*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011  (Αναγνώστηκε 255013 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος liliput

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • wisest is he, who knows he knows not
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #826 στις: Ιούνιος 27, 2010, 08:54:27 μμ »
Γειά σε όλους, θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη συμπλήρωση της αίτησης που μόλις υπέπεσε στην αντίληψή μου.  Αναφέρομαι στη σελίδα 13 της εγκυκλίου, στην δεύτερη παράγραφο του αριθμού 2. Εκεί εξηγεί ότι δηλώνουμε περιοχές με σειρά προτεραιότητας και δίνει μερικά παραδείγματα τύπου Β-Β' Πειραιά, Β-Α' Αθήνας, Β-Γ' Βοιωτίας ... Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος που αντιστοιχεί το πρώτο γράμμα και που το δεύτερο? Προφανώς και δεν έχω ξανασυμπληρώσει την αίτηση αυτή.....Ευχαριστώ εκ των προταίρων!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:23:09 »

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #827 στις: Ιούνιος 27, 2010, 08:57:27 μμ »
Αν είναι  πρωτοβάθμια το πρώτο γράμμα είναι  Α΄   και για την δευτεροβάθμια το πρώτο γράμμα είναι Β΄

Το δεύτερο στην σειρά αναφέρεται στην περιοχή

Αποσυνδεδεμένος liliput

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • wisest is he, who knows he knows not
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #828 στις: Ιούνιος 27, 2010, 09:02:49 μμ »
AAx σ'ευχαριστώ πολύ Vikoulaki !!! ... Αυτό δεν το σκέφτηκα καθόλου..  :-\ Φαντάσου πόση ώρα προσπαθώ να βγάλω άκρη με το υπόλοιπο της εγκυκλίου (που δεν είναι και λίγο), που έκανα το κεφάλι μου καζάνι και τελικά το παράτησα για την ώρα... Αύριο πάλι  :-\ Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Recoba

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #829 στις: Ιούνιος 27, 2010, 09:14:30 μμ »
Παράθεση
Αν προσληφθείς ως ΑΜΩ, πας στις ώρες σου μόνο και άσε τον διευθυντή να λέει το οτιδήποτε. Τι θα σου κάνουν; Λίγα πράγματα μπορούν να κάνουν, έως και καθόλου ;)

Τα καθήκοντα του ΑΜΩ είναι ίδια με αυτά του ΑΚΩ. Ο διευθυντής έχει κάθε δικαίωμα πια να σε υποχρεώσει να παραμείνεις στο σχολείο μέχρι τη λήξη της βάρδιας, όπως μπορεί να υποχρεώσει τον μόνιμο και τον αναπληρωτή. Δυστυχώς θα έχει κάθε δικαίωμα να σου ζητήσει να πας σχολείο και μέρα που δεν έχεις μάθημα. Αν η Διαμάντω στείλει έγγραφο στο κάθε σχολείο ζητώντας το προσωπικό του σχολείου να βρίσκεται στη θέση του 8-2 (όπως έκανε κατά τη διάρκεια των εξετάσεων και οι μόνιμοι/αναπληρωτές πήγαιναν στο σχολείο, είτε είχαν είτε δεν είχαν επιτήρηση/εισήγηση) οι ΑΜΩ θα πρέπει  να κάνουν το ίδιο. Όπως επίσης να συνοδεύουν σε εκδρομές, να κάνουν εφημερίες, να παρίστανται σε συλλόγους, να γράφουν πρακτικά, να περνούν βαθμολογίες κλπ, κλπ και γενικώς να συμμετέχουν στην όλη εξωδιδακτική εργασία που έχει το κάθε σχολείο...Τώρα το τι μπορεί να σου κάνει ο διευθυντής, δεν το γνωρίζω... Ό,τι μπορεί να κάνει στον μόνιμο ή στον ΑΚΩ αν του ζητήσει να βρίσκεται στη θέση του κι αυτός δεν υπακούσει.Υποθέτω καταγγελία για αμέλεια καθηκόντων... Το δικαίωμα να μην απασχολούμαστε πέραν των διδακτικών μας ωρών το είχαμε μόνο ως ωρομίσθιοι. Με την "αναβάθμισή" μας σε ΑΜΩ το χάνουμε.  Πώς αλλιώς θα έβρισκε φθηνό, ευέλικτο δυναμικό να επανδρώσει η κυρά-Διαμάντω τα σχολεία, όταν γνωρίζει ότι οι προσλήψεις μονίμων και αναπληρωτών φέτος θα είναι ελάχιστες; Απλώς αυτή τη φορά το καρότο δεν είναι τα μόρια αλλά τα 100 παραπάνω ευρώ.Μπορεί να νομίζουμε ότι κερδίζουμε περισσότερα χρήματα αλλά αν το διαιρέσει κανείς με τις πραγματικές ώρες εργασίας και όχι με τις ώρες διδασκαλίας θα διαπιστώσει ότι η ώρα βγαίνει ακόμα πιο φθηνή.
Πραγματικά καλό κουράγιο σε όσους δηλώσουν ΑΜΩ

