*

Αποστολέας Θέμα: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!  (Αναγνώστηκε 67253 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 05:19:59 μμ »
Το βέλτιστο θα ήταν να ανακοινώσουν νέους πίνακες χωρίς να υπολογίσουν τα μόρια που πήρε ο κάθε υποψήφιος στη συνέντευξη. Κάτι ανάλογο δηλαδή με αυτό που έγινε στην προκήρυξη των ΕΠ.ΟΠ. Ότι και να γίνει όμως, πως λειτουργούν αυτή τη στιγμή τα ΣΔΕ με τόσα πολλά κενά ωρομισθίων;Και κάτι ακόμη, πόσο σοβαρό είναι ένα δημόσιο σχολείο όταν θα αρχίσει τα μαθήματά του στην καλύτερη περίπτωση στα μέσα του Νοέμβρη;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:07:00 »

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #183 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 05:24:29 μμ »
και βάλε! κατά Δεκέμβρη ως φαίνεται!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #184 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 08:04:34 μμ »
Το βέλτιστο θα ήταν να ανακοινώσουν νέους πίνακες χωρίς να υπολογίσουν τα μόρια που πήρε ο κάθε υποψήφιος στη συνέντευξη. Κάτι ανάλογο δηλαδή με αυτό που έγινε στην προκήρυξη των ΕΠ.ΟΠ. Ότι και να γίνει όμως, πως λειτουργούν αυτή τη στιγμή τα ΣΔΕ με τόσα πολλά κενά ωρομισθίων;Και κάτι ακόμη, πόσο σοβαρό είναι ένα δημόσιο σχολείο όταν θα αρχίσει τα μαθήματά του στην καλύτερη περίπτωση στα μέσα του Νοέμβρη;
ναι για αυτο αναρωτιωμουν και γω...

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #185 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 08:15:28 μμ »
εγω θελω μονο να πω οτι "λυπαμαι τους κακομοιρους ενηλικες και μεταναστες"....περιμενουν σχολικη χρονια απο σεπτεμβρη! ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:07:00 »

Αποσυνδεδεμένος humus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #186 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 10:45:17 μμ »
παιδια δεν νομιζω να ξαναστειλουμε χαρτια !αυτο θα ηταν τουλαχιστον γελοιο,,,

Κάθε χρόνο στέλναμε τα ίδια χαρτιά, τον τελευταίο μάλιστα τα στείλαμε δύο φορές (μια για το μητρώο, και μια για τις καλοκαιρινές προκηρύξεις). Μια γελοιότητα ακόμα δεν αλλάζει τίποτα .....όταν μάλιστα γίνεται στο όνομα "πιο διαφανών" διαδικασιών.....

Αποσυνδεδεμένος ELENA24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #187 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:45:05 πμ »
ΘΕΩΡΩ ΘΡΑΣΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΑΥΤΙΖΟΥΝ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΩΝ STAGE.ΣΤΑ ΣΔΕ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΜΕ FAX ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ, ΑΠΟ ΜΠΛΕ Ή ΠΡΑΣΙΝΟ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ....ΟΤΑΝ Η ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ 80%.ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ.ΤΕΛΟΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ....ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΩ......ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΟΤΑΝ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΕΚΕΙ....ΣΥΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΦΙΛΟΛΑΪΚΗ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΜΕΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΣΟΜΕΝ.ΧΟΥΝΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #188 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:58:21 πμ »
ΟΤΑΝ Η ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ 80%.ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ.

θα διαφωνήσω ΚΑΘΕΤΑ με το οτι δεν μπαίνεις χωρίς να έχεις τυπικά προσόντα γιατί πολύ απλά το δικό μου μεταπτυχιακό και το ECDL μου θα πάνε περίπατο αν πάρω 15 στην συνέντευξη κι εσύ 20... και αυτό το έχουμε δει να γίνεται πολλές μα πολλές φορές στο αγαπημένο ΙΔΕΚΕ. Οπότε με τα μετρήσιμα ΜΟΝΟ και ΧΩΡΙΣ συνέντευξη θα ισχύει αυτό που λες...

