*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 64893 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #224 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:41:44 μμ »
Καλημέρα παιδιά.
Εχώ το εξής πρόβλημα, είμαι επιτυχών διοριστέως στο διαγωνισμό εκπαιδευτικών 3Π/2008 στον κλάδο ΠΕ20, αλλά δεν έχω πάει ακόμα στρατό. Ξέρει κανείς τι γίνεται με το διορισμό; Θα τον χάσω; Πρέπει να κάνω κάτι για να κρατήσω τη θέση ή να στηριχθώ στο γεγονός ότι το ονομα μου θα δημοσιευτεί στη Εφημερίδα της Κυβερνήσεως; Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει..

Αν κόψεις τώρα την αναβολή μπαινεις Φεβρουάριο!
Αν είσαι καμια ειδική κατηγορία το σώζεις (μήπως κάνεις 6μηνο) αλλιώς χλωμό το βλέπω.
Το ίδιο θέμα προέκυψε και με τους δάσκαλους φέτος και δεν προλάβανε για 2 μέρες!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:17:54 »

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #225 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:44:23 μμ »
Την έχω κόψει τέλη Ιουλιου οπότε λογικά φεύγω Νοέμβριο. Ευχαριστώ παιδιά

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #226 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:54:34 μμ »

Οπότε λογικά πηγαίνω στρατό το Νοέμβριο,απολύομαι Αύγουστο και ταυτόχρονα έχω το νου μου για την εγκύκλιο διορισμών που βγαίνει συνήθως αρχές με μέσα Αυγούστου. Υποβάλλω την αίτηση και περιμένω το διορισμό σωστά;;

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #227 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 01:06:08 μμ »

Οπότε λογικά πηγαίνω στρατό το Νοέμβριο,απολύομαι Αύγουστο και ταυτόχρονα έχω το νου μου για την εγκύκλιο διορισμών που βγαίνει συνήθως αρχές με μέσα Αυγούστου. Υποβάλλω την αίτηση και περιμένω το διορισμό σωστά;;
Σωστά. Άντε καλός πολίτης και καλή τοποθέτηση στη συνέχεια;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:17:54 »

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #228 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 01:08:45 μμ »
Να έχεις το νου σου!!!

Βασικά να ελπίζεις να ΜΗ λειτουργήσει καλά το ΥΠΕΠΘ και να αργήσει την εγκύκλιο....

Πρόπερσι αν θυμάμε καλά ήταν τέλος Ιουλίου!

Οπότε είσαι που είσαι στο όριο.... κοιτα να μην φάς και καμια φυλακή ;D

Καλή τύχη!!!!!

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #229 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 01:09:59 μμ »
Σας ευχαριστώ παιδιά να στε καλά!

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #230 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 01:50:23 μμ »
Καλημέρα παιδιά.
Εχώ το εξής πρόβλημα, είμαι επιτυχών διοριστέως στο διαγωνισμό εκπαιδευτικών 3Π/2008 στον κλάδο ΠΕ20, αλλά δεν έχω πάει ακόμα στρατό. Ξέρει κανείς τι γίνεται με το διορισμό; Θα τον χάσω; Πρέπει να κάνω κάτι για να κρατήσω τη θέση ή να στηριχθώ στο γεγονός ότι το ονομα μου θα δημοσιευτεί στη Εφημερίδα της Κυβερνήσεως; Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει..

Πήγαινε γρήγορα και κάνε διακοπή αναβολής στο στρατολογικό σου γραφείο. Ζήτησέ τους να κάνεις αίτηση για να καταταχθείς κατ' εξαίρεση στην Δ' ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου, αν και το βλέπω δύσκολο, πρέπει να το προσπαθήσεις. Από ότι ξέρω πάντως, μπορείς να διοριστείς μέχρι το Φεβρουάριο του επόμενου σχολικού έτους. Δηλαδή το Φεβρουάριο του 2011. Πάρε και κανένα τηλέφωνο στο υπουργείο Παιδείας να μας το επιβεβαιώσεις.

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #231 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:13:47 μμ »
larjohn, με έκανες και γέλασα με το μήνυμα στο προφίλ σου... "προσωρινά διοριστέος μέχρι νεοτέρας"
Κορυφαίο! :)

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #232 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:24:18 μμ »
larjohn, με έκανες και γέλασα με το μήνυμα στο προφίλ σου... "προσωρινά διοριστέος μέχρι νεοτέρας"
Κορυφαίο! :)

Ουπς, το νεοτέρας γράφεται όμως νεωτέρας, όντας καθαρεύουσα! Θα το διορθώσω!  :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #233 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:31:18 μμ »
larjohn, με έκανες και γέλασα με το μήνυμα στο προφίλ σου... "προσωρινά διοριστέος μέχρι νεοτέρας"
Κορυφαίο! :)

Ουπς, το νεοτέρας γράφεται όμως νεωτέρας, όντας καθαρεύουσα! Θα το διορθώσω!  :P :P :P

Χαχα, σωστός!!
Μου φαίνεται αυτή η υπογραφή θα μας αντιπροσωπεύει απόλυτα για κανα-δυο μήνες ακόμη!

