*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας  (Αναγνώστηκε 43055 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #154 στις: Οκτώβριος 27, 2009, 01:13:26 πμ »
Παιδιά νομίζω ότι έχω ξαναπεί τι γίνεται στην Εύβοια. Πας εκεί, σου ανοίγουν τον πίνακα που βλέπουμε και εμείς στο ιντερνετ. Βέβαια είναι γαλάζιο το φόντο και έχει ένα κενό τετράγωνο στην άκρη του ονοματεπώνυμου. Δεν έχει αριθμούς (π.χ. 38, 28 κτλ). Έχω πάει και εγώ και μια φίλη μου συνάδελφός μας διαφορετικές ημέρες και μας έχουν δείξει τα ίδια. Εμφανίζονται γύρω στα 10-12 ονόματα. Αυτά που μου είχαν δείξει εμένα ήταν των αναπληρωτών που θα έφευγαν στη β φάση. Όταν τους εξήγησα ότι αυτό που μου δείχνετε δεν είναι ωρομίσθιοι αλλά οι επόμενοι (λογικά) αναπληρωτές μου είπαν "όχι, αυτοί είναι οι ωρομίσθιοι". Φυσικά και επέμεινα γιατί τα ονόματα- ιδίως τα πρώτα 50- τα θυμάμαι σχεδόν απέξω. Εξήγησα ότι δε θέλω να δω τους αναπληρωτές. Θέλω να δω μέχρι ποιό όνομα έχει φτάσει η κλήση στα ονόματα των ωρομισθίων στην περιφέρεια Στερεάς (το γνωρίζουμε όλοι ότι είμαστε όλοι μαζί στον πίνακα), μου είπαν ότι αυτοί είναι οι ωρομίσθιοι που θα κληθούν τις επόμενες ημέρες. Να μην πω ότι δυό μέρες μετά τα ονόματα αυτά σχεδόν όλα τα είδα στον πίνακα αναπληρωτών....Το ίδιο έγινε και με τη φίλη μου λίγες μέρες πριν με μια διαφορά. Εμένα μου είχαν πει ότι είναι πολύ δύσκολο να δουλέψω φέτος πρωινή ωρομισθία, στη φίλη μου είπαν ότι είναι σε πολύ καλή θέση στον πίνακα ωρομισθίων....(έχει 2 μόρια λιγότερα από εμένα). Όταν λοιπόν μου λέει η π.χ. η Katiafil ότι Φθιώτιδα είναι τόσες θέσεις πιο κάτω στον πίνακα και αυτό δεν το έχει δει η Εύβοια τι να πω...Είναι να μην τρελαίνομαι? Να πάω ξανά να τους ρωτήσω τι? Έχω και μια αξιοπρέπεια. Δεν μπορούν να με δουλεύουν μπροστά στα μάτια μου, να τους το λέω και να συνεχίζουν το δούλεμα...Το θέμα είναι ποιός θα μου εξηγήσει εμένα ξεκάθαρα για λόγους διαφάνειας τι στο δ....ο κάνουν εκεί μέσα αυτοί οι τύποι. Γιατί αν όλα ήταν καλά, θα σου έδιναν το όνομα του τελευταίου που έχει κληθεί προς το παρόν και τέλος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:44:15 »

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #155 στις: Οκτώβριος 27, 2009, 10:35:14 πμ »
Βασικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται....και βαριουνται να σε εξυπηρετήσουν....αν δε μάθουμε τίποτα μέχρι την άλλη βδομάδα θα κάνω κι εγώ κρούση από Τρίτη....μήπως θέλουν να τα πιέσουμε τα παιδιά

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #156 στις: Οκτώβριος 27, 2009, 03:11:13 μμ »
χθες στο σχολείο του αντρα μου,α Ευβοιας,παρουσιάστηκε ωρομισθια φιλόλογος,με σειρά κάτω του 60 και πάνω απο 22μόρια,η οποία βέβαια στην επόμενη φάση θα φύγει αναπληρώτρια.Απο ο,τι καταλαβαίνετε πίνακας στην Ευβοια είναι πολύ πίσω ακόμη....έλεος πια, πότε περιμένουν να παρουν κόσμο...

