*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011  (Αναγνώστηκε 254911 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #882 στις: Ιούνιος 28, 2010, 12:47:00 μμ »
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση?Εκτος απ' την περίπτωση να μην θέλει να φύγει κάποιος απ' τον τόπο του,για ποιο λόγο να δηλώσει κάποιος ανακατωμένα ακω και αμω?
Λογικά προτιμάς να πας ακω από αμω,άρα δεν δηλώνεις πρώτα τα ακω και μετά τα αμω?Υπάρχει κάτι που δεν σκέφτομαι??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:58:06 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #883 στις: Ιούνιος 28, 2010, 12:52:14 μμ »
Μα δεν έχει σημασία η σειρά με την οποία θα δηλώσεις ΑΚΩ/ΑΜΩ. Αν πχ χρειαστούν 10 αναπληρωτές και είσαι στους πρώτους 10, όταν φτάσουν σ'εσένα θα δουν αν έχεις δηλώσει (με οποιαδήποτε σειρά) κάποιο απ'τα κενά που θα υπάρχουν και θα σε καλέσουν.

Αποσυνδεδεμένος Kallipateira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02:-)
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #884 στις: Ιούνιος 28, 2010, 12:55:46 μμ »
Με ρωτάνε δύο φίλοι αν κάποιος που απολύεται το Νοέμβριο από φαντάρος μπορεί να υποβάλλει τα χαρτιά του.
Είναι στο στρατό και μου είπαν ότι τώρα τους το είπε κάποιος από εκεί και να το ψάξω. Καλώ στη δευτεροβάθμια της περιοχής μου και δεν το σηκώνουν. Γνωρίζει κάποιος κάτι γι΄αυτό;; ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #885 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:00:09 μμ »
Μα δεν έχει σημασία η σειρά με την οποία θα δηλώσεις ΑΚΩ/ΑΜΩ. Αν πχ χρειαστούν 10 αναπληρωτές και είσαι στους πρώτους 10, όταν φτάσουν σ'εσένα θα δουν αν έχεις δηλώσει (με οποιαδήποτε σειρά) κάποιο απ'τα κενά που θα υπάρχουν και θα σε καλέσουν.

Θα καλούν από χωριστό πίνακα ΑΜΩ και ΑΚΩ?Δεν υπάρχει περίπτωση να προκύψουν ταυτόχρονα τα κενά?Πως επιλέγουν τότε?Μπορεί να ρωτάω βλακείες αλλά έχω μπερδευτεί!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:58:06 »

Αποσυνδεδεμένος kouro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #886 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:09:55 μμ »
Σας χαιρετω,μια ερωτηση να κανω κ ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας...Εχω γυρω στα 7 μορια, αν κανω κανονικα αιτηση για ωρομισθιος και αναπληρωτης και τον σεπτεμβρη φυγω στο εξωτερικο για μεταπτυχιακο και αρα αρνηθω προσληψη(δεν αναλαβω ποτε δηλαδη), τι κυρωσεις εχω?? ισχυουν οι ιδιες κυρωσεις και για ωρομισθιους και για αναπληρωτες?? Σε τηλεφωνο μου σε δευτεροβαθμια μου ειπε τα γνωστα περι διαγραφης για ενα χρονο και μετα ολα οκ, αλλα τονισε οτι υπαρχει παραφιλολογια περι διορθωτικης εγκυκλιου που επεται, με πολυ σοβαροτερες κυρωσεις για οσους αρνηθουν υπηρεσια. Μπορει να αλλαξει κατι τοσο σοβαρο στο ασχετο? Στην εγκυκλιο δεν αναφερεται στο συγκεκριμμενο θεμα(μια γενικη αναφορα για τους αναπληρωτες κανει και παλι ελλιπεστατη).

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #887 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:16:25 μμ »
Σας χαιρετω,μια ερωτηση να κανω κ ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας...Εχω γυρω στα 7 μορια, αν κανω κανονικα αιτηση για ωρομισθιος και αναπληρωτης και τον σεπτεμβρη φυγω στο εξωτερικο για μεταπτυχιακο και αρα αρνηθω προσληψη(δεν αναλαβω ποτε δηλαδη), τι κυρωσεις εχω?? ισχυουν οι ιδιες κυρωσεις και για ωρομισθιους και για αναπληρωτες?? Σε τηλεφωνο μου σε δευτεροβαθμια μου ειπε τα γνωστα περι διαγραφης για ενα χρονο και μετα ολα οκ, αλλα τονισε οτι υπαρχει παραφιλολογια περι διορθωτικης εγκυκλιου που επεται, με πολυ σοβαροτερες κυρωσεις για οσους αρνηθουν υπηρεσια. Μπορει να αλλαξει κατι τοσο σοβαρο στο ασχετο? Στην εγκυκλιο δεν αναφερεται στο συγκεκριμμενο θεμα(μια γενικη αναφορα για τους αναπληρωτες κανει και παλι ελλιπεστατη).