Ωραία τα λες και συμφωνώ με το "πνεύμα" αυτών που λες bellaspir. Μερικές παρατηρήσεις μόνο:
  • Φυσικά οι αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου θα μένουν υποχρεωτικά και θα εργάζονται και πέραν του ωραρίου τους, θα γίνει όμως αυτό αναλογικά αλλιώς δεν έχουμε ισότητα με τους αναπληρωτές πλήρους, δηλαδή π.χ. (15/21) x 6 ώρες = 4 ώρες και 17 λεπτά! τη μέρα στο σχολείο  :)
  • Ευέλικτο δυναμικό είναι και οι αναπληρωτές μειωμένου, αλλά με την προηγούμενη κατάσταση των ωρομισθίων δεν συγκρίνονται
  • "Φτηνό" δυναμικό με την έννοια που το αντιλαμβάνομαι εγώ είναι λίγο, επειδή 2 αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου (ο ένας με 10 ώρες και ο άλλος με 11) κοστίζουν στο κράτος όσο ένας αναπληρωτής πλήρους. Η "φτήνια" που βλέπω εγώ έγκειται στο ότι εκεί που το Υπουργείο ήθελε 15 ώρες Μαθηματιικό στο Κουφονήσι και έπαιρνε 1 αναπληρωτή παλιά, τώρα θα παίρνει 1 αναπληρωτή μειωμένου ωραρίου και θα γλιτώνει κατιτίς
  • Στην πράξη η αθάνατη ελληνική λεβεντιά (και στα σοβαρά τώρα, η σωστή διαχείριση του ανθρώπινου δυναμικού) των περισσοτέρων διευθυντών κτλ πιστεύω θα υπερισχύσει, και το 8:00-14:00 για τους τύπους, δεν θα περάσει... Άλλωστε πραγματικά είναι θλιβερό να κάθεσαι σε καιρό εξετάσεων χωρίς να έχεις να κάνεις τίποτα απ'το πρωί ως τις 14:00, απλώς για να ικανοποιήσουμε την οδηγία της διεύθυνσης. Ναι στη δουλειά, όχι στη φαυλότητα
  • Τέλος να ενισχύσω αυτό που λες ότι "το καρότο δεν είναι τα μόρια", λέγοντας για άλλη μια φορά εδώ μέσα, ότι από δω και μπρος 24 μήνες πραγματικής προϋπηρεσίας = 3,6 μονάδες προσαύξηση στη καλύτερη βαθμολογία σου σε έναν από τον καινούριο ΑΣΕΠ και τους δύο προηγούμενους. π.χ. γράφεις 60 και με 24 μήνες πας 63,6. Τρίχες δηλαδή (σε σχέση με ό,τι ίσχυε ως τώρα). Όσο μέτραγε η προσαύξηση της προϋπηρεσίας στους διοριστέους του ΑΣΕΠ μέχρι σήμερα (ας θυμηθούμε ότι με 6 μήνες ως 12 έπαιρνες προσαύξηση 0,5 μονάδα κτλ), τόσο περίπου θα μετράει η προϋπηρεσία απο δω και μπρος (0,1/ μήνα οι πρώτοι 8 μήνες κτλ), αν λάβουμε υπόψη ότι τώρα μετράνε και πολλές νέες προσαυξήσεις όπως 3-τεκνία, ξένη γλώσσα, αναπηρία... Δηλαδή ο καθένας πρέπει να δώσει την ίδια "βαρύτητα" στην από δω και μπρος προϋπηρεσία του, όσο έδινε και τότε που έδινε ΑΣΕΠ, σαν να έλεγε: ας δουλέψω για να πάρω μόρια (προσαύξησης προϋπηρεσίας) για το διαγωνισμό του ΑΣΕΠ που θα γίνει μπας και μου χρειαστούν και διοριστώ. Ή ας σκεφτούμε ακόμα πόσοι διορισμένοι από ΑΣΕΠ θεωρούν ότι στο διορισμό τους ρόλο έπαιξε η προϋπηρεσία τους ή οποιαδήποτε προσαύξηση γενικώς...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:23:09 »

