*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 65284 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #210 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 03:55:18 μμ »
Δε μου λέτε όλοι τις σειρές προτίμησης για να καταλάβω που θα πάω κι εγώ που είμαι τελευταίος;  :P (πλάκα)

Δεν είναι κακό...Καθόλου κακό...να ξέρουμε που θα πάμε, πριν ανακοινωθεί η εγκύκλιος  ;D

Δε ξέρουμε όμως πόσοι θα πάνε σε κάθε περιοχή  ??? κρίμα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:11:13 »

Αποσυνδεδεμένος NEF

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • Ars longa, vita brevis
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #211 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 04:01:01 μμ »
Να ρωτήσω κάτι;
τα δυσπρόσιτα 12άρια (που είναι και ο στόχος μου) αποτελούν ως επί τω πλείστον πρώτη προτίμηση για τους νεοδιοριζόμενους;
υπάρχει ελπίδα δηλαδή για κάτι τέτοιο αν είσαι στους τελευταίους;

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #212 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 04:09:03 μμ »
Να ρωτήσω κάτι;
τα δυσπρόσιτα 12άρια (που είναι και ο στόχος μου) αποτελούν ως επί τω πλείστον πρώτη προτίμηση για τους νεοδιοριζόμενους;
υπάρχει ελπίδα δηλαδή για κάτι τέτοιο αν είσαι στους τελευταίους;

Δε ξέρεις πως θα το σκεφτεί ο καθένας...

Εγώ που θεωρούμαι από τους "πρώτους νεοδιόριστους" (αν κάποια στιγμή αποφασίσουν να βγάλουν την εγκύκλιο) δε θα βάλω δυσπρόσιτα στις πρώτες επιλογές μου...

Και άλλο άτομο πριν από μένα, επίσης δε θα βάλει δυσπρόσιτα στις πρώτες επιλογές του...

Άρα έχεις ελπίδες, κατά τη γνώμη μου...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2009, 04:12:15 μμ από kateri »

Αποσυνδεδεμένος NEF

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • Ars longa, vita brevis
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #213 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 04:13:03 μμ »
Να ρωτήσω κάτι;
τα δυσπρόσιτα 12άρια (που είναι και ο στόχος μου) αποτελούν ως επί τω πλείστον πρώτη προτίμηση για τους νεοδιοριζόμενους;
υπάρχει ελπίδα δηλαδή για κάτι τέτοιο αν είσαι στους τελευταίους;

Δε ξέρεις πως θα το σκεφτεί ο καθένας...

Εγώ που θεωρούμαι από τους "πρώτους νεοδιόριστους" (αν κάποια στιγμή αποφασίσουν να βγάλουν την εγκύκλιο) δε θα βάλω δυσπρόσιτα στις πρώτες επιλογές μου...

Και άλλο άτομο πριν από μένα, επίσης δε θα βάλει δυσπρόσιτα στις πρώτες επιλογές του...

Άρα έχεις ελπίδες, κατά τη γνώμη μου...

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:11:13 »

Αποσυνδεδεμένος FleXcan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #214 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 11:25:58 μμ »
kateri

ξέρεις αν οι διορισμοί θα ξεκινήσουν πρώτα από τους ΠΕ19 και μετά θα ακολουθήσουν οι ΠΕ20? αλλιώς πως μπορεί να γίνει δηλαδή? με τι κριτήριο? γιατί και εγώ είμαι στους πρώτους μισούς των ΠΕ20 αλλά αν διορίσουν πρώτα τους ΠΕ19 τότε πάμε πιο πίσω στην σειρά διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #215 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:04:21 πμ »
kateri

ξέρεις αν οι διορισμοί θα ξεκινήσουν πρώτα από τους ΠΕ19 και μετά θα ακολουθήσουν οι ΠΕ20? αλλιώς πως μπορεί να γίνει δηλαδή? με τι κριτήριο? γιατί και εγώ είμαι στους πρώτους μισούς των ΠΕ20 αλλά αν διορίσουν πρώτα τους ΠΕ19 τότε πάμε πιο πίσω στην σειρά διορισμού.

Αυτό ειλικρινά δεν το ξέρω και πολύ θα ήθελα να το μάθω...Ισχύει το 60%-40% και στην τοποθέτηση στις περιοχές; Η' ανάλογα τη σειρά στον πίνακα διορισμών γίνονται και οι τοποθετήσεις;

Αυτό μόνο το ΥΠΕΠΘ θα μπορούσε, αν ήθελε, να μας το διευκρινήσει...