Αποσυνδεδεμένος destilje

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Sunset on board...
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #189 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 02:55:24 μμ »
Υπόθεση "stage" και στο ΙΔΕΚΕ.
Συμφωνώ και επαυξάνω, γνωρίζοντας το θέμα από πάρα, πάρα πολύ κοντά.
Η υπόθεση "stage" αφορά κυρίως στελέχη και όχι εκπαιδευτές, δηλαδή συμβασιούχους μέσα στο ΙΔΕΚΕ (ομάδες έργου κτλ) και συμβασιούχους των ΚΕΕ(προϊστάμενοι κτλ). Με μαγείρεμα  συνέντευξης βάζαν όποιον ήθελαν.
Τα στελέχη του ΙΔΕΚΕ είναι παιδιά του Τσαμαδιά και Σταϊκούρα. Ρωτήστε για το ποιοι είναι, τί έκαναν και για ποιους λόγους τα δύο παραπάνω λαμόγια. Συμβάσεις επί συμβάσεων και ανανεώσεις....Όλη η Λαμία στο ΙΔΕΚΕ!!! Μεγάλο πολιτικό παιχνίδι και γενικώς υπόθεση που χρειάζεται Τριανταφυλλόπουλο.
Σε επίπεδο εκπαιδευτών, τώρα, πάντα υπάρχουν οι αρεστοί, επίσης...Αλλά η περίπτωσή τους είναι ανεπίτρεπτο να χαρακτηρίζεται ως "stage" καθώς η σχετική προϋπηρεσία δε μετράει για διορισμό.
When ignorance is bliss, it's folly to be wise...

Αποσυνδεδεμένος mariasak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #190 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 03:16:11 μμ »
Υπόθεση "stage" και στο ΙΔΕΚΕ.
Με μαγείρεμα  συνέντευξης βάζαν όποιον ήθελαν.
Τα στελέχη του ΙΔΕΚΕ είναι παιδιά του Τσαμαδιά και Σταϊκούρα. Ρωτήστε για το ποιοι είναι, τί έκαναν και για ποιους λόγους τα δύο παραπάνω λαμόγια. Συμβάσεις επί συμβάσεων και ανανεώσεις....Όλη η Λαμία στο ΙΔΕΚΕ!!!

Και με ψεύτικα χαρτιά θα προσθέσω εγώ
Πες τα χρυσόστομε/η !!!!!

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #191 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 03:46:07 μμ »
Υπόθεση "stage" και στο ΙΔΕΚΕ.
Με μαγείρεμα  συνέντευξης βάζαν όποιον ήθελαν.
Τα στελέχη του ΙΔΕΚΕ είναι παιδιά του Τσαμαδιά και Σταϊκούρα. Ρωτήστε για το ποιοι είναι, τί έκαναν και για ποιους λόγους τα δύο παραπάνω λαμόγια. Συμβάσεις επί συμβάσεων και ανανεώσεις....Όλη η Λαμία στο ΙΔΕΚΕ!!!

Και με ψεύτικα χαρτιά θα προσθέσω εγώ
Πες τα χρυσόστομε/η !!!!!


Πες τα χρυσοστομη!!! με ψευτικα χαρτια δικαιολογητικα!! τα μορια στα προσοντα ειναι "πειραγμενα"

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #192 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 05:28:31 μμ »
ΘΕΩΡΩ ΘΡΑΣΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΑΥΤΙΖΟΥΝ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΩΝ STAGE.ΣΤΑ ΣΔΕ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΜΕ FAX ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ, ΑΠΟ ΜΠΛΕ Ή ΠΡΑΣΙΝΟ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ....ΟΤΑΝ Η ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ 80%.ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ.ΤΕΛΟΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ....ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΩ......ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΟΤΑΝ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΕΚΕΙ....ΣΥΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΦΙΛΟΛΑΪΚΗ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΜΕΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΣΟΜΕΝ.ΧΟΥΝΤΑ.
Μάλλον είσαι βαθιά νυχτωμένη..

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #193 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 06:41:45 μμ »
Οι δύο συνάδελφοι που έγραψαν για ψεύτικα χαρτιά στο ΙΔΕΚΕ που το στηρίζουν, γιατί είναι πολύ σοβαρή η καταγγελία. Τα χαρτιά εξετάζονται από τα κεντρικά του ΙΔΕΚΕ, απ' τις τριμελείς επιτροπές που παίρνουν τις συνεντεύξεις και από επιτροπή ενστάσεων, αν γίνει ένσταση (αν δεν κάνω λάθος). Όλα αυτά τα άτομα είναι "μιλημένα"; Λίγο δύσκολο μου φαίνεται, αν και στη χώρα που ζούμε δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτε.