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #830 στις: Ιούνιος 27, 2010, 09:55:14 μμ »
Ξαναρωτάω μήπως και ξέρει κανείς να μου απαντήσει:

Έστω ότι με προσλαμβάνουν ως ΑΜΩ ή ΑΚΩ κάπου, και θέλω στα μέσα να φύγω, να παραιτηθώ. Εννοείται ότι αν παραιτηθώ διαγράφομαι, υποθέτω γiα όλη τη χρονιά; Τι άλλες κυρώσεις θα έχω;
Τι άλλες κυρώσεις έχει κάποιος που παραιτείται; Μήπως δεν μπορεί και την επόμενη σχολική χρονιά να διοριστεί;
 

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #831 στις: Ιούνιος 27, 2010, 09:59:36 μμ »
Ξαναρωτάω μήπως και ξέρει κανείς να μου απαντήσει:

Έστω ότι με προσλαμβάνουν ως ΑΜΩ ή ΑΚΩ κάπου, και θέλω στα μέσα να φύγω, να παραιτηθώ. Εννοείται ότι αν παραιτηθώ διαγράφομαι, υποθέτω γiα όλη τη χρονιά; Τι άλλες κυρώσεις θα έχω;
Τι άλλες κυρώσεις έχει κάποιος που παραιτείται; Μήπως δεν μπορεί και την επόμενη σχολική χρονιά να διοριστεί;
 

Αν παραιτηθείς το σχ. έτος 2010-11, διαγράφεσαι για όλη τη χρονιά. Αν ξαναπαραιτηθείς το σχ. έτος 2011-12, τότε διαγράφεσαι για το 2011-12, για το 2012-13 νομίζω και για το 2013-14.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2010, 10:03:37 μμ από Tery »

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #832 στις: Ιούνιος 27, 2010, 10:47:14 μμ »
Η εγκύκλιος λέει: " οι προσωρινοί αναπληρωτές διαγράφονται για το σχολικό έτος πρόσληψης, εφόσον δεν αναλαμβάνουν υπηρεσία για οποιονδήποτε λόγο εντός δέκα ημερών από την ανακοίνωση της πρόσληψής τους"

Εγώ ρωτάω τι γίνεται αν αναλάβω υπηρεσία εντός 10 ημερών, αλλά παραιτηθώ ενδιάμεσα.

Και κάτι ακόμα: είναι υποχρεωτικό να δηλώσω περιοχές ως ΑΜΩ ή ΑΚΩ στην αίτηση, ή αν βάλω κατευθείαν τικ στο τετραγωνάκι τα πιάνει όλα;

(Συμφωνώ να μην δηλώσει κανείς ΑΜΩ, αλλά να ξέρετε ότι και κανείς να μην δηλώσει το κράτος με το πρόσχημα της οικονομίας θα αναγκαστεί ή να μειώσει εξαιρετικά το μισθό των ΑΚΩ ή να μετατρέψει υποχρεωτικά σε ΑΜΩ αυτούς που έχουν λιγότερα μόρια και είναι ΑΚΩ. Είναι φαύλος κύκλος ότι και να κάνεις όταν σου βάζουν στη μέση προσχήματα πίεσης και κρίσης.)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2010, 10:50:22 μμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #833 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:07:28 μμ »
Αν γίνεται να ρωτήσω και κάτι άλλο:

Στην αίτηση εκεί που λέει ΚΛΑΔΟΣ, ΟΜΑΔΟΠ. ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ και μετά ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ τι συμπληρώνω ακριβώς;
Αν μπορεί κάποιος, ας μου δώσει ένα παράδειγμα.

Σας ευχαριστώ, sorry που σας κουράζω

Αποσυνδεδεμένος sartorious

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #834 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:08:24 μμ »
Επειδή πρώτη φορά υποβάλλω αίτηση και δεν ξέρω, θα σας παρακαλούσα να μου απαντήσετε σε δυο πράγματα:
- Που υποβάλλουμε τις αιτήσεις;
                 και
- Χρειάζεται να προσκομίσω κάποιο χαρτί που θα δηλώνει ότι τελείωσα με τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις ή απλά το δηλώνω, συμπληρώνοντας το κουτάκι στην αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #835 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:16:07 μμ »
Επειδή πρώτη φορά υποβάλλω αίτηση και δεν ξέρω, θα σας παρακαλούσα να μου απαντήσετε σε δυο πράγματα:
- Που υποβάλλουμε τις αιτήσεις;
                 και
- Χρειάζεται να προσκομίσω κάποιο χαρτί που θα δηλώνει ότι τελείωσα με τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις ή απλά το δηλώνω, συμπληρώνοντας το κουτάκι στην αίτηση;

