*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 300989 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #546 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 01:06:38 μμ »
καλημερα συναδελφοι.χθες το βραδυ ειπαμε με μερικους συναδελφους εδω στο φορουμ να προβουμε σε πιο δραστικες κινησεις, οπως να κατεβουμε στο ypepth.το ζητημα ειναι πως αν κατεβουμε ετσι ισως να βρουνε δικαιολογιες και να μας αποφυγουν. εχετε υποψη καποιο προσωπο με το οποιο θα μπορουσαμε να ερθουμε σε επικοινωνια και να μας δεχτει η και πολιτικα γραφεια?ειναι ωρα για δραση.συμφωνειτε?πρεπει να μαζευτουμε αρκετα ατομα.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:40:11 »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #547 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 01:09:42 μμ »
Βρε παιδιά..ξέρω βέβαια ότι είναι πολύ νωρίς για προβλέψεις καθώς δεν βγήκε ακόμη η γ'φάση που εάν είναι όντως 200 άτομα (160 κανονικοί!! Δεν μετρώ τους τρίτεκνους με τις σφήνες τους!!!) είναι ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ..Γενικά ποιά πιστεύετε πως θα είναι φέτος η βάση αναπλήρωσης????????????

Το ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ που το στηρίζεις;

Αν η Γ φάση συμπεριλάβει 200 κληθέντες + 761 απ' τις 2 προγούμενες, φτάνουμε στους 961 (ακριβώς το συνολικό περσινό αριθμό) και είναι τέλη Σεπτέμβρη.

Με το δεδομένο ότι αναπληρωτές καλούνται ως το Μάρτη, το ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ μήπως ενέχει θέση ανέκδοτου;

Σοβαρευτείτεεεεεεεεεεεεε....

Α, και μη δένετε το 200, δεν υπάρχει απόφαση για νούμερο ακόμη!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος pasxalisΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #548 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 01:10:24 μμ »
Ξερει καποιος αν οι χτεσινες αποσπασεις κτλ επηρεαζουν σε κατι την επομενη φαση;

Οι αποσπάσεις που ανακοινώθηκαν χτες δημιουργούν καινούρια κενά που θα καλυφθούν από αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος despero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #549 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 01:14:51 μμ »
Ξέρω ότι η Ζάκυνθος έχει πολλά κενά Ειχε και μετά τους διορισμούς αλλά είδα ότι έφυγσν πολλοί με απόσπαση για ειδικούς λόγους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:40:11 »

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #550 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 01:17:43 μμ »
Βρε παιδιά..ξέρω βέβαια ότι είναι πολύ νωρίς για προβλέψεις καθώς δεν βγήκε ακόμη η γ'φάση που εάν είναι όντως 200 άτομα (160 κανονικοί!! Δεν μετρώ τους τρίτεκνους με τις σφήνες τους!!!) είναι ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ..Γενικά ποιά πιστεύετε πως θα είναι φέτος η βάση αναπλήρωσης????????????

Το ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ που το στηρίζεις;

Αν η Γ φάση συμπεριλάβει 200 κληθέντες + 761 απ' τις 2 προγούμενες, φτάνουμε στους 961 (ακριβώς το συνολικό περσινό αριθμό) και είναι τέλη Σεπτέμβρη.

Με το δεδομένο ότι αναπληρωτές καλούνται ως το Μάρτη, το ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ μήπως ενέχει θέση ανέκδοτου;

Σοβαρευτείτεεεεεεεεεεεεε....

Α, και μη δένετε το 200, δεν υπάρχει απόφαση για νούμερο ακόμη!
συμφωνοι αλλα ας μην ξεχναμε ποσοι ειναι οι τριτεκνοι(ουκ ολιγοι) και οτι οι διορισμοι μειωθηκαν κατα το ημισυ +οαεδ+τα πολλα κενα λογω συνταξιοδοτησεων.το πολυ και το λιγο ειναι σχετικο και καθοριζεται απο πολλους παραγοντες.για εμας ειναι λιγο.πρεπει να πιεσουμε αν σκεφτουμε οτι προσελαβαν 600 αναπληρωτες γυμναστες με τη μια.τιποτε δεν ειναι τυχαιο.ευχαριστω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #551 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 01:54:41 μμ »
Βρε παιδιά..ξέρω βέβαια ότι είναι πολύ νωρίς για προβλέψεις καθώς δεν βγήκε ακόμη η γ'φάση που εάν είναι όντως 200 άτομα (160 κανονικοί!! Δεν μετρώ τους τρίτεκνους με τις σφήνες τους!!!) είναι ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ..Γενικά ποιά πιστεύετε πως θα είναι φέτος η βάση αναπλήρωσης????????????

