*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 299028 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #896 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:31:24 πμ »
αν ορκιστουν τεταρτη τοτε στην καλυτερη περιπτωση πεμπτη φανταζομαι.αλλα το κοβω για την αλλη τριτη πιο πιθανο.εσεις τι λετε;

Μακάρι.

Αν χρειαστεί όμως να κάνουν πρώτα έλεγχο στα οικονομικά της χώρας τότε καλό Νοέμβριο.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:40:21 »

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #897 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:34:05 πμ »
παιδιά είναι λίγο άσχετο αλλά έχει να κάνει με τις εκλογές. Θυμάμαι μια χρονιά, ήμουν σχολείο ακόμα, που ήταν να γίνουν εκλογές και ο Γιωργάκης ήταν τότε Υπουργός Παιδείας. Ήταν τέλος Αυγούστου και ανακοινώνονται οι Βάσεις και βγαίνει ο Γιωργάκης και κάνει μια ανακοίνωση και με κρατική παρέμβαση έριξε τις βάσιες, για αυτονόητους λόγους... Δε το θυμάμαι απόλυτα καθαρά αλλά κάτι τέτοιο είχε γίνει, θυμίζει σε κανέναν τίποτα;

αυτό ακριβώς έγινε ,, μια  γνωστή μου είχε περάσει ψυχολόγος και μετά νομική ..άκου τι έκανε ο άνθρωπος !! δεν θυμάμαι με ποια λογική το έκανε ..πάντως έγινε και αυτό!!
νομίζω ήταν προεκλογικά..πάνε τόσα χρόνια
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2009, 10:36:09 πμ από sharon »

Αποσυνδεδεμένος ZoeG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #898 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:43:45 πμ »
Ήταν το 1996-1997!

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #899 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:44:47 πμ »
Συνάδελφος του pde, πήρε τώρα τηλέφωνο στο υπουργείο, έχει θετικά νέα και μου τα ανακοίνωσε με προσωπικό μήνυμα. Καλό είναι τα καλά νέα να ανακοινώνονται δημόσια.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:40:21 »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #900 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:46:23 πμ »
παιδιά είναι λίγο άσχετο αλλά έχει να κάνει με τις εκλογές. Θυμάμαι μια χρονιά, ήμουν σχολείο ακόμα, που ήταν να γίνουν εκλογές και ο Γιωργάκης ήταν τότε Υπουργός Παιδείας. Ήταν τέλος Αυγούστου και ανακοινώνονται οι Βάσεις και βγαίνει ο Γιωργάκης και κάνει μια ανακοίνωση και με κρατική παρέμβαση έριξε τις βάσιες, για αυτονόητους λόγους... Δε το θυμάμαι απόλυτα καθαρά αλλά κάτι τέτοιο είχε γίνει, θυμίζει σε κανέναν τίποτα;

αυτό ακριβώς έγινε ,, μια  γνωστή μου είχε περάσει ψυχολόγος και μετά νομική ..άκου τι έκανε ο άνθρωπος !! δεν θυμάμαι με ποια λογική το έκανε ..πάντως έγινε και αυτό!!
νομίζω ήταν προεκλογικά..πάνε τόσα χρόνια

1996, τη χρονιά που μπήκα εγώ πανεπιστήμιο. Βγαίνουν οι βάσεις και καμιά δεκαριά μέρες μετά, αυξάνει των αριθμό των εισακτέων ανά τμήμα και αυτό δημιουργεί νέες βάσεις. Ήταν η αρχή της αύξησης των εισακτέων στα πανεπιστήμια, από τότε κάθε χρονιά νέα τμήματα και περισσότερα άτομα στα ήδη υπάρχοντα. Εκείνη τη χρονιά, κάποια τυχερά παιδιά είχαν την επιλογή να διαλέξουν ανάμεσα σε 2 τμήματα και ξέρω αρκετούς που προτίμησαν να μείνουν στην πρώτη σχολή που πέρασαν και όχι στη νέα. Έγινε λίγες μέρες πριν τις πρόωρες εκλογές του Σεπτέμβρη του 1996, αν θυμάστε μόλις είχε πεθάνει ο Παπανδρέου ο 2ος και ο Σημίτης προκήρυξε πρόωρες μέσα στον Αύγουστο για 22 Σεπτέμβρη, αν θυμάμαι καλα. Προφανώς, ήταν προεκλογικό μέτρο του Παπανδρέου του 3ου, από σήμερα νέου πρωθυπουργού μας. Δεν νομίζω να γίνει κάτι παρόμοιο, αν ήταν θα είχε γίνει ήδη.