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #157 στις: Οκτώβριος 27, 2009, 08:12:26 μμ »
χθες στο σχολείο του αντρα μου,α Ευβοιας,παρουσιάστηκε ωρομισθια φιλόλογος,με σειρά κάτω του 60 και πάνω απο 22μόρια,η οποία βέβαια στην επόμενη φάση θα φύγει αναπληρώτρια.Απο ο,τι καταλαβαίνετε πίνακας στην Ευβοια είναι πολύ πίσω ακόμη....έλεος πια, πότε περιμένουν να παρουν κόσμο...

Έλα,, μην ανησυχείς !!! θα τους πάρουν όλους μαζί.....το καλό αργεί να ρθει..
η Βοιωτία άρχισε να καλεί πδσ ,, για όποιον ενδιαφέρεται. για ωρομισθίους δεν έβγαλα γραμμη !!! Καλή 28η και την Πέμπτη , πρώτα ο Θεός, κάτι θα μάθουμε..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:44:15 »

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #158 στις: Οκτώβριος 27, 2009, 11:01:53 μμ »
χθες στο σχολείο του αντρα μου,α Ευβοιας,παρουσιάστηκε ωρομισθια φιλόλογος,με σειρά κάτω του 60 και πάνω απο 22μόρια,η οποία βέβαια στην επόμενη φάση θα φύγει αναπληρώτρια.Απο ο,τι καταλαβαίνετε πίνακας στην Ευβοια είναι πολύ πίσω ακόμη....έλεος πια, πότε περιμένουν να παρουν κόσμο...

Έλα,, μην ανησυχείς !!! θα τους πάρουν όλους μαζί.....το καλό αργεί να ρθει..
η Βοιωτία άρχισε να καλεί πδσ ,, για όποιον ενδιαφέρεται. για ωρομισθίους δεν έβγαλα γραμμη !!! Καλή 28η και την Πέμπτη , πρώτα ο Θεός, κάτι θα μάθουμε..
Η Βοιιωτία καλεί για πδσ ,αλλά σε τηλέφωνο ο υπεύθυνος είπε πως δε βλέπει να σχηματιζονται πάνω από 200 ώρες,δηλ υπολογίζει να πάρουν 20 φιλολόγους,στην Εύβοια αναφερθηκε ακόμα μικρότερος αριθμός.Εμένα αυτά μου φαίνονται εξωπραγματικά.Η δε σχηματίζονται τμήματα λόγω της καθυστέρησης ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται κι αποθαρρύνουν τον κόσμο.Εγώ πάντως για πδσ δεν έλπίζω...η ωρομισθια΄είναι η μόνη μου ελπίδα....
και μακάρι το καλό να έρθει σύντομα....και αύριο με υγεία

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #159 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 12:08:42 πμ »
Πέρασε κι αυτή η μέρα χωρίς κανένα νέο...ας ελπίσουμε πως αύριο θα χτυπήσει κάποιο τηλ η πως λάβουμε κάποια απάντηση στα ερωτηματικά μας...

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #160 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 12:11:17 πμ »
Σ' ευχαριστούμε Κatiafil!!!!!!

Να σας "φτιάξω" λίγο ακόμη: από Αταλάντη(Γ΄ Φθιώτιδας) φύγαν 3 ωρομίσθιες (μπορεί και 4!!) , καθώς κλήθηκαν προχθές αναπληρώτριες
μήπως μπορούμε να μάθουμε αν καλυφθηκαν αυτές οι θέσεις και από ποιους?katiafil,έχεις κάποια ενημέρωση?

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #161 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 10:50:05 μμ »
Σ' ευχαριστούμε Κatiafil!!!!!!

Να σας "φτιάξω" λίγο ακόμη: από Αταλάντη(Γ΄ Φθιώτιδας) φύγαν 3 ωρομίσθιες (μπορεί και 4!!) , καθώς κλήθηκαν προχθές αναπληρώτριες
μήπως μπορούμε να μάθουμε αν καλυφθηκαν αυτές οι θέσεις και από ποιους?katiafil,έχεις κάποια ενημέρωση?

Aταλάντη τελικά πήραν με τη γ΄φάση 2 αναπληρώτριες και 1 ωρομίσθια, αλλά σήμερα κάλεσαν για 11ωρο Ψαχνά, για 11ωρο στο ΕΠΑΛ Θήβας και σε ένα ακόμη κεντρικό σχολείο της Θήβας!!

