*

Αποστολέας Θέμα: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία  (Αναγνώστηκε 125738 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:22:00 μμ »
Αυτό ΣΙΓΟΥΡΑ το ξέρει η bitch.... ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:11:36 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:32:16 μμ »
μετράει η σειρά στον πίνακα αναπληρωτών και τα κοινωνικά κριτήρια τα οποία ακολουθούνται οπως και στη σειρά των μεταθέσεων:

Κριτήρια για τις μεταθέσεις των εκπαιδευτικών σύμφωνα με την παρ. 1 του άρθρου 16 του Π.Δ. 50/1996 είναι:
1)   η συνολική υπηρεσία (για τους αναπληρωτές η σειρά στον πίνακα αποτυπώνει τη συνολική τους προϋπηρεσία )
2)   η συνυπηρέτηση
3)   οι οικογενειακοί λόγοι
4)   οι συνθήκες διαβίωσης στις έδρες των σχολείων όπου υπηρέτησαν ή υπηρετούν (δεν ισχύει για αναπληρωτές0
5)   η εντοπιότητα
6)   η πρώτη προτίμηση.
Σε περίπτωση ισοβαθμίας των εκπαιδευτικών κατά τις μεταθέσεις από περιοχή σε περιοχή, σύμφωνα με το άρθρο 16 παρ. 11 και 13 του Π.Δ. 50/96, προηγούνται οι εκπαιδευτικοί που υπερέχουν κατά κριτήριο, εάν αυτά συντρέχουν και με την εξής σειρά:
α) στη συνυπηρέτηση
β) στην εντοπιότητα
γ) στους οικογενειακούς λόγους
δ) στη συνολική υπηρεσία ( για τους αναπληρωτές, η σειρά στον πίνακα).
ε) στις δυσμενείς συνθήκες λειτουργίας των σχολείων όπου υπηρέτησαν ή υπηρετούν  ( όχι για αναπληρωτές0>
στ) στην πρώτη προτίμηση.
Σε περίπτωση ισοβαθμίας και στα επιμέρους κριτήρια τότε λαμβάνεται υπόψη η ημερομηνία και η σειρά δημοσίευσης του διορισμού τους στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.
 ( για τους αναπληρωτές, η σειρά τους στον πίνακα)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:46:22 μμ »
Ευχαριστω πολυ bitch,αρα στη δικη μου περιπτωση(αν γινει αυτο)δικαιουμαι να ζητησω το λογο η δεν καταλαβα καλα;

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:46:28 μμ »
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν στα κοινωνικά κριτήρια τοποθέτησης μπορεί να συμπεριληφθεί η περίπτωση ατόμου με πρόβλημα υγείας όπου χρειάζεται κάποια παρακολούθηση.Για παράδειγμα στα Δωδεκάνησα έχει μεγάλη σημασία εάν θα είσαι στη Ρόδο όπου έχει νοσοκομείο ή θα είσαι στους Λειψούς, που αν έχει κάποιου είδους ιατρικό κέντρο θα είναι θαύμα.

Βέβαια και μετράει!Στο χαρτί της τοποθέτησης που θα σου δώσουν γράφει κάπου Υγεία και αιτιολογία.Μπορείς εκεί να το γράψεις και σίγουρα θα δώσουν σημασία πιστεύω!

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ..Με αγχώνει πάρα πολύ το γεγονός οτι μπορεί να είμαι σε ένα μέρος χωρίς νοσοκομείο αλλά κ' το κατά πόσο καλά τροφοδοτούνται τα φαρμακεία που υπάρχουν σε κάθε ακριτικό νησάκι.Γι'αυτό ας ελπίσουμε να με πάρουν σε κάποια από τις 30 επιλογές μου σε στεριά... ;)

Θα βοηθούσε να μιλούσες και με τον ίδιο τον διευθυντή εφόσον τίθεται σοβαρό πρόβλημα για να δώσει μια άλφα προσοχή και να μην το...προσπεράσει κατά λάθος!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:11:36 »

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:48:02 μμ »
Ευχαριστω πολυ bitch,αρα στη δικη μου περιπτωση(αν γινει αυτο)δικαιουμαι να ζητησω το λογο η δεν καταλαβα καλα;

