*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 300621 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1106 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 07:58:23 πμ »
" Πιστεύω πως πρέπει να μας φοβούνται κι όχι να μας λυπούνται. Μην περιμένουμε να μας χαριστεί τίποτα αν δεν το απαιτήσουμε. Πρέπει να είμαστε σ' επαγρύπνηση".
tihea,ειπες κατι πολυ σωστο.Μονο εαν ενωθουμε και διεκδικησουμε, αφηνοντας πισω τα προσωπικα συμφεροντα,θα αποκτησουμε δυναμη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:57:34 »

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1107 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 09:27:38 πμ »
πηρα τηλ και μου ειπαν οτι θα βγουν οταν ερθουν οι πιστωσεις.με τι ερχονται πια;;; ???

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1108 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 09:32:25 πμ »
πηρα τηλ και μου ειπαν οτι θα βγουν οταν ερθουν οι πιστωσεις.με τι ερχονται πια;;; ???
Καλημέρα !!! μάλλον ψάχνουν χαρτί για να 'κόψουν' χαρτονομίσματα ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1109 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 09:36:16 πμ »
κι εγω πηρα και ειπαν τιποτα για σημερα..με ρωτησε κιολας που το ακουσα πως παιζει για σημερα..
Σ αυτες οι βθμιες ρε παιδια απ το μυαλο τους τα βγαζουν.....? τι ονειρα βλεπουν καθε βραδι....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:57:34 »

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1110 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 10:18:09 πμ »
Από τη Ββάθμια της περιοχής μου μου είπαν ΠΙΘΑΝΟΝ μέχρι την Τετάρτη. Φυσικά και χρειάζεται να δράσουμε συντονισμένα και θεσμοθετημένα για να μας ακούσει κάποιος. Υπενθυμίζω ότι υπάρχει ήδη η Πανελλήνια Ένωση Αδιορίστων Εκπαιδευτικών.

evants

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1111 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 10:46:20 πμ »
Μολις ανελαβα 11 ωρες σε λυκειο της Θεσσαλονικης. Απο τη Δβαθμια οταν ρωτησα ειπαν οτι εχουν εντολη να μας λενε οτι θα απολυθουμε μολις ερθει αναπληρωτης και πως οι αναγκες ειναι για αναπληρωτες,διοτι αυτο ζητουν τα σχολεια. Οντως, στο σχολειο οπου πηγα υπαρχει κενο 21 ωρων,περιμενουν αναπληρωτη και το απιστευτο ειναι οτι η Α Λυκειου ακομη δεν εχει κανει φιλολογικα μαθηματα καθολου. αυτα τα περι της οργανωσης του συστηματος μας ως τωρα.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1112 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:01:43 πμ »
Μολις ανελαβα 11 ωρες σε λυκειο της Θεσσαλονικης. Απο τη Δβαθμια οταν ρωτησα ειπαν οτι εχουν εντολη να μας λενε οτι θα απολυθουμε μολις ερθει αναπληρωτης και πως οι αναγκες ειναι για αναπληρωτες,διοτι αυτο ζητουν τα σχολεια. Οντως, στο σχολειο οπου πηγα υπαρχει κενο 21 ωρων,περιμενουν αναπληρωτη και το απιστευτο ειναι οτι η Α Λυκειου ακομη δεν εχει κανει φιλολογικα μαθηματα καθολου. αυτα τα περι της οργανωσης του συστηματος μας ως τωρα.

Ενθαρρυντικό αυτό. Δηλαδή προσλαμβάνουν ωρομίσθιους απλά για να καλύψουν προσωρινά τις ανάγκες και όχι για να σπάσουν τα κενά των αναπληρωτών. Να δούμε βέβαια αν θα το τηρήσουν.

Αποσυνδεδεμένος kstak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1113 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:08:16 πμ »
ας τους κάνουμε 600 τους φιλολόγους
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2022, 01:56:43 μμ από kstak »
.....

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 812
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1114 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:09:46 πμ »
ΜΩΡΕ ΑΝ ηταν στο χερι μας...θα τους καναμε 1500....το θεμα ειναι πόσους θα προσλάβουν αυτοί....
 ??? ??? :-[ ??? ??? :-\

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1115 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:13:13 πμ »
Στο Υπουργείο είναι δηλωμένα περίπου 600 κενά φιλολόγων και αναμένουν την έγκριση των πιστώσεων.

Στο χέρι της νέας ηγεσίας είναι να μας πείσει πως ενδιαφέρεται για την ουσιαστική κάλυψη των κενών, δηλ. με αναπληρωτές.