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #162 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 10:54:17 μμ »
Ακόμη εξακολουθεί να υφίσταται το κενό στην Παλαιοκατούνα (7 ώρες) που δεν πήγε κανείς ακόμη.  Πάντως , αν καλέσουν κάποιον για εκεί ζητήστε πρόσθετα, έστω σε άλλο σχολείο (μέσα στο Καρπενήσι άρχισε να λειτουργεί και δεύτερο λύκειο) τις 4 ώρες που υπολείπονται ώστε να συμπληρωθεί το 11ωρο. Μπορεί και να σας τις δώσουν ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #163 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 11:20:40 πμ »
ναι για τα Ψαχνα το ξέρω,πήγελιγο πάνω απο το 85...
Ευρυτανια δεν εχω δηλώσει

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #164 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 01:08:28 μμ »
Ακόμη εξακολουθεί να υφίσταται το κενό στην Παλαιοκατούνα (7 ώρες) που δεν πήγε κανείς ακόμη.  Πάντως , αν καλέσουν κάποιον για εκεί ζητήστε πρόσθετα, έστω σε άλλο σχολείο (μέσα στο Καρπενήσι άρχισε να λειτουργεί και δεύτερο λύκειο) τις 4 ώρες που υπολείπονται ώστε να συμπληρωθεί το 11ωρο. Μπορεί και να σας τις δώσουν ;) ;)
εγώ έχω δηλώσει Ευρυτανία ,, αλλά είμαι στα κάτω κάτω του πίνακα.. ωστόσο,,  πήρα τηλέφωνο Ευρυτανία μετά τη γ φάση των αναπληρωτών και μου είπε ένας υπάλληλος με ύφος και καμάρι ότι δεν έχουν κενά για ωρομισθίους , γιατί πήραν αναπληρωτές!!!εγώ πιστεύω αυτό που λες Κatiafil..

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #165 στις: Νοέμβριος 01, 2009, 02:08:30 μμ »
Ακόμη εξακολουθεί να υφίσταται το κενό στην Παλαιοκατούνα (7 ώρες) που δεν πήγε κανείς ακόμη.  Πάντως , αν καλέσουν κάποιον για εκεί ζητήστε πρόσθετα, έστω σε άλλο σχολείο (μέσα στο Καρπενήσι άρχισε να λειτουργεί και δεύτερο λύκειο) τις 4 ώρες που υπολείπονται ώστε να συμπληρωθεί το 11ωρο. Μπορεί και να σας τις δώσουν ;) ;)
εγώ έχω δηλώσει Ευρυτανία ,, αλλά είμαι στα κάτω κάτω του πίνακα.. ωστόσο,,  πήρα τηλέφωνο Ευρυτανία μετά τη γ φάση των αναπληρωτών και μου είπε ένας υπάλληλος με ύφος και καμάρι ότι δεν έχουν κενά για ωρομισθίους , γιατί πήραν αναπληρωτές!!!εγώ πιστεύω αυτό που λες Κatiafil..
Η΄αλήθεια είναι ότι ο διευθυντης διδε Ευρυτανίας είναι ένας απίστευτα δραστήριος και οργανωτικός ανθρωπος και δεν είναι απο αυτους που κωλυσιεργουν....είναι από τους λιγους οραματιστες...τον ξερω προσωπικάάλλωστε η Ευρυτανία σε αντιθεση με Ευβοια και Βοιωτία ξεκίνησε πολύ νωρίς να ζητά ωρομίσθιους....αυτός είναι ο μόνος λόγος που το έχω ψιλομετανιώσει που δε δήλωσα το νομο αυτό...

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #166 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 10:42:37 πμ »
καλή βδομάδα!! Η Εύβοια κάλεσε το 90 ..Εlρida είσαι κοντά?? Στην Ευρυτανία σταμάτησαν στο 85.. το κενό στην  Πλαιοκατούνα όντως εξακολουθεί να υφισταται..

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Στερεάς Ελλάδας
« Απάντηση #167 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:41:34 πμ »
καλή βδομάδα!! Η Εύβοια κάλεσε το 90 ..Εlρida είσαι κοντά?? Στην Ευρυτανία σταμάτησαν στο 85.. το κενό στην  Πλαιοκατούνα όντως εξακολουθεί να υφισταται..

Sharon από που έχεις αυτή την πληροφόρηση; Πήρες τηλ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 787
Σύνολο: 803

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.