Πιστεύω ότι μπορείς να ζητήσεις το λόγο εφόσον το γνωρίζεις. θα μπορούσες να καλέσεις και το υπουργείο να σου πουν καλύτερα.
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:51:25 μμ »
Ευχαριστω πολυ bitch,αρα στη δικη μου περιπτωση(αν γινει αυτο)δικαιουμαι να ζητησω το λογο η δεν καταλαβα καλα;

αν δεν ανήκεις ξεκάθαρα στις λεγόμενες ειδικές περιπτώσεις όπως ορίζονται στην παρ. 13 του πδ50/96 ( εκτός των πολυτέκνων που πλέον δεν προτάσσονται στις τοποθετήσεις έναντι των υπολοίπων ) τότε δεν μπορεις να ζητήσεις τον λόγο...

ωστόσο, φυσικά και τα προβληματα υγείας αντιμετωπιζονται - κατά κανόνα- με σεβασμό απο όλους τους Προισταμένους και θέλω να πιστεύω και απο τους συναδέλφους σου αναπληρωτές.
Καλό είναι πάντως, στο πιστοποιητικο υγείας που θα έχεις να αναγράφεται με λεπτομέρειες η περίπτωσή σου ώστε να μπορείς να στηρίξεις και πιο επίσημα τις αξιώσεις σου.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά. Πάντως συνήθως υπάρχει ευαισθησία σε τέτοια θέματα και καλή διάθεση από όλα τα πυσδε... ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 06:00:09 μμ »
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν στα κοινωνικά κριτήρια τοποθέτησης μπορεί να συμπεριληφθεί η περίπτωση ατόμου με πρόβλημα υγείας όπου χρειάζεται κάποια παρακολούθηση.Για παράδειγμα στα Δωδεκάνησα έχει μεγάλη σημασία εάν θα είσαι στη Ρόδο όπου έχει νοσοκομείο ή θα είσαι στους Λειψούς, που αν έχει κάποιου είδους ιατρικό κέντρο θα είναι θαύμα.

Βέβαια και μετράει!Στο χαρτί της τοποθέτησης που θα σου δώσουν γράφει κάπου Υγεία και αιτιολογία.Μπορείς εκεί να το γράψεις και σίγουρα θα δώσουν σημασία πιστεύω!

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ..Με αγχώνει πάρα πολύ το γεγονός οτι μπορεί να είμαι σε ένα μέρος χωρίς νοσοκομείο αλλά κ' το κατά πόσο καλά τροφοδοτούνται τα φαρμακεία που υπάρχουν σε κάθε ακριτικό νησάκι.Γι'αυτό ας ελπίσουμε να με πάρουν σε κάποια από τις 30 επιλογές μου σε στεριά... ;)

Θα βοηθούσε να μιλούσες και με τον ίδιο τον διευθυντή εφόσον τίθεται σοβαρό πρόβλημα για να δώσει μια άλφα προσοχή και να μην το...προσπεράσει κατά λάθος!

Αχ ας με πάρουν πρώτα αναπληρώτρια κι όλα θα γίνουν!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 06:02:14 μμ »
οι περισσότεροι αυτό περιμένουμε!Να έρθει η πρόσληψη επιτέλους!!!Μακάρι να έχουμε σύντομα καλά νέα για την πρόσληψη και όλα θα γίνουν στη συνέχεια.Κανείς δεν χάνεται...
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Έλλη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 06:38:01 μμ »
Συγνώμη, επειδή έχω μπερδευτεί πάρα πολύ, τελικά ισχύει αυτό

"3. Η τοποθέτηση των προσλαμβανομένων αναπληρωτών σε σχολικές μονάδες γίνεται με απόφαση του διευθυντή εκπαίδευσης, ύστερα από δήλωση των προσλαμβανομένων για την τοποθέτησή τους στα λειτουργικά κενά. Κατά την τοποθέτηση αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών σε σχολεία της ίδιας περιοχής διορισμού από υποψηφίους του πίνακα A λαμβάνoνται υπόψη τα κριτήρια του άρθρου 138, παρ. 1, περίπτωση γ του Ν. 2725/1999. Κατά την τοποθέτηση σε σχολεία της διεύθυνσης εκπαίδευσης των προερχομένων από τον πίνακα B προτιμώνται κατά σειρά:

α) οι γονείς τεσσάρων παιδιών, που είναι ανήλικα ή σπουδάζουν ή υπηρετούν τη στρατιωτική τους θητεία,

β) οι πάσχοντες από ομόζυγη μεσογειακή αναιμία,

γ) οι γονείς με τρία ή δύο ή ένα παιδί,

δ) οι έγγαμοι χωρίς παιδιά και

ε) οι έχοντες τα περισσότερα μόρια. Μεταξύ των ανηκόντων στην ίδια κατηγορία, που προέρχονται από τον πίνακα B προτιμώνται οι έχοντες και εντοπιότητα."

