*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011  (Αναγνώστηκε 255000 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #952 στις: Ιούνιος 29, 2010, 07:00:11 μμ »
joanna ....
εννοει οτι παραδειγμα : σε παιρνουν αμω στην α θεσσαλονικης. αν υπαρξει κενο στην α ξανθης για ακω δεν σε παιρνουν καομα κ αν το εχεις δηλωσει. θα σε παρουν ακω μονο στην α θεσσαλονικης. κ αυτο αν δεν υπαρχει αλλος πριν απο εσενα στον πινακα.

το ι θα δηλωσεις τελικα το ξερεις εσυ, αναλογα με την οικογενειακη, κοινωνικη, οικονομικη κατασταση κ μεχρι που σε συμφερει.
Aυτό είναι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που νόμιζα!

Άρα εγώ που'μαι Ηράκλειο (είμαι ΠΕ06) και δεν θέλω να φύγω εκτός νομού φέτος λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων και λόγω του ότι έχω παλιό αμάξι, πρέπει να δηλώσω:

Α'Ηρακλείου ΑΚΩ,  Β'Ηρακλείου ΑΚΩ,
Α'Ηρακλείου ΑΜΩ,  Β'Ηρακλείου ΑΜΩ             για τη Δευτεροβάθμια (στον ίδιο πίνακα εναλλάξ τα γράφουμε ή σε ξεχωριστούς;)
 
Α'Ηρακλείου ΑΚΩ                                                                                
Α'Ηρακλείου ΑΜΩ                                        για την Πρωτοβάθμια (εδώ δηλώνω ΑΚΩ ή ΑΜΩ, όπως τα έχω γράψει; )

Για ΟΛΟΗΜΕΡΑ, τα ίδια;
Για ΠΔΣ;

Με την ωρομισθία, τι γίνεται; Συμφέρει να δηλώσει κανείς;
Εάν μας χρειαστούν για ωρομισθία ή για να συμπληρώσουμε ωράριο μέσω αυτής, θα μας καλέσουν, ακόμα κι αν δεν το'χουμε δηλώσει στην αίτηση (αλλά έχουμε δηλώσει ΑΜΩ);

Ζητώ συγγνώμη για το κατεβατό, αλλά και τη βοήθειά σας ξανά...
Αισθάνομαι σαν να συμπληρώνω πάλι το μηχανογραφικό για πανελλαδικές...
Ο Θεός να μας λυπηθεί και να μας βοηθήσει!  ???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2010, 08:02:31 μμ από Joanna Bear, ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:02:34 »

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #953 στις: Ιούνιος 29, 2010, 07:39:49 μμ »
joanna ....
εννοει οτι παραδειγμα : σε παιρνουν αμω στην α θεσσαλονικης. αν υπαρξει κενο στην α ξανθης για ακω δεν σε παιρνουν καομα κ αν το εχεις δηλωσει. θα σε παρουν ακω μονο στην α θεσσαλονικης. κ αυτο αν δεν υπαρχει αλλος πριν απο εσενα στον πινακα.

το ι θα δηλωσεις τελικα το ξερεις εσυ, αναλογα με την οικογενειακη, κοινωνικη, οικονομικη κατασταση κ μεχρι που σε συμφερει.
Aυτό είναι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που νόμιζα!

Άρα εγώ που'μαι Ηράκλειο (είμαι ΠΕ06) και δεν θέλω να φύγω εκτός νομού φέτος λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων και λόγω του ότι έχω παλιό αμάξι, πρέπει να δηλώσω:

Α'Ηρακλείου ΑΚΩ,  Β'Ηρακλείου ΑΚΩ,
Α'Ηρακλείου ΑΜΩ,  Β'Ηρακλείου ΑΜΩ             για τη Δευτεροβάθμια (στον ίδιο πίνακα εναλλάξ τα γράφουμε ή σε ξεχωριστούς;)
 
Α'Ηρακλείου ΑΚΩ                                                                                
Α'Ηρακλείου ΑΜΩ                                        για την Πρωτοβάθμια (εδώ δηλώνω ΑΚΩ ή ΑΜΩ, όπως τα έχω γράψει; )

Για ΟΛΟΗΜΕΡΑ, τα ίδια;
Για ΠΔΣ;

Με την ωρομισθία, τι γίνεται; Συμφέρει να δηλώσει κανείς;
Εάν μας χρειαστούν για ωρομισθία ή για να συμπληρώσουμε ωράριο μέσω αυτής, θα μας καλέσουν, ακόμα κι αν δεν το'χουμε δηλώσει στην αίτηση (αλλά έχουμε δηλώσει ΑΜΩ);

Τα μόριά μου είναι πάνω από 24 καθαρής προυπηρεσίας, τι πιθανότητες έχω να προσληφθώ ως ΑΚΩ;
Πάντως πέρσι δούλεψα και Α'βάθμια και Β'βάθμια, συνολικά έβγαζα 21 ώρες... Ως ωρομίσθια, εννοείται...
Αυτό δηλαδή δεν θα ξαναγίνει; Μέχρι 15 ώρες και τέλος;

Ζητώ συγγνώμη για το κατεβατό, αλλά και τη βοήθειά σας ξανά...
Αισθάνομαι σαν να συμπληρώνω πάλι το μηχανογραφικό για πανελλαδικές...
Ο Θεός να μας λυπηθεί και να μας βοηθήσει!  ???

