*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011  (Αναγνώστηκε 255887 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teti86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #238 στις: Ιούνιος 09, 2010, 02:54:23 μμ »

Καλησπέρα παιδιά,

εγώ που έχω μηδενική προυπηρεσία και παιδαγωγική επάρκεια, να κάνω χαρτιά ή είναι τσάμπα κόπος?? :(
Σας ευχαριστώ..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:48:08 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #239 στις: Ιούνιος 09, 2010, 03:05:19 μμ »

Καλησπέρα παιδιά,

εγώ που έχω μηδενική προυπηρεσία και παιδαγωγική επάρκεια, να κάνω χαρτιά ή είναι τσάμπα κόπος?? :(
Σας ευχαριστώ..

Και δεν κάνεις; Τσάμπα είναι έτσι κι αλλιώς..
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος gwgina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #240 στις: Ιούνιος 09, 2010, 03:12:16 μμ »
Δυσοίωνα δηλαδή τα πράματα!Οποιος λοιπόν προλάβει "Κύριον είδε"!(τουλάχιστον αυτά που μας έχει τάξει το αφεντικό,θα τα πάρουμε;Aσε,μην απαντήσεις καλύτερα! ;D)
Χαιρετώ. Να ρωτήσω: είμαι πρόσφατη νηπιαγωγός, 0 προυπηρεσία, έχω πολύ καλό βαθμό πτυχίου, προηγούμενο πτυχίο και λέω να γραφτώ στον ανάλογο πίνακα αναπληρωτών. Υπάρχει πιθανότητα, έχει γίνει να πάρουν ποτέ τέτοια περίπτωση; Η να μην ελπίζω καθόλου;

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #241 στις: Ιούνιος 09, 2010, 03:58:18 μμ »
Ρε παιδιά αλήθεια σκέφτεστε να δηλώσετε όλητην Ελλάδα; Με ποια λογική; Αν είναι να έχετε έστω και τα ελάχιστα χρήματα γιατί θα είστε άνεργοι να το δεχτώ. Αν είναι για να διοριστείτε....δεν το καταλαβαίνω. Ο νόμος έχει αλλάξει. Θα πάτε μόνο μέσω ΑΣΕΠ. Πολλοι λένε οτι μπορεί αυτό να αλλάξει αλλα εσεις μπορείτε να βασιστείτε σε αυτό; Στην ελπίδα οτι μπορεί να αλλάξει;
Δηλαδή αν πάει κανεις Αναπληρωτής στην επαρχία πόσα χρήματα και μόρια θα πάρει;;; Βάλτε ενοικια και έξοδα. Και αυτά θα μετρήσουν αφού περάσει στον ΑΣΕΠ πλέον
Αν είναι κανεις στον τόπο κατοικίας του αναπληρωτής έστω μειωμένου ωραρίου και το συνδυάσει και με άλλη δουλεια, όπως κάναμε τόσα χρόνια, δεν συμφέρει;;;Η φοβάστε μήπως δεν σας καλέσουν;

Πείτε μου σας παρακαλώ το σκεπτικό σας ή αν καταλαβαίνω εγώ κάτι λάθος!

Λοιπόν.... Χριστίνα... στην ειδικότητα μου παίρνουν λίγους.... έχω 20 μήνες προυπηρεσία και επιτυχίες ΑΣΕΠ να μοιράσω σε όποιον θέλει.... Το πιο πιθανό να μη διοριστώ με το 40% τα επόμενα 2 χρόνια.... έχω prof στα Αγγλικά, ECDL, και πλέον η προυπηρεσία θα μοριοδοτηθεί πολύ περισσότερο από τους πρώτους μήνες που εργάστηκα.... είμαι παντρεμένη με 2 μωρά και θα συμπληρώσω και το κουτάκι......