ή αυτό;

"μετράει η σειρά στον πίνακα αναπληρωτών και τα κοινωνικά κριτήρια τα οποία ακολουθούνται οπως και στη σειρά των μεταθέσεων"

Δηλαδή τι προκρίνεται τελικά; Η σειρά στον πίνακα αναπληρωτών ή η οικογενειακή κατάσταση; Πέρυσι, στη Διεύθυνση που με είχαν προσλάβει δεν μου είπαν καν να δηλώσω συγκεκριμένα σχολεία, μόνο περιοχές γενικώς και αορίστως, δεν είχα καν φόρμα τοποθέτησης με κουτάκια όπως μου τα περιγράφετε, μου είπαν να γράψω εάν έχω παιδί ή όχι, αλλά ότι αυτό ως κριτήριο θα ακολουθούσε τα μόρια, που ήταν το πρώτο κριτήριο τοποθέτησης. Στα μέσα της χρονιάς ανακάλυψα τον πρώτο νόμο, του οποίου και το απόσπασμα παραθέτω στην αρχή, που προκρίνει την οικογενειακή κατάσταση, αλλά ήταν πλέον πολύ αργά, είχα χάσει και τις τρεις πρώτες προτιμήσεις μου αδιαμαρτύρητα (από συναδέλφους, που, όπως μου είπαν από τη Διεύθυνση είχαν περισσότερα μόρια από μένα (χωρίς βέβαια να μου πουν ονόματα). Η bitch, αν κατάλαβα καλά, παραθέτει άλλο απόσπασμα (από παλαιότερο ίσως νόμο;), που επιβεβαιώνει όμως αυτό που μου είπαν στη Διεύθυνση. Τι ισχύει τελικά; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; 


Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 06:45:19 μμ »
Συγνώμη, επειδή έχω μπερδευτεί πάρα πολύ, τελικά ισχύει αυτό

"3. Η τοποθέτηση των προσλαμβανομένων αναπληρωτών σε σχολικές μονάδες γίνεται με απόφαση του διευθυντή εκπαίδευσης, ύστερα από δήλωση των προσλαμβανομένων για την τοποθέτησή τους στα λειτουργικά κενά. Κατά την τοποθέτηση αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών σε σχολεία της ίδιας περιοχής διορισμού από υποψηφίους του πίνακα A λαμβάνoνται υπόψη τα κριτήρια του άρθρου 138, παρ. 1, περίπτωση γ του Ν. 2725/1999. Κατά την τοποθέτηση σε σχολεία της διεύθυνσης εκπαίδευσης των προερχομένων από τον πίνακα B προτιμώνται κατά σειρά:

α) οι γονείς τεσσάρων παιδιών, που είναι ανήλικα ή σπουδάζουν ή υπηρετούν τη στρατιωτική τους θητεία,

β) οι πάσχοντες από ομόζυγη μεσογειακή αναιμία,

γ) οι γονείς με τρία ή δύο ή ένα παιδί,

δ) οι έγγαμοι χωρίς παιδιά και

ε) οι έχοντες τα περισσότερα μόρια. Μεταξύ των ανηκόντων στην ίδια κατηγορία, που προέρχονται από τον πίνακα B προτιμώνται οι έχοντες και εντοπιότητα."