Αποσυνδεδεμένος petinoss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #216 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:07:03 πμ »
Καλησπερα !!!

μολις ανακοινωθουν οι πινακες (με τα αποτελεσματα του ασεπ) πιο ειναι το χρονικο διαστημα που δινουν για ενστασεις;

ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #217 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 09:31:38 πμ »
Καλησπερα !!!

μολις ανακοινωθουν οι πινακες (με τα αποτελεσματα του ασεπ) πιο ειναι το χρονικο διαστημα που δινουν για ενστασεις;

ευχαριστω.

Δίνονται 15 μέρες μετά τα προσωρινά αποτελέσματα για ενστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #218 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:08:28 μμ »
Για ακόμη μία φορά ασχολήθηκα με την εκπομπή της Τσαπανίδου...Πήρα τηλέφωνο λοιπόν και μου είπανε:
"Δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη με το ΑΣΕΠ..Δε βγάζει τα αποτελέσματα λέει..."

Τάδε έφη η υπάλληλος της ΝΕΤ...

Οπότε δεν έχει νόημα να προσπαθούμε όταν δεν υπάρχει διάθεση από την άλλη πλευρά   :(

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #219 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:25:04 μμ »
Καλημέρα παιδιά.
Εχώ το εξής πρόβλημα, είμαι επιτυχών διοριστέως στο διαγωνισμό εκπαιδευτικών 3Π/2008 στον κλάδο ΠΕ20, αλλά δεν έχω πάει ακόμα στρατό. Ξέρει κανείς τι γίνεται με το διορισμό; Θα τον χάσω; Πρέπει να κάνω κάτι για να κρατήσω τη θέση ή να στηριχθώ στο γεγονός ότι το ονομα μου θα δημοσιευτεί στη Εφημερίδα της Κυβερνήσεως; Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει..

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #220 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:27:58 μμ »
Για ακόμη μία φορά ασχολήθηκα με την εκπομπή της Τσαπανίδου...Πήρα τηλέφωνο λοιπόν και μου είπανε:
"Δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη με το ΑΣΕΠ..Δε βγάζει τα αποτελέσματα λέει..."

Τάδε έφη η υπάλληλος της ΝΕΤ...

Οπότε δεν έχει νόημα να προσπαθούμε όταν δεν υπάρχει διάθεση από την άλλη πλευρά   :(

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση kateri. Οπότε "Καλά Χριστούγεννα" συνάδελφοι!  :'(

Αποσυνδεδεμένος cpap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Tεχνική εκπαίδευση ..."παιδί ενός κατώτερου θεού"
    • Προφίλ
    • Tεχνική και Επαγγελματική Εκπαίδευση
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #221 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:34:08 μμ »
Καλημέρα παιδιά.
Εχώ το εξής πρόβλημα, είμαι επιτυχών διοριστέως στο διαγωνισμό εκπαιδευτικών 3Π/2008 στον κλάδο ΠΕ20, αλλά δεν έχω πάει ακόμα στρατό. Ξέρει κανείς τι γίνεται με το διορισμό; Θα τον χάσω; Πρέπει να κάνω κάτι για να κρατήσω τη θέση ή να στηριχθώ στο γεγονός ότι το ονομα μου θα δημοσιευτεί στη Εφημερίδα της Κυβερνήσεως; Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει..

κοψε την αναβολή άμεσα και φρόντισε να έχεις απολυθεί μέχρι 15-07-2010! Ψαξτο τώρα!
ΠΕ17.03
Α.Σ.Ε.ΤΕ.Μ / Σ.Ε.Λ.Ε.Τ.Ε

www.techedu.gr
www.ete.gr

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #222 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:36:25 μμ »
Καλημέρα παιδιά.
Εχώ το εξής πρόβλημα, είμαι επιτυχών διοριστέως στο διαγωνισμό εκπαιδευτικών 3Π/2008 στον κλάδο ΠΕ20, αλλά δεν έχω πάει ακόμα στρατό. Ξέρει κανείς τι γίνεται με το διορισμό; Θα τον χάσω; Πρέπει να κάνω κάτι για να κρατήσω τη θέση ή να στηριχθώ στο γεγονός ότι το ονομα μου θα δημοσιευτεί στη Εφημερίδα της Κυβερνήσεως; Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει..
Σπάσε την αναβολή σου  και φύγε με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου. Τον Αύγουστο θα έχεις απολυθεί και θα διοριστείς. Πάντως για παραπλήσιες περιπτώσεις, είχε βγει  εγκύκλιος που έδινε παράταση μια χρονιά. Αλλά για να είσαι σίγουρος σπάσε την αναβολή και φύγε όσο πιο γρήγορα μπορείς,

