δηλαδή πρώτα λαμβάνουν υπόψη τους τα κοινωνικά κριτήρια και μετά την σειρά μας στον ΑΣΕΠ?Μετράει και το μεταπτυχιακό ως κριτήριο?
Πρώτα προϋπηρεσία ή σειρά Ασεπ, μετά τα κοινωνικά.
Τα μεταπτυχιακά δεν μετράνε.

Δεν πάει έτσι. Όλα σου δίνουν κάποια μόρια. Αυτά προσμετρούνται και βγαίνει πίνακας. Μόνο στην πρωτοβάθμια βλέπεις το κουλό να γίνονται οι τοποθετήσεις με βάση τα κοινωνικά κριτήρια δηλ. αν εγώ είμιαι Νο1 στον πίνακα και ανύπαντρος και διοριστώ στο ίδιο τόπο με το νούμερο 1500 που τυχαίνει να είναι τρίτεκνος και παντρεμένος, αυτός θα διαλέξει πριν από εμένα. Η κατάταξη στον πίνακα παίζει μόνο ρόλο εφόσον σε όλα τα άλλα έχουμε τα ίδια μόρια. Δηλ. αν ο άλλος έχει εντοπιότητα πάλι με τρώει ας είναι και νούμερο 2000 (πιο κουλό πράγμα δεν έχω δει).
Δεν πειράζει με τα χρόνια τα δέντρα θα ξαναγίνουν ..... βίλες!

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 26, 2009, 05:11:26 μμ »
Άσχετα με τα κριτήρια, ξέρει κανείς πότε θα ανακοινωθούν οι τοποθετήσεις;

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 26, 2009, 05:48:01 μμ »
Αυτό εξαρτάται από τη ΔΔΕ.
Συνήθως τέλη Αυγούστου τοποθετούν όσους είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ και τους αποσπασμένους , ενώ τους νεοδιόριστους  αρχές Σεπτέμβρη.
Μπορείτε να επικοινωνήσετε με ΔΔΕ και να ρωτήσετε πότε θα γίνει ΠΥΣΔΕ για τους νεοδιόστους
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 26, 2009, 06:59:57 μμ »
Κάπου διάβασα ότι όσοι δεν κάνουν φέτος τα ΠΕΚ θα πρέπει να παρουσιαστούν στα σχολεία την 1/9. Πώς θα γίνει αυτό αν δε γνωρίζουμε πού έχουμε τοποθετηθεί  ???
Προσωπικά έχω άδεια επαπειλούμενης αλλά πρέπει να επικοινωνήσω με το διευθυντή του σχολείου για να του στείλω τη σχετική αίτηση με τα δικαιολογητικά και φοβάμαι μήπως μείνω ακάλυπτη και φανεί ότι απουσιάζω αδικαιολόγητα...

Καλά, φαντάζομαι πως όταν με το καλό βγει η σχετική ανακοίνωση όλο και κάποιος θα το αναφέρει στο forum και δε θα το χάσω!  :D

Αποσυνδεδεμένος fotnu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 26, 2009, 07:07:05 μμ »
Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο?Πρώτα τοποθετούν τουσ νεοδιόριστους κ μετά τους αποσμένους σε ένα νομό ή πηγαίνει με τα κριτήρια που προαναφέρατε?

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 26, 2009, 07:18:07 μμ »
Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο?Πρώτα τοποθετούν τουσ νεοδιόριστους κ μετά τους αποσμένους σε ένα νομό ή πηγαίνει με τα κριτήρια που προαναφέρατε?
Όχι, πρώτα τοποθετούνται οι αποσπασμένοι και όσοι έχουν μείνει στη διάθεση από πέρυσι, και μετά οι νεοδιόριστοι.


Κάπου διάβασα ότι όσοι δεν κάνουν φέτος τα ΠΕΚ θα πρέπει να παρουσιαστούν στα σχολεία την 1/9.

