*

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις των ωρομισθίων πληροφορικών στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία 2009-2010  (Αναγνώστηκε 160589 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Είμαι Πληροφορικός ΠΕ20 και έχω δηλώσει την περιφέρια Αν μακεδονίας και Θράκης. Εργάζομαι σε αυτήν την Περιφέρια 3 χρόνια και περιμένω με μεγάλη αγωνία την πολυπώθητη ανανεωση των πινάκων. Υπάρχει κάποιος λόγος που καθυστερεί τόσο.... Πότε πιστεύετε όσοι έχετε μιλήσει με το Υπουργειο οτι μπορεί τελικά να αρχίσει η πρόσλησή μας απο τα ολοήμερα. εγω όπως το βλέπω (χωρίς να έχω κάποια ενημέρωση) έχουμε φτάσει στα μέσα Νοεμβρίου και στην καλύτερη να αρχίσουμε Δεκέμβρη.
Ευχαριστώ
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ο λογος που καθυστερουν ολα τοσοοοοο ειναι οτι ειναι και οι ιδιοι καθυστερημενοι.περα απο αυτο πρεπει να βγουν τα ονοματα αυτων  που θα διοριστουν και μετα να καθαρισει ο πινακας ωρομισθιων και ολοημερων.και επειδη ολα γινονται με ρυθμους χελωνας φτασαμε χριστουγεννα..
που να βρει κανεις υπομονη..

Αποσυνδεδεμένος aex

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το υπουργείο σήμερα που πήρα τηλέφωνο μου είπε  την άλλη εβδομάδα θα βγουν οι πίνακες.

εμείς εν το μεταξύ θα έχουμε βγάλει τον καρκίνο... αλλά ποιόν ενδιαφέρει... :(
 

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Το υπουργείο σήμερα που πήρα τηλέφωνο μου είπε  την άλλη εβδομάδα θα βγουν οι πίνακες.

εμείς εν το μεταξύ θα έχουμε βγάλει τον καρκίνο... αλλά ποιόν ενδιαφέρει... :(
 

Θα?Δεν τον έχεις βγάλει ήδη?  ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος aex

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το υπουργείο σήμερα που πήρα τηλέφωνο μου είπε  την άλλη εβδομάδα θα βγουν οι πίνακες.

εμείς εν το μεταξύ θα έχουμε βγάλει τον καρκίνο... αλλά ποιόν ενδιαφέρει... :(
 

Θα?Δεν τον έχεις βγάλει ήδη?  ;D

Τον έχω βγάλει και με αυτά που λέει η Άννα στις συνεντεύξεις της έχει αρχίσει και τις μεταστάσεις.... ;D
Ποιό πιθανό μου φαίνετε είναι να διοριστώ με το 67% ;D Όλο και κάποια αναπηρία θα μου δημιουργήσουν αυτά που γίνονται ;D

Αποσυνδεδεμένος anmais

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μόλις βγήκαν στο e-aitisi οι ανανεωμένοι πίνακες.Μετά τις χτεσινές δηλώσεις να δούμε πόσοι από εμας θα απαντήσουν στα τηλέφωνα που θα δεχθούμε από τις Διευθύνσεις από Δευτέρα ;D 8)
Σαν να 'ταν χτες...

Αποσυνδεδεμένος sv4eaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Μόλις μίλησα με Β' Αθήνας. Από Δευτέρα πρωί ξεκινά η κλήση των ωρομισθίων.
Πραγματικά, θα υπάρχει φέτος η συμμετοχή μετά τις χτεσινές δηλώσεις;

Αποσυνδεδεμένος veram

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!!