Δεν τα καταλαβαίνεις λάθος απλώς εκεί μας οδήγησαν .... να μετρούμε με το κομμάτι την αξία μας......
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:48:08 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #242 στις: Ιούνιος 09, 2010, 04:44:56 μμ »
Άρα αν κατάλαβα καλά εσυ θα δηλώσεις όλη την Ελλάδα με το σκεπτικό οτι πλέον η προϋπηρεσία σου θα μοριοδοτείται παραπάνω και για να έχεις μια δουλειά. Και όταν ξαναδιορίσει (αν δεν σε έχει πάρει ήδη με το καλό εντωμεταξύ) να προηγείσαι λόγω μορίων. Εντάξει υπάρχει μια λογική σε αυτό.
Τώρα πως θα τα καταφέρεις με τα 2 μωρά(να σου ζήσουν!!)......ο θεός και η ψυχή σου

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #243 στις: Ιούνιος 09, 2010, 06:41:50 μμ »
Δυσοίωνα δηλαδή τα πράματα!Οποιος λοιπόν προλάβει "Κύριον είδε"!(τουλάχιστον αυτά που μας έχει τάξει το αφεντικό,θα τα πάρουμε;Aσε,μην απαντήσεις καλύτερα! ;D)
Χαιρετώ. Να ρωτήσω: είμαι πρόσφατη νηπιαγωγός, 0 προυπηρεσία, έχω πολύ καλό βαθμό πτυχίου, προηγούμενο πτυχίο και λέω να γραφτώ στον ανάλογο πίνακα αναπληρωτών. Υπάρχει πιθανότητα, έχει γίνει να πάρουν ποτέ τέτοια περίπτωση; Η να μην ελπίζω καθόλου;
στο πίνακα αναπληρωτών οπως ισχύει και για τη μεταβατική δε μοριοδοτείται ούτε το δεύτερο πτυχίο ούτε ο βαθμός πτυχίου. έτσι θυμάμαι.. παίρνεις μόρια από ασεπ και προϋπηρεσία. Αν και δύσκολο το βλέπω και για σας τους νηπ/γους , κάνε αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #244 στις: Ιούνιος 09, 2010, 07:11:12 μμ »
Λοιπόν.... Χριστίνα... στην ειδικότητα μου παίρνουν λίγους.... έχω 20 μήνες προυπηρεσία και επιτυχίες ΑΣΕΠ να μοιράσω σε όποιον θέλει.... Το πιο πιθανό να μη διοριστώ με το 40% τα επόμενα 2 χρόνια.... έχω prof στα Αγγλικά, ECDL, και πλέον η προυπηρεσία θα μοριοδοτηθεί πολύ περισσότερο από τους πρώτους μήνες που εργάστηκα.... είμαι παντρεμένη με 2 μωρά και θα συμπληρώσω και το κουτάκι......

Δεν τα καταλαβαίνεις λάθος απλώς εκεί μας οδήγησαν .... να μετρούμε με το κομμάτι την αξία μας......
Τι εννοείς;  ??? Εγώ γιατί κατάλαβα ότι η προυπηρεσία υποβαθμίζεται πλέον; Κάπου 0,80 μόρια δε θα είναι πλέον η χρονιά του αναπληρωτή; Για πες μου μπας και βγάλω καμιά άκρη. :-\

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #245 στις: Ιούνιος 09, 2010, 07:20:15 μμ »
όσο πιο πολλά μόρια έχεις τόσο πιο πολύ αυξάνεται ο συντελεστής που πολλαπλασάζεις τους μήνες. δες το νομοσχέδιο.
π.χ. κάποιος με 0 προϋπ. θα πάρει για ένα χρόνο αναπλήρωσης 0,9 μόρια ενώ κάποιος που έχει ήδη 24 μήνες προϋπ. θα πάρει για ένα χρόνο αναπλήρωσης 2,85 μόρια.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #246 στις: Ιούνιος 09, 2010, 08:25:58 μμ »
όσο πιο πολλά μόρια έχεις τόσο πιο πολύ αυξάνεται ο συντελεστής που πολλαπλασάζεις τους μήνες. δες το νομοσχέδιο.
π.χ. κάποιος με 0 προϋπ. θα πάρει για ένα χρόνο αναπλήρωσης 0,9 μόρια ενώ κάποιος που έχει ήδη 24 μήνες προϋπ. θα πάρει για ένα χρόνο αναπλήρωσης 2,85 μόρια.
Να σου πω την αλήθεια, απογοητεύτηκα τόσο πολύ από τις εξελίξεις (θα διοριζόμουν το 2011 με 24μηνο) που τα παράτησα και δεν μελέτησα ενδελεχώς το νομοσχέδιο. Πάντως, ακόμα και να μαζέψεις αυτά τα μόρια, πάλι ΑΣΕΠ δε θα θέλει για να διοριστείς;

