*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;  (Αναγνώστηκε 7394 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tina06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 01:16:19 μμ »
Κάλεσαν κανέναν από Αττική σήμερα ή όχι ακόμα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lambriana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 01:42:04 μμ »
χθες  το  πρωι  με  πήραν  από  πρωτοβάθμια  Δράμας  για  ολοήμερο . Μου  είπαν  ότι  έιμαι  πρώτη  στο  νομό  και  κάποια  στιγμή  άμεσα  θα  μας  καλέσουν  να  πάμε  από  εκεί  για  να  διαλέξουμε  σχολεία . Την  περασμένη  χρονιά - με χαμηλότερη  θέση  στον  πίνακα - με  κάλεσαν στην  πρωινή  ζώνη  στη  Δράμα  και  κάποια  στιγμή  μετά  τα  Χριστούγεννα  βρέθηκα  και  στη  Καβάλα να  δουλεύω  στη  δευτεροβάθμια  σαν  ωρομίσθια . Και  όπως  καταλαβαίνετε  μέχρι  να  βολέψω  τις  ώρες  πέντε  διαφορετικών  σχολείων ... είδα  και  έπαθα!Και  τώρα  η  ερώτηση : Τι  κάνω  με  το  ολοήμερο ? Δέχομαι  ή  περιμένω  πάλι  πρωινή  ζώνη ? Τι  είναι  προτιμότερο ? Και  είναι  πιθανό  να  προκύψει  θέση  και  στη  β/θμια  πάλι ? Από  τι  εξαρτάται ? Μήπως  ξέρουν  από  την  β/θμια  της  περιοχής  μου  να  μου πουν  αν  θα  έχουν  κενά ?Πολλές  οι  ερωτήσεις  τελικά ... Heeeelp ... 

Αποσυνδεδεμένος tina06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 02:04:35 μμ »
Είναι όντως μπέρδεμα το αν θα πας σε ολοήμερο ή να περιμένεις για πρωινό. Αν πας στο ολοήμερο, δε θα χάσεις μόρια περιμένοντας το πρωινό. Από την άλλη, η πρωινή ζώνη μπορεί να σε βολεύει καλύτερα. Δυστυχώς αρκετοί αντιμετωπίζουμε αυτό το δίλημμα στον κλάδο μας. Όσο για το αν η δευτεροβάθμια θα έχει κενά, ίσως να μην το ξέρουν κι οι ίδιοι ακόμα αλλά δε χάνεις τίποτα να κάνεις ένα τηλεφώνημα. Καλή αρχή και καλή σχολική χρονιά!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 12:54:10 μμ »
Panickos, μπορείς να μας δώσεις περίπου τη σειρά σου για να υπολογίζουμε πότε μπορεί να μας καλέσουν;  ;)
Είμαι περίπου στο 60 στους Πίνακες Ωρομισθίων.
χθες  το  πρωι  με  πήραν  από  πρωτοβάθμια  Δράμας  για  ολοήμερο . Μου  είπαν  ότι  έιμαι  πρώτη  στο  νομό  και  κάποια  στιγμή  άμεσα  θα  μας  καλέσουν  να  πάμε  από  εκεί  για  να  διαλέξουμε  σχολεία . Την  περασμένη  χρονιά - με χαμηλότερη  θέση  στον  πίνακα - με  κάλεσαν στην  πρωινή  ζώνη  στη  Δράμα  και  κάποια  στιγμή  μετά  τα  Χριστούγεννα  βρέθηκα  και  στη  Καβάλα να  δουλεύω  στη  δευτεροβάθμια  σαν  ωρομίσθια . Και  όπως  καταλαβαίνετε  μέχρι  να  βολέψω  τις  ώρες  πέντε  διαφορετικών  σχολείων ... είδα  και  έπαθα!Και  τώρα  η  ερώτηση : Τι  κάνω  με  το  ολοήμερο ? Δέχομαι  ή  περιμένω  πάλι  πρωινή  ζώνη ? Τι  είναι  προτιμότερο ? Και  είναι  πιθανό  να  προκύψει  θέση  και  στη  β/θμια  πάλι ? Από  τι  εξαρτάται ? Μήπως  ξέρουν  από  την  β/θμια  της  περιοχής  μου  να  μου πουν  αν  θα  έχουν  κενά ?Πολλές  οι  ερωτήσεις  τελικά ... Heeeelp ... 
Συγνώμη, πώς σε κάλεσαν την Πέμπτη αφού εκείνο το πρωί πάγωσαν οι προσλήψεις λόγω εκλογών;;;;;;; Μίλησα ακόμα και με το Υπουργείο εκείνη τη μέρα και μου το επιβεβαίωσαν. Καλά, ο κάθε νομός κάνει ότι του καπνίσει; >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lambriana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 05:26:11 μμ »
To μόνο  που  μπορώ  να  πω  είναι  οτι  με  πήραν  και  μάλιστα  πρωί - πρωί  να  με  ρωτήσουν  αν  ενδιαφέρομαι . Αυτό  που  μου  έκανε  εντύπωση  δε , είναι  οτι δε  μου  είπαν  για  ποια σχολεία  πρόκειται . Αρκέστηκαν  στο  να  πουν  οτι  θα  μας  ειδοποιήσουν  ΄ξανά  να  πάμε  από  εκεί  για  να  διαλέξουμε  σχολεία . Την  Πέμπτη ( το  ξέρω  από  γνωστή  μου  που  δουλεύει  Έβρο )  κάλεσαν  και  άλλους  ξενόγλωσσους  Έβρο . Πάντως  εγώ  θα  περάσω  μια  βόλτα  από  Δευτέρα  μπας  και  μάθω  κάτι  περισσότερο ...