Την εγκύκλιο την έχεις διαβάσει?
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #836 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:17:22 μμ »
Επειδή πρώτη φορά υποβάλλω αίτηση και δεν ξέρω, θα σας παρακαλούσα να μου απαντήσετε σε δυο πράγματα:
- Που υποβάλλουμε τις αιτήσεις;
              

Στην Α/βάθμια ή Β/βάθμια (ανάλογα την ειδικότητά σου) που υπάγεσαι.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #837 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:43:46 μμ »
Είναι πραγματικά ΑΙΣΧΟΣ, ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΟΙΝΗΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑΣ ΟΛΗ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!

Κάποιοι βάλθηκαν να παίξουν με τα νεύρα νέων ανθρώπων, μετατρέποντας σε γρίφο ηλίθιο χωρίς νόημα και ουσία μια εγκύκλιο. Όλη η προσπάθεια αυτή ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΙΝΗΜΟΥΜΕΝΗ και να επέμβει ΑΜΕΣΑ Η ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ!!!!!!!

Τι σημαίνει δηλαδή δηλώνω με σειρά προτεραιότητας τις περιοχές προτίμησης, όπως λέειι η εγκύκλιος για ΑΜΩ και ΑΚΩ; Σειρά προτεραιότητας μόνο στις περιοχές ή και για το αν θέλω να είμαι ΑΜΩ ή ΑΚΩ; Δηλαδή έχει διαφορά να δηλώσω τις πρώτες 20 περιοχές ως ΑΜΩ και μετά τις άλλες 20 ως ΑΚΩ από το να δηλώσω τις ίδιες περιοχές ακριβώς αλλά εναλλάξ ΑΜΩ, ΑΚΩ;;;

Π.χ. ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ:

      1η προτίμηση: Β-Α' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ_μειωμένο
      2η προτίμηση: Β-Β' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ_μειωμένο
      3η προτίμηση: Β-Γ' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ_μειωμένο
      4η προτίμηση: Β-Α' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
      5η προτίμηση: Β-Β' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
      6η προτίμηση: Β-Γ' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ                  

ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ:

      1η προτίμηση: Β-Α' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ_μειωμένο
      2η προτίμηση: Β-Α' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
      3η προτίμηση: Β-Β' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ_μειωμένο
      4η προτίμηση: Β-Β' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
      5η προτίμηση: Β-Γ' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ_μειωμένο
      6η προτίμηση: Β-Γ' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

έχει διαφορά γαμώ το Υπουργείο τους μέσα;;;;;;;;;;;;;;;

OΛΜΕ, σύλλογοι εκπαιδευτικών γιατί δεν επεμβαίνουν σε αυτή την αθλιότητα και σε αυτό το έκτρωμα της προκήρυξης που κανείς δεν καταλαβαίνει;;;
ΓΙΑΤΙ;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2010, 11:45:39 μμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #838 στις: Ιούνιος 27, 2010, 11:58:36 μμ »
Είναι πραγματικά ΑΙΣΧΟΣ, ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΟΙΝΗΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑΣ ΟΛΗ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!

Κάποιοι βάλθηκαν να παίξουν με τα νεύρα νέων ανθρώπων, μετατρέποντας σε γρίφο ηλίθιο χωρίς νόημα και ουσία μια εγκύκλιο. Όλη η προσπάθεια αυτή ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΙΝΗΜΟΥΜΕΝΗ και να επέμβει ΑΜΕΣΑ Η ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ!!!!!!!

Τι σημαίνει δηλαδή δηλώνω με σειρά προτεραιότητας τις περιοχές προτίμησης, όπως λέειι η εγκύκλιος για ΑΜΩ και ΑΚΩ; Σειρά προτεραιότητας μόνο στις περιοχές ή και για το αν θέλω να είμαι ΑΜΩ ή ΑΚΩ; Δηλαδή έχει διαφορά να δηλώσω τις πρώτες 20 περιοχές ως ΑΜΩ και μετά τις άλλες 20 ως ΑΚΩ από το να δηλώσω τις ίδιες περιοχές ακριβώς αλλά εναλλάξ ΑΜΩ, ΑΚΩ;;;

Π.χ. ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ:

      1η προτίμηση: Β-Α' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ_μειωμένο
      2η προτίμηση: Β-Β' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ_μειωμένο
      3η προτίμηση: Β-Γ' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ_μειωμένο
      4η προτίμηση: Β-Α' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
      5η προτίμηση: Β-Β' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
      6η προτίμηση: Β-Γ' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ                  

ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ:

      1η προτίμηση: Β-Α' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ_μειωμένο
      2η προτίμηση: Β-Α' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
      3η προτίμηση: Β-Β' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ_μειωμένο
      4η προτίμηση: Β-Β' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
      5η προτίμηση: Β-Γ' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ_μειωμένο
      6η προτίμηση: Β-Γ' ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

έχει διαφορά γαμώ το Υπουργείο τους μέσα;;;;;;;;;;;;;;;

OΛΜΕ, σύλλογοι εκπαιδευτικών γιατί δεν επεμβαίνουν σε αυτή την αθλιότητα και σε αυτό το έκτρωμα της προκήρυξης που κανείς δεν καταλαβαίνει;;;
ΓΙΑΤΙ;;;

 Δεν έχει καμία διαφορά. Αν δηλώσεις κάποια περιοχή και ΑΚΩ και ΑΜΩ θα σε καλέσουν όπου θα ανοίξει πρώτο το κενο. Δηλ. αν ανοίξει το κενό σε Α΄Αργολίδας μειωμένο θα σε καλέσουν εκεί αν ανοίξει σε Α΄Αργολίδας πλήρες θα σε πάρουν εκεί με βασική προϋπόθεση να έχεις τα απαιτούμενα μόρια.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος Recoba

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #839 στις: Ιούνιος 28, 2010, 12:19:27 πμ »
Δεν χρειάζεται να παρέμβει η ΟΛΜΕ και η Άννα giannios. Θα σου πω εγώ.

Δες κάθε περιοχή που βάζεις με σειρά στις 40 επιλογές σου εκεί που λέει αναπληρωτής, σαν "διαφορετικές περιοχές". Σαν να είναι άλλη περιοχή η Α-Α Αργολίδας, και διαφορετική η Α-Α Αργολίδας μειωμένο. (το πρώτο Α σημαίνει Α/θμια, όπως το πρώτο Β Β/θμια).

Γίνεται Φάση αναπληρωτών και θέλει να πάρει 200 αναπληρωτές ΠΕ06 ως εξής: 100 αναπηρωτές πλήρους και 100 αναπληρωτές μειωμένου. Για να προσληφθείς σημασία έχει πρώτα η θέση που είσαι στους πίνακες αναπληρωτών και ύστερα τη σειρά που έχεις βάλει τις περιοχές. Έτσι λοιπόν αν φτάσει έως τη θέση σου (τη σειρά σου στον πίνακα αναπληρωτών) και μένει να προσληφθεί 1 αναπληρωτής στην Α-Α Αργολίδας και 1 αναπληρωτής μειωμένου στην Α-Α Αργολίδας, και εσύ έχεις δηλώσει και τις 2 αυτές "περιοχές", σε ό,τι έχεις δηλώσει πρώτο, σ'αυτό θα προσληφθείς.

Επομένως μπορεί να παίξει σημαντικό ρόλο η σειρά των επιλογών σου. Σε σειρά μπορείς να δηλώσεις από 1 έως 20 περιοχές αναπληρωτή πλήρους και από 0 εώς 20 περιοχές αναπληρωτή μειωμένου (ανακατεμένες, όπως θες). Μπορείς να δηλώσεις και το/τα "κουτάκι/α" Ναι σε όλες τις λοιπές περιοχές που λαμβάνεται/ονται υπόψη μετά τις επιλογές που έχεις κάνει με σειρά.

Τώρα θέλει προσοχή στις κυρώσεις που έχεις αν δεν αναλάβεις (αν αναλάβεις και παραιτηθείς μετά απλώς δεν σε ξανακαλούν στην ίδια χρονιά), καθώς και στη λεπτομέρεια ότι αν προσληφθείς αναπληρωτής μειωμένου μένεις "διαθέσιμος" στο σύστημα (στον πίνακα αναπληρωτών) σαν υποψήφιος αναπληρωτής πλήρους ωραρίου, μόνο για την ίδια περιοχή που έχεις ήδη προσληφθει. Αυτό βέβαια γίνεται εφόσον έχεις δηλώσει και την αντίστοιχη περιοχή αναπληρωτή πλήρους, καθώς και ότι πρέπει να τρέξει "νέα Φάση αναπληρωτών" και να είναι η σειρά σου για να σε πάρουν αναπληρωτή πλήρους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2010, 12:30:43 πμ από Recoba »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32324
  • Τελευταία: Meliki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161501
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 435
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.