*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 300928 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #910 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 12:48:07 μμ »
... θα ορκιστεί του είπα. Αυτή την εβδομάδα δεν θα γίνουν προσλήψεις μου είπε. Επίσης τα κενά μου ενημέρωσαν ότι είναι πολλά. Αίτηση για έγκριση στο ΣτΕ έχει σταλεί. Μόλις πάρουν το ο.κ και υπογράψει ...
Εγκριση απο το ΣΤΕ γιατι χρειαζεται? Δεν εχουμε πλεον προεκλογικη περιοδο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:59:27 »

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #911 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 02:49:36 μμ »
Καλή ερώτηση. Ότι μου είπαν σας μετέφερα. Η αίτηση που έκαναν είναι πια άχρηστη.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος FL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #912 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 04:45:44 μμ »
Καλή ερώτηση. Ότι μου είπαν σας μετέφερα. Η αίτηση που έκαναν είναι πια άχρηστη.
Μου φαινεται οτι το τηλεφωνο το σηκωνει καθε φορα οποιος βρεθει πιο κοντα και αναλογα με την θεση του (γραμματεας ,  καθαριστρια κλπ ) λεει τα δικα του.

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #913 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 05:08:00 μμ »
Μίλησα πρώτα με μια υπάλληλο και μετά με τον προϊστάμενο. Το πιο πιθανό είναι λόγω τον εκλογών η καθαρίστρια να πήρε προαγωγή σε διευθύντρια.

Για τις πιστώσεις εγώ ρώτησα και αυτός μου απάντησε. Μάλλον τον μπέρδεψα.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:59:27 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #914 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 05:19:14 μμ »
Νομίζω πως τελικά μας δουλεύουν όλοι.... Εδώ και 15 μέρες περιμένουμε από μέρα σε μέρα.... δεν είναι καλά και θέλουν να μας τρελάνουν κι εμάς.... κι αυτή η ετοιμότητα στο Υπουργείο...!!! Με εμάς ασχολούνταν σήμερα κι όχι με τα των εκλογών και ίσως για τη θεσούλα τους.....
Θέλω να πω κι άλλα πιο βαριά αλλά ας δώσω τόπο στην οργή....

Τι θα γίνει με τη γ φάση θα ασχοληθεί κανείς και με εμάς????
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #915 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 05:52:22 μμ »
Νομίζω να ορκιστεί υπουργός Παιδείας, να μαζέψουμε κι άλλες υπογραφές στο κείμενο του Αρίστου (εγώ δεν έχω υπογράψει) και να ξανασταλεί σε όσο το δυνατόν περισσότερους. Τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #916 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 11:24:17 μμ »
Νομίζω να ορκιστεί υπουργός Παιδείας, να μαζέψουμε κι άλλες υπογραφές στο κείμενο του Αρίστου (εγώ δεν έχω υπογράψει) και να ξανασταλεί σε όσο το δυνατόν περισσότερους. Τι λέτε;

++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος artemisia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #917 στις: Οκτώβριος 06, 2009, 12:24:19 πμ »
Μίλησα πρώτα με μια υπάλληλο και μετά με τον προϊστάμενο. Το πιο πιθανό είναι λόγω τον εκλογών η καθαρίστρια να πήρε προαγωγή σε διευθύντρια.

Για τις πιστώσεις εγώ ρώτησα και αυτός μου απάντησε. Μάλλον τον μπέρδεψα.

 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #918 στις: Οκτώβριος 06, 2009, 09:25:07 πμ »
λέτε να καταργήσει ο Γιωργάκης το διορισμό με προϋπηρεσία???? Δε θα το αντέξω γιατί υπολόγιζα ότι του χρόνου διορίζομαι και δεν αντέχω και 6ο ΑΣΕΠ

"Θα ορίσει το ΑΣΕΠ ως τον μοναδικό τρόπο για την πρόσληψη μόνιμων υπαλλήλων στο κράτος και θα φροντίσει με αποφάσεις του να δείξει ότι εννοεί την αξιοκρατία και στις θέσεις μετακλητών ή πολιτικής ευθύνης.Σε ό,τι αφορά στις προσλήψεις, αυτές θα γίνονται με ετήσιο διαγωνισμό, στο πλαίσιο τριετούς, τουλάχιστον, προγραμματισμού." πηγή nonews

λέτε όσοι πιάνουμε την επόμενη χρονιά το 24μηνο και ΑΣΕΠ δηλαδή το 2010-11 να μην προλάβουμε????

