*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010  (Αναγνώστηκε 42585 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marsis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #154 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 04:53:35 μμ »
Παιρνω πίσω ότι έλεγα εχθές τουλαχιστον για τις εκτος Θεσσαλονικης περιοχές, σημερα με κάλεσαν από Κιλκις κ Ημαθία όπου κατεληξα τελικά για 10 ωρες. Αρα όσοι είστε κάτω από 19,3  μορια και στη σειρα μετά το 95 του καθαρου πίνακα έχετε ανοιχτα αυτια κ κινητα!Ας περασουν οι επομενοι!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:59:04 »

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #155 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 08:12:09 μμ »
sakis1971....μας εχεις καλομάθει με τους πίνακες ....και τώρα τους ψάχνουμε  :) ;) εχει ετοιμάσει κανείς πινακάκι μετά τη νέα φάση;
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

Αποσυνδεδεμένος katerina24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #156 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 09:04:02 μμ »
Καλησπέρα! Εγώ πάντως από Δ΄Πέλλας αποχωρώ (από ένα φουλ 11ωρο σε ΕΠΑΛ) , γιατί σήμερα κλήθηκα αναπληρώτρια. Είμαι νομίζω το νούμερο 2 του καθαρού και σίγουρα έφυγαν καμια 10ριά άτομα πιστεύω. Καλή επιτυχία σε όλους και καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος sofoulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #157 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 09:17:38 μμ »
Καλησπέρα! Με κάλεσαν σήμερα από Ημαθία για 11 ώρες σε λύκειο της Νάουσας. (Ενημερωτικά, έχω 18, 9 μόρα.) Δεν απάντησα ακόμα, γιατί μένω Θεσσαλονίκη, δεν διαθέτω δικό μου μεταφορικό μέσο και έχω βαρύ πρόγραμμα τα απογεύματα. Αναρωτιέμαι αν θα καταφέρω να ανταποκριθώ στις υποχρεώσεις μου. Αν αποδεχτώ τη θέση και διαπιστώσω ότι τελικά δεν τα καταφέρνω, μπορώ να παραιτηθώ; Έχω δικαίωμα να κληθώ αργότερα από άλλη Δευτεροβάθμια; Σας ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:59:04 »

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #158 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 10:14:26 μμ »
εγώ είμαι από Νάουσα..άν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι ρώτησέ με...τα λύκεια είναι πολύ καλά, οι διευθυντές συνεννοήσιμοι και η Νάουσα απέχει 1 ώρα με το τρένο από Θεσσαλονίκη (ο σταθμός είναι εκτός της πόλης και πρέπει να παρεις αστικό) ή 1,5  ώρα περίπου με λεωφορείο...για τα υπόλοιπα που ρωτας δεν μπορώ να σου απαντήσω...θεωρώ όμως οτι αν είναι να αρνηθεί κανείς είναι καλύτερα να το κάνει από την αρχή , για να μπορέσει να καταλάβει την αμέσως επόμενη  κένη θέση. Αν το κάνεις μετά από ένα μήνα ίσως οι επιλογές σου είναι λιγοστες.(προσωπική εκτίμηση) 
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

Αποσυνδεδεμένος SAKIS1971

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #159 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:12:51 πμ »
ΚΑΘΑΡΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ Δ ΦΑΣΗ

Αποσυνδεδεμένος SAKIS1971

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #160 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 08:11:50 πμ »
ΚΑΘΑΡΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ Δ ΦΑΣΗ ΔΙΟΡΘΩΜΕΝΟΣ

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #161 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 08:59:36 πμ »
Καλησπέρα! Με κάλεσαν σήμερα από Ημαθία για 11 ώρες σε λύκειο της Νάουσας. (Ενημερωτικά, έχω 18, 9 μόρα.) Δεν απάντησα ακόμα, γιατί μένω Θεσσαλονίκη, δεν διαθέτω δικό μου μεταφορικό μέσο και έχω βαρύ πρόγραμμα τα απογεύματα. Αναρωτιέμαι αν θα καταφέρω να ανταποκριθώ στις υποχρεώσεις μου. Αν αποδεχτώ τη θέση και διαπιστώσω ότι τελικά δεν τα καταφέρνω, μπορώ να παραιτηθώ; Έχω δικαίωμα να κληθώ αργότερα από άλλη Δευτεροβάθμια; Σας ευχαριστώ πολύ!