Αν αρνηθείς για ωρομίσθιος δεν έχεις καμία επίπτωση.

Αν αρνηθείς για αναπληρωτής απλά διαγράφεσαι για την τρέχουσα χρονιά. Αν αρνηθείς και την επόμενη χρονιά τότε διαγράφεσαι για 2 χρόνια
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος isovitis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
  • ισόβια εξεταζόμενος....
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #888 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:22:29 μμ »
Σας χαιρετω,μια ερωτηση να κανω κ ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας...Εχω γυρω στα 7 μορια, αν κανω κανονικα αιτηση για ωρομισθιος και αναπληρωτης και τον σεπτεμβρη φυγω στο εξωτερικο για μεταπτυχιακο και αρα αρνηθω προσληψη(δεν αναλαβω ποτε δηλαδη), τι κυρωσεις εχω?? ισχυουν οι ιδιες κυρωσεις και για ωρομισθιους και για αναπληρωτες?? Σε τηλεφωνο μου σε δευτεροβαθμια μου ειπε τα γνωστα περι διαγραφης για ενα χρονο και μετα ολα οκ, αλλα τονισε οτι υπαρχει παραφιλολογια περι διορθωτικης εγκυκλιου που επεται, με πολυ σοβαροτερες κυρωσεις για οσους αρνηθουν υπηρεσια. Μπορει να αλλαξει κατι τοσο σοβαρο στο ασχετο? Στην εγκυκλιο δεν αναφερεται στο συγκεκριμμενο θεμα(μια γενικη αναφορα για τους αναπληρωτες κανει και παλι ελλιπεστατη).

7 μόρια........... ::) (τι ειδικότητα; )

Μάλλον δεν θα χρειαστεί να μπεις σε αυτήν τη διαδικασία..... :-\
Με τον καιρό να ΄ναι κόντρα έχει τιμή σα πετάς...

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #889 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:23:37 μμ »
Θα καλούν από χωριστό πίνακα ΑΜΩ και ΑΚΩ?Δεν υπάρχει περίπτωση να προκύψουν ταυτόχρονα τα κενά?Πως επιλέγουν τότε?Μπορεί να ρωτάω βλακείες αλλά έχω μπερδευτεί!!
Κοίτα, δεν είμαι ειδήμων αλλά θα σου πω τι πιστεύω με βάση αυτά που είπε η Δ. Ο πίνακας θα είναι ένας. Άρα, διορισμοί, προσλήψεις ΑΜΩ/ΑΚΩ και ωρομισθίων θα γίνονται από κει (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Γι'αυτό λέω, αν έρθει η σειρά σου κι έχεις δηλώσει κάποιο απ'τα κενά που θα έχουν μπροστά τους, θα σε καλέσουν. Και δεν ρωτάς καθόλου βλακείες. Λογικά ερωτήματα για μια παράλογη εγκύκλιο.
Σας χαιρετω,μια ερωτηση να κανω κ ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας...Εχω γυρω στα 7 μορια, αν κανω κανονικα αιτηση για ωρομισθιος και αναπληρωτης και τον σεπτεμβρη φυγω στο εξωτερικο για μεταπτυχιακο και αρα αρνηθω προσληψη(δεν αναλαβω ποτε δηλαδη), τι κυρωσεις εχω?? ισχυουν οι ιδιες κυρωσεις και για ωρομισθιους και για αναπληρωτες?? Σε τηλεφωνο μου σε δευτεροβαθμια μου ειπε τα γνωστα περι διαγραφης για ενα χρονο και μετα ολα οκ, αλλα τονισε οτι υπαρχει παραφιλολογια περι διορθωτικης εγκυκλιου που επεται, με πολυ σοβαροτερες κυρωσεις για οσους αρνηθουν υπηρεσια. Μπορει να αλλαξει κατι τοσο σοβαρο στο ασχετο? Στην εγκυκλιο δεν αναφερεται στο συγκεκριμμενο θεμα(μια γενικη αναφορα για τους αναπληρωτες κανει και παλι ελλιπεστατη).
Στην εγκύκλιο λέει ότι αν δεν παρουσιαστείς για οποιονδήποτε λόγο όταν σε καλέσουν αναπληρωτή, τότε διαγράφεσαι. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί σε απασχολεί αφού όλο τον χρόνο (αν όχι τα 2 επόμενα) θα λείπεις για το μεταπτυχιακό. Άρα, τι σε πειράζει αν σε διαγράψουν; ??? Το μόνο πρόβλημα είναι αν αρνηθείς και την επόμενη χρονιά, τότε διαγράφεσαι για 3 χρόνια (1 το τρέχον + 2 επόμενα νομίζω).