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πολυκαταλάβει τα περί νέων τρόπων πρόσληψης καθηγητών...σημαίνει
ότι δεν θα παίρνουν μόρια οι αναπληρωτές/ωρομίσθιοι από δω και πέρα; Όποιος γνωρίζει κάτι, παρακαλώ
διαφωτίστε με γιατί είμαι νέα στο "κουρμπέτι"...
Και κάτι ακόμα... έχουμε μήπως κάποια πληροφορία για τον αριθμό των ωροσμισθίων/αναπληρωτών που
αναμένεται να καλέσουν φέτος; Όχι τίποτα, να ξέρουμε τι μας γίνεται για να κινηθούμε αναλόγως...
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Το υπουργείο σήμερα που πήρα τηλέφωνο μου είπε  την άλλη εβδομάδα θα βγουν οι πίνακες.

εμείς εν το μεταξύ θα έχουμε βγάλει τον καρκίνο... αλλά ποιόν ενδιαφέρει... :(
 

Θα?Δεν τον έχεις βγάλει ήδη?  ;D

Τον έχω βγάλει και με αυτά που λέει η Άννα στις συνεντεύξεις της έχει αρχίσει και τις μεταστάσεις.... ;D
Ποιό πιθανό μου φαίνετε είναι να διοριστώ με το 67% ;D Όλο και κάποια αναπηρία θα μου δημιουργήσουν αυτά που γίνονται ;D

Φρόντισε μόνο το είδος της αναπηρίας που θα δημιουργήσεις να συμπεριλαμβάνεται σε αυτές που σε διορίζουν.  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!!

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πολυκαταλάβει τα περί νέων τρόπων πρόσληψης καθηγητών...σημαίνει
ότι δεν θα παίρνουν μόρια οι αναπληρωτές/ωρομίσθιοι από δω και πέρα; Όποιος γνωρίζει κάτι, παρακαλώ
διαφωτίστε με γιατί είμαι νέα στο "κουρμπέτι"...
Και κάτι ακόμα... έχουμε μήπως κάποια πληροφορία για τον αριθμό των ωροσμισθίων/αναπληρωτών που
αναμένεται να καλέσουν φέτος; Όχι τίποτα, να ξέρουμε τι μας γίνεται για να κινηθούμε αναλόγως...
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Ναι αυτό δεν το κατάλαβα κι εγώ περί μορίων..Μπα δεν ξέρουν ακόμα πόσους ακόμα θα καλέσουν. Λογικά αναλόγως τις πιστώσεις. Από βδομάδα θα μάθουμε.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
ΔΕν καταλαβαίνω τι θα ισχύει για όσους ήδη δουλεύουν ως ωρομίσθιοι και έχουν μπει στους πίνακες μέσω ΑΣΕΠ. Πολλοί έχουμε πετύχει πολλές φορές σε προηγούμενους ΑΣΕΠ. Θα ακυρωθεί ότι έχουμε κάνει τόσα χρόνια; Θα χάσουμε τα μόρια μας; Έχω αρχίσει και αγχώνομαι. Σαφώς και το σύστημα χρειάζεται αλλαγή αλλά τι σημαίνει σταματάει η τροφοδ'οτηση των πινάκων αναπληρωτών -ωρομισθίων. Δεν έχω καταλάβει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Dejavu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Ξεκίνησαν να καλούν. Με πήρε η Β' και Δ' Αθήνας τηλέφωνο...

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια ειναι μεταβατικη περιοδος και δεν ξερουμε που θα μας βγαλει.αλλα γιατι να μη δεχτουμε φετος να δουλεψουμε?το ειπε καθαρα οτι για μας που εχουμε ηδη προυπηρεσια θα ισχυσει ειδικη ρυθμιση.δεν θα τολμησει να ακυρωσει τοσα χρονια δουλειας.δεν τη συμφερει.θυμηθειτε με.

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Dejavu περίπου σε ποια θέση είσαι; Μη μου πεις ακριβώς στο περίπου...Και πώς και σε πήραν και από τις 2; Αρνήθηκες την πρώτη.
Φέτος εγώ θέλω μόνο Α' Αθήνας άντε ίσως και καμιά Δ'. Ξέρει κανείς αν αρνηθώ από μία μετά περίπου από πόσο καιρό παίρνουν από την επόμενη; Είμαι λίγο μετά το 100.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.