*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010  (Αναγνώστηκε 15072 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 03:17:06 μμ »
Ανοίγω ένα θέμα και για το Ιόνιο γιατί βλέπω ότι είναι πολύ αδρανές το Ιόνιο σαν περιφέρεια,αλλά νομίζω πως πράπει να αφορά αρκετούς!
Σας καλώ λοιπόν εδώ να καταθέτουμε τις πληροφορίες μας για την περιοχή, καθώς βλέπω ότι άρχισαν οι κλήσεις ωρομισθίων σε κάποιες περιφέρειες..Εγώ μετά την κλήση των αναπληρωτών βρίσκομαι στην 25η θέση και αν έχω ό,τιδήποτε νεότερο για το θέμα θα το καταθέσω εδώ...
Καλή μας τύχη και υπομονή συνάδελφοι!
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:28:25 »

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 06:50:46 πμ »
Καλημερα SKANDALO.Φαινεται οτι δεν υπαρχουν πολλοι στο φορουμ που ενδιαφερονται για το Ιονιο.Μηπως ρωτησες τη σειρα σου σε καθε δευτεροβαθμια ξεχωριστα;

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 12:24:30 μμ »
vnikolitsa ακόμα δεν έχω τηλ στις διδε γιατί το όνομά μου ακόμα δε θα φαίνεται, εφόσον "βλέπουν" τους 15 πρώτους ή τους 10(δεν είμαι και πολύ σίγουρη).Θα λείψω την εβδομάδα που μας έρχεται και θα επανακάμψω μετά τις εκλογές, οπότε και λέω να αρχίσω τα τηλ στις διδε.Στην περιφέρεια μας εξάλλου είναι μόλις 4, γι΄αυτό δεν πιστεύω να έχω άλλη σειρά στη μία και άλλη στην άλλη.Ό,τι μαθαίνω θα το μεταφέρω!Το γεγονός πως δεν υπάρχουν άτομα στο φόρουμ που να ενδιαφέρονται για την περιοχή πώς σου φαίνεται;θετικό, αρνητικό, ή τυχαίο;
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 02:09:04 μμ »
SKANDALO μετα απο μελετη του πινακα μας εχω να πω τα εξης:μεχρι στιγμης εχουν φυγει 10 αναπληρωτες . Σε μια Γ φαση αναπληρωτων ισως φυγουν αλλοι 5.Υπαρχει στη θεση 37 μια τριτεκνη με 17,119 μορια αλλα δεν ξερω γιατι δεν εχει παει αναπληρωτρια(βεβαια αυτη ειναι μετα απο εσενα).Γιατι αποκλειεις καποιους που να εχουν δηλωσει π.χ. μονο Κερκυρα και οχι αλλο νησι;Αν παρατηρησεις τα ονοματα και τα πατρωνυμα τους οι περισσοτεροι φαινεται να ειναι ντοπιοι.Με μια ματια στα μορια τους θα ελεγα οτι περυσι πρεπει να δουλεψαν ωρομισθιοι μεχρι περιπου το 47-48 του περσυνου πινακα.Κατα τη γνωμη μου εσυ θα κληθει ς σιγουρα αλλα δεν ξερω ποτε,εγω παλι με πολλη μεγαλη τυχη.Θεωρω τυχαιο το οτι δεν υπαρχουν στο φορουμ ατομα που να ενδιαφερονται,εξαλλου δεν παυουν να βρισκονται μπροστα μας.Ολα τα παραπανω βεβαια ειναι υποθεσεις δικες μου.Απο εβδομαδα θα αρχισω να ενοχλω δευτεροβαθμιες για να δω τουλαχιστον που βρισκομαστε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:28:25 »

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 04:53:59 μμ »
Δηλαδή η κάθε δευτεροβάθμια βγάζει δικούς της πίνακες ωρομισθίων; Και αν ναι, πού τους βρίσκουμε;

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 07:27:56 μμ »
Δηλαδή η κάθε δευτεροβάθμια βγάζει δικούς της πίνακες ωρομισθίων; Και αν ναι, πού τους βρίσκουμε;

http://e-aitisi.sch.gr/oromisthioi_2009/PE02.00/

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 08:17:33 μμ »
Δηλαδή η κάθε δευτεροβάθμια βγάζει δικούς της πίνακες ωρομισθίων; Και αν ναι, πού τους βρίσκουμε;

http://e-aitisi.sch.gr/oromisthioi_2009/PE02.00/
Αυτός ο πίνακας είναι για όλη την περιφέρεια. Εννοούσα αν βγάζει ξεχωριστούς πίνακες η κάθε δευτεροβάθμια μιας περιφέρειας. Κάτι τέτοιο νομίζω ότι διάβασα πιο πάνω.

