*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 300727 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1120 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:27:19 πμ »
Παιδιά, καλημέρα,

[Δεν έχω νετ και μπαίνω από τυχαία ανοικτά δίκτυα σε αλλοπρόσαλες ώρες και ποτέ η σύνδεση δεν κρατάει πολύ, ελπίζω να προλάβω να σας γράψω.]

Προσλήφθηκα με το προηγούμενο κύμα αλλά αυτό δε σημαίνει πως η αγωνία τέλειωσε. Ξεχνιέμαι όταν πηγαίνω σχολείο και ιδίως όταν μπαίνω στην τάξη αλλά στην άκρη του μυαλού μου ξέρω καλά πως είμαι στον αέρα όπως όλοι μας.
Το σχολείο που μ' έχουν στείλει (β΄Αθήνας) δεν έχει άλλα κενά φιλολόγων αλλά ακούω για πολλά κενά σε άλλες περιοχές.
Η μη με λησμόνει έχει δίκιο πως πρέπει να συστήσουμε ένα όργανο που θα προωθεί τις διεκδικήσεις μας, θα συγκεντρώνει τα κενά και θα πιέζει προς όλες τις κατευθύνσεις, κάτι αντίστοιχο των ΠΕ07.
Ανήκω στις φουρνιές που πήραν πτυχίο πριν το '98 και έζησα την κατάργηση της επετηρίδας, τους πίνακες να μην υπάρχουν, να καλούνται αναπληρωτές κι ωρομίσθιοι αυθαίρετα απ' το τηλέφωνο χωρίς σειρά, χωρίς να παίρνει είδηση κανείς..Είδα την πδσ να λειτουργεί τύποις μόνο, δήθεν από μόνιμους που απλά καρπώνονταν τα πακέτα... Φοβάμαι πως αυτοί ξέρουν πιο πολλά κόλπα απ' αυτούς που μόλις αποχώρησαν...
Μπήκα στο εσος και διάβασα πως ετοιμάζονται να τοποθετήσουν σε καίρια θέση τον Κριαρά που προϊστατο όταν εφαρμόστηκε το μονοτονικό και είναι υποστηρικτής της κατάργησης των αρχαίων...
Δεν ξέρω... αλλά με τρομάζουν όλα αυτά.
Πιστεύω πως πρέπει να μας φοβούνται κι όχι να μας λυπούνται. Μην περιμένουμε να μας χαριστεί τίποτα αν δεν το απαιτήσουμε. Πρέπει να είμαστε σ' επαγρύπνηση.

Εύχομαι γρήγορα να βγει η γ' φάση , είναι φοβερή αυτή η αναμονή, το ξέρω καλά..

Καλή εβδομάδα σε όλους.

ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΔΑΦΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΡΙΑΡΑ..Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ 104 ΕΤΩΝ..ΤΙ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ?Ο ΙΔΙΟΣ ΔΗΛΩΣΕ ΣΤΗΝ Ε ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ..ΑΣΦΑΛΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ Κ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ

Καλά, όσο για τη διδασκαλία των αρχαίων, οι σημαντικές πιέσεις είναι προς την αντίθετη κατεύθυνση. Αν μπορέσουν θα βάλουν αρχαία και στο δημοτικό!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:54:52 »

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1121 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:29:52 πμ »
και φυσικα στη μεσσηνια δεν εχει ξεκινησει κληση ωρομισθιων....δεν το καταλαβαινω....

Αποσυνδεδεμένος nikbak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1122 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:33:05 πμ »
Παιδιά, καλημέρα,

[Δεν έχω νετ και μπαίνω από τυχαία ανοικτά δίκτυα σε αλλοπρόσαλες ώρες και ποτέ η σύνδεση δεν κρατάει πολύ, ελπίζω να προλάβω να σας γράψω.]