Το maximum θεωρητικά είναι 15 ώρες ΑΜΩ + 4 ωρομισθία. Σπαστά στις 2 βαθμίδες και πληρωμένες σπαστά για να μην σε κάνουν ΑΚΩ.
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #954 στις: Ιούνιος 29, 2010, 07:45:28 μμ »
joanna ....
εννοει οτι παραδειγμα : σε παιρνουν αμω στην α θεσσαλονικης. αν υπαρξει κενο στην α ξανθης για ακω δεν σε παιρνουν καομα κ αν το εχεις δηλωσει. θα σε παρουν ακω μονο στην α θεσσαλονικης. κ αυτο αν δεν υπαρχει αλλος πριν απο εσενα στον πινακα.

το ι θα δηλωσεις τελικα το ξερεις εσυ, αναλογα με την οικογενειακη, κοινωνικη, οικονομικη κατασταση κ μεχρι που σε συμφερει.
Aυτό είναι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που νόμιζα!

Άρα εγώ που'μαι Ηράκλειο (είμαι ΠΕ06) και δεν θέλω να φύγω εκτός νομού φέτος λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων και λόγω του ότι έχω παλιό αμάξι, πρέπει να δηλώσω:

Α'Ηρακλείου ΑΚΩ,  Β'Ηρακλείου ΑΚΩ,
Α'Ηρακλείου ΑΜΩ,  Β'Ηρακλείου ΑΜΩ             για τη Δευτεροβάθμια (στον ίδιο πίνακα εναλλάξ τα γράφουμε ή σε ξεχωριστούς;)
 
Α'Ηρακλείου ΑΚΩ                                                                                
Α'Ηρακλείου ΑΜΩ                                        για την Πρωτοβάθμια (εδώ δηλώνω ΑΚΩ ή ΑΜΩ, όπως τα έχω γράψει; )

Για ΟΛΟΗΜΕΡΑ, τα ίδια;
Για ΠΔΣ;

Με την ωρομισθία, τι γίνεται; Συμφέρει να δηλώσει κανείς;
Εάν μας χρειαστούν για ωρομισθία ή για να συμπληρώσουμε ωράριο μέσω αυτής, θα μας καλέσουν, ακόμα κι αν δεν το'χουμε δηλώσει στην αίτηση (αλλά έχουμε δηλώσει ΑΜΩ);

Τα μόριά μου είναι πάνω από 24 καθαρής προυπηρεσίας, τι πιθανότητες έχω να προσληφθώ ως ΑΚΩ;
Πάντως πέρσι δούλεψα και Α'βάθμια και Β'βάθμια, συνολικά έβγαζα 21 ώρες... Ως ωρομίσθια, εννοείται...
Αυτό δηλαδή δεν θα ξαναγίνει; Μέχρι 15 ώρες και τέλος;

Ζητώ συγγνώμη για το κατεβατό, αλλά και τη βοήθειά σας ξανά...
Αισθάνομαι σαν να συμπληρώνω πάλι το μηχανογραφικό για πανελλαδικές...
Ο Θεός να μας λυπηθεί και να μας βοηθήσει!  ???

Το maximum θεωρητικά είναι 15 ώρες ΑΜΩ + 4 ωρομισθία. Σπαστά στις 2 βαθμίδες και πληρωμένες σπαστά για να μην σε κάνουν ΑΚΩ.
Ναι, ναι, σπαστά...
Μα και φέτος συμπλήρωνα 21 ώρες, αλλά μόνο αναπληρώτρια που δεν ήμουνα... Σε 5 δημοτικά και σε 2 Λύκεια πήγαινα...
Και για λεφτά, άσ'το καλύτερα...


Δεν ξέρω πώς έβγαλα τη χρονιά, μου'ρθε να τα παρατήσω σε κάποια φάση, ειδικά όταν δεν έβγαινε το πρόγραμμα... Τώρα να δούμε...
Τι λες, έχω καμιά πιθανότητα για ΑΚΩ φέτος;




Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος zlapaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #955 στις: Ιούνιος 29, 2010, 10:03:40 μμ »
Καλησπέρα! Βρίσκομαι Αθήνα και θέλω να κάνω εδώ την αίτηση, μπορεί κάποιος να μου πει πού γίνονται οι αιτήσεις; Στην Λυκούργου στο κέντρο είναι τα γραφεία ή έχουν αλλάξει; Κάτι διαβάζω για Κηφισίας 16 αλλά είναι αρμόδιες οι υπηρεσίες κι εκεί;
Ευχαριστώ
Κι ενώ όλα τα θυμόμουνα κι είχα μυαλό ξουράφι
να μεγαλώσω ξέχασα κι έμεινα στο ράφι
έτσι για πάντα κράτησα την παιδική μου εικόνα
εκείνου του αλητάμπουρα που κράταγε σφεντόνα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:02:34 »