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #234 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:34:37 μμ »
larjohn, με έκανες και γέλασα με το μήνυμα στο προφίλ σου... "προσωρινά διοριστέος μέχρι νεοτέρας"
Κορυφαίο! :)

Ουπς, το νεοτέρας γράφεται όμως νεωτέρας, όντας καθαρεύουσα! Θα το διορθώσω!  :P :P :P

Χαχα, σωστός!!
Μου φαίνεται αυτή η υπογραφή θα μας αντιπροσωπεύει απόλυτα για κανα-δυο μήνες ακόμη!

Είσαι και εσύ προσωρινή, προεκλογικά υπο αναστολή, διοριστέα;

Αποσυνδεδεμένος NEF

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • Ars longa, vita brevis
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #235 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:36:48 μμ »
Ένα πράγμα να προσέξεις μόνο debed. Είναι δικός μου συλλογισμός, δε βασίζεται σε κάτι που έχω διαβάσει ή ακούσει, αλλά κοίτα: Τώρα που έγινε εννιάμηνο ο στρατός, είναι πολύ λογικό οι περισσότεροι να θέλουν να μπαίνουν πλέον Νοέμβριο και να βγαίνουν Αύγουστο για να μην κάθονται μέσα κανένα καλοκαίρι. Εγώ αυτό θα επέλεγα τουλάχιστον. Δεν είμαι σίγουρος λοιπόν ότι θα διατηρήσουν τον κανονισμό "όταν κόβεις την αναβολή σου μπαίνεις στην δεύτερη κατά σειρά ΕΣΣΟ". Μπορεί να ακολουθηθεί διαφορετική τακτική για να είναι ίσα μοιρασμένοι οι φαντάροι στα στρατόπεδα όλο το χρόνο. Αν ξέρει κάποιος κάτι πιο συγκεκριμένο ας μας ενημερώσει.

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #236 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:42:46 μμ »
Χαχα, σωστός!!
Μου φαίνεται αυτή η υπογραφή θα μας αντιπροσωπεύει απόλυτα για κανα-δυο μήνες ακόμη!

Είσαι και εσύ προσωρινή, προεκλογικά υπο αναστολή, διοριστέα;

Ναι, μία από τα ίδια, έχω παγώσει προεκλογικά και θα ξεπαγώσω τον άλλο μήνα που θα πιάσουν οι ζέστες!!  ::)

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #237 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:44:14 μμ »
Ένα πράγμα να προσέξεις μόνο debed. Είναι δικός μου συλλογισμός, δε βασίζεται σε κάτι που έχω διαβάσει ή ακούσει, αλλά κοίτα: Τώρα που έγινε εννιάμηνο ο στρατός, είναι πολύ λογικό οι περισσότεροι να θέλουν να μπαίνουν πλέον Νοέμβριο και να βγαίνουν Αύγουστο για να μην κάθονται μέσα κανένα καλοκαίρι. Εγώ αυτό θα επέλεγα τουλάχιστον. Δεν είμαι σίγουρος λοιπόν ότι θα διατηρήσουν τον κανονισμό "όταν κόβεις την αναβολή σου μπαίνεις στην δεύτερη κατά σειρά ΕΣΣΟ". Μπορεί να ακολουθηθεί διαφορετική τακτική για να είναι ίσα μοιρασμένοι οι φαντάροι στα στρατόπεδα όλο το χρόνο. Αν ξέρει κάποιος κάτι πιο συγκεκριμένο ας μας ενημερώσει.

Προσωπικά πήγα να διακόψω την αναβολή μου μέσα Αυγούστου, μετά την ανακοίνωση των προσωρινών ΠΕ19, και μου είπαν ότι αναγκαστικά θα πάω Φεβρουάριο, αλλά μπορώ να κάνω μια αίτηση για κατ' εξαίρεση το Νοέμβρη, οι οποίες γίνονται, λέει, συνήθως δεκτές. Το χαρτί δεν έχει έρθει ακόμα. Τώρα, βέβαια, έχουν μειωθεί οι πιθανότητες, αλλά το καλύτερο είναι να δοκιμασει κάνοντας και την ειδική αίτηση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160984
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 593
Σύνολο: 616

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.