*

Αποστολέας Θέμα: Πανελλήνιες 2010  (Αναγνώστηκε 51679 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #154 στις: Ιούνιος 24, 2010, 05:38:47 μμ »
Αυτά που αναφέρετε για τις 15 Ιουλίου τα γράφει κάποια εγκύκλιος του υπουργείου ή απλώς "ακούγονται";

Δεν υπάρχει ακόμη κάτι επίσημο, απλά εμάς ο διευθυντής μας είπε ότι μας θέλει όλους ως σύλλογο για να εκδόσουμε αποτελέσματα, να κάνουμε το μητρώο, πρακτικό σύλλογο γενικότερα κ.λ.π.Τώρα αν θα πηγαίνουμε κάθε μέρα δεν γνωρίζω, εγώ για να μην ταλαιπωρούμαι και χαλάω τσάμπα τόσα λεφτά, θα πάω σπίτι μου αφού ολοκληρωθούν αυτές οι διαδικασίες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:29:27 »

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #155 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:18:48 μμ »
.... ξέρετε πόσο κοστίζει η μη χρήση αδείας για 15 μέρες για όλους τους εκπαιδευτικούς ?

Εκτιμώ ότι θα κρατήσει 2-3 άτομα ( αμετάθετους , υπεύθυνους του Νεστωρα κτλ ) και οι άλλοι στα σπίτια τους ....
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #156 στις: Ιούνιος 24, 2010, 07:48:40 μμ »
.... ξέρετε πόσο κοστίζει η μη χρήση αδείας για 15 μέρες για όλους τους εκπαιδευτικούς ?

Εκτιμώ ότι θα κρατήσει 2-3 άτομα ( αμετάθετους , υπεύθυνους του Νεστωρα κτλ ) και οι άλλοι στα σπίτια τους ....

Αυτό το σκέφτηκα όμως πιθανόν να υπάρχει κανένα παραθυράκι ώστε να μη δοθεί η μη χρήση θερινής άδειας σε κανέναν ...
Για παράδειγμα, το 88 που ήμουν Γ Λυκείου και γράψαμε μέσα Ιουλίου, είναι δυνατόν να πληρώθηκαν τη μη χρήση θερινής χιλιάδες εκπαιδευτικοί που ήταν επιτηρητές, διορθωτές, επιτροπές κ.λ.π.???

Αποσυνδεδεμένος manitari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #157 στις: Ιούνιος 24, 2010, 09:05:36 μμ »
υποχρεμενη να παραμεινει στο σχολειο για την εκδοση αποτελεσματων γ λυκειου ειναι μονο η λυκειακη επιτροπη ειτε εχουν παρει μεταθεση ειτε εχουν τοποθετηθει σε αλλο σχολειο. σε αυτη την περιπτωση δεν μπορει να κανει αναληψη υπηρεσιας καποιος γιατι ειναι δεσμευμενος στο σχολειο που ηδη υπηρετει. το αναφερει και στην κοινοποιηση τοποθετησης της δευτεροβαθμιας. μπορεις το αργοτερο μεχρι 31 ιουλιου να παρουσιαστεις στο καινουριο σχολειο. στο μεταξυ δεν ειναι υποχρεωτικο να παραμενεις στο σχολειο ολο αυτο το διαστημα παρα μονο να εισαι εκει την ημερα της εκδοσης των αποτελεσματων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:29:27 »

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #158 στις: Ιούνιος 24, 2010, 11:04:53 μμ »
υποχρεμενη να παραμεινει στο σχολειο για την εκδοση αποτελεσματων γ λυκειου ειναι μονο η λυκειακη επιτροπη ειτε εχουν παρει μεταθεση ειτε εχουν τοποθετηθει σε αλλο σχολειο.

Ναι αλλά χωρίς να γίνει σύλλογος δεν μπορεί να εκδοθούν τα αποτελέσματα, αυτό το διασταύρωσα.Η επιτροπή τσεκάρει και φεύγει, ποιος θα κάνει τη συνέλευση ο διευθυντής μόνος του??Επίσης αν είσαι από πολύ μακριά και τα αποτελέσματα βγουν για παράδειγμα 6 Ιουλίου, είναι δυνατόν να φύγεις, να ξανάρθεις και να ξαναφύγεις σε 5 μέρες?

Αποσυνδεδεμένος manitari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #159 στις: Ιούνιος 25, 2010, 02:02:04 μμ »
επιβεβαιωσα σημερα με τον διευθυντη οτι δε χρειαζεται να ειμαστε στο σχολειο μεχρι να ερθουν τα αποτελεσματα απο το υπουργειο. αν ισχυσει το 7 ιουλιου θελει να ειμαστε σχολειο στις 8 και μετα οντως θα συνελθει ο συλλογος για την εκδοση αποτελεσματων, στον οποιο περολαμβανονται και οσοι καινουριοι ερχονται στο σχολειο με μεταθεση.

