*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223109 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #574 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:44:22 πμ »
δεν θέλω να ξεχνάτε και τον Λυκουρεντζο.απο εκεί ξεκίνησε η δουλειά.Οτι και να γίνει οσοι και να αδικηθούν υπαίτιος θα είναι αυτός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #575 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 08:44:37 πμ »

Φίλε μου αν δεν γινόταν αυτό με το ΔΨΤΣ δεν θα έλεγες τίποτα τώρα γιατί ήξερες πως είχε η διαδικασία... Οπότε άσε την ΑΣΠΑΙΤΕ κατά μέρους.

Απλώς κοιτάτε το δένδρο (παιδαγωγική) και χάνετε το δάσος (ολοήμερα, ώρες στα γυμνάσια). Αν είχαμε το 'δάσος' κανείς δεν θα μιλούσε τώρα και θα ασχολούνταν με το 'δένδρο'
[/quote]

οταν ξεκινησαμε ξεραμε τους ορους του παιχνιδιου.ωρομισθιααααα και βλεπουμε.το θεμα ειναι οτι ξαφνικα μας πηδηξανε ολοι αυτοι του ΔΨΤΣ (χωρις να φταινε φυσικα) και θα πανε χαμενες ωρες και χιλιομετρα τρεξιματος.φυσικα και αν ειχαμε το δασος δεν θα μιλουσαμε.αλλα μας το παιρνουν τωρα και αυτο ΑΔΙΚΑ.

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #576 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 08:55:20 πμ »
...
Αντίθετα φίλε, έχεις καταλάβει λάθος. Ήθελες να γράφουμε στο συγκεκριμένο topic όλοι ότι ναι να συσπειρωθούμε, μας αδικούνε, να κάνουμε αγώνα, μαζί σου κλπ κλπ. Είδες άλλα από αυτά που ήθελες και postαρες επιθετικά με... ενωτικές έντονες μεγάλες γραμματοσειρές.
...

Άφησα το θέμα στην 36 σελίδα και το βρήκα στην 39. Αφού λοιπόν γίναμε όλοι σοφότεροι από αυτή την κουβέντα των τριών σελίδων... ΩΡΑ ΓΙΑ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ. :P

Συνάδελφε nelson με κατάλαβες. Αυτό ακριβώς ήθελα. Να γράφουμε για ενότητα - συσπείρωση. Γιατί αν γίνουμε ολοι καθηγητικές σχολές, αν ανοίξουν τα δημοτικά, αν αυξηθούν οι ώρες στην δευτεροβάθμια, αν πάνε οι φιλόλογοι – θεολόγοι – γυμναστές στους κλάδους τους, και προκηρυχθούν χιλιάδες προσλήψεις, θα διοριστώ μόνο εγώ. ΜΟΝΟ ΕΓΩ.

Το σχέδιο μου (που το ανακάλυψες) ήταν το εξής. Θα πήγαινα στον Ian Wilmut και θα του ζητούσα να φτιάξει 5.000 Κιχωτηδες. Αμέσως μετά και αφού διοριζόμασταν (είπαμε αν γίνουν χιλιάδες προσλήψεις, θα τις πάρουν όλες εγώ και οι κλώνοι μου) θα πήγαιναν σε κάθε μέρος της Ελλάδας σαν διορισμένοι εκπαιδευτικοί πληροφορικής. Εγώ θα άραζα σε κανένα τροπικό νησί, και θα τους ανάγκαζα να μου στέλνουν τους μισθούς τους κάθε μήνα. Σύγχρονο δουλεμπόριο δηλαδή. Ευτυχώς με κατάλαβες. Και πλέον δεν έχω μούτρα να βγω έξω. Ο λόγος που ήθελα την ενότητα, ήταν αν γίνουν χιλιάδες προσλήψεις να τις πάρω όλες εγώ. Ντρέπομαι. Θα με αναγνωρίσετε με την σακούλα στο πρόσωπο, αν τύχη και με δείτε στο δρόμο...