Αποσυνδεδεμένος pdxrisoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Σιγᾶν τήν ἀλήθειαν χρυσόν ἐστι θάπτειν
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 09:33:44 μμ »
Εκτός από τον πίνακα της Περιφέρειας το σύστημα δείχνει σε κάθε ΔΔΕ τα όνοματα των 10 πρώτων που δήλωσαν τη συγκεκριμένη ΔΔΕ.
Π.χ Περιφέρεια Ηπείρου: Ν.Πρέβεζας, Άρτας, Ιωαννίνων, Θεσπρωτίας. Κάθε μια έχει τα ονόματα των 10 πρώτων που δήλωσαν ως πρώτη επιλόγη αντίστοιχα κάθεμια από αυτές.
Μου αρέσει εκείνος που η ψυχή του είναι πιο βαθιά απ΄την πληγή του.
Νίτσε

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 11:32:48 μμ »
... τα 15 πρώτα ονόματα.
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 12:42:54 πμ »
SKANDALO μετα απο μελετη του πινακα μας εχω να πω τα εξης:μεχρι στιγμης εχουν φυγει 10 αναπληρωτες . Σε μια Γ φαση αναπληρωτων ισως φυγουν αλλοι 5.Υπαρχει στη θεση 37 μια τριτεκνη με 17,119 μορια αλλα δεν ξερω γιατι δεν εχει παει αναπληρωτρια(βεβαια αυτη ειναι μετα απο εσενα).Γιατι αποκλειεις καποιους που να εχουν δηλωσει π.χ. μονο Κερκυρα και οχι αλλο νησι;Αν παρατηρησεις τα ονοματα και τα πατρωνυμα τους οι περισσοτεροι φαινεται να ειναι ντοπιοι.Με μια ματια στα μορια τους θα ελεγα οτι περυσι πρεπει να δουλεψαν ωρομισθιοι μεχρι περιπου το 47-48 του περσυνου πινακα.Κατα τη γνωμη μου εσυ θα κληθει ς σιγουρα αλλα δεν ξερω ποτε,εγω παλι με πολλη μεγαλη τυχη.Θεωρω τυχαιο το οτι δεν υπαρχουν στο φορουμ ατομα που να ενδιαφερονται,εξαλλου δεν παυουν να βρισκονται μπροστα μας.Ολα τα παραπανω βεβαια ειναι υποθεσεις δικες μου.Απο εβδομαδα θα αρχισω να ενοχλω δευτεροβαθμιες για να δω τουλαχιστον που βρισκομαστε.
vnikolitsa όντως έχουν φύγει 10 άτομα και ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλοι 5.Είναι 100 τοις 100 σίγουρο πως πέρσι τέλη Οκτώβρη εκλήθη το νούμερο 42, γιατί μου είχαν δώσει το όνομά της στη διδε(νομίζω Κέρκυρας,αλλά δεν παίρνω και όρκο) όταν τηλ και μου είχαν πει ότι είναι από Γρεβενά-νομίζω- και μάλιστα φέτος βρήκα το όνομά της στον αντιστοιχο πίνακα της περιοχής της με 3,5 μόρια που σημαίνει ότι δούλεψε σίγουρα.Επομένως σίγουρα θα προέκυψαν κενά και αργότερα και θα εκλήθησαν και άλλοι.Πάντως να έχεις υπόψιν σου ότι πέρσι είχαν φύγει πολλοί περισσότεροι από τον πίνακα των ωρομισθίων ως αναπληρωτές.
Τώρα έχεις δίκιο σε αυτό που λες ότι κάποιοι ντόπιοι μπορεί να δήλωσαν μόνο ένα νησί.Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου, δεδομένου πως εγώ έβαλα τα πάντα ελπίζοντας να με πάρουν οπουδήποτε.1η επιλογή Παξοί και τελευταία Ζάκυνθο.
Εδώ θα είμαστε και θα λέμε τον πόνο μας πάντως!Ας ελπίζουμε....
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 06:29:39 μμ »
Εκτός από τον πίνακα της Περιφέρειας το σύστημα δείχνει σε κάθε ΔΔΕ τα όνοματα των 10 πρώτων που δήλωσαν τη συγκεκριμένη ΔΔΕ.
Π.χ Περιφέρεια Ηπείρου: Ν.Πρέβεζας, Άρτας, Ιωαννίνων, Θεσπρωτίας. Κάθε μια έχει τα ονόματα των 10 πρώτων που δήλωσαν ως πρώτη επιλόγη αντίστοιχα κάθεμια από αυτές.
΄
Σε ευχαριστώ.
Πήγα στη δευτεροβάθμια της περιοχής μου και όντως μου είπαν τα ονόματα των 10 πρώτων. Μόνο αυτά μου είπε ότι τους βγάζει το σύστημα. Για όποιον ενδιαφέρεται να σας πω ότι στη Θεσσαλία δεν έχουν αρχίσει ακόμη οι κλήσεις ωρομισθίων φιλολόγων.

