*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 301048 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος konpap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #504 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:06:43 μμ »
Με βάση τους Δασκάλους στη Δ φάση κάλεσαν τα 2/3 της προηγούμενης Γ φάσης. Λογικά για τους ΠΕ02 αυτό δίνει περίπου 200 άτομα συνολικά και 160 μή τρίτεκνους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:13:09 »

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #505 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:08:35 μμ »
Πάντως φέτος γίνεται μεγάλος χαμός.
Λόγω εκλογών μάλλον έχουν εγκρίνει πάμπολλες αποσπάσεις με αποτέλεσμα να υπάρχουν σε όλους σχεδόν τους νομούς παρα πολλά κενά. Ο διευθυντής της δ/θμιας μου μου είπε σήμερα ότι μόνο από τη β' φάση έχουν εγκριθεί και περιμένουν υπογραφή από την Τρίτη 900 αποσπάσεις (πανελλαδικά)!
Παιδιά μιλάμε φέτος υπάρχουν τρελά κενά στα σχολεία! Το θέμα είναι όμως πόσες πιστώσεις θα δοθούν και πόσα απ'αυτά τα κενά θα δοθούν σε αναπληρωτές και πόσα θα σπάσουν σε ωρομίσθιους.
Προσωπικά κάθομαι κι εγώ σε αναμμένα κάρβουνα όπως κι εσείς, γιατί περιμένω ωρομισθία κι όχι αναπλήρωση, αλλά πρέπει πρώτα να γίνει η γ' φάση των αναπληρωτών και μετά θα μας καλέσουν -έτσι μου είπαν στο δικό μου νομό.
Τι να πω, δεν ξέρω, πανικός γίνεται φέτος, καλή τύχη σε όλους μας και... γρήγορα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:17:58 μμ από olgalia »
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος marouso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #506 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:10:37 μμ »
Μήπως γνωρίζει κανείς για κενά αναπληρωτών στην αττική?Μόνο για επαρχία διαβάζω στην αθήνα τι γίνεται  ???

Αποσυνδεδεμένος marouso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #507 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:14:45 μμ »
Οι αποσπάσεις δημιουργούν λειτουργικά κενά στα σχολεία και χρειάζονται περισσότερους αναπληρωτές? έτσι είναι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:13:09 »

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΝI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
« Απάντηση #508 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:17:52 μμ »
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ???

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #509 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:20:27 μμ »
Οι αποσπάσεις δημιουργούν λειτουργικά κενά στα σχολεία και χρειάζονται περισσότερους αναπληρωτές? έτσι είναι?

Έτσι είναι! Επίσης, όπως με ενημερωσαν, και οι τρίτεκνοι τελικά δεν αποτελούν μεγάλο πρόβλημα, γιατί οι περισσότεροι με το που διορίζονται αναπληρωτές παίρνουν άδεια ανατροφής τέκνου με αποτέλεσμα πάλι να μένει κενή η θέση και να καλύπτεται με άλλο αναπληρωτή!
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος marouso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #510 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:25:40 μμ »
αχ ! ευχάριστα νέα ..μακάρι να πάνε όλα όπως θέλουμε να δούμε μια άσπρη μέρα..Αισιοδοξία λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #511 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:28:10 μμ »
27 κενά φιλολόγων στο νομό Πέλλας.3 μόνο στο δικό μου σχολείο.Έταξαν τουλάχιστον έναν αναπληρωτή στο διευθυντή μας μέχρι το τέλος της επόμενης βδομάδας

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #512 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:31:05 μμ »
Μία πληροφορία. Το Μάιο είχα βρεθεί στους διαδρόμους του Υπουργείου Παιδείας και κρυγοάκουγα έναν κύριο που μίλαγε με κάποιον συνδικαλιστή... βουλευτή... δεν ξέρω να σας πω και μίλαγε με μένος. Ύστερα κατάλαβα ότι ήταν γυμναστής και απορούσα τότε τι να θέλανε αυτοί. Τώρα κατάλαβα. Είναι αυτοί οι 600 που διορίστηκαν φέτος. Πάντως αυτό που αντιλήφθηκα ήταν ότι τα κατάφεραν με πολλή υπομονή, επιμονή και ιδιαίτερη πίεση. Άντε η σειρά μας. Πρέπει μέχρι τη Δευτέρα να τους πιέσουμε και άλλο. Αυτό που ξέρω, μέχρι τώρα είναι ότι έχουν πιστώσεις για 200 άτομα και παλεύουν για περισσότερους. Πώς? Από τις νέες πιστώσεις που υποσχέθηκαν. Οι άνθρωποι θέλουν να μας βοηθήσουν αλλά και να βοηθήσουν τους εαυτούς τους αλλά εάν δεν τους δίνουν λεφτά τι να κάνουν και αυτοί. Για αυτό πρέπει να πιέσουμε όχι το υπουργείο Παιδείας αλλά τον Υπουργό... το Υπουργείο Οικονομίας, την κυβέρνηση... Μετά τις εκλογές ξεχάστε τα όλα... Καλό απόγευμα. Αρίστο... Επιστολές... Ας συνεχίσουμε....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:33:38 μμ από GERMANOS »

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #513 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:38:00 μμ »
ακριβως ετσι.τσε μια φαση καλεσαν 600.τι περιμενες οτι ξαφνικα τους πηρε ο πονος για τους γυμναστες?ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΣΧΕΤΙΣΜΩΝ στο υπεπθ και στο Π.Ι.ΚΑΙ ΠΙΕΣΕΩΝ και καλα θα κανουμε να το αντιληφθουμε νωρις και πριν τις εκλογες.εμεις παρακαλαμε για ψιχουλα.τιποτα δε συμβαινει αν δεν αντιδρουμε και δε διεκδικουμε.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #514 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:39:52 μμ »
επισης οσον αφορα στα κενα εννοειται οτι υπαρχουν παμπολλα.τα υπολοιπα ειναι γνωστα....
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #515 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:43:49 μμ »
κανονικα θα πρεπει κι εμεις να κατεβουμε στο υπουργειο.οι γυμναστες το εκαναν και...δε βγηκαν χαμενοι (βλεπε ολυμπιακη παιδεια).πολλοι απο εμας δε μενουμε αθηνα αλλα νομιζω πως αξιζει να ταξιδεψουμε για το καλο μας.ο,τι προλαβουμε τωρα, μετα θα μας παιρνουν με το σταγονομετρο.ολα απο εμας εξαρτωνται.να το κανονισουμε?
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #516 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:47:35 μμ »
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.Στο σχολειο μου (Βοιωτια) υπηρχαν 21 ωρες για αναπληρωτη κ σημερα ηρθε εντολη απο το υπουργειο να δωσουν ολες τις ιστοριες στις αγγλικουδες κ γερμανικουδες κ να μεινουν τουλαχιστον 12 ωρες να στειλουν ωρομισθιο.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #517 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 06:41:04 μμ »
πρέπει να είναι περήφανο το σχολείο σου billi, που θα συμβάλλει στην ανόρθωση του έθνους κάνοντας οικονομία ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 780
Σύνολο: 799

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.