*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011  (Αναγνώστηκε 254999 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #938 στις: Ιούνιος 28, 2010, 09:47:51 μμ »
στην περιφέρεια κεντρικής ελλάδας αν δεν κάνω λάθος είναι 7 νομοί και από 3 διευθύνσεις που έχει η κάθε μία ( μερικές έχουν 4) αν θέλεις να τις δηλώσεις όλες... αν θέλεις να δηλώσεις και α/θμια... αν...αν... δεν ξέρω... αν σε βοήθησα... ;)

Βασικά θα συνεχίσω να σ'ενοχλώ λιγάκι... ή όποιον άλλον θέλει να ενοχληθεί :P Δηλαδή τι ακριβώς γράφουμε στα κουτάκια, εάν πχ επιλέξουμε την περιφέρεια κεντρικής ελλάδας?

επειδη ειμαι στην θεσσαλια και κανω καθε χρονο αιτηση για αυτη την περιφερεια, δεν υπαρχει περιφερεια κεντρικης ελλαδας.
παντα περιφερεια θεσσαλιας εγραφα κ εχω μπροστα μου την περσινη μηχανογραφημενη αιτηση κ πανω περιφερεια θεσσαλιας λεει.

το λεω απλα μην μπερδευτει κανεις. αν κ θα το διορθωσουν στην δευτεροβαθμια, δεν ειναι τρομερο λαθος.
και γενικα οτι λαθος κ να ειχα στην χειρογραφη αιτηση οταν την καταχωρουσε ο υπαλληλος παντα μου επεσημαινε λαθη κ με βοηθουσε να τα διορθωσω (τουλαχιστον επεφτα σε ευγενικους υπαλληλους :P)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:42:34 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #939 στις: Ιούνιος 28, 2010, 10:21:55 μμ »
Εγώ φοβάμαι οτι  θα καλούν μαζί,αφού ανάλογα με τα κενά θα παίρνουν ΑΜΩ η ΑΚΩ.Άρα έχει σημασία αν δηλώσεις πρώτα ΑΜΩ ή ΑΚΩ.Λογικά πρώτα δηλώνεις όλα τα ΑΚΩ και μετα τα ΑΜΩ.Δεν βρίσκω τον λόγο να τα δηλώσεις μπερδεμένα εκτος κ αν δεν θες να φύγεις απ' το σπίτι σου κ προτιμάς στην περιοχή σου έστω κ ΑΜΩ.Λέω εγώ τώρα..Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις,καλή τύχη εύχομαι!!!  :)
U2! :) Θα την χρειαστούμε!

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #940 στις: Ιούνιος 28, 2010, 10:33:46 μμ »
Παιδιά, SOS, έχω πελαγώσει!
Είναι αλήθεια το εξής τερατώδες που διάβασα στην αρχική σελίδα;
"Δεν μπορεί ο αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου να διεκδικεί την πρόσληψή του ως αναπληρωτής πλήρους ωραρίου την ίδια χρονιά παρά μόνο στην περιοχή που ήδη βρίσκεται 'στην περίπτωση που δεν υπάρχει ενδιαφέρον από άλλον υποψήφιο που προηγείται στην σειρά κατάταξης'.»

Δηλαδή, τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Να δηλώσουμε μόνο ΑΚΩ; Να μη δηλώσουμε καθόλου για ΑΜΩ ή ωρομισθία;
Μ'έχει πιάσει ένας πανικός και δεν ξέρω τι να κάνω!

Ευχαριστώ θερμά όποιον μπει στον κόπο να μου απαντήσει...
Πιστεύω ότι δεν είμαι η μόνη που έχει την ίδια απορία...  :( :( :( ??? ??? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2010, 10:40:34 μμ από Joanna Bear, ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #941 στις: Ιούνιος 28, 2010, 10:43:06 μμ »
Αν εχει ζητηθει ωρομισθιος για ενα σχολειο αλλα δεν εχει δηλωσει αλλος την περιοχη, θα καταφυγουν σε ΑΜΩ που την εχει στις επιλογες?

Ναι θα μπορούσε αλλά λογικά πρώτα θα καλέσουν αμω και μετά ωρομίσθιους. Οι αμω είναι οι μπαλαντέρ της Δ!

Απλα στην ειδικοτητα μου δεν υπαρχει περιπτωση να κανω πανω απο 2 ωρες σε ενα σχολειο (νεο μαθημα επιλογης γαρ)και μιας και ειμαστε λιγοι, στα νησια ιονιου εχω περισσοτερες πιθανοτητες για ωρομισθια αλλα θελω να δηλωσω και Αθηνα.Παντως η αληθεια ειναι οτι εξακολουθει να με εκπλησσει ο τροπος που τα μηχανευονται ολα...Ανοργανωτα μεν αλλα μια χαρα εξυπηρετουν τα συμφεροντα τους..
Κατάλαβα την ειδικότητά σου. Νομίζω ότι σκέφτεσαι στην σωστή κατεύθυνση. Στα πανέμορφα Ιόνια Νησιά θα έχεις επιπλέον ευκαιρίες. Αλήθεια εφόσον η ειδικότητα είναι καινούρια με τι κριτήρια σας προσλαμβάνουν;


Αναλογα με το πως θα ξυπνησει το πρωι ο εκαστοτε διευθυντης σχολειου. ;) Αν εχει την καλη διαθεση να ενημερωσει τους μαθητες οτι υπαρχουμε κι εμεις εχει καλως, αλλιως εχω συναντησει και περιπτωσεις διευθυντων που λενε στα παιδια οτι απλως δεν υπαρχουν καθηγητες >:( (ας μην τα θυμαμαι και συγχιζομαι)...Αντε καλη επιτυχια σε ολους μας! ;D
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:42:34 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #942 στις: Ιούνιος 28, 2010, 10:44:22 μμ »
joanna ....
εννοει οτι παραδειγμα : σε παιρνουν αμω στην α θεσσαλονικης. αν υπαρξει κενο στην α ξανθης για ακω δεν σε παιρνουν καομα κ αν το εχεις δηλωσει. θα σε παρουν ακω μονο στην α θεσσαλονικης. κ αυτο αν δεν υπαρχει αλλος πριν απο εσενα στον πινακα.

