*

Αποστολέας Θέμα: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010  (Αναγνώστηκε 8578 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 02:43:11 μμ »
Σήμερα Δευτέρα 21 Σεπτεμβρίου ξεκίνησαν οι κλήσεις ωρομίσθιων εκπαιδευτικών για τους υπόλοιπους κλάδους και ρωτώ, με εμάς τους Πληροφορικούς τί θα γίνει ? Θα αρχίσουν να καλούν και εμάς από τώρα? Με βάσει ποιους πίνακες, αφού οι τελευταίοι δεν έχουν βγει ακόμα. Πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση να καλέσουν από τους περσινούς δηλαδή χωρίς να υπολογίζονται τα αποτελέσματα του τελευταίου ΑΣΕΠ? Αν ακόμα γίνει κάτι τέτοιο στη συνέχεια όταν βγουν οι πίνακες τι θα τους κάνουν τους παλιούς, θα τους διώξουν?

Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί είμαι και εγώ επιτυχών στον ΑΣΕΠ, με καλό ποσοστό και περιμένω να με καλέσουν για ωρομίσθιο. Αν όμως καλέσουν με βάση τους παλιούς πίνακες τότε θα είναι μια μεγάλη αδικία για όλους τους επιτυχόντες μη διοριστέους.

Περιμένω τις απόψεις σας και αν έχετε κάποια νεώτερα επί του θέματος ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:09:30 »

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 02:54:22 μμ »
Σήμερα Δευτέρα 21 Σεπτεμβρίου ξεκίνησαν οι κλήσεις ωρομίσθιων εκπαιδευτικών για τους υπόλοιπους κλάδους και ρωτώ, με εμάς τους Πληροφορικούς τί θα γίνει ? Θα αρχίσουν να καλούν και εμάς από τώρα? Με βάσει ποιους πίνακες, αφού οι τελευταίοι δεν έχουν βγει ακόμα. Πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση να καλέσουν από τους περσινούς δηλαδή χωρίς να υπολογίζονται τα αποτελέσματα του τελευταίου ΑΣΕΠ? Αν ακόμα γίνει κάτι τέτοιο στη συνέχεια όταν βγουν οι πίνακες τι θα τους κάνουν τους παλιούς, θα τους διώξουν?

Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί είμαι και εγώ επιτυχών στον ΑΣΕΠ, με καλό ποσοστό και περιμένω να με καλέσουν για ωρομίσθιο. Αν όμως καλέσουν με βάση τους παλιούς πίνακες τότε θα είναι μια μεγάλη αδικία για όλους τους επιτυχόντες μη διοριστέους.

Περιμένω τις απόψεις σας και αν έχετε κάποια νεώτερα επί του θέματος ...
Διάβασε τα αντίστοιχα topic και θα καταλάβεις. Οι πρώτοι ωρομίσθιοι Πληροφορικοί θα κληθούν, στην καλύτερη περίπτωση, στα μέσα Νοεμβρίου, αφού βγουν οι νέοι πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 04:07:24 μμ »
Σήμερα Δευτέρα 21 Σεπτεμβρίου ξεκίνησαν οι κλήσεις ωρομίσθιων εκπαιδευτικών για τους υπόλοιπους κλάδους και ρωτώ, με εμάς τους Πληροφορικούς τί θα γίνει ? Θα αρχίσουν να καλούν και εμάς από τώρα? Με βάσει ποιους πίνακες, αφού οι τελευταίοι δεν έχουν βγει ακόμα. Πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση να καλέσουν από τους περσινούς δηλαδή χωρίς να υπολογίζονται τα αποτελέσματα του τελευταίου ΑΣΕΠ? Αν ακόμα γίνει κάτι τέτοιο στη συνέχεια όταν βγουν οι πίνακες τι θα τους κάνουν τους παλιούς, θα τους διώξουν?

Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί είμαι και εγώ επιτυχών στον ΑΣΕΠ, με καλό ποσοστό και περιμένω να με καλέσουν για ωρομίσθιο. Αν όμως καλέσουν με βάση τους παλιούς πίνακες τότε θα είναι μια μεγάλη αδικία για όλους τους επιτυχόντες μη διοριστέους.

Περιμένω τις απόψεις σας και αν έχετε κάποια νεώτερα επί του θέματος ...
Διάβασε τα αντίστοιχα topic και θα καταλάβεις. Οι πρώτοι ωρομίσθιοι Πληροφορικοί θα κληθούν, στην καλύτερη περίπτωση, στα μέσα Νοεμβρίου, αφού βγουν οι νέοι πίνακες.

Έχω διαβάσει το/τα topic στο οποίο αναφέρεσαι αλλά δεν έχω δει κάπου να αναφέρεται μια επίσημη πηγή. Η λογική λέει ότι προσλήψεις θα γίνουν αφού ανακοινωθούν οι πίνακες. Τι θα γίνει όμως αν προφασιστούν κενά (τα οποία πραγματικά υπάρχουν) και προσλάβουν τώρα με τους παλιούς πίνακες? Ειδικά στον κλάδο μας τίποτα δε δουλεύει με βάση τη λογική οπότε όλα να τα περιμένουμε ...

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 05:25:39 μμ »
προσλάβουν τώρα με τους παλιούς πίνακες?

Δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Αν ήταν τόσο επείγον, το ΥΠΕΠΘ θα ζητούσε τουλάχιστον (έστω τυπικά) από το ΑΣΕΠ να βγάλει τα αποτελέσματα, αφού ζητήσει εξαίρεση όπως έκανε το ίδιο το ΥΠΕΠΘ. Αντίθετα, βολεύτηκε στο "πάγωμα" του ΑΣΕΠ. Για μέσα Νοεμβρίου δε νομίζω πάντως, αρχές Δεκεμβρίου θεωρώ πιο πιθανό.