δε θα το αντέξω

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #919 στις: Οκτώβριος 06, 2009, 09:31:12 πμ »
λέτε να καταργήσει ο Γιωργάκης το διορισμό με προϋπηρεσία???? Δε θα το αντέξω γιατί υπολόγιζα ότι του χρόνου διορίζομαι και δεν αντέχω και 6ο ΑΣΕΠ

"Θα ορίσει το ΑΣΕΠ ως τον μοναδικό τρόπο για την πρόσληψη μόνιμων υπαλλήλων στο κράτος και θα φροντίσει με αποφάσεις του να δείξει ότι εννοεί την αξιοκρατία και στις θέσεις μετακλητών ή πολιτικής ευθύνης.Σε ό,τι αφορά στις προσλήψεις, αυτές θα γίνονται με ετήσιο διαγωνισμό, στο πλαίσιο τριετούς, τουλάχιστον, προγραμματισμού." πηγή nonews

λέτε όσοι πιάνουμε την επόμενη χρονιά το 24μηνο και ΑΣΕΠ δηλαδή το 2010-11 να μην προλάβουμε????

δε θα το αντέξω

Δεν πιστεύω να ισχύσει για τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς αφού έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ ούτως ή άλλως. Μάλλον εννοεί τις προσλήψεις παρωδία με συνέντευξη και κάτι τέτοια μ@@@@@@@α κριτήρια.

Αποσυνδεδεμένος STENNA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #920 στις: Οκτώβριος 06, 2009, 09:51:46 πμ »
καλημερα πως σας φαινεται η διαμαντοπουλου για υπουργος παιδειας?

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #921 στις: Οκτώβριος 06, 2009, 09:57:42 πμ »
λέτε να καταργήσει ο Γιωργάκης το διορισμό με προϋπηρεσία???? Δε θα το αντέξω γιατί υπολόγιζα ότι του χρόνου διορίζομαι και δεν αντέχω και 6ο ΑΣΕΠ

"Θα ορίσει το ΑΣΕΠ ως τον μοναδικό τρόπο για την πρόσληψη μόνιμων υπαλλήλων στο κράτος και θα φροντίσει με αποφάσεις του να δείξει ότι εννοεί την αξιοκρατία και στις θέσεις μετακλητών ή πολιτικής ευθύνης.Σε ό,τι αφορά στις προσλήψεις, αυτές θα γίνονται με ετήσιο διαγωνισμό, στο πλαίσιο τριετούς, τουλάχιστον, προγραμματισμού." πηγή nonews

λέτε όσοι πιάνουμε την επόμενη χρονιά το 24μηνο και ΑΣΕΠ δηλαδή το 2010-11 να μην προλάβουμε????

δε θα το αντέξω

Δεν πιστεύω να ισχύσει για τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς αφού έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ ούτως ή άλλως. Μάλλον εννοεί τις προσλήψεις παρωδία με συνέντευξη και κάτι τέτοια μ@@@@@@@α κριτήρια.

Νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για όσους έχουν προϋπηρεσία. Προεκλογικά άκουσα στελέχη του ΠΑΣΟΚ στην τηλεόραση όταν τους ρωτούσαν για τα Stage, να απαντάνε ότι η προϋπηρεσία τους θα μοιροδοτηθεί κανονικά στον Ασεπ και όσοι είναι ήδη σε Stage δε θα απολυθούν. Άρα το ανάλογο θα ισχύσει για τους καθηγητές. Αρκετά άγχη έχουμε για να προσθέσουμε και νέα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #922 στις: Οκτώβριος 06, 2009, 10:07:40 πμ »
Δηλαδή να μην ανησυχούμε?????

λέω μήπως καταργήσουν το 24μηνο και ΑΣΕΠ και απλά μοριοδοτούν την προϋπηρεσία όπως ήδη γίνεται....


Μακάρι δε μπορώ να έχω και άλλο άγχος....έχουμε την απόσταση έχουμε και αυτό.....καλού κακού ενημέρωσα την ΠΕΑ που σίγουρα θα αντιδράσει

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #923 στις: Οκτώβριος 06, 2009, 11:57:48 πμ »
Δηλαδή να μην ανησυχούμε?????

λέω μήπως καταργήσουν το 24μηνο και ΑΣΕΠ και απλά μοριοδοτούν την προϋπηρεσία όπως ήδη γίνεται....


Μακάρι δε μπορώ να έχω και άλλο άγχος....έχουμε την απόσταση έχουμε και αυτό.....καλού κακού ενημέρωσα την ΠΕΑ που σίγουρα θα αντιδράσει

ψυχραιμία...pleeeease :-*
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 757
Σύνολο: 768

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.