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 07:25:57 μμ »
Aς παραθέσω και μερικά στοιχεία για την περιφέρεια του Ιονίου
ΣΧΟΛΕΙΑ:Κέρκυρα->35
             Κεφαλλονιά->22
             Λευκάδα->14
             Ζάκυνθος->15
             σύνολο 86 (χωρίς τις λυκειακές τάξεις)

ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΙ:Κέρκυρα->11
                  Κεφαλλονιά->14
                  Ζάκυνθος->13
                 Λευκάδα->-
                 σύνολο->38

ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ:Κέρκυρα->4
                      Κεφαλλονιά->3
                      Ζάκυνθος->6
                      Λευκάδα->2

ΜΕΤΑΤΕΘΕΝΤΕΣ:Κέρκυρα->12
                        Κεφαλλονιά->2
                        Ζάκυνθος->-
                        Λευκάδα->2

ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ: Κέρκυρα->-4,+1
                    Κεφαλλονιά->-1
                    Ζάκυνθος->-3
                    Λευκάδα->-4,+2

Συνολικά επομένως για 86 σχολεία, έχουμε 53 διοριστέους και αναπληρωτές και επιπλέον μετατέθηκαν/αποσπάστηκαν 19, ενώ έφυγαν 12 (οπότε κατά κάποιον τρόπο έμειναν 7).Αυτό σημαίνει πως για 86 σχολεία παρουσιάστηκαν 60 φιλόλογοι.Δεν ξέρω βέβαια πόσοι μόνιμοι υπηρετουν στα σχολεία αυτά ούτε τι έγινε με άδειες γιατί δεν δημοσιεύονται τα στοιχεία αυτά.
Περιμένω εκτιμήσεις από εμπειρότερους για τα παραπάνω δεδομένα.
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 07:38:13 μμ »
Και επίσης για Παξούς που με ενδιαφέρουν πάρα πολύ :δεν διόρισαν κανέναν, έστειλαν με μετάθεση 1 γυναίκα φιλόλογο,και 3 αναπληρωτές (2 γυναίκες, 1 άνδρας).Συνολικά 4 φιλόλογοι!Δεν είναι πολλοί εδομένου ότι το σχολείο είναι μόνο γυμνάσιο με λυκειακές τάξεις;Αυτό σημαίνει ότι τη χάνω την ωρομισθία σαν επιλογή εκεί ή να ελπίζω σε εγκυμοσύνες,άδειες ανατροφής κλπ;Όποιος έχει έμπνευση, επιφοίτηση κλπ ας συνδράμει!
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος pdxrisoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Σιγᾶν τήν ἀλήθειαν χρυσόν ἐστι θάπτειν
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 10:59:01 μμ »
3 αναπληρωτές στους Παξούς;;;
Εκεί βρήκε το Υπουργείο να φανεί τόσο γενναιόδωρο!!!
Τέλεια θα είναι στους Παξούς :) :), αλλά νομίζω ότι είναι δύσκολο να προκύψουν νέα κενά, εκτός βέβαια απροόπτου.
Scandalo πού έμαθες των αριθμό των αποσπάσεων; Απ' τις ΔΔΕ;
Μου αρέσει εκείνος που η ψυχή του είναι πιο βαθιά απ΄την πληγή του.
Νίτσε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 352
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 302
Σύνολο: 302

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.