Επίσης, για τα ΣΜΕΑ έβγαλε νέους πίνακες χωρίς τα μόρια του ΑΣΕΠ για να καλέσει αναπληρωτές. Σε μας, θεωρώ απίθανο να κάνει κάτι τέτοιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2009, 06:08:59 μμ από flair »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:09:30 »

Αποσυνδεδεμένος mihas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 09:25:21 μμ »
παιδια γεια σας...ειμαι καινουριος στην παρεα και γω...ειμαι πε20 και  δεν εχω καθολου μορια...δηλωσα για ωρομησθιος περιφερεια νοτιου αιγαιου...εχω καμια πιθανοτητα να με καλεσουν...?και μιλαω παντα για ολοημερα...?

                     ευχαριστω εκ των προτερων..

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 11:04:59 μμ »
παιδια γεια σας...ειμαι καινουριος στην παρεα και γω...ειμαι πε20 και  δεν εχω καθολου μορια...δηλωσα για ωρομησθιος περιφερεια νοτιου αιγαιου...εχω καμια πιθανοτητα να με καλεσουν...?και μιλαω παντα για ολοημερα...?

                     ευχαριστω εκ των προτερων..

Πρέπει να κάνουμε ενα FAQ για τους καινούριους συναδέλφους που θέλουν να ασχοληθούν με την εκπαίδευση για να μην ρωτάνε συνέχεια τα ίδια πράγματα αλλά και για να έχουν μια πλήρη εικόνα για την κατάσταση στον κλάδο μας έτσι ώστε να μπορούν να αποφασίσουν αν αξίζει να ασχοληθεί κανείς.

Η απάντηση στην ερώτηση σου είναι δυστυχώς όχι.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 11:31:01 πμ »
Η απάντηση στην ερώτηση σου είναι δυστυχώς όχι.

Συγνώμη, αλλά δεν είναι για όλες τις περιφέρειες το ίδιο. Σε κάποιες καλούν και με μηδενική προϋπηρεσία. Μπορεί το νότιο Αιγαίο να είναι μία από αυτές. Να απαντήσει κάποιος που γνωρίζει για την περιοχή.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 01:12:20 μμ »
Έχω διαβάσει το/τα topic στο οποίο αναφέρεσαι αλλά δεν έχω δει κάπου να αναφέρεται μια επίσημη πηγή. Η λογική λέει ότι προσλήψεις θα γίνουν αφού ανακοινωθούν οι πίνακες. Τι θα γίνει όμως αν προφασιστούν κενά (τα οποία πραγματικά υπάρχουν) και προσλάβουν τώρα με τους παλιούς πίνακες? Ειδικά στον κλάδο μας τίποτα δε δουλεύει με βάση τη λογική οπότε όλα να τα περιμένουμε ...

Για να επανέλθουμε στο θέμα μας, προσωπική μου άποψη είναι πως είναι αδύνατο να καλέσουν χωρίς να χουν βγεί οι πίνακες. Ούτε και μεις οι ίδοι δεν θα το θέλαμε γιατί πάλι δεν θα ήτανε κάτι σίγουρο.Δυστυχώς έχουμε πολύ μέλλον μπροστά μας συνάδερφοι

Αποσυνδεδεμένος zastel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 01:24:03 μμ »
παιδια γνωριζετε πως κάλεσαν σε σμεα ενω δεν εχουν βγει ακομη οριστικοι πινακες και δεν εχουν γινει διορισμοι;

Αποσυνδεδεμένος solar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 08:44:38 μμ »
υποθετω εννοεις καλεσαν αναπληρωτες.γιατι οντως πριν γινει αυτο βγηκε μονο ανακοινωση για οριστικους πινακες αλλα μπορουσες να τα δεις 1 μερα μετα τις προσληψεις!!!
οσον αφορα παντως τους αναπληρωτες σμεα πε19-20 καλεσαν 20 ατομα κ λενε πως δεν υπαρχουν πιστωσεις για αλλα ατομα!! ειναι δυνατον??
πιστευαμε πως ειναι η α΄φαση αυτες οι 517 προσληψεις.
εχεις κανενας καμια αλλη ενημερωση πανω σε αυτο??

Αποσυνδεδεμένος rafail

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 11:01:26 πμ »
Παιδια να ρωτησω αν ξερει καποιος τι γινεται με την νοηματικη.Αν πας σε καποιο κεντρο εκμαθησης και τελειωσεις τον πρωτο κυκλο μπαινεις στον πινακα; Αναγνωριζεται απο το ΥΠΕΠΘ; Υπαρχει πιθανοτητα να δουλεψεις εστω ωρομισθιος; Αν γνωριζει καποιος ασ μου απαντησει γιατι οπως ολοι γνωριζεται για να ξεκινησεις μαθηματα χρειαζεται χρονος και χρημα και ειναι κριμα να μην εχει αποτελεσμα.Ευχαριστώ πολύ. 

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 04:47:18 μμ »
Άνοιξα εδώ ένα νέο θέμα "Προσλήψεις των ωρομισθίων πληροφορικών στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία 2009-2010" γιατί την προηγούμενη χρονιά δε βγάζαμε άκρη...

Αποσυνδεδεμένος marianad

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 08:08:53 μμ »
Παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο; Ποιό είναι το ωράριο που λειτουργούν τα ολοήμερα;

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Κλήση ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 09:32:49 μμ »
Παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο; Ποιό είναι το ωράριο που λειτουργούν τα ολοήμερα;
12:35 με 16:15

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161420
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 408
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 248
Σύνολο: 248

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.