το τι θα δηλωσεις τελικα το ξερεις εσυ, αναλογα με την οικογενειακη, κοινωνικη, οικονομικη κατασταση κ μεχρι που σε συμφερει.

Αποσυνδεδεμένος dlaf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #943 στις: Ιούνιος 29, 2010, 08:27:43 πμ »
Άλλη μία σκέψη επιστημονικής φαντασίας. Εάν μπορεί κάποιος να την απορίψει με επιχειρήματα θα το εκτιμούσα.
Λέει η προκήρυξη ότι μπορείς να πας από αμω σε ακω στην περιοχή σου εφόσον προκήψει θέση και το έχεις δηλώσει στην αίτηση.
1. Εάν σε έχουν πάρει αμω και έχεις δηλώσει το κουτάκι για ακω παντού το οποίο σαν προτίμηση είναι κατώτερη στην σειρά προτίμησης σου από την θέση αμω που είχες δηλώσει, είναι βέβαιο ότι θα μπορέσεις να αναβαθμιστείς σε ακω στην περιοχή που δουλεύεις?
2. Εάν σε πάρουν αμω τότε βγαίνεις από τον πίνακα. Για να διεκδικήσεις θέση ακω που ανοίγει αργότερα στην περιοχή σου, και είσαι εκτός πίνακα τότε στην επόμενη φάση των αναπληρωτών εάν ποτέ γίνει η θέση αυτή δεν θα δηλωθεί σαν κενό. Αν το γενικεύσουμε αυτό τότε θέσεις ακω θα μπορούν να διεκδικήσουν μόνο οι αμω στις περιοχές τουςαφού βγαίνουν από τους πίνακες, και ενδεχομένως να μην υπάρξει καν δεύτερη φάση αναπληρωτών. Αυτό σημαίνει ότι αυτοί που δεν δηλώσουν αμω καθόλου την πάτησαν.
Ξεπέρασα κάθε όριο? Εάν απορρίψετε με επιχειρήματα και τα δύο ερωτήματα μου θα το εκτιμούσα
 

Αποσυνδεδεμένος v03

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #944 στις: Ιούνιος 29, 2010, 12:29:19 μμ »
να ρωτησω κι εγω κατι.Περυσι θυμαμαι ειχα βρει μια σελιδα που εβλεπα τα σχολεια που ειναι πχ στην α θεσσαλονικησ,στη β θεσ κτλ.αλλα δ μπορω να βρω κατι τωρα.γνωριζει καποιοσ ν μ πει που μπορω να τα δω?

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #945 στις: Ιούνιος 29, 2010, 12:34:36 μμ »

http://moriade.comli.com/ 

φαντάζομαι αυτό θες..πατάς πάνω στον χάρτη και στα βγάζει..

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #946 στις: Ιούνιος 29, 2010, 12:37:57 μμ »
να ρωτησω κι εγω κατι.Περυσι θυμαμαι ειχα βρει μια σελιδα που εβλεπα τα σχολεια που ειναι πχ στην α θεσσαλονικησ,στη β θεσ κτλ.αλλα δ μπορω να βρω κατι τωρα.γνωριζει καποιοσ ν μ πει που μπορω να τα δω?

http://moriade.comli.com/
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος v03

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #947 στις: Ιούνιος 29, 2010, 12:40:22 μμ »
ναι αυτο ηταν!ευχαριστω πολυ!!! :)

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #948 στις: Ιούνιος 29, 2010, 02:07:21 μμ »
Γιατι στην αίτηση υπάρχει 2 φορές το αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή και στις λοιπές περιοχές Αβάθμιας?αυτό με τους κλάδους πε05-πε06-πε07 κλπ στην παρένθεση είναι για τα ολοήμερα?
Τα σημειώνουμε κ τα δυο όσοι είμαστε σ' αυτούς τους κλάδους ή όχι?

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #949 στις: Ιούνιος 29, 2010, 02:11:42 μμ »
εγω βλεπω οτι υπαρχει, για τους κλαδους που αναφερεις, ενα αποδεχομαι θεση αναπληρωτη (δλδ. ακω) και αλλο ενα για αποδεχομαι θεση αναπληρωτη μειωμενου ωραριου (δλδ. αμω) στις υπολοιπες περιοχες

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #950 στις: Ιούνιος 29, 2010, 03:26:10 μμ »
ναι αυτο ηταν!ευχαριστω πολυ!!! :)

προτείνω και το metathesi.gr

έχει όλα τα σχολεία ανά περιοχή και για την α'θμια

προσοχή: δεν είναι όλες οι περιοχές της β'θμιας ίδιες με την α'θμια. π.χ. άλλες είναι Ε' Θεσσαλονίκης α'θμια και άλλες Ε' Θεσσαλονίκης β'θμια

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #951 στις: Ιούνιος 29, 2010, 03:29:25 μμ »
και στο http://moriade.comli.com/ υπάρχει ένδειξη για την Πρωτοβάθμια (που όμως δουλεύει μόνο με Internet Explorer)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32324
  • Τελευταία: Meliki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161495
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 396
Σύνολο: 417

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.