*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 299006 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος intemperanta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1022 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 09:01:21 πμ »

Αλήθεια, υπάρχει περιφέρεια που δεν έχει κληθεί ακόμη ωρομίσθιος, όπως αλίμονο η δική μου, Δυτικής Ελλάδας;   
[/quote]

Στη Δυτικη Μακεδονία έχει καλέσει μόνο η Κοζάνη. Γρεβενά, Καστοριά και Φλώρινα περιμένουν την φάση των αναπληρωτών, όπως μου είπαν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:22:41 »

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1023 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 09:05:31 πμ »
αυτο που ολοι περιμενουν την γ φαση να γινει ,για να λειτουργησουν , δεν μπορω να το καταλαβω!!!και αφου ειναι πια τοσο σημαντικη γιατι δεν ανακοινωνεται να τελειωνουμε;;; :o :o :o
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2009, 09:13:50 πμ από xarakara »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1024 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 09:07:02 πμ »

Αλήθεια, υπάρχει περιφέρεια που δεν έχει κληθεί ακόμη ωρομίσθιος, όπως αλίμονο η δική μου, Δυτικής Ελλάδας;   

Στη Δυτικη Μακεδονία έχει καλέσει μόνο η Κοζάνη. Γρεβενά, Καστοριά και Φλώρινα περιμένουν την φάση των αναπληρωτών, όπως μου είπαν
[/quote]

Εκεί, λοιπόν, κάποιους έχουν καλέσει.

Εδώ, Αχαϊα, Αιτ/νία, Ηλεία ούτε μισό.
Η αδικία αυτονόητη: όταν αλλού σπάνε κενά, χάνονται θέσεις αναπληρωτών, όταν στα μέρη σου αργούν να καλέσουν ακόμη και ωρομίσθιους, χάνεις μόρια και μελλοντικές θέσεις ....

Το μεγαλείο του παραλογισμού και της άνισης μεταχείρισης!  :o
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1025 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 09:08:38 πμ »
αυτο που ολοι περιμενουν την γ φαση να γινει ,για να λειτουργησουν , δεν μπορω να το καταλαβω!!!και αφου ειναι ποια τοσο σημαντικη γιατι δεν ανακοινωνεται να τελειωνουμε;;; :o :o :o

... γιατί πέσαμε στην ενημέρωση της νέας ηγεσίας ...

Χρονιά για .. γέλια και για κλάμματα!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:22:41 »

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1026 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 09:12:21 πμ »
να δω απο βδομαδα που θα ειναι ενημερη,ποτε θα ευαρεστηθει να την ανακοινωσει!!!για να μην σχολιασω την προηγουμενη ηγεσια και μου τεντωθουν τα νευρα πρωι πρωι

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1027 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 09:50:21 πμ »
Πάντως καλύτερα που δεν καλούν σωρηδόν ωρομίσθιους γιατί μετά θα είχαν και πάτημα να μην διορίσουν πολλούς αναπληρωτές. Τώρα και οι Δβάθμιες ευελπιστούν ότι θα τους στείλουν αναπληρωτές. Γιατί να τους δυσαρεστήσουν;  ;) ;)

Το περίεργο είναι ότι σε συγκεκριμένες περιφέρειες άλλοι νομοί καλούν και άλλοι όχι, περιμένοντας τη γ φάση (βλ. Κρήτη). Με τι κριτήρια άραγε;  ??? ??? Άραγε έχουν πολλά πολλά κενά οπότε δε θα καλυφθούν από αναπληρωτές, ή θέλουν να μην επιβαρύνουν την οικονομία του κράτους και επιλέγουν την φθηνή λύση;  ??? ???

Αποσυνδεδεμένος sak81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • i will survive!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1028 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 09:56:29 πμ »
παντως απ οτι εμαθα και στην Κεραμωτη Καβαλας εσπασαν 2χ21 αναπληρωτων σε ωρες ωρες ωρομισθιων.τι να πει κανεις για τις αναγκες της αλληνης.......

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1029 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 09:59:43 πμ »
ολους οσους καλουν δεν ειναι στο οριο να φυγουν αναπληρωτες;;;δλδ,οταν φυγουν παλι θα ειναι σε αναζητηση ωρομισθιων ή θα προκυψει εκ νεου κενο αναπληρωτη;;

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1030 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 10:01:48 πμ »
ολους οσους καλουν δεν ειναι στο οριο να φυγουν αναπληρωτες;;;δλδ,οταν φυγουν παλι θα ειναι σε αναζητηση ωρομισθιων ή θα προκυψει εκ νεου κενο αναπληρωτη;;

Σωστό! Μήπως τους παίρνουν απλά προσωρινά.