Προσλήφθηκα με το προηγούμενο κύμα αλλά αυτό δε σημαίνει πως η αγωνία τέλειωσε. Ξεχνιέμαι όταν πηγαίνω σχολείο και ιδίως όταν μπαίνω στην τάξη αλλά στην άκρη του μυαλού μου ξέρω καλά πως είμαι στον αέρα όπως όλοι μας.
Το σχολείο που μ' έχουν στείλει (β΄Αθήνας) δεν έχει άλλα κενά φιλολόγων αλλά ακούω για πολλά κενά σε άλλες περιοχές.
Η μη με λησμόνει έχει δίκιο πως πρέπει να συστήσουμε ένα όργανο που θα προωθεί τις διεκδικήσεις μας, θα συγκεντρώνει τα κενά και θα πιέζει προς όλες τις κατευθύνσεις, κάτι αντίστοιχο των ΠΕ07.
Ανήκω στις φουρνιές που πήραν πτυχίο πριν το '98 και έζησα την κατάργηση της επετηρίδας, τους πίνακες να μην υπάρχουν, να καλούνται αναπληρωτές κι ωρομίσθιοι αυθαίρετα απ' το τηλέφωνο χωρίς σειρά, χωρίς να παίρνει είδηση κανείς..Είδα την πδσ να λειτουργεί τύποις μόνο, δήθεν από μόνιμους που απλά καρπώνονταν τα πακέτα... Φοβάμαι πως αυτοί ξέρουν πιο πολλά κόλπα απ' αυτούς που μόλις αποχώρησαν...
Μπήκα στο εσος και διάβασα πως ετοιμάζονται να τοποθετήσουν σε καίρια θέση τον Κριαρά που προϊστατο όταν εφαρμόστηκε το μονοτονικό και είναι υποστηρικτής της κατάργησης των αρχαίων...
Δεν ξέρω... αλλά με τρομάζουν όλα αυτά.
Πιστεύω πως πρέπει να μας φοβούνται κι όχι να μας λυπούνται. Μην περιμένουμε να μας χαριστεί τίποτα αν δεν το απαιτήσουμε. Πρέπει να είμαστε σ' επαγρύπνηση.

Εύχομαι γρήγορα να βγει η γ' φάση , είναι φοβερή αυτή η αναμονή, το ξέρω καλά..

Καλή εβδομάδα σε όλους.

ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΔΑΦΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΡΙΑΡΑ..Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ 104 ΕΤΩΝ..ΤΙ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ?Ο ΙΔΙΟΣ ΔΗΛΩΣΕ ΣΤΗΝ Ε ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ..ΑΣΦΑΛΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ Κ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ

Καλά, όσο για τη διδασκαλία των αρχαίων, οι σημαντικές πιέσεις είναι προς την αντίθετη κατεύθυνση. Αν μπορέσουν θα βάλουν αρχαία και στο δημοτικό!!!!
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ..ΟΙ ΠΙΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟΥ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ..ΑΥΤΟ ΠΡΕΣΒΕΥΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΡΙΑΡΑΣ Κ ΚΑΚΡΙΔΗΣ...ΦΙΛΙΚΑ ΠΡΟΣΚΕΙΜΕΝΟΙ  ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1123 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:38:24 πμ »
στο τέλος από την πολλή αναμονή μας βλέπω με μαζικές εισαγωγές στα ψυχιατρεία... από Δευτέρα ... Τετάρτη και από Τετάρτη ... Παρασκευή και ξανά από την αρχή....
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:54:52 »

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1124 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:42:38 πμ »
στο τέλος από την πολλή αναμονή μας βλέπω με μαζικές εισαγωγές στα ψυχιατρεία... από Δευτέρα ... Τετάρτη και από Τετάρτη ... Παρασκευή και ξανά από την αρχή....
;D ;D ;Dπραγματι, γιατι την εξαρτηση απο το διαδυκτιο που τη βαζεις???χαρακτηριστικο παραδειγμα, μεχρι την τεταρτη, επειδη μεχρι στιγμης αποτελεσματα βγαινουν συνηθως μεσημερι, ακυρωνω τα μαθηματα και περιμενω στον υπολογιστη....ημαρτον...τοση αναμονη πια.......................

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1125 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:43:27 πμ »
συγγνωμη, διαδικτυο.............

