*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 301062 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:03:42 μμ »
'Εχω κολλήσει στον υπολογιστή το ποντίκι είναι προέκταση του χεριού μου..ευτυχώς σας έχω συντροφιά.Είναι μια παρηγοριά και αυτή.
τι αγωνία και αυτή που παιρνάμε ..μακάρι γρήγορα να βγει η γ φάση και να πάρουν πολλούς .
κούραστηκα να περιμένω.
πόσο σε καταλαβαίνω...............

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:22:05 »

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:21:36 μμ »
μην τα λέτε βρε παιδιά αυτά τα "κουράστηκα" εσείς που είστε και κοντά στο διορισμό....τι να πούμε κι εμείς που έχουμε πολύ δρόμο ακόμα και σίγουρα άλλον ένα ή και περισσότερους ασεπ...σας καταλαβαίνω κι εσάς για τον αγώνα που έχετε κάνει μέχρι τώρα..αλλά σκεφτείτε και την ψυχολογία αυτού που είναι πολύ μακριά ακόμα και θα ευχόταν να είναι στη θέση σας...
συγχωρήστε με κιόλας αλλά νομίζω οτι όποιοι είστε φέτος αναπληρωτές έχετε ήδη εξασφαλίσει έστω και μακροπρόθεσμα το διορισμό σας, κι αν χάσατε και 1 μήνα χρήματα από τα ιδιαίτερα, ε, δεν θα πεινάσετε...υπάρχουν χιλιάδες συνάδελφοι που αγωνιούν για το αν θα πάρουν 2 ώρες ΠΔΣ φέτος...νομίζω οτι είναι συνετό να σκεφτόμαστε κι αυτούς όταν οργιζόμαστε κι αγωνιούμε στο φόρουμ για το αν θα φύγουμε αναπληρωτές σήμερα ή σε 10 μέρες.
καλή τύχη εύχομαι σε όλους , σε όποιο σημείο  "του γολγοθά" -που λέγεται διορισμός-  κι αν βρίσκεστε...
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

Αποσυνδεδεμένος marouso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #100 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:29:38 μμ »
Έχεις και εσυ δίκιο ..αλλά εγώ δεν είμαι σίγουρη για αναπλήρωση,,ελπίζω μόνο ..είμαι στο όριο όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι..και απλώς κατέθεσα τη γνώμη μου.Εύχομαι ότι καλύτερο για όλους μας άλλωστε το δικαιούμαστε .

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #101 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:36:50 μμ »
μαρουσο, σεβομαι την αγωνία σου , το σχόλιο δεν αφορά μόνο εσενα βέβαια, αλλά όλα όσα παρακολούθησα τις τελευταίες μέρες στο φορουμ...κι ίσως να μην κάνει καλό τόση αγωνία και άγχος ούτε σε όσους είναι κοντά ούτε σε όσους είναι μακρια από την αναπλήρωση . Άλλωστε εδώ είμαστε όλοι για ανταλλαγή πληροφοριών πρωτίστως...ένα φορτισμένο κλίμα δεν έχει να προσφέρει τίποτα. Καλή επιτυχία λοιπόν και σε σένα...μακάρι να είσαι στην επόμενη φάση!....μακάρι να ήμασταν όλοι  :'(
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:22:05 »

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #102 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:45:14 μμ »
αλλη μια φαση, διχως σκοπο
ψαχνω για να βρω το διορισμο... :P :P :P υπομονη...
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #103 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:52:38 μμ »
..αν μας κοιτάξει κάποιος από ψηλά θα μας δει σταγόνες που βραζουν όλες στο ιδιο καζάνι και στροβιλίζονται, αλλες ειναι κατω, άλλες εχουν φτάσει στη μέση άλλες βρισκονται ψηλότερα...ολόιδιες σταγόνες που ωστόσο αισθάνονται ...μοναδικές! πως αλλιως άλλωστε;  κουραγιο σε ολους μας!!
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #104 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:55:16 μμ »
..αν μας κοιτάξει κάποιος από ψηλά θα μας δει σταγόνες που βραζουν όλες στο ιδιο καζάνι και στροβιλίζονται, αλλες ειναι κατω, άλλες εχουν φτάσει στη μέση άλλες βρισκονται ψηλότερα...ολόιδιες σταγόνες που ωστόσο αισθάνονται ...μοναδικές! πως αλλιως άλλωστε;  κουραγιο σε ολους μας!!