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #901 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:50:25 πμ »
ναι, ναι..αυτό ακριβώς έγινε  και ήταν προεκλογικά..

ln03

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #902 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:58:29 πμ »
Συνάδελφος του pde, πήρε τώρα τηλέφωνο στο υπουργείο, έχει θετικά νέα και μου τα ανακοίνωσε με προσωπικό μήνυμα. Καλό είναι τα καλά νέα να ανακοινώνονται δημόσια.

Σου είπε για αριθμό μαθηματικών;

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #903 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 11:18:07 πμ »
Συνάδελφος του pde, πήρε τώρα τηλέφωνο στο υπουργείο, έχει θετικά νέα και μου τα ανακοίνωσε με προσωπικό μήνυμα. Καλό είναι τα καλά νέα να ανακοινώνονται δημόσια.

Σου είπε για αριθμό μαθηματικών;

Όχι. Αλλά παλαιότερα που είχα πάρει τηλέφωνο, μου είχαν πει ότι αν γίνουν προσλήψεις αναπληρωτών ΠΕ03, δεν μπορούν σ' αυτή τη γ΄φάση να γίνουν 5 ή 6, αλλά περισσότεροι.

Δοκίμασε την τύχη σου, πάρε και ρώτησε στο 2103443345 (γραφείο για πε03), ίσως ο υπάλληλος να πλέει σε πελάγη ευτυχίας λόγω των εκλογών και σου εκμυστηρευτεί τον αριθμό.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 812
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #904 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 11:23:40 πμ »
καλημερα
ε πεστε μας και μας τα ευχαριστα...να χαρει και το δικό μας το χειλάκι λίγο
 :) :)

ln03

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #905 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 11:26:01 πμ »
Όχι. Αλλά παλαιότερα που είχα πάρει τηλέφωνο, μου είχαν πει ότι αν γίνουν προσλήψεις αναπληρωτών ΠΕ03, δεν μπορούν σ' αυτή τη γ΄φάση να γίνουν 5 ή 6, αλλά περισσότεροι.

Εννοείς περισσότεροι από 5 ή 6 μαθηματικοί στην γ φάση; ::)

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #906 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 11:32:40 πμ »
Μάγκες μη στέλνετε προσωπικά μηνύματα.

Αναφέρω ότι μήνυμα μου στάλθηκε. Δεν πήρα ο ίδιος τηλέφωνο. Σύμφωνα με το μήνυμα, η γ΄ φάση (ειδικότητες και αριθμός άγνωστος) έφτασε, και ετοιμάστε τις βαλίτσες σας. Σαββατοκύριακο θα βρίσκεστε οι περισσότεροι στα νησιά και στα βουνά.

Προσωπική μου εκτίμηση για τους μαθηματικούς, σύμφωνα με την προϊστορία των κενών των προηγούμενων ετών, είναι 25 μέχρι 40 άτομα.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #907 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 11:44:52 πμ »
Συνάδελφος του pde, πήρε τώρα τηλέφωνο στο υπουργείο, έχει θετικά νέα και μου τα ανακοίνωσε με προσωπικό μήνυμα. Καλό είναι τα καλά νέα να ανακοινώνονται δημόσια.

Ποια είναι τα θετικά νέα?

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #908 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 11:52:10 πμ »
Πήρα τηλέφωνο ο ίδιος (όπως και αυτός που έστειλε το αισιόδοξο μήνυμα).
Είχα την τιμή να μιλήσω και με τον προϊστάμενο.

Αυτή την εβδομάδα ας το ξεχάσουμε, διότι πρέπει να ορκιστεί ο υπουργός. Τετάρτη θα ορκιστεί του είπα. Αυτή την εβδομάδα δεν θα γίνουν προσλήψεις μου είπε. Επίσης τα κενά μου ενημέρωσαν ότι είναι πολλά. Αίτηση για έγκριση στο ΣτΕ έχει σταλεί. Μόλις πάρουν το ο.κ και υπογράψει και ο υπουργός μέσα σε μια ώρα ανακοινώνονται οι αναπληρωτές.
Από Δευτέρα λοιπόν.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #909 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 11:56:51 πμ »
Σε ευχαριστούμε πολύ για την άμεση ενημέρωση! Εύχομαι οι αναπληρωτές να είναι στο σύνολο 1500... Καλή επιτυχία σε όλους μας... Το αξίζουμε.... όλοι.... Κουραστήκαμε πολύ.... Από όλες τις πλευρές.... Έχουμε έρθει στα όρια μας... Καλή επιτυχία σε όλους μας! Καλή μας μέρα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161209
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 575

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.