*

Αποστολέας Θέμα: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 17902 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 08:50:54 μμ »
" κι αν τύχει και 1η-2α για να κάαααααθονται!

1η και 2α Π-Ο-Τ-Ε  δεν παίρνουμε, είναι ουσιαστικά παράνομο και το τονίζω, γιατί μου πρότεινε να τα πάρω ΚΑΙ αυτά. Δεν μπορεί κανείς να σε υποχρεώσει να τα πάρεις. Αυτό μας έλειπε να φορτώνεται ο ωρομίσθιος για 8 ευρώ την ώρα όλο το σχολείο και να τα ξύνουν αυτοί που πληρώνονται κανονικότατα και σου μοστράρουν και ότι προσφέρουν και ΤΟ παιδαγωγικό έργο. Α σιχτιρ τα θυμήθηκα και βιδώθηκα. >:( >:(

και όμως, εγώ έκανα πέρυσι και στα 3 σχολεια που πήγαινα στην δευτέρα. την πρώτη ώρα που δεν είχαν σχολάσει τα μεγάλα έκανα στην δευτέρα κι εκεί να δείτε δύσκολο που ήταν...

Ρε παιδιά πώς ανέχεστε τέτοια πράγματα;;; :o :o :o :o Και στα 3 ολοήμερα το ίδιο βιολί; Η εκμετάλευση σε όλο της το μεγαλείο!

Ας υποθέσουμε ότι από την καλή σου τη καρδιά τους εξυπηρετούσες. Αυτοί στο ανταπέδωσαν τουλάχιστον με κάποιο άλλο τρόπο;;;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:15:01 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 09:31:13 μμ »
Δεν τα βλέπω διαφορετικά τα πράγματα συναδέλφισσα!

Απλά δεν ήσουν κατατοπιστική στο χθεσινό σου μήνυμα
Και από αυτά που μου έγραψες κατάλαβα ότι ήθελες κάποια διευκρίνιση και αναφέρθηκα στις υποχρεώσεις ενος ωρομισθίου!

Λυπάμαι για την παρεξήγηση.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 10:33:39 μμ »
Δεν τα βλέπω διαφορετικά τα πράγματα συναδέλφισσα!

Απλά δεν ήσουν κατατοπιστική στο χθεσινό σου μήνυμα
Και από αυτά που μου έγραψες κατάλαβα ότι ήθελες κάποια διευκρίνιση και αναφέρθηκα στις υποχρεώσεις ενος ωρομισθίου!

Λυπάμαι για την παρεξήγηση.
:-* Μην αγχώνεσαι ;)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Elpida82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 09:38:11 πμ »
ερωτηση: Αν κάποιος υπογράψει για την ωρομισθία π.χ.  στην πρωτοβαθμια μεχρι πότε εχει περιθώριο να παρουσιαστεί στα σχολεία? Ξερω οτι οσο περνούν οι μέρες χανει μόρια, αλλα τυπικά μεχρι ποτε εχει κάποιος περιθώριο?
ΠΕ 07

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:15:01 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 10:16:22 πμ »
ερωτηση: Αν κάποιος υπογράψει για την ωρομισθία π.χ.  στην πρωτοβαθμια μεχρι πότε εχει περιθώριο να παρουσιαστεί στα σχολεία? Ξερω οτι οσο περνούν οι μέρες χανει μόρια, αλλα τυπικά μεχρι ποτε εχει κάποιος περιθώριο?


Το τυπικό δεν ξέρω ποιο είναι!
Αλλά συνήθως , αν προλαβαίνεις , πας στα σχολεία την ίδια μέρα αλλιώς την επόμενη! Τώρα αν εσύ ειδοποιήσεις τους διευθυντές των σχολείων πώς θα παρουσιαστείς σε 3 μέρες δεν νομίζω να χουν αυτοί το πρόβλημα
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 11:33:59 πμ »
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να καθυστερήσεις να πας στα σχολεία.Χάνεις μόρια,ένσημα,χρήματα και κάνεις κακή εντύπωση στους διευθυντές.Άσε που όσο περνάει ο καιρός είναι πιο δύσκολο να βγει το πρόγραμμα οπότε όσο πιο αργά πας τόσο λιγότερο θα σε εξυπηρετήσουν.

