*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 301087 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #238 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 02:18:48 μμ »
συναδελφοι εγω θα προτεινα να συμμετασουμε ολοι στην κινητοποιηση της ΠΕΑΕ
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:39:32 »

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #239 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 02:39:32 μμ »
Η ΠΕΑΕ αν δεν κάνω λάθος πήρε το μέρος των οαεδιτών... γιατί και αυτοί είναι εργαζόμενοι.Δεν λέει κανείς όχι στους μαζικούς διορισμούς που προτείνει αλλα ας μας πει πως επιτέλους μπορούν να γίνουν.

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #240 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 02:58:24 μμ »
Στη δευτεροβάθμια Δράμας τους είπαν ότι πιθανόν να ξαναπάρουν αναπληρωτές μέχρι την Παρασκευή.
οντως περιμενουν εως παρασκευη!!!

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #241 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 03:12:50 μμ »
Περιμένουν ποιοί; Στ υπουργείο εννοείς για να συγκεντρώσουν κενά?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:39:32 »

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #242 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 03:22:37 μμ »
η ββαθμια δραμας περιμενει να γινει κι αλλη φαση αναπληρωτων ως την παρασκευη.ο κυριος ακουγοταν αρκετα σιγουρος.δεν ξερω πως και γιατι.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #243 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 03:31:10 μμ »
Η ΠΕΑΕ αν δεν κάνω λάθος πήρε το μέρος των οαεδιτών... γιατί και αυτοί είναι εργαζόμενοι.Δεν λέει κανείς όχι στους μαζικούς διορισμούς που προτείνει αλλα ας μας πει πως επιτέλους μπορούν να γίνουν.
πιστευω πως δυστυχως δεν εχουμε την πολυτελαια κι αλλων διαχωρισμων-αποκλεισμων.επιβαλλεται να κινητοποιηθουμε.συναδελφοι ολοι ελπιζουμε για το καλυτερο αλλα δεν πρεπει να στηριζομαστε στις προθεσεις του υπεπθ.ευχομαι η πιτα των πιστωσεων να μην σφορα κυριως δασκαλους και νηπιαγωγους, ως ειθισται, στους οποιους η εννοια της ωρομισθιας δεν υπαρχει.παντως εγω διαβαζω συνεχεια για κενα σε ειδικη αγωγη, νηπιαγωγεια και δημοτικα.εμεις τι κανουμε?
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος danah09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #244 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 03:34:12 μμ »

Κινητοποίηση που μπορούμε να συμμετάσχουμε:

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank22_9_9_830.php

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #245 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 03:40:52 μμ »
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #246 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 04:19:59 μμ »
πιστευω πως δυστυχως δεν εχουμε την πολυτελαια κι αλλων διαχωρισμων-αποκλεισμων.επιβαλλεται να κινητοποιηθουμε.συναδελφοι ολοι ελπιζουμε για το καλυτερο αλλα δεν πρεπει να στηριζομαστε στις προθεσεις του υπεπθ.ευχομαι η πιτα των πιστωσεων να μην σφορα κυριως δασκαλους και νηπιαγωγους, ως ειθισται, στους οποιους η εννοια της ωρομισθιας δεν υπαρχει.παντως εγω διαβαζω συνεχεια για κενα σε ειδικη αγωγη, νηπιαγωγεια και δημοτικα.εμεις τι κανουμε?
[/quote]
Πράγματι δεν έχουμε την πολυτέλεια και άλλων διαχωρισμών. Δεν είμαστε όμως και παιδιά δημοτικού για να μην χαμπαριάζουμε και τι γίνεται. Οι επικεφαλής της πεαε δυστυχώς επιβεβαιώνουν το κανόνα της ιδιοτελούς προσφοράς στα κοινά. Ακόμη προσπαθώ να καταλάβω γιατί αντί να υποστηρίξουν όλους εμας που αγωνιζόμαστε(ασεπ, αναπληρωση ωρομισθία) όχι μόνο δεν αντέδρασαν κατά της ρύθμισης των οαεδιτών αλλά τους υποστήριξαν κιολας.Θεωρώ πολύ πιο αυθεντικές και γνήσιες κινήσεις όπως αυτή του Αρίστου με την επιστολή παρά τις καθοδηγούμενες!