... κάνεις λίγο πιο κει τη σταγόνα σου ..., με πιτσίλισες!  :D :D 8)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #105 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 03:01:39 μμ »
ουπππς! είμαι 30 κατι σταγόνες πιο κατω...λίγο δύσκολο...στα τοιχωματα να προσέχετε μη σας στριμώξουν(βλ οαεδ)... γιατί καινε πολυ!! :P ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2009, 03:07:23 μμ από momo »
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #106 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 03:30:50 μμ »
συναδελφοι πληροφορηθηκα πως στη δευτεροβαθμια κοζανης  ξενογλωσσοι πηγαν και απιτησαν την προσληψη τους ως ωρωμισθιων και την ιδια μερα τους καλεσαν.συγχαρητηρια σε οσους δεν αδρανουν!αντε και στα δικα μας.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #107 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 04:49:53 μμ »
μην τα λέτε βρε παιδιά αυτά τα "κουράστηκα" εσείς που είστε και κοντά στο διορισμό....τι να πούμε κι εμείς που έχουμε πολύ δρόμο ακόμα και σίγουρα άλλον ένα ή και περισσότερους ασεπ...σας καταλαβαίνω κι εσάς για τον αγώνα που έχετε κάνει μέχρι τώρα..αλλά σκεφτείτε και την ψυχολογία αυτού που είναι πολύ μακριά ακόμα και θα ευχόταν να είναι στη θέση σας...
συγχωρήστε με κιόλας αλλά νομίζω οτι όποιοι είστε φέτος αναπληρωτές έχετε ήδη εξασφαλίσει έστω και μακροπρόθεσμα το διορισμό σας, κι αν χάσατε και 1 μήνα χρήματα από τα ιδιαίτερα, ε, δεν θα πεινάσετε...υπάρχουν χιλιάδες συνάδελφοι που αγωνιούν για το αν θα πάρουν 2 ώρες ΠΔΣ φέτος...νομίζω οτι είναι συνετό να σκεφτόμαστε κι αυτούς όταν οργιζόμαστε κι αγωνιούμε στο φόρουμ για το αν θα φύγουμε αναπληρωτές σήμερα ή σε 10 μέρες.
καλή τύχη εύχομαι σε όλους , σε όποιο σημείο  "του γολγοθά" -που λέγεται διορισμός-  κι αν βρίσκεστε...



μακάρι να ΄ταν τόσο απλά τα πράγματα για όλους μας. . .
αλλά η φετινή αναπλήρωση θα κρίνει σε αρκετούς από εμάς όχι τόσο τον διορισμό που αναφέρεις όσο το αν θα ξανακατέβουμε στον σιχαμερό διαγωνισμό...... μεγάλο ζόρι αλήθεια κ έχουμε κλείσει 10ετία αναμονής :'(
ποιος έχει κουράγιο για 4ο γύρο;;;




Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #108 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 05:02:48 μμ »
................ αν θα ξανακατέβουμε στον σιχαμερό διαγωνισμό...... μεγάλο ζόρι αλήθεια κ έχουμε κλείσει 10ετία αναμονής :'(
ποιος έχει κουράγιο για 4ο γύρο;;;





ήμουν και στους 6 ασεπ παρούσα..... πάρε κουράγιο......

Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #109 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 05:17:10 μμ »
Θέλω η τρίτη φάση να γίνει γρήγορα και θέλω να είναι και μεγάλη!!! (Κάπως πρόστυχο ακούγεται αυτό, αλλά δε βαριέσαι...)

Παράκληση:

1.500 αναπληρωτές φιλόλογοι για το 2009 - 2010

Αποσυνδεδεμένος sak81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • i will survive!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #110 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 05:20:49 μμ »
βρε παιδια για 25 ατομα εχασα τη δευτερη φαση...ειμαι να σκασω
ποτε λετε για τριτη φαση?ποτε θα την βγαλουν?μετα τις εκλογες?

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #111 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 05:31:10 μμ »
................ αν θα ξανακατέβουμε στον σιχαμερό διαγωνισμό...... μεγάλο ζόρι αλήθεια κ έχουμε κλείσει 10ετία αναμονής :'(
ποιος έχει κουράγιο για 4ο γύρο;;;





ήμουν και στους 6 ασεπ παρούσα..... πάρε κουράγιο......
Kι εγώ για τέταρτο ασεπ οδεύω...με τρεις ήδη "πετυχημένους"....η εγχείρηση πέτυχε αλλά ο ασθενής ψυχορραγεί...με τις υγείες μας...πάντα υπάρχουν και χειρότερα...
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 759
Σύνολο: 778

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.