Sofoulitsa, μπορείς να παραιτηθείς από ωρομισθία χωρίς κυρώσεις, είναι απόλυτα βέβαιο. Θα κληθείς από τις άλλες δευτεροβάθμιες της περιφέρειας αλλά και από την ίδια δευτεροβάθμια ακόμα, όχι όμως για την ίδια περιοχή. Π.χ. αν παραιτηθείς ή αρνηθείς θέση  στην Α΄Ημαθίας, θα χάσεις μόνο την Α΄περιοχή, μπορείς να κληθείς από την ίδια δευτεροβάθμια για τις ´ôĴπεριοχές. Καθώς δεν έχουν προχωρήσει πολύ οι κλήσεις ωρομισθίων, νομίζω ότι έχεις τη δυνατότητα επιλογής χωρίς μεγάλο ρίσκο. Καλή τύχη σε ό,τι αποφασίσεις! :)
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #162 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 02:38:04 μμ »
παιδια ξερει κανεις τι παιζει απο κενα θεσσαλονικη ανατολικα και δυτικα;ειμαι πεμπτη δυτικης και εχω ηδη αρνηθει δυο φορες σε εξω νομους της περιφερειας. να αρνηθω και τριτη φορα η λετε να την πατησω;ποια ειναι η γνωμη σας; ρισκαρα γιατι δεν εχω μεσο δικο μ και γιατι μολις πριν λιγες μερες βγηκα απο χειρουργειο και ειπα μηπως και πετυχω κανενα πιο κοντινο σχολειο φετος..καταλαβαινετε, για λογους υγειας κυριως..τη δευτερα πρεπει να δωσω απαντηση σε ημαθια..τι να κανω;;δεκτη η πολυτιμη συμβουλη εμπειρων συναδελφων..!!

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #163 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 03:05:47 μμ »
Είναι δύσκολο να δώσει κανείς συμβουλές για το αν κανείς πρέπει να δεχτεί ή να απορρίψει μια θέση...πάντως για Θεσσαλονίκη , επέιδή ενδιαφέρει κι εμένα , και ρωτησα μια ευγενική υπάλληλο , υπάρχουν ακόμα αρκετά κενά μου είπε....απλά υπάρχουν ανακατατάξεις λόγω τοποθετήσεων αναπληρωτών και λοιπά...μου είπε οτι σίγουρα θα καλέσουν  αλλά άγνωστο το πότε ακριβώς. 
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #164 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 08:48:45 μμ »
Είναι δύσκολο να δώσει κανείς συμβουλές για το αν κανείς πρέπει να δεχτεί ή να απορρίψει μια θέση...πάντως για Θεσσαλονίκη , επέιδή ενδιαφέρει κι εμένα , και ρωτησα μια ευγενική υπάλληλο , υπάρχουν ακόμα αρκετά κενά μου είπε....απλά υπάρχουν ανακατατάξεις λόγω τοποθετήσεων αναπληρωτών και λοιπά...μου είπε οτι σίγουρα θα καλέσουν  αλλά άγνωστο το πότε ακριβώς. 
[/quote

ποτε σου ειπαν για τα κενα;εννοω ποια μερα επικοινωνησες με τη δευτεροβαθμια; εμενα σημερα μου ειπαν οτι στην ανατολικη θεσσαλονικη δεν εστειλαν καθολου αναπληρωτες σε αυτη τη φαση και πηραν μονο εναν ωρομισθιο σημερα. δε μου ειπαν αν εχουν πολλα η λιγα κενα. ομως για να καλουν μονο ενα ωρομισθιο μηπως τα κενα δεν ειναι τοσα πολλα, τι να πω πια..στη δυτικη μου ειπαν οτι πηραν απο οτι καταλαβα αναπληρωτες, καλεσαν τρεις ωρομισθιους και απο δευτερα θα καλεσουν και αλλους, αλλα επισης δε μου ειπαν περιπου ποσους θα χρειαστουν..

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #165 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 10:20:31 πμ »
εγώ μίλησα με δυτική θεσσαλονίκη τη Δευτέρα ή Τρίτη της προηγούμενης εβδομάδας και μου είπε ακριβώς ό,τι έγραψα εδώ...με μια κοπέλα μίλησα.
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #166 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 11:20:21 πμ »
θα δειξει η πορεια λοιπον..θα ενημερωσω αν εχω νεοτερα..

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κεντρικής Μακεδονίας 2009-2010
« Απάντηση #167 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 03:18:55 μμ »
παιδια στη δυτικη θεσσαλονικη ειμαστε στο 72+ του τελευταιου εκκαθαρισμενου πινακα ωρομισθιων της περιφερειας..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 445
Σύνολο: 445

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.