οταν ξεκινησαμε ξεραμε τους ορους του παιχνιδιου.ωρομισθιααααα και βλεπουμε.το θεμα ειναι οτι ξαφνικα μας πηδηξανε ολοι αυτοι του ΔΨΤΣ (χωρις να φταινε φυσικα) και θα πανε χαμενες ωρες και χιλιομετρα τρεξιματος.φυσικα και αν ειχαμε το δασος δεν θα μιλουσαμε.αλλα μας το παιρνουν τωρα και αυτο ΑΔΙΚΑ.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #577 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 09:12:59 πμ »
Το ενδεχόμενο για παιδαγωγική επάρκεια σε όλες τις σχολές το βρίσκω πολύ δύσκολο για ένα πολύ απλό λόγο:
1)  Κοιτάζοντας κανείς τον πίνακα διορισμού μας και τους επιτυχόντες στον ΑΣΕΠ (ΑΕΙ γιατί στα ΤΕΙ όσοι έπιασαν βάση διορίστηκαν) αμέσως θα διαπιστώσει ότι το υπουργείο πρέπει να διορίσει αμέσως αμέσως πάνω από 100 άτομα ΠΕ19 που θα έχουν κατοχυρώσει το 24μηνο (24ΜΗΝΕΣ+ΕΠΑΡΚΕΙΑ+ΑΣΕΠ) πράγμα που αποκλείεται να κάνει με τόσες λίγες θέσεις. Δεν είναι χαζοί στο ΥΠΕΠΘ ώστε να κάνουν τόσους διορισμούς...

Ας γίνουμε εμείς έξυπνοι λοιπόν να τους αναγκάσουμε να μας διορίσουν. Βλέπεις κάποιο άλλο τρόπο να γίνει αυτό αν δεν είμαστε ενωμένοι;

2)  Από την άλλη αν όντως δοθεί επάρκεια σε όλους τότε είναι αυτονόητο ότι δεν πρόκειται να ξαναγίνει ποτέ ΑΣΕΠ ώστε να μην προκύπτουν νέοι 24μηνίτες.....

Μα θα διεκδικούμε οργανικές στην πρωτοβάθμια, αύξηση των ωρών στην δευτεροβάθμια, μετάταξη των φιλολόγων, μαθηματικών, φυσικών, γυμναστών στους κλάδους τους. Κάθε μήνα ΑΣΕΠ θα δίνουμε για να γίνονται όλοι αυτοί οι χιλιάδες διορισμοί.

3)  Επίσης αν δοθεί επάρκεια σε μας, θα απαιτήσουν δίκαια επάρκεια οι οικονομολόγοι και οι υπόλοιπες τεχνικές ειδικότητες
πράγμα που σημαίνει ότι το ΥΠΕΠΘ μόνο και μόνο από τον αριθμό των 24μηνιτών που θα προκύψουν θα πρέπει να κάνει απευθείας ένα μεγάλο αριθμό διορισμών..

Μακάρι να αποκτήσουν και οι οικονομολόγοι και όλοι. Μαζί τους θα είμαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #578 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 10:31:15 πμ »
Συνάδελφοι μη κάτοχοι της καθηγητικής επάρκειας μην παραπλανιέστε δεν έχετε κανένα λόγο να φωνάζετε να μπει η πληροφορική στα δημοτικά...... έτσι και αλλιώς δε θα διοριστείτε εσείς αλλά οι άλλοι (*οι κάτοχοι καθηγητικής επάρκειας). Αν είναι να μην αλλάξουν τα πράγματα καλύτερα να πάρουν στο φινάλε δασκάλους με πιστοποίηση EDCL!!!
Τους διαβάσετε πόσο υπερόπτες και αλαζόνες και παρτάκιδες είναι οι συνάδελφοι με την καθηγητική επάρκεια .... που πιστέβουν ότι έπιασαν τον τάυρο από τα κέρατα.... ενώ πολύ από αυτούς είναι από τους χειρότερους πληροφορικούς επιστήμονες (*φυσικά όχι όλοι)!!!!

Γιατί να παλέψουμε εμείς για να γίνουν αυτοί δημόσιοι υπάλληλοι και να κάνουν αύριο μεθαύριο μάθημα στα παιδιά μας!!!;;;;;;;;;  
  