Το ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ που το στηρίζεις;

Αν η Γ φάση συμπεριλάβει 200 κληθέντες + 761 απ' τις 2 προγούμενες, φτάνουμε στους 961 (ακριβώς το συνολικό περσινό αριθμό) και είναι τέλη Σεπτέμβρη.

Με το δεδομένο ότι αναπληρωτές καλούνται ως το Μάρτη, το ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ μήπως ενέχει θέση ανέκδοτου;

Σοβαρευτείτεεεεεεεεεεεεε....

Α, και μη δένετε το 200, δεν υπάρχει απόφαση για νούμερο ακόμη!


Σόρι....κατάλαβα 200 όλους και πανικοβλήθηκα.................. :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #552 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 01:59:55 μμ »
Συμφωνώ πάντως απόλυτα με τη mimelismoni σχετικά με τον αριθμό των τριτέκνων, οαεδίτες κτλ.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #553 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 02:11:33 μμ »
συναδελφοι ζηταω μια απαντηση.θελετε να το κανονισουμε για συγκεντρωση στην αθηνα (οσοι μπορουν φυσικα)?.για να γινει αυτο θα πρεπει να συνεννοηθουμε απο πριν με καποιο ατομο ωστε να μας δεχτει η με πολιτικα γραφεια.δηλωστε συμμετοχη .ο,τι ειναι να γινει να γινει την εβδομαδα αυτη.αλλιως...
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #554 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 03:23:20 μμ »
συναδελφοι ζηταω μια απαντηση.θελετε να το κανονισουμε για συγκεντρωση στην αθηνα (οσοι μπορουν φυσικα)?.για να γινει αυτο θα πρεπει να συνεννοηθουμε απο πριν με καποιο ατομο ωστε να μας δεχτει η με πολιτικα γραφεια.δηλωστε συμμετοχη .ο,τι ειναι να γινει να γινει την εβδομαδα αυτη.αλλιως...

πολύ καλή η ιδέα σου, εγώ βέβαια μένω επαρχία και δεν μπορώ να έρθω Αθήνα , αλλά θα μπορούσαμε να στείλουμε τα στοιχεία μας όσοι συμφωνούν να μας εκπροσωπήσει σε κάποιες συναντήσεις με πολιτικούς παράγοντες μια ομάδα ανθρώπων που θα εκθέσουν τις ενστάσεις και τις αγωνίες μας. Τί λέτε;

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #555 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 05:08:10 μμ »
συναδελφοι ζηταω μια απαντηση.θελετε να το κανονισουμε για συγκεντρωση στην αθηνα (οσοι μπορουν φυσικα)?.για να γινει αυτο θα πρεπει να συνεννοηθουμε απο πριν με καποιο ατομο ωστε να μας δεχτει η με πολιτικα γραφεια.δηλωστε συμμετοχη .ο,τι ειναι να γινει να γινει την εβδομαδα αυτη.αλλιως...
sυναδελφοι τι προτεινετε?πρεπει να μαζευτουμε αρκετα ατομα για να μας λαβουν υποψη.δεν υπαρχει αλλη λυση δυστυχως.προτεινω οσοι ενδαιφερονται να αρχισουν να δηλωνουν συμμετοχες.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #556 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 06:41:04 μμ »
συναδελφοι ζηταω μια απαντηση.θελετε να το κανονισουμε για συγκεντρωση στην αθηνα (οσοι μπορουν φυσικα)?.για να γινει αυτο θα πρεπει να συνεννοηθουμε απο πριν με καποιο ατομο ωστε να μας δεχτει η με πολιτικα γραφεια.δηλωστε συμμετοχη .ο,τι ειναι να γινει να γινει την εβδομαδα αυτη.αλλιως...
sυναδελφοι τι προτεινετε?πρεπει να μαζευτουμε αρκετα ατομα για να μας λαβουν υποψη.δεν υπαρχει αλλη λυση δυστυχως.προτεινω οσοι ενδαιφερονται να αρχισουν να δηλωνουν συμμετοχες.

Εγώ πάντως δηλώνω σίγουρα συμμετοχή και μένω Αθήνα.

Αποσυνδεδεμένος dlaf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #557 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 07:24:25 μμ »
Αύριο κατεβαίνω Αθήνα και είμαι μέσα

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #558 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 07:52:29 μμ »
μεχρι στιγμης ειμαστε 3-4 ατομα.χρειαζομαστε σιγουρα περισσοτερα.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #559 στις: Σεπτέμβριος 27, 2009, 08:30:11 μμ »
Πιστεύω αύριο να έχουμε έγκυρες πληροφορίες για αριθμό γ φάσης..που αναμενεται αύριο ή Τρίτη....

aristos2 είσαι έγκυρη πηγή...αναμένουμε.....όπως και nikbib......



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162168
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 777
Σύνολο: 790

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.