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #890 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:31:03 μμ »
Θα καλούν από χωριστό πίνακα ΑΜΩ και ΑΚΩ?Δεν υπάρχει περίπτωση να προκύψουν ταυτόχρονα τα κενά?Πως επιλέγουν τότε?Μπορεί να ρωτάω βλακείες αλλά έχω μπερδευτεί!!
Κοίτα, δεν είμαι ειδήμων αλλά θα σου πω τι πιστεύω με βάση αυτά που είπε η Δ. Ο πίνακας θα είναι ένας. Άρα, διορισμοί, προσλήψεις ΑΜΩ/ΑΚΩ και ωρομισθίων θα γίνονται από κει (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Γι'αυτό λέω, αν έρθει η σειρά σου κι έχεις δηλώσει κάποιο απ'τα κενά που θα έχουν μπροστά τους, θα σε καλέσουν. Και δεν ρωτάς καθόλου βλακείες. Λογικά ερωτήματα για μια παράλογη εγκύκλιο.

Λάθος κάνεις. Στις δηλώσεις ακω και αμω είναι ισοδύναμα οπότε προσοχή!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #891 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:36:50 μμ »
Θα καλούν από χωριστό πίνακα ΑΜΩ και ΑΚΩ?Δεν υπάρχει περίπτωση να προκύψουν ταυτόχρονα τα κενά?Πως επιλέγουν τότε?Μπορεί να ρωτάω βλακείες αλλά έχω μπερδευτεί!!
Κοίτα, δεν είμαι ειδήμων αλλά θα σου πω τι πιστεύω με βάση αυτά που είπε η Δ. Ο πίνακας θα είναι ένας. Άρα, διορισμοί, προσλήψεις ΑΜΩ/ΑΚΩ και ωρομισθίων θα γίνονται από κει (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Γι'αυτό λέω, αν έρθει η σειρά σου κι έχεις δηλώσει κάποιο απ'τα κενά που θα έχουν μπροστά τους, θα σε καλέσουν. Και δεν ρωτάς καθόλου βλακείες. Λογικά ερωτήματα για μια παράλογη εγκύκλιο.

Λάθος κάνεις. Στις δηλώσεις ακω και αμω είναι ισοδύναμα οπότε προσοχή!
Γιατί εγώ τι είπα; ???

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #892 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:45:01 μμ »
Μα δεν έχει σημασία η σειρά με την οποία θα δηλώσεις ΑΚΩ/ΑΜΩ. Αν πχ χρειαστούν 10 αναπληρωτές και είσαι στους πρώτους 10, όταν φτάσουν σ'εσένα θα δουν αν έχεις δηλώσει (με οποιαδήποτε σειρά) κάποιο απ'τα κενά που θα υπάρχουν και θα σε καλέσουν.

Είχα διαβάσει αυτό και πάνω σ αυτό έκανα κριτική. Τελικά όντως μετά έγραψες κάτι που ισχύει κατά την γμώμη μου. Οπότε ανακαλώ το σχόλιό μου για το τελευταίο που έγραψες!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2010, 01:47:37 μμ από sikat »

Αποσυνδεδεμένος nina123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #893 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:53:11 μμ »
εγω με 22 περιπου μορια θα εχω αραγε την ευκαιρια να παω εστω αμω?τι λετε?

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #894 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:02:47 μμ »
Αν εχει ζητηθει ωρομισθιος για ενα σχολειο αλλα δεν εχει δηλωσει αλλος την περιοχη, θα καταφυγουν σε ΑΜΩ που την εχει στις επιλογες?
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #895 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:07:10 μμ »
εγω με 22 περιπου μορια θα εχω αραγε την ευκαιρια να παω εστω αμω?τι λετε?

Εξαρτάται από τις ανάγκες που θα υπάρχουν στον κλάδο σου και που θα δηλώσεις αμω. Ελπίζω να μένεις σε ακριτική περιοχή ή νησιά. Αλλιώς να το σκεφτείς αρκετά αν αξίζει να μεταναστεύσεις πολύ μακριά για άγνωστο αριθμό ωρών και πολύ λίγα μόρια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161386
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 548
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 484
Σύνολο: 497

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.