Αποσυνδεδεμένος pkft

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 01:10:22 μμ »
Έχω μια απορία, ας βοηθήσει όποιος ξέρει...Ενδιαφέρομαι για μια συγκεκριμένη διεύθυνση για το πρωινό πρόγραμμα.Με κάλεσαν από εκεί,αλλά για ολοήμερο και τους είπα να με αποδεσμεύσουν μόνο για τα ολοήμερα και να παραμείνω στο πρωινό(αυτό ακριβώς μου είπαν να γράψω και στο φαξ που τους έστειλα).Σήμερα λοιπόν που τους πήρα, μου είπαν ότι λογικά δεν θα έχω πρόβλημα και θα εμφανίζομαι διαθέσιμη στον πίνακα(άλλωστε και οι πίνακες είναι διαφορετικοί για ολοήμερα και πρωινά),δεν ήταν όμως και απόλυτα σίγουροι γι'αυτό.Είχε κανείς παρόμοια περίπτωση ώστε να ξέρει κάτι σχετικά με αυτό?

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 06:51:23 μμ »
Οι πίνακες ολοημέρων-πρωινών δημοτικών είναι ξεχωριστοί. Αρνήθηκα σε ολοήμερο κι είπαν ότι θα με καλούσαν σήμερα από το πρωινό (αν και δεν πρόλαβαν μιας και δεσμεύτηκα αλλού). Για να είσαι ήσυχη, παίρνε τουε τηλέφωνο για να δεις αν σε πέρασαν. Πάντως, από 5 διαφορετικούς νομούς μου είπαν αυτό το πράγμα. Στην τελική, πάρτε στο Υπουργείο να σιγουρευτείς.

Αποσυνδεδεμένος pkft

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 07:03:19 μμ »
OK, σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Αυτό ακριβώς θα κάνω για να είμαι και σίγουρη.Αυτό που λες για τους πίνακες της το είπα και εγώ απ΄το τηλ. και συμφώνησε,απλώς είπα να ρωτήσω και εσάς εδώ που είστε όντως ενημερωμένοι.ΤHX again!

Αποσυνδεδεμένος tomemeto1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 27, 2009, 02:52:17 πμ »
Να ρωτήσω κατι...Έστω ότι δήλωσες όλους τους νομούς της πειφέρειάς σου για ωρομίσθιος σε ολοήμερο...΄

Αν σε πάρουν ωρομίσθιο πρώτα από τον "Α" νομό της περιφέρειας που επέλεξες και προσληφθείς εκεί, μετά υπάρχει περιπτωση ενώ δουλεύεις στο σχολείο στον "Α" νομό, να σε πάρουν από τον "Β" νομό που σε βολεύει καλυτερα και να παραιτηθείς και να προσληφθείς τελικά στον "Β" νομό  ή σβήνεσαι από τον πίνακα όλων των νομών και δεν σε καλούν από πουθενά...??

Αποσυνδεδεμένος pkft

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 27, 2009, 03:49:12 πμ »
Απ'όσα λένε σε παρόμοια ερώτηση σε άλλο θέμα,μπορείς να παραιτηθείς αρκεί να έχεις λιγότερες από 12 ώρες.ώστε να εμφανίζεσαι διαθέσιμος...Πάντως για σιγουριά, πάρε και ρώτα σε κάποια πρωτοβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 27, 2009, 09:54:00 πμ »
δεν ξερω αν ειναι τοσο διαφιρετικοι  οι πινακες . στην δικη μου πρωτοβαθμια οταν πήγαμε να δηλωσουμε για τα ολοημερα και της ειπα αν υπήρχε ωρα για πρωινο, μας εγραψε στο χαρτι των ολημερων σχολειων και 6 ωρες πρωινο που ειχαν βρεθει εντωμεταξυ.
να ρωτησω κατι αλλο .την Παρασκευη ειχα με βαση το προγραμμα 2 ωρες στο ενα σχολειο αλλα επρεπε να παρουσιαστω στο δευτερο για αναληψη υπηρεσίας. θα μου βαλουν τις ωρες? διοτι φετος θα μετραω τις ωρες 1-1.... τι να κανω ? να ζητησω να μπουν?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 27, 2009, 10:53:30 πμ »
Να τους ρωτήσεις αν μπορούν να στις περάσουν.Μπορεί να μην έχουν κανένα πρόβλημα,μπορεί και να έχουν...όλα παίζουν..αν σου πουν όχι ,ρώτα στην πρωτοβάθμια,κακό δεν είναι,αφού τις χρειάζεσαι...

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτη φορά ωρομίσθιος!!!!!!!
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 27, 2009, 12:29:19 μμ »
εχεις δικαιο
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 537
Σύνολο: 556

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.