Αποσυνδεδεμένος markela

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #247 στις: Ιούνιος 09, 2010, 08:41:15 μμ »
ΤΕΛΙΚΑ  ΜΕ ΤΟ 24ΜΗΝΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ;  ΥΠΑΡΧΕΙ  ΜΗΠΩΣ   ΚΑΠΟΙΑ  ΕΛΠΙΔΑ   ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ;  ΘΑ  ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ  ΝΑ ΞΑΝΑΔΩΣΟΥΜΕ  ΑΣΕΠ;
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ  ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΝΙΚΑΣ  ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΛΙΑΖΕΙΣ , ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος stellinio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #248 στις: Ιούνιος 09, 2010, 08:45:18 μμ »
Λοιπόν.... Χριστίνα... στην ειδικότητα μου παίρνουν λίγους.... έχω 20 μήνες προυπηρεσία και επιτυχίες ΑΣΕΠ να μοιράσω σε όποιον θέλει.... Το πιο πιθανό να μη διοριστώ με το 40% τα επόμενα 2 χρόνια.... έχω prof στα Αγγλικά, ECDL, και πλέον η προυπηρεσία θα μοριοδοτηθεί πολύ περισσότερο από τους πρώτους μήνες που εργάστηκα.... είμαι παντρεμένη με 2 μωρά και θα συμπληρώσω και το κουτάκι......

Δεν τα καταλαβαίνεις λάθος απλώς εκεί μας οδήγησαν .... να μετρούμε με το κομμάτι την αξία μας......
Τι εννοείς;  ??? Εγώ γιατί κατάλαβα ότι η προυπηρεσία υποβαθμίζεται πλέον; Κάπου 0,80 μόρια δε θα είναι πλέον η χρονιά του αναπληρωτή; Για πες μου μπας και βγάλω καμιά άκρη. :-\
Όταν λες αναπληρωτή..εννοείς με πλήρες ή μειωμένο ωράριο θα πάρει τόσα μόρια..?

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #249 στις: Ιούνιος 09, 2010, 08:53:31 μμ »
(γ) Πραγματική εκπαιδευτική προϋπηρεσία:
- Η προϋπηρεσία από 0 έως και 8 μήνες: 0,10 μονάδες για κάθε μήνα
- Η προϋπηρεσία από 8 έως και 16 μήνες: 0,15 μονάδες για κάθε μήνα
- Η προϋπηρεσία από 16 έως και 24 μήνες: 0,20 μονάδες για κάθε μήνα
- Η προϋπηρεσία από 24 έως και 32 μήνες: 0,30 μονάδες για κάθε μήνα
- Η προϋπηρεσία από 32 έως και 40 μήνες: 0,35 μονάδες για κάθε μήνα
- Η προϋπηρεσία από 40 έως και 60 μήνες: 0,40 μονάδες για κάθε μήνα
Το ανώτατο συνολικό όριο μονάδων από προϋπηρεσία είναι 16,80 μονάδες.

Αυτό λέει το νομοσχέδιο. κι εγώ έλπιζα του χρόνου για 24μηνο.... αλλά.....
Παρόλα αυτά - διορθώστε με αν κάνω λάθος - μπαίνεις στον πίνακα του 2012 αν έχεις επιτυχία σε έναν από τους 2 τελευταίους ΑΣΕΠ....

Τώρα για τους αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου.... προφανώς με κάποιον συντελεστή θα υπολογίζουμε την αναλογία των ωρών..... μετράμε κουκιά...... :-\
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #250 στις: Ιούνιος 09, 2010, 09:04:44 μμ »
Και θα συμπληρώσεις το κουτάκι για αυτά τα μόρια. Σε θαυμάζω για το κουράγιο σου πραγματικά..

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 (λέμε τώρα...)
« Απάντηση #251 στις: Ιούνιος 09, 2010, 09:23:40 μμ »
Περιμένετε να δούμε την αίτηση κι ο Θεός βοηθός.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 769
Σύνολο: 787

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.