Θρίλερ η εβδομάδα ...

Κουράγιο!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1116 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:17:43 πμ »
Στο Υπουργείο είναι δηλωμένα περίπου 600 κενά φιλολόγων και αναμένουν την έγκριση των πιστώσεων.

Στο χέρι της νέας ηγεσίας είναι να μας πείσει πως ενδιαφέρεται για την ουσιαστική κάλυψη των κενών, δηλ. με αναπληρωτές.

Θρίλερ η εβδομάδα ...

Κουράγιο!
πάει το κουράγιο.........μας τελείωσε δυστυχώς :-\ :-\ :-\ :-\
από Παρασκευή σε Δευτέρα και από Δευτέρα σε Τετάρτη..........μας έχουν τρελάνει εντελώς >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος kstak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1117 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:19:44 πμ »
μέχρι τώρα έχουν πάρει φιλολόγους με το σταγονόμετρο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2022, 01:55:53 μμ από kstak »
.....

Αποσυνδεδεμένος nikbak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1118 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:21:31 πμ »
Παιδιά, καλημέρα,

[Δεν έχω νετ και μπαίνω από τυχαία ανοικτά δίκτυα σε αλλοπρόσαλες ώρες και ποτέ η σύνδεση δεν κρατάει πολύ, ελπίζω να προλάβω να σας γράψω.]

Προσλήφθηκα με το προηγούμενο κύμα αλλά αυτό δε σημαίνει πως η αγωνία τέλειωσε. Ξεχνιέμαι όταν πηγαίνω σχολείο και ιδίως όταν μπαίνω στην τάξη αλλά στην άκρη του μυαλού μου ξέρω καλά πως είμαι στον αέρα όπως όλοι μας.
Το σχολείο που μ' έχουν στείλει (β΄Αθήνας) δεν έχει άλλα κενά φιλολόγων αλλά ακούω για πολλά κενά σε άλλες περιοχές.
Η μη με λησμόνει έχει δίκιο πως πρέπει να συστήσουμε ένα όργανο που θα προωθεί τις διεκδικήσεις μας, θα συγκεντρώνει τα κενά και θα πιέζει προς όλες τις κατευθύνσεις, κάτι αντίστοιχο των ΠΕ07.
Ανήκω στις φουρνιές που πήραν πτυχίο πριν το '98 και έζησα την κατάργηση της επετηρίδας, τους πίνακες να μην υπάρχουν, να καλούνται αναπληρωτές κι ωρομίσθιοι αυθαίρετα απ' το τηλέφωνο χωρίς σειρά, χωρίς να παίρνει είδηση κανείς..Είδα την πδσ να λειτουργεί τύποις μόνο, δήθεν από μόνιμους που απλά καρπώνονταν τα πακέτα... Φοβάμαι πως αυτοί ξέρουν πιο πολλά κόλπα απ' αυτούς που μόλις αποχώρησαν...
Μπήκα στο εσος και διάβασα πως ετοιμάζονται να τοποθετήσουν σε καίρια θέση τον Κριαρά που προϊστατο όταν εφαρμόστηκε το μονοτονικό και είναι υποστηρικτής της κατάργησης των αρχαίων...
Δεν ξέρω... αλλά με τρομάζουν όλα αυτά.
Πιστεύω πως πρέπει να μας φοβούνται κι όχι να μας λυπούνται. Μην περιμένουμε να μας χαριστεί τίποτα αν δεν το απαιτήσουμε. Πρέπει να είμαστε σ' επαγρύπνηση.

Εύχομαι γρήγορα να βγει η γ' φάση , είναι φοβερή αυτή η αναμονή, το ξέρω καλά..

Καλή εβδομάδα σε όλους.

ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΔΑΦΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΡΙΑΡΑ..Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ 104 ΕΤΩΝ..ΤΙ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ?Ο ΙΔΙΟΣ ΔΗΛΩΣΕ ΣΤΗΝ Ε ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ..ΑΣΦΑΛΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ Κ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1119 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:26:42 πμ »
παιδια καλημερα, εχετε καμια εγκυρη πληροφορηση που να βεβαιωνει οτι αυτη η ρημαδα η φαση θα γινει αυτη τη βδομαδα που διανυουμε??????????δεν θα αντεξω αλλη μια βδομαδα καθηλωμενη στον υπολογιστη και παλι να ζησουμε μια απο τα ιδια...........

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 729
Σύνολο: 729

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.