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΠΕ20
« Απάντηση #223 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:37:52 μμ »
Καλημέρα παιδιά.
Εχώ το εξής πρόβλημα, είμαι επιτυχών διοριστέως στο διαγωνισμό εκπαιδευτικών 3Π/2008 στον κλάδο ΠΕ20, αλλά δεν έχω πάει ακόμα στρατό. Ξέρει κανείς τι γίνεται με το διορισμό; Θα τον χάσω; Πρέπει να κάνω κάτι για να κρατήσω τη θέση ή να στηριχθώ στο γεγονός ότι το ονομα μου θα δημοσιευτεί στη Εφημερίδα της Κυβερνήσεως; Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει..

Φίλε debed,

η αλήθεια είναι ότι δεν το γνωρίζω το θεμα αλλά διαβάζοντας την εγκύκλιο διορισμών βλέπω τα εξής:

"VIII.  1) Στις διατάξεις του άρθρου 5 του Ν.3528/2007 (ΦΕΚ 26/9-2-2007 τ.Α΄-Υπαλληλικός Κώδικας) ορίζεται ότι δεν διορίζονται υπάλληλοι: i) όσοι δεν έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις ή δεν έχουν απαλλαγεί νόμιμα από αυτές, ii) όσοι έχουν αναγνωρισθεί ως αντιρρησίες συνείδησης και δεν έχουν εκπληρώσει, σύμφωνα με τις ειδικές διατάξεις της στρατολογικής νομοθεσίας, άοπλη θητεία ή εναλλακτική πολιτική κοινωνική υπηρεσία.
          2) Στις διατάξεις του άρθρου 10 του ίδιου ως άνω νόμου ορίζεται ότι οι υποψήφιοι υπάλληλοι πρέπει να έχουν τα προσόντα διορισμού τόσο κατά το χρόνο λήξης της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων όσο και κατά το χρόνο του διορισμού.
     Από το συνδυασμό των ανωτέρω διατάξεων προκύπτει ότι οι υποψήφιοι άρρενες εκπαιδευτικοί, προκειμένου να υποβάλουν αίτηση διορισμού, πρέπει να έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις κατά το χρόνο λήξης της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ: Στις διατάξεις του άρθρου 6 Ν. 3687/2008 (ΦΕΚ 159 Α΄), ορίζεται ότι  οι εκπαιδευτικοί, που περιλαμβάνονται στους εκάστοτε ισχύοντες πίνακες διοριστέων του ΑΣΕΠ, χωρίς να έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις, διορίζονται με τους τελευταίους, πριν από τη λήξη ισχύος των πινάκων, διορισμούς και αναλαμβάνουν υπηρεσία αμέσως μετά την ολοκλήρωση των στρατιωτικών τους υποχρεώσεων, με την προϋπόθεση ότι αυτή πραγματοποιείται κατά τη διάρκεια ισχύος των πινάκων και τουλάχιστον τέσσερις (4) μήνες πριν από τη λήξη του διδακτικού έτους διορισμού τους, άλλως η ανάληψη υπηρεσίας   πραγματοποιείται με την έναρξη του επόμενου σχολικού έτους. Σε περίπτωση μη ανάληψης υπηρεσίας, ο διορισμός ανακαλείται. "


Επομένως, λέω εγώ τώρα, μήπως προλαβαίνεις να πας τώρα στο στρατό και να κάνεις αίτηση διορισμού του χρόνου;
Φαντάζομαι ότι και κάποιος άλλος βέβαια θα σου απαντήσει πιο έγκυρα... :)

Και όντως δύο φίλοι σου απάντησαν ήδη! (Γι΄αυτό το λατρεύω αυτό το forum! :D)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162173
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 668
Σύνολο: 683

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.