Αποσυνδεδεμένος kimolia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 07:52:44 μμ »
Να προσθέσω ότι όχι μόνο πάγωσαν οι προσλήψεις αλλά και άτομα που έκαναν ανάληψη υπηρεσίας πριν  τις 11/09 τους είπαν ότι αναστέλλεται η πρόσληψη τους (είμαι κι εγώ ένα από αυτά τα άτομα, ΠΕΟ7).

Μου κάνει εντύπωση πώς καλούν κάποιους συναδελφους σε κάποιους νομούς στις 10 και 11/09, δεν ισχύει το πάγωμα των προσλήψεων σε όλη την Ελλάδα? είμαι περίεργη για τα νεότερα γύρω από το θέμα την προσεχή εβδομάδα......

εννοείται ότι στην περίπτωση μου που έγινε ανάληψη υπηρεσίας στα γραφεία της πρωτοβάθμιας, κατέθεσα τα χαρτιά μου στον ΟΑΕΔ για να σταματήσει το επίδομα ανεργίας.......και τώρα μας λένε άλλα!!!!!

Κάθε πέρυσι και καλύτερα!!!



Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 08:11:32 μμ »
Να προσθέσω ότι όχι μόνο πάγωσαν οι προσλήψεις αλλά και άτομα που έκαναν ανάληψη υπηρεσίας πριν  τις 11/09 τους είπαν ότι αναστέλλεται η πρόσληψη τους (είμαι κι εγώ ένα από αυτά τα άτομα, ΠΕΟ7).

Μου κάνει εντύπωση πώς καλούν κάποιους συναδελφους σε κάποιους νομούς στις 10 και 11/09, δεν ισχύει το πάγωμα των προσλήψεων σε όλη την Ελλάδα? είμαι περίεργη για τα νεότερα γύρω από το θέμα την προσεχή εβδομάδα......

εννοείται ότι στην περίπτωση μου που έγινε ανάληψη υπηρεσίας στα γραφεία της πρωτοβάθμιας, κατέθεσα τα χαρτιά μου στον ΟΑΕΔ για να σταματήσει το επίδομα ανεργίας.......και τώρα μας λένε άλλα!!!!!

Κάθε πέρυσι και καλύτερα!!!



Ε, δεν είμαστε καλά!!!! Δηλαδή ούτε επίδομα ανεργίας θα παίρνεις αλλά ούτε μόρια μέχρι να ξεπαγώσουν οι προσλήψεις! Και φυσικά η αναστολή είναι προφορική, γιατί αν υπήρχε έγγραφο θα μπορούσες να το πας στον ΟΑΕΔ να το καταθέσεις μπας και πάρεις τίποτα χρήματα. Ωραίο τρόπο βρήκε το κράτος να κερδίσει κι άλλα λεφτά! Ήμαρτον!!!!!!!!!!! >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 09:09:02 μμ »
και θα ξεπαγώσουν οι προσλήψεις τουλάχιστον την δευτέρα ή θα περιμένουμε κι άλλο? τα σχολεία έχουν κενά και τα ολοήμερα (που κατα βαση γι αυτά φωνάξαν μέχρι τώρα) θέλουν να τα λειτουρηγήσουν κανονικά την δευτέρα...με τι ειδικότητες ακριβώς?

Αποσυνδεδεμένος tina06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 02:04:22 μμ »
Γεια σας! Κάλεσαν κανέναν σήμερα από Αττική ή δεν έχουν αρχίσει γενικά να καλούν τον κλάδο μας;

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 09:11:52 πμ »
Καλημέρα. Κανένα νέο για ΠΕ06 Κεντρικής Μακεδονίας; Εκτός από Σέρρες, κάλεσε κανένας άλλος νομός;

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:42:52 μμ »
σημερα καλεσαν Βορειο Αιγαίο ολοημερο
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Jen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Πότε αρχίζουν να καλούν τους πρώτους ωρομίσθιους;
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:56:03 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝΕ ΓΙΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΣΕΡΡΩΝ ΚΑΙ ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΩ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ, ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 28 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟ. ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΔΕ ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162253
  • Σύνολο θεμάτων: 19245
  • Σε σύνδεση σήμερα: 584
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 555
Σύνολο: 572

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.