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2009, 10:41:25 πμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #579 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 10:31:53 πμ »
Το μεγαλύτερο σκάνδαλο θα είναι να πάρουν όλες οι σχολές Πληροφορικής παιδαγωγική επάρκεια και να εξισωθούν με την ΑΣΠΑΙΤΕ.
Μετά δεν έχετε καταλάβει πως θα γίνουμε σαν τους Μαθηματικούς, φυσικούς, χημικούς κλπ…
Ζητάτε κάτι παράνομο και άδικο που στην τελική μάλλον θα σας πετάξει οριστικά έξω από την εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #580 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 10:39:16 πμ »
Το μεγαλύτερο σκάνδαλο θα είναι να πάρουν όλες οι σχολές Πληροφορικής παιδαγωγική επάρκεια και να εξισωθούν με την ΑΣΠΑΙΤΕ.
Μετά δεν έχετε καταλάβει πως θα γίνουμε σαν τους Μαθηματικούς, φυσικούς, χημικούς κλπ…
Ζητάτε κάτι παράνομο και άδικο που στην τελική μάλλον θα σας πετάξει οριστικά έξω από την εκπαίδευση.


θα σας πετάξει θέλεις να πει......γιατί εμείς είμαστε ήδη πεταμένοι

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #581 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 10:54:32 πμ »
Το μεγαλύτερο σκάνδαλο θα είναι να πάρουν όλες οι σχολές Πληροφορικής παιδαγωγική επάρκεια και να εξισωθούν με την ΑΣΠΑΙΤΕ.
Μετά δεν έχετε καταλάβει πως θα γίνουμε σαν τους Μαθηματικούς, φυσικούς, χημικούς κλπ…
Ζητάτε κάτι παράνομο και άδικο που στην τελική μάλλον θα σας πετάξει οριστικά έξω από την εκπαίδευση.


Και είναι κακό αυτό επειδή ...  ??? Α επειδή δε θα υπάρχουν παράθυρα για να χώνεστε εσύ και οι όμοιοι σου. Α τώρα το κατάλαβα. Έχεις δίκιο !!!

Ρε δε ντρεπόμαστε λίγο λέω εγώ ...

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #582 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:10:28 πμ »
Το μεγαλύτερο σκάνδαλο θα είναι να πάρουν όλες οι σχολές Πληροφορικής παιδαγωγική επάρκεια και να εξισωθούν με την ΑΣΠΑΙΤΕ.
Μετά δεν έχετε καταλάβει πως θα γίνουμε σαν τους Μαθηματικούς, φυσικούς, χημικούς κλπ…
Ζητάτε κάτι παράνομο και άδικο που στην τελική μάλλον θα σας πετάξει οριστικά έξω από την εκπαίδευση.


Και είναι κακό αυτό επειδή ...  ??? Α επειδή δε θα υπάρχουν παράθυρα για να χώνεστε εσύ και οι όμοιοι σου. Α τώρα το κατάλαβα. Έχεις δίκιο !!!

Ρε δε ντρεπόμαστε λίγο λέω εγώ ...

........ όχι εσύ έχεις δίκιο.......!!! το δικό σου είναι παράθυρο...... μια παπαριά και καλά διδακτική επάρκεια για να διοριστής εσύ και οι δικοί σου όμοιοί...... καλύτερα δασκάλους στα δημοτικά!!! για να μην κάνουν μάθημα στα παιδιά μας πληροφορικοί σαν εσένα......!!!!!!!!! 

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #583 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:10:53 πμ »
Η αναλογία στον ΑΣΕΠ πάντως για Μαθηματικούς,Φυσικούς,Χημικούς ήταν καλύτερη απ τη δική μας...διορίστηκε 1 στους 14 νομίζω....ενώ εμείς 1 στους 29...οπότε τελικά καλύτερα να γίνουμε σαν αυτούς....

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #584 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:19:18 πμ »
Το μεγαλύτερο σκάνδαλο θα είναι να πάρουν όλες οι σχολές Πληροφορικής παιδαγωγική επάρκεια και να εξισωθούν με την ΑΣΠΑΙΤΕ.
Μετά δεν έχετε καταλάβει πως θα γίνουμε σαν τους Μαθηματικούς, φυσικούς, χημικούς κλπ…
Ζητάτε κάτι παράνομο και άδικο που στην τελική μάλλον θα σας πετάξει οριστικά έξω από την εκπαίδευση.


εγώ φίλε μου δεν έχω να ζηλέψω τίποτα απο αυτούς!από κάτω τους έχω!εσεις που νιώθετε κατσαβηδάκηδες τρέχετε να βρείτε παράθυρα να γίνετε ίσοι!και τι είναι το μαθηματικό ρε φίλε;πανελλήνιες χωρίς διαβασμα περνάς...