Η ELENA24 τι εννοεί γράφοντας: " ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΦΙΛΟΛΑΪΚΗ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΜΕΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΣΟΜΕΝ.ΧΟΥΝΤΑ.";


Αποσυνδεδεμένος destilje

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Sunset on board...
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #194 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 10:58:02 μμ »
Όσον αφορά τα χαρτιά, αυτό που επιβεβαιώνω εγώ από προσωπική μου εμπειρία, είναι η περίπτωση πλαστής προϋπηρεσίας.
Έτυχε να είμαι πρώτη στα τυπικά προσόντα, με έσφαξαν στη συνέντευξη προκειμένου να πάρουν το τεράστιο και άσχετο  βύσμα που είχε και πλαστή προυπηρεσία. Η πλάκα είναι ότι η επιτροπή ήταν όλοι γνωστοί μου και στη συνέντευξη δε με ρώτησαν τίποτα απολύτως....Καλό, ε;
Έκανα ένσταση που αφορούσε τη συνέντευξη και τους συγκεκριμένους γνωστούς μου της επιτροπής και πήγα και τους έχεσα προσωπικώς (τους 2 από τους τρεις της επιτροπής) την επομένη της δημοσίευσης της βαθμολογίας της συνέντευξης. Η πλάκα επίσης, είναι, ότι είχαν βάλει το κεφάλι κάτω και δε μιλούσαν κατά τη διάρκεια του χεσίματος. Η απόλυτη ένδειξη ενοχής...
Ως απάντηση στην ένσταση,το ΙΔΕΚΕ μου έστειλε κάτι ασυναρτησίες που μου προκάλεσαν στην αρχή γέλιο και μετά οργή.
Ετοίμασα εξώδικο το οποίο τελικά δεν το έστειλα καθαρά για προσωπικούς λόγους (όχι γιατί η επιτροπή ήταν γνωστή μου, ούτε γιατί διαπραγματεύτηκα ή ήλπιζα σε ανταπόδοση ευνοικότερης μεταχείρισης στο μέλλον) και ΕΚΟΨΑ ΚΑΘΕ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.
Το κωλόβυσμα που λέγαμε παραπάνω δρα ακόμα ανενόχλητο, αλλά είναι και γκαντέμης ρε παιδί μου... Μάλλον από τις κατάρες που του έχω ρίξει...
Άλλος ένας μέσα στη λίστα των εχθρών μου, για τους οποίους φροντίζω να μαθαίνω ακόμα και τι στάση που τους βολεύει για να χέζουν!
Επιτρέψτε μου να μην αποκαλύψω πώς είμαι σίγουρος για την πλαστότητα της προϋπηρεσίας και το όνομα του εμπλεκόμενου βουλευτή...
Τους ανθρώπους της επιτροπής τους γνώριζα από προηγούμενό μου επαγγελματικό πόστο.
Εσείς έχετε καμιά ωραία ιστοριούλα να την κάνουμε σίριαλ;
ΝΑΙ, ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΜΙΛΗΜΕΝΟΙ!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2009, 11:04:09 μμ από destilje »
When ignorance is bliss, it's folly to be wise...

Αποσυνδεδεμένος fair_play

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
    • Προφίλ
Απ: συνεντευξεις ιδεκε SOS!!
« Απάντηση #195 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:24:15 μμ »
.... και πήγα και τους έχεσα προσωπικώς (τους 2 από τους τρεις της επιτροπής) την επομένη της δημοσίευσης της βαθμολογίας της συνέντευξης. Η πλάκα επίσης, είναι, ότι είχαν βάλει το κεφάλι κάτω και δε μιλούσαν κατά τη διάρκεια του χεσίματος. Η απόλυτη ένδειξη ενοχής...
Το κωλόβυσμα που λέγαμε παραπάνω δρα ακόμα ανενόχλητο, αλλά είναι και γκαντέμης ρε παιδί μου... Μάλλον από τις κατάρες που του έχω ρίξει...
Άλλος ένας μέσα στη λίστα των εχθρών μου, για τους οποίους φροντίζω να μαθαίνω ακόμα και τι στάση που τους βολεύει για να χέζουν!
........

Ωραία τα λές!!!!

......Έτυχε να είμαι πρώτη στα τυπικά προσόντα............

......Επιτρέψτε μου να μην αποκαλύψω πώς είμαι σίγουρος για την πλαστότητα ........

Διάλεξε!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160953
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 521

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.