Θεωρητικά έτσι είναι, δηλ. όποιος δεν παρακολουθεί ΠΕΚ πρέπει να βρίσκεται στην υπηρεσία του (δηλ. στο σχολείο). Από την άλλη θεωρητικά επίσης, όλοι παρακολουθούν ΠΕΚ, γι' αυτό και τα ΠΥΣΔΕ δε θεωρούν ότι πρέπει να βγάλουν τις τοποθετήσεις πριν τη 1/9. Πάντως, μέχρι να τοποθετηθεί κάποιος, η υπηρεσία του είναι η ΔΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος susan sarandon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 27, 2009, 02:01:00 πμ »
Πότε θα βγουν τα κενά για τις τοποθετήσεις στο νομό Ηρακλείου???Ελεος!!!Είπαμε να αργήσουν αλλά όχι κι έτσι!Ολοι έχουν κάνεο αίτηση τοποθέτησης κι εμείς ακόμα δεν ξέρουμε τα κενά!
A great teacher
takes a hand,
opens a mind,
and touches a heart.

ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 27, 2009, 01:54:39 μμ »
Πότε θα βγουν τα κενά για τις τοποθετήσεις στο νομό Ηρακλείου???Ελεος!!!Είπαμε να αργήσουν αλλά όχι κι έτσι!Ολοι έχουν κάνεο αίτηση τοποθέτησης κι εμείς ακόμα δεν ξέρουμε τα κενά!

Εγώ την αίτηση τοποθέτησης (όπως και την ορκωμοσία) την έκανα στον τόπο κατοικίας μου λόγω εγκυμοσύνης. Όταν ρώτησα για τα κενά της β΄Δωδεκανήσου, όπου έχω διοριστεί, προκειμένου να συμπληρώσω την αίτηση, μου είπαν ότι δεν έχει σημασία(!) και να δηλώσω όλα τα σχολεία που υπάρχουν στην περιοχή με σειρά προτίμησης, ασχέτως των κενών που υπάρχουν σ΄αυτά - ούτως ή άλλως στις δευτεροβάθμιες, λεέι, γνωρίζουν τα κενά.
(Απλά για λόγους που ξεπερνούν την κατανόησή μου τα κρατούν μέχρι τέλους επτασφράγιστο μυστικό!)

Δεν κάνεις μια ερώτηση στη ΔΙΔΕ Ηρακλείου μήπως και ισχύει το ίδιο κι εκεί και δε χρειάζεται να περιμένεις την ανακοίνωση των κενών...


Αποσυνδεδεμένος susan sarandon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθετήσεων
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 27, 2009, 05:47:34 μμ »
Πότε θα βγουν τα κενά για τις τοποθετήσεις στο νομό Ηρακλείου???Ελεος!!!Είπαμε να αργήσουν αλλά όχι κι έτσι!Ολοι έχουν κάνεο αίτηση τοποθέτησης κι εμείς ακόμα δεν ξέρουμε τα κενά!

Εγώ την αίτηση τοποθέτησης (όπως και την ορκωμοσία) την έκανα στον τόπο κατοικίας μου λόγω εγκυμοσύνης. Όταν ρώτησα για τα κενά της β΄Δωδεκανήσου, όπου έχω διοριστεί, προκειμένου να συμπληρώσω την αίτηση, μου είπαν ότι δεν έχει σημασία(!) και να δηλώσω όλα τα σχολεία που υπάρχουν στην περιοχή με σειρά προτίμησης, ασχέτως των κενών που υπάρχουν σ΄αυτά - ούτως ή άλλως στις δευτεροβάθμιες, λεέι, γνωρίζουν τα κενά.
(Απλά για λόγους που ξεπερνούν την κατανόησή μου τα κρατούν μέχρι τέλους επτασφράγιστο μυστικό!)

Δεν κάνεις μια ερώτηση στη ΔΙΔΕ Ηρακλείου μήπως και ισχύει το ίδιο κι εκεί και δε χρειάζεται να περιμένεις την ανακοίνωση των κενών...



Επιτέλους ανακοινώθηκαν σήμερα!Τελευταίοι και καταιδρωμένοι!!!
A great teacher
takes a hand,
opens a mind,
and touches a heart.

ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 506
Σύνολο: 508

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.