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #956 στις: Ιούνιος 29, 2010, 10:27:57 μμ »
Στα 40 κουτάκια της Αίτησης : ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΣ-ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ, είναι αναγκαίο να δηλώσω 1η προτίμηση, 2η προτίμηση, 3η προτίμηση κ.τ.λ; Δεν εννοείται ότι οι αριθμοί 1-40 αντιστοιχούν σε αντίστοιχες 40 προτιμήσεις:;

To ρωτάω αυτό γιατί ο χώρος σε κάθε κουτάκι είναι πολύ μικρός

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #957 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:35:59 μμ »
Kανείς αν ξέρει να μου απαντήσει στην απλή ερώτηση που έθεσα πιο πάνω.
Κανείς;;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #958 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:40:42 μμ »
Ο αύξων αριθμός υποδηλώνει την σειρά προτίμησης. Εννοείται.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #959 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:41:45 μμ »
Στα 40 κουτάκια της Αίτησης : ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΣ-ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ, είναι αναγκαίο να δηλώσω 1η προτίμηση, 2η προτίμηση, 3η προτίμηση κ.τ.λ; Δεν εννοείται ότι οι αριθμοί 1-40 αντιστοιχούν σε αντίστοιχες 40 προτιμήσεις:;

To ρωτάω αυτό γιατί ο χώρος σε κάθε κουτάκι είναι πολύ μικρός

Ο αύξων αριθμός δηλώνει την προτίμηση σου...Εσυ γράφεις μονο τις περιοχές
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #960 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:43:02 μμ »
καλησπερα.να ρωτησω και εγω κατι...γνωριζει κανεις αν αληθευει οτι αιτησεις για συνταξιοδοτηση γινονται μεχρι 10 αυγουστου?
το ρωταω αυτο γιατι αν αληθευει...τοτε το υπουργειο οτι εγκυκλιο και να βγαλει ειτε για διορισμο ειτε για αριθμο προσληψεων αναπληρωτων ΔΕΝ γνωριζει τα πραγματικα ΚΕΝΑ.....σωστα?



Ας απαντησει καποιος σας παρακαλω



αααα και κατι αλλο.....φλεγον
αν βαλει καποιοε 20 πρωτες περιοχες για ακω και ναι στο κουτακι για ολη την ελλαδα και βαλει και καποιες αμω...και λογω περικοπων μας παρει αμω....αποκλειεσαι για ακω αν βρεθει κενο( οπουδηποτε), αφου στο συστημα φαινεται οτι εργαζεσαι?ΣΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #961 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:46:37 μμ »
Ούτως ή άλλως τα κενά από τις συνταξιοδοτήσεις θα φανούνε σαν οργανικά από του χρόνου,φέτος θα φαίνονται σαν ώρες για ωρομίσθιους...εμ...αναπληρωτές μειωμένουμε ωραρίου ήθελα να πω. :P

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #962 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:49:58 μμ »

Ας απαντησει καποιος σας παρακαλω

αααα και κατι αλλο.....φλεγον
αν βαλει καποιοε 20 πρωτες περιοχες για ακω και ναι στο κουτακι για ολη την ελλαδα και βαλει και καποιες αμω...και λογω περικοπων μας παρει αμω....αποκλειεσαι για ακω αν βρεθει κενο( οπουδηποτε), αφου στο συστημα φαινεται οτι εργαζεσαι?    ΣΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ


 ???   ???  ???  ???

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #963 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:53:44 μμ »
τι εννοεις με τις φατσουλες?
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος aaaa123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #964 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:55:08 μμ »
κατι που παρατηρησα και μου φανηκε παραξενο ειναι οτι στον πινακα των ωρομισθιων- ΠΔΣ εχει 52 επιλογες.. μπορει κανεις να μου απαντησει γιατι; στους αναπληρωτες εχει 40 γιατι μπορουμε 20+20    εκει γιατι;

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #965 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:55:18 μμ »
τι εννοεις με τις φατσουλες?

οτι εχω την ιδια ερωτηση (αν βαλει καποιοε 20 πρωτες περιοχες για ακω και ναι στο κουτακι για ολη την ελλαδα και βαλει και καποιες αμω...και λογω περικοπων μας παρει αμω....αποκλειεσαι για ακω αν βρεθει κενο( οπουδηποτε), αφου στο συστημα φαινεται οτι εργαζεσαι?ΣΟΣΣΣΣΣ) και εγω , και εαν καποιος χριστιανος γνωριζει να μου απαντησει. Ευχαριστώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32324
  • Τελευταία: Meliki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161496
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 29
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 414

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.