ή αυτό;

"μετράει η σειρά στον πίνακα αναπληρωτών και τα κοινωνικά κριτήρια τα οποία ακολουθούνται οπως και στη σειρά των μεταθέσεων"

Δηλαδή τι προκρίνεται τελικά; Η σειρά στον πίνακα αναπληρωτών ή η οικογενειακή κατάσταση; Πέρυσι, στη Διεύθυνση που με είχαν προσλάβει δεν μου είπαν καν να δηλώσω συγκεκριμένα σχολεία, μόνο περιοχές γενικώς και αορίστως, δεν είχα καν φόρμα τοποθέτησης με κουτάκια όπως μου τα περιγράφετε, μου είπαν να γράψω εάν έχω παιδί ή όχι, αλλά ότι αυτό ως κριτήριο θα ακολουθούσε τα μόρια, που ήταν το πρώτο κριτήριο τοποθέτησης. Στα μέσα της χρονιάς ανακάλυψα τον πρώτο νόμο, του οποίου και το απόσπασμα παραθέτω στην αρχή, που προκρίνει την οικογενειακή κατάσταση, αλλά ήταν πλέον πολύ αργά, είχα χάσει και τις τρεις πρώτες προτιμήσεις μου αδιαμαρτύρητα (από συναδέλφους, που, όπως μου είπαν από τη Διεύθυνση είχαν περισσότερα μόρια από μένα (χωρίς βέβαια να μου πουν ονόματα). Η bitch, αν κατάλαβα καλά, παραθέτει άλλο απόσπασμα (από παλαιότερο ίσως νόμο;), που επιβεβαιώνει όμως αυτό που μου είπαν στη Διεύθυνση. Τι ισχύει τελικά; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

εγώ ήξερα ότι ισχύει το πρώτο!!!Μάλιστα πέρσι στην ομιλία του αυτά είχε τονίσει και ο διευθυντής ότι θα ισχύσουν!Αλλιώς από τελευταία δε θα βρισκόμουν να πηγαίνω πρώτη εκεί που θέλω!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Αγγελικη80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Μονιμη Αναπληρωτρια
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 06:57:07 μμ »
Τα κοινωνικα κριτηρια προηγουνται και μετα η σειρα καταταξης του ενιαιου πινακα αναπληρωτων.Τα τελευταια 4 χρονια αναπληρωτρια,σε διαφορετικες διευθηνσεις πρωτοβαθμιας,αυτο ισχυσε.Μαλιστα,πριν την δηλωση των κενων και την συνεδριαση του ΠΥΣΠΕ για την τοποθετηση μας,παντα υπηρχε διαθεσιμος και ο εσωτερικος πινακας καταταξης,των αναπληρωτων προς τοποθετηση

Αποσυνδεδεμένος Έλλη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 07:07:02 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ Vasoulals και Αγγελική!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 07:20:52 μμ »
ουσιαστικα είναι το ίδιο πράγμα με διαφορετική διατύπωση.
στον 2725//99 το αρ. 38 παρ. 1 περ. α αναφέρει ότι
Η τοποθέτησή τους σε σχολείο της περιοχής διορισμού γίνεται με απόφαση ταυ προϊσταμένου της οικείας διεύθυνσης εκπαίδευσης, ύστερα από πρόταση του περιφερειακού υπηρεσιακού συμβουλίου, με βάση τις δηλώσεις προτίμησής τους σε συνδυασμό με τη συνδρομή προϋποθέσεων προϋπηρεσίας, εντοπιότητας, οικογενειακής κατάστασης και συνυπηρέτησης. .  όπως δηλαδή ορίζονται και στο πδ50/96.

οι αναπληρωτές του πίνακα Β ορίζουν και τη σειρά κατάταξης των λεγόμενων ειδικών κατηγοριών. Ουσιαστικά όμως είναι το ίδιο πράγμα. είναι απλά θέμα διατύπωσης.
Ό,τι σας είναι βέβαια ευκολότερο, αυτό κρατήστε κιόλας.
Εξάλλου, η διάταξη που παρέθεσε η Αγγελική είναι αν θες πιο σαφής, επομένως κρατήστε αυτή.  :) :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος panagopou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης Αναπληρωτών στα σχολεία
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 03:21:06 μμ »
καλησπέρα!!!παίρνω το θάρρος να ρωτήσω καθώς διαβάζοντας το θέμα δεν κατάλαβα πολύ καλά τι προηγείται για τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών. Ισχύουν πρώτα τα κοινωνικά κριτήρια από ότι έχω κατάλάβει τα οποία γράφτηκαν πιο πάνω. Όμως πουθενά σε αυτά δεν αναφέρεται η εγκυμοσύνη. δηλαδή κάποια έγγυος με ποια σειρά θα επιλέξει σε ποιο κενό θα πάει;;;;;εξαρτάται την καλή διάθεση του διευθυντή της δευτεροβάθμιας;;;σας ευχαριστώ!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 383
Σύνολο: 394

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.