Αποσυνδεδεμένος sak81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • i will survive!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1031 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 10:04:38 πμ »
παιδια δεν ξερω αν ειναι προσωρινοι η οχι...παντως το θεμα ειναι οτι καλυπτουν θεσεις.για να δουμε απο Δευτερα τι θα κανει η καινουρια Υπουργος....γιατι μαλλον σημερα δεν βλεπω κατι στον οριζοντα...εσεις;

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1032 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 10:55:53 πμ »
ουτε μεσσηνια εχουν καλεσει ωρομισθιους και μαλιστα η εδω δευτεροβαθμια ειναι τοσο ασχετη που ειοε σημερα το πρωι σε συναδελφο οτι με βαση το παγωμα της πδσ δεν ξερουν μηπως παγωσει η γ φαση.............

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1033 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 11:00:16 πμ »
Ουδέν μονιμότερον του προσωρινού.Θέσεις ολόκληρες που εσπασαν αποκλείεται να δοθούν σε αναπλήρωτές αν και όποτε γίνει η πολυθρύλητη γ φάση.Και όσο περνάει ο καιρός τόσο θα γίνονται λιγότερες οι "πραγματικές" ανάγκες για αναπληρωτές.Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι φέτος οι (γενικευμένες) κλήσεις ωρομισθίων ξεκίνησαν νωρίτερα από κάθε άλλη χρονιά, τουλάχιστον από τότε που παρακολουθώ από κοντά τα πράγματα.Κάνω λάθος; Πάντως αυτό που με ένόχλησε περισσότερο είναι οτι φέτος δεν προηγήθηκε η ειδική αγωγή.Του χρόνου λοιπόν θα δούμε άτομα να μας προσπερνάνε χάρη στην ειδική αγώγή(=πληρωμένο σεμινάριο) και αν επαναληφθει το ίδιο σενάριο να τρώνε θέσεις αναπλήρωσης από τους υπόλοιπους!

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1034 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 11:01:11 πμ »
επισης τα σχολεια στη μεσσηνια συζητουν καταληψη απο δευτερα γιατι δεν εχουν βιβλια και καθηγητες(τελοσπαντων αυτες ειναι οι δικαιολογιες των παιδιων..).παντως αγαπημενοι μου συναδελφοι εχω παρει μια χαρα με το παγωμα της πδσ, με την εννοια οτι επιτελους να παιρνουν ατομα με αξιοκρατικες διαδικασιες βασει πινακα...............ημαρτον τοσα χρονια αυτη η καταστασαη, οποιος ειχε μπαρμπα στην κορωνη επαιρνε τα δεκαωρακια και οι υπολοιποι τον πο....ο....

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1035 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 11:33:30 πμ »
επισης τα σχολεια στη μεσσηνια συζητουν καταληψη απο δευτερα γιατι δεν εχουν βιβλια και καθηγητες(τελοσπαντων αυτες ειναι οι δικαιολογιες των παιδιων..).παντως αγαπημενοι μου συναδελφοι εχω παρει μια χαρα με το παγωμα της πδσ, με την εννοια οτι επιτελους να παιρνουν ατομα με αξιοκρατικες διαδικασιες βασει πινακα...............ημαρτον τοσα χρονια αυτη η καταστασαη, οποιος ειχε μπαρμπα στην κορωνη επαιρνε τα δεκαωρακια και οι υπολοιποι τον πο....ο....
Το βρισκω παραλογο τουλαχιστον να μη γινει η Γ φαση μεχρι τη Δευτερα.Νομιζω οτι πρεπει να παρουμε μια στοιχειωδη απαντηση απο το Υπουργειο.Πολλες δευτεροβαθμιες με την αναμονη της φασης αυτης δεν καλουν ακομη ωρομισθιους.Δεν ειναι δυνατον να εχουμε πανω απο 20 μορια και να μη δουλευουμε ακομα.Εχουμε ξεπερασει θεωρω τα γαιδουρια σε υπομονη.Θα τηλεφωνησω στο υπουργειο και αν παρω καμια σωστη απαντηση θα σας ενημερωσω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 530

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.132 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.