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1126 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:47:09 πμ »
και μια απορια για οποιον ξερει να απαντησει...υποθετουμε οτι μας καλουν αναπληρωτες και τελικα κπ στιγμη ο μονιμος καθηγητης τον οποιον αναπληρωναμε γυρναει...τι γινεται???απολυομαστε οπως σε περιπτωση ωρομισθιας....??ρωταω γιατι πληροφορηθηκα για ενα κενο που υπαρχει στην πολη μου, η καθηγητρια ειναι εγκυος, εχει 21 ωρες, πρεπει να καλεσουν αναπληρωτη αλλα αυτη εχει ζητησει ενα μηνα αδεια...βεβαια πιστευω οτι θα το ανανεωνει αλλα τι γινεται αν οχι???ο αναπληρωτης που θα καλεσουν θα παει για ενα μηνα μονο και τερμα???

Αποσυνδεδεμένος nikbak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1127 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:52:25 πμ »
και μια απορια για οποιον ξερει να απαντησει...υποθετουμε οτι μας καλουν αναπληρωτες και τελικα κπ στιγμη ο μονιμος καθηγητης τον οποιον αναπληρωναμε γυρναει...τι γινεται???απολυομαστε οπως σε περιπτωση ωρομισθιας....??ρωταω γιατι πληροφορηθηκα για ενα κενο που υπαρχει στην πολη μου, η καθηγητρια ειναι εγκυος, εχει 21 ωρες, πρεπει να καλεσουν αναπληρωτη αλλα αυτη εχει ζητησει ενα μηνα αδεια...βεβαια πιστευω οτι θα το ανανεωνει αλλα τι γινεται αν οχι???ο αναπληρωτης που θα καλεσουν θα παει για ενα μηνα μονο και τερμα???
[/qΑΠΟΧΩΡΕΙ Ο ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΟΛΥΕΤΑΙ..ΑΠΛΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΟ

Αποσυνδεδεμένος mother29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1128 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:54:03 πμ »
α ωραια, μια βαλιτσα ετοιμη να χει ο αναπληρωτης, τελεια, ζωη και κοτα!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1129 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:54:50 πμ »
Παιδιά, καλημέρα,

[Δεν έχω νετ και μπαίνω από τυχαία ανοικτά δίκτυα σε αλλοπρόσαλες ώρες και ποτέ η σύνδεση δεν κρατάει πολύ, ελπίζω να προλάβω να σας γράψω.]

Προσλήφθηκα με το προηγούμενο κύμα αλλά αυτό δε σημαίνει πως η αγωνία τέλειωσε. Ξεχνιέμαι όταν πηγαίνω σχολείο και ιδίως όταν μπαίνω στην τάξη αλλά στην άκρη του μυαλού μου ξέρω καλά πως είμαι στον αέρα όπως όλοι μας.
Το σχολείο που μ' έχουν στείλει (β΄Αθήνας) δεν έχει άλλα κενά φιλολόγων αλλά ακούω για πολλά κενά σε άλλες περιοχές.
Η μη με λησμόνει έχει δίκιο πως πρέπει να συστήσουμε ένα όργανο που θα προωθεί τις διεκδικήσεις μας, θα συγκεντρώνει τα κενά και θα πιέζει προς όλες τις κατευθύνσεις, κάτι αντίστοιχο των ΠΕ07.
Ανήκω στις φουρνιές που πήραν πτυχίο πριν το '98 και έζησα την κατάργηση της επετηρίδας, τους πίνακες να μην υπάρχουν, να καλούνται αναπληρωτές κι ωρομίσθιοι αυθαίρετα απ' το τηλέφωνο χωρίς σειρά, χωρίς να παίρνει είδηση κανείς..Είδα την πδσ να λειτουργεί τύποις μόνο, δήθεν από μόνιμους που απλά καρπώνονταν τα πακέτα... Φοβάμαι πως αυτοί ξέρουν πιο πολλά κόλπα απ' αυτούς που μόλις αποχώρησαν...
Μπήκα στο εσος και διάβασα πως ετοιμάζονται να τοποθετήσουν σε καίρια θέση τον Κριαρά που προϊστατο όταν εφαρμόστηκε το μονοτονικό και είναι υποστηρικτής της κατάργησης των αρχαίων...
Δεν ξέρω... αλλά με τρομάζουν όλα αυτά.
Πιστεύω πως πρέπει να μας φοβούνται κι όχι να μας λυπούνται. Μην περιμένουμε να μας χαριστεί τίποτα αν δεν το απαιτήσουμε. Πρέπει να είμαστε σ' επαγρύπνηση.