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #585 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:21:45 πμ »
Συνάδελφοι μη κάτοχοι της καθηγητικής επάρκειας μην παραπλανιέστε δεν έχετε κανένα λόγο να φωνάζετε να μπει η πληροφορική στα δημοτικά...... έτσι και αλλιώς δε θα διοριστείτε εσείς αλλά οι άλλοι (*οι κάτοχοι καθηγητικής επάρκειας). Αν είναι να μην αλλάξουν τα πράγματα καλύτερα να πάρουν στο φινάλε δασκάλους με πιστοποίηση EDCL!!!
Τους διαβάσετε πόσο υπερόπτες και αλαζόνες και παρτάκιδες είναι οι συνάδελφοι με την καθηγητική επάρκεια .... που πιστέβουν ότι έπιασαν τον τάυρο από τα κέρατα.... ενώ πολύ από αυτούς είναι από τους χειρότερους πληροφορικούς επιστήμονες (*φυσικά όχι όλοι)!!!!

Γιατί να παλέψουμε εμείς για να γίνουν αυτοί δημόσιοι υπάλληλοι και να κάνουν αύριο μεθαύριο μάθημα στα παιδιά μας!!!;;;;;;;;;  
  

Τελικά είσαι πολύ βλάκας και ανεγκέφαλος. Αν μπούμε στα δημοτικά, και αυξηθούν οι ώρες στα γυμνάσια, δεν θα μπούμε μόνο για μένα αλλά και για σένα και για όλους αφού θα ανοίξουν πολλές θέσεις. Στο μεταπτυχιακό με βύσμα μπήκες, όπως λέει και ο Αποστόλης, γιατί από iq...ραδικιού..

έχεις δίκιοι εσύ είσαι ο έξυπνος!!!! κανένας ΠΑΡΤΑΚΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΣ άλλωστε!!!!

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #586 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:21:55 πμ »
καλα δεν πατε καλα!αν ανοιξουν οι θεσεις στα δημοτικα δεν θα βολευτουν μονο οι εχοντες επαρκεια αλλα και πολλοι αλλοι.εχετε υπολογισει ποσα δημοτικα εχει η χωρα?
αντε σταματηστε τις κοντρες επιτελους.ολοι ενα ειμαστε



Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #587 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:22:23 πμ »
...
Αν είναι να μην αλλάξουν τα πράγματα καλύτερα να πάρουν στο φινάλε δασκάλους με πιστοποίηση EDCL!!!
...

Όχι δεν το δέχομαι αυτό. Ακόμα και αν μας πετάξουν έξω (και θα μας πετάξει το Υπουργείο ΕΞΩ όχι οι του ΔΤΨΣ και της Ασπαιτε) το μάθημα της πληροφορικής στα δημοτικά, θα το κάνει πληροφορικός (όσοι μείνουν τέλος πάντων). Και πρόσεχε πως εκφράζεσαι. Δεν κάνω παράθεση το δεύτερο μήνυμα σου, γιατί θέλω να πιστεύω ότι θα το διορθώσεις.

Το μεγαλύτερο σκάνδαλο θα είναι να πάρουν όλες οι σχολές Πληροφορικής παιδαγωγική επάρκεια και να εξισωθούν με την ΑΣΠΑΙΤΕ.
Μετά δεν έχετε καταλάβει πως θα γίνουμε σαν τους Μαθηματικούς, φυσικούς, χημικούς κλπ…
Ζητάτε κάτι παράνομο και άδικο που στην τελική μάλλον θα σας πετάξει οριστικά έξω από την εκπαίδευση.


Και είναι κακό αυτό επειδή ...  ??? Α επειδή δε θα υπάρχουν παράθυρα για να χώνεστε εσύ και οι όμοιοι σου. Α τώρα το κατάλαβα. Έχεις δίκιο !!!

Ρε δε ντρεπόμαστε λίγο λέω εγώ ...

thymiaras αυτό που είπε ο Cruel είναι μέγιστη ανοησία. Μην λες όμως και οι όμοιοι σου. Δεν εκφράζει και τους υπόλοιπους κατόχους Ασπαιτε αυτή η χαζομάρα.

Υ.Γ. Όποιος έχει προσωπικά με κάποιον άλλο, ας τα λύνει μέσω pm.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161198
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 732
Σύνολο: 749

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.