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #247 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 04:44:09 μμ »
οκ.παντως ας μην ξεχναμε την πιεση της ΠΕΑΕ για τη συγκεκριμενοποιηση της υλης μας στον ασεπ σε αντιθεση με την ΠΕΦ η οποια κοιμαται ορθια.αυτο που θελω να πω ειναι πως πρεπει να δραστηριοποιηθουμε και με αλλον τροπο εκτος απο αυτον της επιστολης, τηνν οποια προσυπεγραψα κι εγω και για τηΝ οποια συγχαιρω τον aristos 2.δε με ενδιαφερει ποιος κανει την κινητοποιηση αλλα τη βλεπω ως αφορμη για να δηλωσουμε την παρουσια μας και να μη διαμαρτυρομαστε μονο μεσω ΗΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #248 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 04:49:46 μμ »
πισης και η ολμε καλει σε παρασταση διαμρτυριας για αυριο.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #249 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 04:55:45 μμ »
Επειδη με ενδιαφερει η Φωκιδα πηρα χθες τηλ να ρωτησω τι γινεται.....
Ο προισταμενος με ενημερωσε για 2 10ωρα σε Ερατεινη και Ιτεα και Ι κενο (21 ωρες) για αναπληρωτη στη Δεσφινα.....
 Σημερα με πήραν τηλ για ωρομισθια και μου ειπαν για 10 ωρες Ερατεινή ή 10 Δεσφινα.....Δηλ. το κενο της Δεσφινας Θα το μοιρασουν σε 2 ωρομισθιους. Προσωπικα αρνηθηκα, γιατι με 24,2 πλησιαζει η πολυποθητη αναπληρωση :( :( :( :( :(

Κατα τις 1.30 το μεσημερι μου τηλ μια Κυρια απο τη Δευτεροβ.Φθιωτιδας για 2 11ωρα σε Μαλαισινα και Αταλαντη. αρνηθηκα και εκει. Κλασσικα μου ζητησε να στειλω fax οτι αρνουμαι επισημα...Ok της λεω θα το στειλω αυριο.... ΤΩΡΑ το θελω αρχισε να ουρλιαζει.....εχω 50 κενα να καλυψω...ειχε παθει αμοκ... ;D ;D ;D ;D Κυρια μου τα παραπονα για τα κενα στον υπουργο σας της λεω......και ακομη της στελνω το fax ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #250 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 05:03:30 μμ »
Επειδη με ενδιαφερει η Φωκιδα πηρα χθες τηλ να ρωτησω τι γινεται.....
Ο προισταμενος με ενημερωσε για 2 10ωρα σε Ερατεινη και Ιτεα και Ι κενο (21 ωρες) για αναπληρωτη στη Δεσφινα.....
 Σημερα με πήραν τηλ για ωρομισθια και μου ειπαν για 10 ωρες Ερατεινή ή 10 Δεσφινα.....Δηλ. το κενο της Δεσφινας Θα το μοιρασουν σε 2 ωρομισθιους. Προσωπικα αρνηθηκα, γιατι με 24,2 πλησιαζει η πολυποθητη αναπληρωση :( :( :( :( :(

Κατα τις 1.30 το μεσημερι μου τηλ μια Κυρια απο τη Δευτεροβ.Φθιωτιδας για 2 11ωρα σε Μαλαισινα και Αταλαντη. αρνηθηκα και εκει. Κλασσικα μου ζητησε να στειλω fax οτι αρνουμαι επισημα...Ok της λεω θα το στειλω αυριο.... ΤΩΡΑ το θελω αρχισε να ουρλιαζει.....εχω 50 κενα να καλυψω...ειχε παθει αμοκ... ;D ;D ;D ;D Κυρια μου τα παραπονα για τα κενα στον υπουργο σας της λεω......και ακομη της στελνω το fax ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Επαναλαμβάνω να το καταγγείλουμε!
Αν αδρανήσουμε δεν θα υπάρξει πίεση για αναπληρωτές!!
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #251 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 05:07:26 μμ »
. . . λίγο άσχετο με τα όσα λέτε αλλά πήραν αναπληρωτές ΣΜΕΑ κοντά στους 180 φιλολόγους :) :) :)
θα έχουμε κμ αλλαγή στους πίνακες της γενικής αγωγής ; ; ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 768
Σύνολο: 778

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.