Εύχομαι γρήγορα να βγει η γ' φάση , είναι φοβερή αυτή η αναμονή, το ξέρω καλά..

Καλή εβδομάδα σε όλους.

ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΔΑΦΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΡΙΑΡΑ..Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ 104 ΕΤΩΝ..ΤΙ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ?Ο ΙΔΙΟΣ ΔΗΛΩΣΕ ΣΤΗΝ Ε ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ..ΑΣΦΑΛΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ Κ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ

Καλά, όσο για τη διδασκαλία των αρχαίων, οι σημαντικές πιέσεις είναι προς την αντίθετη κατεύθυνση. Αν μπορέσουν θα βάλουν αρχαία και στο δημοτικό!!!!
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ..ΟΙ ΠΙΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟΥ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ..ΑΥΤΟ ΠΡΕΣΒΕΥΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΡΙΑΡΑΣ Κ ΚΑΚΡΙΔΗΣ...ΦΙΛΙΚΑ ΠΡΟΣΚΕΙΜΕΝΟΙ  ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ

Αναφερόμουν σε πολιτικές πιέσεις και γενικά ευρύτερες πολιτικές / στοχοθεσίες που υπάρχουν εξ ιδρύσεως του ελληνικού κράτους και μακάρι να σταματούσαν!

Αποσυνδεδεμένος ewatt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1130 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:55:51 πμ »
Κανονικά αυτό το κενό θεωρείται κενό ωρομισθίας και όχι αναπλήρωσης.
Γενικά ένας αναπληρωτής καλείται σε μια θέση που ξέρεις ότι όλη τη χρονιά θα είναι κενή, ενώ ωρομίσθιος καλείται κάποιος για να καλύψει ένα προσωρινό κενό για λίγο διάστημα.
Φυσικά και δεν τηρείται αυτό και γι' αυττό βλέπουμε κενά αναπληρωτών να σπάνε σε 2 ωρομίσθιους

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1131 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 11:56:22 πμ »
μη στεναχωριέσαι mother29, όταν παίρνεις άδεια επαπειλούμενης εγκυμοσύνης συνήθως την ανανεώνεις κάθε μήνα... οπότε η καθηγήτρια δεν ξαναγυρνά... να ναι καλά η γυναίκα και το μωρό της.
δεν έχει αναφερθεί να διώχνουν αναπληρωτή... τουλάχιστον από όσο γνωρίζω... αν πάρουν αναπληρωτή τέλος... δεν τον διώχνουν.. τί είναι χαλασμένο φαγητό και το επιστρέφουν? Τους βαρέθηκα με τις ανασφάλειες που μας έχουν δημιουργήσει...
Μακάρι να σε πάρουν στον τόπο σου....
Εμένα πέρυσι με πήραν αναπλ στη θέση κάποιου που έκανε μια σοβαρή εγχείριση... Στα μέσα της χρονιάς ο καθηγητής ανέρρωσε και επέστρεψε για 5 ώρες σε άλλο σχολείο από αυτό που υπηρετούσε μέχρι το τέλος της χρονιάς...
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1132 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 12:08:30 μμ »
στους νηπιαγωγους λενε οτι μπορει και σημερα να γινει καποια φαση ειδαλλως τεταρτη.ελπιζω να μην ειναι παλι μονο γι αυτους και να μας παρει και μας το κυμα ;D

Αποσυνδεδεμένος nikbak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1133 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 12:10:47 μμ »
ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΦΗΜΕΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ Κ ΟΙ ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ
ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΣΤΟΥΣ 450....ΙΣΩΣ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ Η ΣΕ 2

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 724
Σύνολο: 725

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.