Αποσυνδεδεμένος manitari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #160 στις: Ιούνιος 25, 2010, 02:10:23 μμ »
εμεις αυτο θα κανουμε. θα φυγουμε 30 ιουνιου και θα μας ειδοποιησει να ερθουμε για την εκδοση αποτελεσματων. αν θα καταφερουμε να κανουμε και την ιδια ημερα συλλογο αγνωστο

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #161 στις: Ιούνιος 25, 2010, 02:39:50 μμ »
Χμμ.. Υπάρχουν διάφορα ενδιαφέροντα υποθετικά ερωτήματα... Π.χ. εγώ πήρα μετάθεση (ήμουν σε γυμνάσιο) και στον τόπο μετάθεσής μου έμεινα στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Στις 30 θα παρουσιαστώ στη ΔΔΕ και υποθέτω ότι θα με στείλει σε κάποιο σχολείο για πρακτικό ανάληψης υπηρεσίας. Αν, δηλαδή, το σχολείο αυτό είναι λύκειο θα πρέπει να μείνω για την έκδοση των αποτελεσμάτων ή να παραστώ στο σύλλογο που θα κάνει; Και για ποιο λόγο αφού ούτε ήμουν όλη τη χρονιά ούτε είναι σίγουρο πως θα είμαι την επόμενη-αφού όλοι ξέρουμε ότι είναι πιθανό να μην έχει σχέση η τοποθέτηση στις 30 Ιουνίου για ένα τυπικό πρακτικό με την τοποθέτηση σε λειτουργικό κενό που γίνεται συνήθως την αρχή της σχολικής χρονιάς. Να σημειώσω ότι περιμένω και τα αποτελέσματα των αποσπάσεων.. Και πόσοι θα είναι στην ίδια θέση...
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος manitari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #162 στις: Ιούνιος 25, 2010, 02:47:59 μμ »
μαλλον ετσι ειναι διοτι τυπικα εστω και με προσωρινη τοποθετηση ανηκεις σε αυτο το συλλογο

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #163 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:49:35 πμ »
Μα κανείς δεν ξέρει τίποτα??? ??? ???
Πολύ παράξενο μου φαίνεται, κανένας δεν κάνει σε Λύκειο βρε παιδιά??Εσάς τι σας είπαν??

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #164 στις: Ιούνιος 27, 2010, 06:48:13 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση αν και ίσως είμαι εκτος θέματος. Εγώ φέτος ήμουν σε Λύκειο αλλά ήμουν αποσπασμένη. Στο μεταξύ τοποθετήθηκα προσωρινά για τη νέα χρονιά σε ένα Γυμνάσιο. Στις 30 που λήγει η απόσπαση και επιστρέφω, πού παρουσιάζομαι??? Στο Λύκειο που ήμουν τοποθετημένη ή στο Γυμνάσιο που τοποθετήθηκα προσωρινά για τη νέα χρονια????

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #165 στις: Ιούνιος 27, 2010, 08:57:21 μμ »
Μα κανείς δεν ξέρει τίποτα??? ??? ???
Πολύ παράξενο μου φαίνεται, κανένας δεν κάνει σε Λύκειο βρε παιδιά??Εσάς τι σας είπαν??

... μην φωνάζεις .... πολύ απλά δεν μας είπαν τίποτα ( παράξενο σου φαίνεται με όλα αυτά που συμβαίνουν ??? ) . Ισχύει ότι την Τετάρτη γυρνάνε όλοι στις θέσεις τους και την Πεμπτη αρχίζει η καλοκαιρινη άδεια .

Εάν υπάρξει νεότερο θα μας πούνε και θα σου πούμε ( φεύγω από Λυκειο και πάω σε Λύκειο )
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #166 στις: Ιούνιος 27, 2010, 09:31:14 μμ »
Έχει γραφεί σε άλλο φόρουμ (δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστη η πληροφορία) ότι προκειμένου να μην χορηγηθεί η μη χρήση καλοκαιρινής άδειας στους εμπλεκόμενους στις πανελλαδικές, θα γίνει παράταση του σχολικού έτους!!!


Αποσυνδεδεμένος ksae17978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2010
« Απάντηση #167 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:35:17 πμ »
Εμας σήμερα μας είπε ο Διευθυντης οτι περιμένουμε χαρτι που θα μιλάει για παράταση του σχολικού έτους (για αυτό δεν είμαι σίγουρη ότι είναι έτσι σχολικό ή διδακτικό) και ότι θα μας φέρουν όλους στα Λύκεια στις 7 - 8 - 9 Ιουλίου και θα πληρωθούμε για εκείνες τις 3 μέρες μόνο γιατι τις υπόλοιπες δεν θα πρέπει να είμαστε στο σχολείο απλά θα είμαστε σε "επιφυλακή". Εγώ πάντως ρώτησα : Αδεια εκείνες τις μέρες θα μπορούμε να πάρουμε?? Απάντηση δεν πηρα....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159854
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 672
Σύνολο: 681

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.